pomooc - karas hore bruskom



Akvarijné ryby - choroby, liečba

pomooc - karas hore bruskom

Odoslaťod jana » 13 Júl 2007 12:42 pm

ahojte, moj biely karas zacal plavat hore bruchom a od dnesneho rana je tak uz stale, hore na hladine. Zatial normalne dycha, ale nemam s tym skusenosti, o aku chorobu moze ist? Poradi mi niekto ako mu pomoct? (je uz dost velky, neviem, ci sme ho neprekrmili;( Prosim vas o radu, diiik! :(
jana
 
Príspevky: 3
Založený: 13 Júl 2007 12:27 pm

Reklama

Re: pomooc - karas hore bruskom

Odoslaťod emkac » 13 Júl 2007 13:50 pm

Ahoj.

Uviedla si malo informacii.
Velkost akvaria, pocet ryb, ci si nieco nedavno kupovala, teplota vody, ako casto a co krmis a pod. Idealna by bola fotka akvaria a najma ryby.

Ako ryba vyzera? Len plava hore bruchom? Potrhana, vyblednuta, slizka...?

Napr. ak je teraz v chladnejsej vode, a bola predtym v teplejsej, mohla prechladnut.
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=6626

Ak ma nahodou vodnatielku, potom to uz nerozchodi.
Skus poziet toto: http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=4912


A pridaj foto, mozno budeme mudrejsi.

emkac
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: pomooc - karas hore bruskom

Odoslaťod jana » 14 Júl 2007 10:32 am

Bohuzilal na vikend cestujem, ale aspon nejake detaily - je to biely karas, v akvarku mam este 1 oranzoveho, mozu mat 2.5 roka, a krmene su cervikami(Dafne) a ako doplnok dostavaju aj suchu stravu. V akvarku su este tri skalare a zopar panciernickov a prisavnickov. Moj biely karas ma velkost tela cca zenskej dlane. Na chvoste ma popraskane cievky, ale potrhany ho nema. Vcera prestal prijimat potravu(najprv prehltol a potom ju vyplul). Predtym bolo vsetko OK, len obcas plaval hore bruchom, ale kedze je to ziva a hrava rybka, mysleli sme si, ze takou formou relaxuje;-) Do akvaria som im nakvapkala 'Multimedikal', aj som rybku napoldna separovala, ale kedze odchadzam, dala som ju uz naspat k ostatnym. Ked sa vratim, poslem foto a rada by som jej kupila ucinny liek, tak ak mozte, poradte. Su to bratove rybky a ja ich mam teraz na starosti... Dakujem vam vopred za pomoc! :)
jana
 
Príspevky: 3
Založený: 13 Júl 2007 12:27 pm

Re: pomooc - karas hore bruskom

Odoslaťod jana » 14 Júl 2007 10:35 am

a zabudla som dodat velkost akvaria - 130 litrov, a to, ze rybka zacala zase plavat normalne, ale tu a tam zmeni polohu hore bruchom - ma ho uz pomerne velke, asi sme ho prekrmili a ma nieco s travenim;-( pa zatim.
jana
 
Príspevky: 3
Založený: 13 Júl 2007 12:27 pm

Re: pomooc - karas hore bruskom

Odoslaťod clarkii » 15 Júl 2007 00:20 am

Vetsinou jde o vrozenou vadu,zvetsený plynový mechúr.
Jen zcela vyjímecne jde o zazívací potíze,(plynatost).
Na tu stací nakrmit hrachem, cerstvým nebo mrazeným.
Zmenil bych druh krmení,víc vlákniny.
clarkii
 
Príspevky: 479
Obrázky: 152
Založený: 12 Sep 2006 19:49 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.