Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Pokus č.1 (NANO CUBE 60L)

Odoslaťod spojka13 » 11 Apr 2018 21:45 pm

no tak som to dnes aj ja spravil, aj tak dost velky prietok... tak ale som nečakal, že slimaky tolko na*eru... :D ale čo sa dalo to som poodsaval, par slimakov som zobral tiež... nebude ich luto... stale ich tam je okolo 20kuskov. rozmyšlam nad nejakou rastlinou ktora rozumne doplni miesto v akva. Plus, chcem nasadit niečo na začiatok, nejake krevetky - vyhliadnute Bloody Mary, a z rybiek v plane Cory-Pyg, a razborky, no ale tu nastava trošku rozkol, hladam neake trpasliečie rybky, ktore ale budu aj farebne pekne, nenaročne na chov, pozeral som na Razbora Hengelova, Razbora škvrnochvostová (vykričnik), ale niečo vhodne do takej velkosti nadrže čo by bolo aj farebnejšie? (dôvod? žena)

////
dnes po necelom týždni cca 1/3 vody menena, akva som skoro tyžden nevidel, slimaky sa staraju zatial o neaku tu sanitu, filter som tiež preplachol, (samozrejmev vo vode z akva) žiadne zanesenie, prečistene kanaliky na rampičke, stale rozmyšlam, či tam nedam neaky "pohanač vody" ... ale zatial to asi necham tak...
///

dakujem za reakcie.
Prílohy
IMG_0334.jpg
akva 11.4.2018
Obrázok používateľa
spojka13

Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Reklama

Odoslaťod spojka13 » 20 Apr 2018 16:21 pm

Zdravíčko, ako je najlepšie mať nastavenú "rampu" z ktorej prúdi voda? samozrejme doteraz som som to mal, že pod cca 45° uhlom dopadala voda na sklo po ktorom potom stekala. len neviem či to je dostatočne postačujúce pre cirkuláciu vody... dnes ráno som ju trochu odchýlil, aby prúd vody striekal priamo na hladinu, tiež pod uhlom, je to cca 3cm od steny akvária, zdá sa mi určite že sa aj zvýšil prúd vody a o dosť viac sa to aj prevzdušňuje, je dobrý nápad to nechávať takto cez deň, a večer, keď človek spi, alebo ide spať, aby som to vrátil do polohy k stene akva, kvôli hluku?
ďakujem za postrehy... :)
Obrázok používateľa
spojka13

Založený: 03 Mar 2018 19:29 pm

Odoslaťod INRP » 20 Apr 2018 20:15 pm

Rampu pod vodu na zadnú stenu prúd nasmerovať smerom k hladine a dopredu pod 45 uhlom. A je ticho.
INRP

Obrázky: 18
Založený: 05 Feb 2016 16:38 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.