Portálový šok



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Portálový šok

Odoslaťod Raviolka » 30 Jan 2007 11:09 am

arowana napísal:Neviem na akom princípe fungujú webové vyhľadávače / aspoň v niečom mám aj ja slabiny /, ale možno by to išlo nejako spraviť aj tu. Zadať kľúčové slovo, alebo výraz a zadať hľadanie.
Arowana... čtvrtá ikonka zleva na horní liště :o
arowana napísal:... a na ruskom aquaria.ru a teraz šok pre mňa, a to napriek tomu, že sa veľkosť krajiny a masovosť koníčka nedá s nami zrovnávať : 3 prítomných, z toho 3 neregistrovaných.
No napadá mě, že být na netu v půl druhé ráno není zas tak zvláštní - kolik lidí je tu v půl páté? Ono Rusko je velké, ale přece jen tam chodí spát dřív :wink: Kromě toho posuzovat podle jedné vybrané stránky... třeba je před krachem, nebo se teprve rozjíždí. Zkus sečíst návštěvníky všech ruských a všech slovenských portálů :-)
STH napísal:no mne by prisiel ako dobry napad vytvorit samostatne forum,kde by sa diskutovalo vyhradne inym jazykom,mozno by sme tu pritiahli nejakeho japoncika,ktory by vedel EN .....napriklad s touto partickou by som si rad "pochatoval" http://www.cau-aqua.net/index.php?optio ... &Itemid=29
Ten nápad chápu, ale na co bys chtěl asi Japonce nebo koho přilákat :?: Není jednodušší a užitečnější zapojit se do jejich fóra? Jsi registrovaný na nějakém "anglicky/německy/španělsky/nevímjak píšícím" portálu? Myslím, že se máme v některých oblastech ještě hodně co učit a pravidelné návštěvy na některých portálech "venku" ti myslím rychle napoví, že nejsme pupek světa a že za námi sem nepřijdou, když mají svoje "hnízda" jinde :-)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Reklama

Re: Portálový šok

Odoslaťod pierro » 30 Jan 2007 11:11 am

len tak btw: ak chcete vidiet ako funguje forum, kde sa duplikovane temy nechavaju bez povsimnutia, chodte na www.rybicky.net Skuste si spravit obraz, ktory model fora vam vyhovuje viac. Mne napriek urcitym specifikam vyhovuje prave model akva.sk
Obrázok používateľa
pierro
 
Príspevky: 147
Obrázky: 4
Založený: 08 Aug 2005 17:10 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Portálový šok

Odoslaťod arowana » 30 Jan 2007 11:23 am

Raviolka - díky za vyčerpávajúcu odpoveď. To vyhľádavanie na akva.sk, mi nejak ušlo, nakoľko sa nejak nesnažím niečo vyhľadávať.
Ináč pichol som to tu len ako zaujímavosť a nevyvodzujem z toho nejaké striktné závery.
Sledujem zahraničné portály len zo zvedavosti, či sa niekde neobjaví nejaký špek.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Portálový šok

Odoslaťod strbino » 30 Jan 2007 11:52 am

ASCARI napísal:
pierro napísal: Vsimni si ze na akva.sk sa duplikovane temy pripadne temy pr zaciatocnikov mazu este skor ako zacnu :) ..cim sa akva.sk stava coraz menej forom a coraz viac encyklopediou (vsimnite si,ze netvrdim ze je to zle :)



Mozno by bolo vhodné vytvoriť sekciu pre začiatočníkov kde by položili otázku a ked by ju mali zodpovedanú by sa téma zmazala. Pre niekoho je možno otázka typu "štrk radsej pekný modrucký alebo radsej dunajský?" alebo "dám tam jednu živú a styri plastové rastliny" banálna ale pre 14rocného zaciatocníka je to možno dôlezitá otázka. Cím viac "adeptov" tým lepsie.

no poviem ti ze niektori 14 rocni typci vediac viac ako 40 rocny.
Nejde tu mylsim o vek :P ale o skusenosti :roll:
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Portálový šok

Odoslaťod redw » 30 Jan 2007 15:45 pm

Inak možno to je ako nahoda ale ked si všimnete štatistiky za mesiac januar tohto roku, tak tu je rekordne vela príspevkov a novych tem. No a je tu aj novy TOP prispievatel ;) možno viete kto to je aj bez pozerania do štatistík :)
Takže až take zlé to s tou akvaristikou u nás nebude.
Obrázok používateľa
redw
 
Príspevky: 369
Obrázky: 24
Založený: 12 Jún 2006 23:41 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Portálový šok

Odoslaťod laci » 30 Jan 2007 16:20 pm

Určite k tomu prispelo aj

»» Dňa 4.1.2007 akvaria.sk ukončila svoju činnosť a po vzájomnej dohode bola presmerovaná na naše stránky. Užívateľov akvaria.sk radi privítame na našich stránkach.

Môžem povedať, že som jeden z nich.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Portálový šok

Odoslaťod Gabo D » 30 Jan 2007 18:11 pm

Podla mna kopa novych tem nie je bohvie co, ak za den je 180 novych prispevkov bude v tom pekny chaos casom, hlavne vo vyhladavani.

Nebol som tu davnejsie a cakalo ma 10500 novych prispevkov. :shock: To mam rad, ze niekto pozera len na pocet svojich prispevkov, ale ze pise blbovinky, to ho uz nezaujima.
Obrázok používateľa
Gabo D
 
Príspevky: 35
Obrázky: 17
Založený: 15 Máj 2005 16:29 pm
Bydlisko: KE-okolie

Re: Portálový šok

Odoslaťod janko » 30 Jan 2007 18:46 pm

arowana napísal:Neviem na akom princípe fungujú webové vyhľadávače / aspoň v niečom mám aj ja slabiny /, ale možno by to išlo nejako spraviť aj tu. Zadať kľúčové slovo, alebo výraz a zadať hľadanie.


skúšal som to viackrát, a výsledok - tristo rôznych tém o všetkom možnom a v jednom alebo viac príspevkoch bolo hľadané slovo .
Asi by to chcelo selekciu podľa druov rýb , napr.
Ale na to som malý pán, admini možno zvážia
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Portálový šok

Odoslaťod Miloš » 30 Jan 2007 19:05 pm

janko napísal:skúšal som to viackrát, a výsledok - tristo rôznych tém o všetkom možnom a v jednom alebo viac príspevkoch bolo hľadané slovo .
Asi by to chcelo selekciu podľa druov rýb , napr.
Ale na to som malý pán, admini možno zvážia

no ale to je prave problem toho ze sa ludia nedrzia tem a nepouzivaju vyhladavanie ale radcej zalozia temu ktora tu uz je ale s tym admin vela nespravi iba s pomocou moderatorov trpezlivo upozornovat a postupne duplicitne temy mazat o co sa aj snazia ale ak si uvedomis kolko je moderatorov a kolko uzivatelov tak uznaj ze to maju tazke ale nebyt ich snahy tak to je este horsie takze tato kritika by mala byt smerovana nam uzivatelom
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Portálový šok

Odoslaťod luboss14 » 30 Jan 2007 19:06 pm

Veď to tu neni až tak zlé......
Rastliny a ryby by mohli zoradiť podľa abecedy s plnými nazvami...
A vytvoriť niečo ako "help" kde by sme zodpovedali na otazky začiatočníkov....
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Portálový šok

Odoslaťod Miloš » 30 Jan 2007 19:21 pm

vyznam toho helpu moc nechapem lebo ked sa niekto opyta v prislusnej teme tak odpoved vzdy dostane a dokonca aj ked zalozi novu temu tak ho vzdy niekto nasmeruje na temu kde ma hladat a pripadne polozit otazku takze myslim ze aj keby bola tema help specialne venovana zaciatocnikom tak ty ktory sa neunuvaju pouzit vyhladavanie teraz by ho nepouzili ani vtedy a teda by temu help nenasli a ty co ho pouziju sa opytaju v prislusnej teme skor by to mohlo mat opacny efekt a to ze skuseny akvaristi by si proste temu help ani nepozeali a zaciatcnici by ostali bez rady
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Portálový šok

Odoslaťod arowana » 30 Jan 2007 19:33 pm

Čo mne osobne dosť vadí, že aj keby bol super vyhľadávač, asi by nepochodil. Viem, že nie každý má pamäť na latinské názvy, ale aspoň názvy rýb a rastlín by sa mali používať podľa vedeckého pomenovania. Ide ma rozhodiť, kď mi niekto položí otázku typu, neviem čo mám s tou červenou rybou, nebodaj tetrou. Ale akou ? No takou s červeným telom a plutvami. No a potom je to ako na licitovaní: eques ? flamneus ? bentosi ? Nehovoriac o tom ,že kdekoľvek sa rozoberie téma napr. Barbus conchonius, aj na druhom konci sveta, každý vie o čom sa bavíme. Nebolo by na škodu, aspoň túto drobnosť si osvojiť. Potom by sa určite ľahšie hľadalo aj na fóre, lebo témy ancistrus, prísavník a pod. sa budú omielať donekonečna a je z toho iba chaos. Rozoberajú sa tu pojmy ako napr : Aquascaping, wabi-sabi, a pod. ale nazvať niečo správnym menom, je asi všeobecný problém.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Portálový šok

Odoslaťod luboss14 » 30 Jan 2007 19:45 pm

Miloš napísal:vyznam toho helpu moc nechapem lebo ked sa niekto opyta v prislusnej teme tak odpoved vzdy dostane a dokonca aj ked zalozi novu temu tak ho vzdy niekto nasmeruje na temu kde ma hladat a pripadne polozit otazku takze myslim ze aj keby bola tema help specialne venovana zaciatocnikom tak ty ktory sa neunuvaju pouzit vyhladavanie teraz by ho nepouzili ani vtedy a teda by temu help nenasli a ty co ho pouziju sa opytaju v prislusnej teme skor by to mohlo mat opacny efekt a to ze skuseny akvaristi by si proste temu help ani nepozeali a zaciatcnici by ostali bez rady

Ja ked som sa tu prvý krát prihlasil a potreboval som niečo vyhľadať hodilo mi to cez 100 vysledkov ....toho akva,tamtoho akva,taka ryba atd. .......
Nemyslim si žeby help nepozerali ,alebo na časté otázky by sa malo vytvoriť oznamenie do ktorého by sa vpisovali odpovede a tak by začiatočník nemusel "pol dňa hľadať po forach" ale mohol si to rýchlo a ľahko pozrieť a určite by ho to neodradilo od akvaristiky......
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Portálový šok

Odoslaťod strbino » 30 Jan 2007 19:48 pm

ja nevidim na akve nejaky problem, proste ked si zaciatocnik tak hladanie informacii patri k zaciatkom.
Kazdy si to odbil, neviem teda preco toho usetrit aj inych :)
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Portálový šok

Odoslaťod luboss14 » 30 Jan 2007 20:05 pm

Ak by sme im tym pomohli určite by sa zvišila navštevnosť stranky!!! :wink:
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Portálový šok

Odoslaťod thomas111 » 30 Jan 2007 20:09 pm

Precital som ti tuto dikusiu celu...nejak sa vam to tu zvrhlo z konstatovania ucasti na madarskom portaly, na nejaku potrebu robenia zmien na tomto portaly. Co mozno vyvodzujete z nejakych mozno nerelevantnych udajov.
Len som chcel povedat k tym zmenam, ktore by poniektori z vas chceli zaviest. Ina strana veci je mozno moj pohlad (ale to tu uz tiez bolo rozoberane...), ze si viem predstavit fungovanie tohto portalu v zmysle, ze novacik nema pravo vytvarat temy. Az po urcitom pocte prispevkov, ale to ma tiez nevyhody, ze novacik sa bude snazit pisat o 100 -6 aby dosiahol hranicu...
Takze nech si portal fuguje ako funguje, myslim ze sme s nim vacsina velmi spokoji. A nejaka ucast v madarsku ma pravdupovediac nezaujima. Je to mozno sokujuce cislo, ale nechajme veciam hladky priebeh :)
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Portálový šok

Odoslaťod luboss14 » 30 Jan 2007 20:33 pm

Zamedziť vytvaranie novýh tem nováčikom ????
Určite by sa snažili čo najviac pisať a pochybujem veľmi o odbornosti ich prisprvkov (samozrejme sa najdu vynimky) a fora by boli zapnené spravami typu: ano,dakujem,čista pravda.....
Obrázok používateľa
luboss14
 
Príspevky: 327
Obrázky: 5
Založený: 12 Nov 2005 10:57 am
Bydlisko: Sabinov

Re: Portálový šok

Odoslaťod arowana » 30 Jan 2007 21:46 pm

Thomas, neviem čo ťa pobúrilo na tejto téme. Je to proste fórum a každý kto chce niečo pripomienkovať v danej téme a v medziach korektnosti, má slobodné právo prejavu. Veď keď ti vadí, jednoducho ho preskoč.
Včera som len zo zaujímavosti nahodil poznámku, ktorá ma osobne kôli úrovni našej akvaristiky prekvapila a vidíš čo z toho vzišlo.
My sme sa nerozhodli kritizovať tento portál, alebo adminov, len tu odznelo niekoľko poznámok, čo by sa dalo zlepšiť. Nič viac, nič menej.
Ale pravdu povediac, keby to nikoho nezaujalo, tak by sa tu odvčera nediskutovalo a téma by jednoducho zapadla prachom, ako mnohé ďalšie, ktoré nezaujali.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Portálový šok

Odoslaťod thomas111 » 30 Jan 2007 21:48 pm

Arowana, Arowana, kde si tam vycital ze ma nieco poburilo?
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Portálový šok

Odoslaťod arowana » 30 Jan 2007 21:50 pm

Mne to len tak vyznelo z tvojej reakcie, ale možno som to zle pochopil, tak vtedy sorry.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Portálový šok

Odoslaťod thomas111 » 30 Jan 2007 21:55 pm

arowana napísal:Mne to len tak vyznelo z tvojej reakcie, ale možno som to zle pochopil, tak vtedy sorry.

Jasne ze si to zle pochopil :) . Nemam nic proti diskusii. Len som to mozno aj blbo napisal :roll: . Stava sa
Obrázok používateľa
thomas111
 
Príspevky: 626
Obrázky: 27
Založený: 17 Jan 2006 01:35 am
Bydlisko: Stropkov, Presov

Re: Portálový šok

Odoslaťod arowana » 30 Jan 2007 21:59 pm

O.K.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Portálový šok

Odoslaťod strbino » 30 Jan 2007 22:39 pm

ted je nas tu napr 48 , co je podla mna slusne :)
mozno ti madari nechodia doroboty a sedia len pri nete :lol: :lol:
strbino
 
Príspevky: 933
Obrázky: 99
Založený: 30 Okt 2005 23:10 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Portálový šok

Odoslaťod Jirka Scobak » 31 Jan 2007 01:22 am

arowana napísal:Nemyslím, že by to boli naše nadpriemerné skúsenosti, čo by bolo príčinou tohto stavu. Ako sledujem ich komunikáciu, delia sa aj o informácie, ktoré možno mnohý z nás považujú za nepodstatné a sú medzi sebou aj komunikatívnejší.
Veď rekord na portáli akva.sk bol 110 online účastníkov za deň, u nich je to bežne prekračovaná denná návštevnosť. Štatisticky keby som to zobral, majú cca 2 krát takú kmeňovú základňu ako my, tzn., že by na portáli akva.sk malo byť denne aktívnych cca 50-60 účastníkov online. Takže príčina bude asi inde a popri tom majú viac akva portálov ako my, čiže by sa aj aktivita teoreticky mala deliť medzi nich.


Shrnutí toho, co je v této diskusi. Mají víc portálů, víc návštěvníků, víc začátečníků, ale profesionálně nám nestačí. Mají víc obyvatel, mohou mít vyšší procento využivatelů internetu, ale zřejmě se také zajímají víc o akvaristiku.
Zájem formuje image, komunikace a reklama. Pokud jsou v Maďarsku firmy (hypotéza), které mají zájem akvaristiku propagovat, pak to musí nést ovoce.
Pokud je maďarský portál vnímán jako komerční, pak samozřejmě pracuje na své reklamě, z čehož plyne, že má víc návštěvníků.

Nemyslím, že pokud se zapojí masy, je o co stát. Mě vyhovuje akva.sk víc než akvarista.cz, protože lidé na kavaristovi.cz se baví víc profesionálně (akože) a tak nějak méně lidsky. Takže, pokud funguje akva.sk dík úsilí pár nadšenců, je to ok, a nemusí vadit nižší počet účastníků.

Nicméně. Proč nepřitáhnout pár dalších nadšenců? Kdo z vás publikuje fotky akvárií nebo píše na blog.sme.sk? Je to zadarmo a pokud by sem tam pár z vás něco napsalo, určitě to akva.sk zvýší návštěvnost a popularitu. Proč nekomunikovat víc navenek? Myslíte, že je nemožné přesvědčit tituly jako Týždeň, Slovenka, Nový čas víkend, Život, aby napsali o akvaristice, když k tomu budou parádní fotografie (Slovenka napíše, pokud to bude dělat žena). Myslíte, že TASR a SITA ba neuveřejnili tiskovou správu? Proč se o to nepokusit?

Něco se dělat dá.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.