vysoke NO2



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

vysoke NO2

Odoslaťod vlasto1984 » 18 Máj 2008 10:31 am

ahoj vsetci mam problem zalozil som pred 10 dnami akvarko vsetko ako ma byt a pre dvoma danami pri merani vody som zistil vysoke No2 rybkam to strasne vadi vobec neplavaju a mam o ne strach ze to nepreziju v akvaristike mi poradili neaky biofilter od Dajany ten som tam vcera dal a dnes som meral vodu a No2 je stale vysoke ak niekto viete poradit tak prosim helfnite neviem cim to moze byt
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Reklama

Odoslaťod Raviolka » 18 Máj 2008 10:55 am

Vyměň HNED polovinu vody (nemusí být odstátá, stačí jen pár minut a dej pozor na teplotu), zítra znovu, potom měř denně NO2- a měň vodu obden nebo každý den, dokud to nebude lepší. Doporučuju vodu trochu při výměně osolit, rybám to pomůže.

Čím to může být? Přečti si něco o "zabíhání" akvária - v novém akváriu, pokud jsi tam hned dal ryby ("všetko ako má byť" - to by bylo bez ryb :wink:), je to nevyhnutelná záležitost a musíš na to dávat velký pozor. Informace k tomu co se v akváriu děje a jak dlouho to asi bude trvat najdeš třeba tady: http://klub.akva.sk/akvarium.php (4. číslo)

A kup si v antikvariátu nějakou starší československou knížku o akvaristice, bude to užitečnější než chodit pro rady do akvaristiky :oops:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod vlasto1984 » 18 Máj 2008 11:47 am

no to som skusal ale moc mi to nepomohlo tie dusicnany su tam stale a ryby su na tom stale horsie a najviac ma stve ze nic nezabera ani po piatich co som tam dal vseliake mozne pripravky nic merania stale ukazuju veli vysoke mnozstvo dusicnanou ja uz neviem uvazoval som aj o vibrati ryb a vsetko od znova ale to asi neni dobry napad
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Odoslaťod StanleyPWL » 18 Máj 2008 12:33 pm

ake mas dno a rastliny? kolko ryb a ake velke akva?
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Odoslaťod johntick603 » 18 Máj 2008 12:47 pm

ak vychadzam z toho ze tvoj merac je naozaj funkcny, skus si zmerat vodu na vstupe. Hlavne CO NAJSKOR zasad rychlo rastuce rastliny (o tych tu najdes vela prispevkov), min 50 % plochy akvaria by pri novom zalozeni mali byt prave taketo rastliny, 20% pomalsie rastuce, postupne ako sa ti akva zabehne si mozes robit layout ako budes potrebovat... inak to s rovnovahou budes mat v aqua velmi tazke.....
Do buducna odporucam hlavne drzat sa striktne rad v literature alebo skusenejsich akvaristov, uz ten zaciatok ako si zacal (po 10 dnoch ryby...) nie je dobry, bola by skoda aby ta presla akvaristika len kvoli tvojej zaciatocnickej horlivosti....radsej sa viackrat spytaj a az potom konaj...
V principe suhlasim s raviolkou ohladne vymeny vody, ryby krm minimalne,najlepsie najblizsie 2-3 dni vobec nemusis, nic sa im nestane.....Pridaj foto akva a parametre vody a celho akva atd. urcite ti radi vsetci pomozeme....
johntick603
 
Príspevky: 51
Založený: 11 Feb 2007 16:19 pm

Odoslaťod Raviolka » 18 Máj 2008 12:59 pm

vlasto1984 napísal:no to som skusal ale moc mi to nepomohlo tie dusicnany su tam stale...
Co jsi zkoušel? Měnit vodu? Nestačí jednou, musíš jí měnit denně, protože v akváriu se dusíkaté látky objevují neustále a to tvoje akvárium není připravené je zvládat :idea:
Jestli měníš vodu denně a nepomáhá to a ryby vypadají špatně, zajímalo by mě, co to máš za vodu... předpokládám, že vodovodní.

A ještě abychom si to ujasnili - psal jsi NO2-, najednou zmiňuješ dusičnany (tj. NO3-). Co jsi to vlastně měřil?

...jinak je to celkem jedno, rozhodující je stav ryb a pokud není dobrý, tak to je ten nejdůležitější "test". Jak je velké akvárium, kolik ryb tam je a jaké, jaká je teplota, čím filtruješ, jaké jsou tam kameny, pozadí, substrát...?
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Odoslaťod Imrich Fuljer » 18 Máj 2008 13:17 pm

Absolutne nekrm dovtedy dokim ti neklesne no2. A ak mas niekde dobry stary zabehnuty filter tak ho tam daj do vecera budes mat po probleme. Problem nastal ze si krmil a mal si nefunkcnu filtraciu
Obrázok používateľa
Imrich Fuljer
 
Príspevky: 356
Obrázky: 67
Založený: 25 Aug 2007 12:25 pm
Bydlisko: Bytca-SLOVENSKO

Odoslaťod pi?o » 18 Máj 2008 18:08 pm

netečie ti náhodou takáto voda už z vodovodu?
pi?o
 
Príspevky: 49
Obrázky: 62
Založený: 13 Dec 2007 21:06 pm
Bydlisko: Bardejov

dik

Odoslaťod vlasto1984 » 18 Máj 2008 20:52 pm

chcem sa vam podakovat za rady trochu vam to upresnim vodu z vodovodu som meral je bez no2 uplne v pohode ja som to zakladal tak ze som dal rastliny a na druhy den hned ryby zacal som krmit a rybky to nezrali takze z toho mohlo nieco vzniknut mam tam desat tercovcou a sest skalarou voda je trochu tvrda neviem presne meral som to iba papierykmi a ma stalu teplotu 29 stupnov do tej vody som pridal roztok ktory sa vola biofilter od Dajany a tu vodu som vimienal stiry dni a stale tam bolo to no2 rastlin je v nadrzi vela a nadrz je velka 250 litrov filter tam mam elektricky do 250 litrov myslim ze to vzniklo tym krmenim daval som im mrazenu potravu ktoru nezjedli a popadala na dno dnes rano som meral a aj na vecer a hodnoti boli stale vysoke kmit nekrmim uz dva dni
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Odoslaťod Raviolka » 18 Máj 2008 22:05 pm

Ahaaa, terčovci. Dát je do akvária den po založení je... nevím, jak to říct. Nezodpovědné, nevhodné, šílené. Měň tu vodu, to je nutnost, přidej sůl... a vůbec, platí to co tu už zaznělo. S tím že jsou to terčovci je to ještě horší. Nastuduj si co nejrychleji všechno možné o terčovcích a všechno možné o akvaristice :idea:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

ano

Odoslaťod vlasto1984 » 18 Máj 2008 22:20 pm

raviolka ja viem ze som to pohnojil o tercovcoch som studoval vsetko no teraz by som potreboval co najskorsie dostat pod kontrolu to no2 neviem ci ta vimena vody je rozumni napad ked som ju menil 5 dni stale v kuse tak mi to nic nepomohlo proste teraz neviem co mam robit uz som viskusal asi vsetko hovorili ze po tom pripravku sa to moze zlepsit po neakych 3 dnoch ale uz prestavam byt optimista ryby su na tom strasne zle a pochybujem o tom ci ich zachranim ozaj a co by mi pomohla ta sol keby som ju pridal do vody
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Odoslaťod Raviolka » 18 Máj 2008 22:32 pm

Vlasto, počítej se mnou. Máš v akváriu X mg/l dusitanů - z vodovodu teče nula. Vyměníš polovinu vody, takže v akváriu bude X/2 mg/l. Určitě je to lepší než nedělat nic a čekat, až zabere nějaká kouzelná vodička! Jasně, že další den zase naměříš NO2- stejně nebo i víc, protože dusitany v čerstvě založeném akváriu lavinovitě přibývají. Tak to prostě je a měl jsi to vědět předtím, než jsi akvárium zakládal :idea: :!:

Koukni na ten link co jsem ti dala ráno (teda nejdřív vyměň tu vodu, není na co čekat). Najdeš tam odpovědi na svoje otázky, třeba i to, že sůl pomáhá chránit ryby, protože snižuje vstup dusíkatých látek do těla.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

!!!

Odoslaťod paprna » 18 Máj 2008 23:24 pm

Proste toto mne nedalo, ale mosim sa vyjadrit.
Nejsu obvykle skodoliby, ale dobre ti tak. Ze mas cekat po zalozeni aspon mesic je tu psane tolikrat .... akorat je skoda, ze to odnasaju ryby.
Mne pripada, ze tu nikdo necte, nebo nechce cist a potom, kdyz tu popisete nejaky problem, by Vas meli vseci obletovat a honem to resit.
Staci si akva.sk a I. casopis precist a nemam otazek ... skoro.
paprna
 
Príspevky: 33
Obrázky: 17
Založený: 19 Jan 2008 14:08 pm

Odoslaťod johntick603 » 18 Máj 2008 23:56 pm

Vlasto bez urazky pls. nepolemizuj s nazormi ludi ktori vedia co ti vravia (raviolka) a men tu vodu! Ked som si precital tvoje vysvetlenie/upresnenie k tvojmu akva s tymi gram.chybami ale hlavne obsahom, som rad ze sedim inak by som padol z noh, najviac je mi luto tych ryb ktore za nic nemozu....
Takze men aspon tu vodu nech z teba nie je rybi vrah... (ako jedine plus vidim ze o svojom probleme pies a evidentne ho chces riesit). Vela stastia, budem drzat palce najma rybickam!
johntick603
 
Príspevky: 51
Založený: 11 Feb 2007 16:19 pm

Odoslaťod Mariok » 19 Máj 2008 00:01 am

Vlasto 1984 - Jednoznačne počúvni Raviolku, ak máš vodovodnú vodu s nulovými hodnotami NO2 musí to pomôcť, len nezabudni aj odkaliť dno od toho "sajrajtu", čo si tam nahádzal pri kŕmení, ten ti to stále sťažuje vyriešiť!!! A potom sa pridávam k paprnovi: Akvaristika učí trpezlivosti, takže si prečítaj Raviolkine články v štvorke Akvárium (O Dusíku v akváriu) a hneď pochopíš, že o terčovcoch ani zďaleka nevieš všetko! Napriek tomu Ti držím palce, aby si ich zachránil! :) :(
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod vlasto1984 » 19 Máj 2008 18:52 pm

dik Raviolka skusim co si mi poradila akurat sa chcem spitat ako sa da stiahnut ten casopis lebo mi to neslo a tomu jednemu mudremu panovi co ma nazval rybim vrahom radsej neodkazujem nic skoda reci keby tak radsej nesledoval gramatiku a ine somariny a vedel radsej poradit ja viem ako sa zaklada akvarium ale ked mi tie rybi doviezli o nieco skôr tak co som mal s nimi robit
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Odoslaťod Sasho » 28 Júl 2008 15:35 pm

Vlasto, v poho, aj ja mam obcas problemy s akvariom, ale chlapce ty by si s tou gramatikou mal fakt nieco robit :-)
Obrázok používateľa
Sasho
 
Príspevky: 46
Obrázky: 41
Založený: 23 Okt 2007 14:01 pm

no2

Odoslaťod vlasto1984 » 28 Júl 2008 19:43 pm

to je pohoda ked pisem tak nepozeram na nic a inak vsetko je ok uz je pohoda
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Odoslaťod Sasho » 28 Júl 2008 20:23 pm

to som rad, ja prekonavam teraz uplne rovnaky problem, ale ja som si to sposobil sam, resp dal som na radu "skusenejsieho" akvaristu, ktory mi poradil tycinkove hnojivo na kvety, tak som tych tyciniek par strcil do substratu a na druhy den 3 ryby dead a tak som zistoval priciny a prisiel som na vysoke NO2 a NO3, ktore bolo sposobene prave hnojovymi tycinkami. A podarilo sa ti to zachranit tym vymienanim vody a solou?
Obrázok používateľa
Sasho
 
Príspevky: 46
Obrázky: 41
Založený: 23 Okt 2007 14:01 pm

vlasto

Odoslaťod vlasto1984 » 29 Júl 2008 18:42 pm

neaka vimena vody tam bola ale dal som do vody biofilter od Dajana pet a za dva dni bolo po probleme
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Odoslaťod Mariok » 29 Júl 2008 22:42 pm

Biofilter a za DVA dni po probléme!??! :lol: :lol: :lol: A ešte napíš, že vďaka BIOFILTRU :twisted:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

vlaasto

Odoslaťod vlasto1984 » 30 Júl 2008 18:58 pm

neviem ci to bol biofilter co mi pomohol ale viem ze ked som ho tam dal za dva dni som meral NO2 a pohoda
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Odoslaťod LOID » 06 Sep 2008 16:08 pm

vlasto1984 napísal: akurat sa chcem spitat ako sa da stiahnut ten casopis lebo mi to neslo


potrebujes adobe acrobat reader aby sa ti to dalo otvorit ten si stiahnes tu http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html to je pre operacny system win xp ak mas iny na tej stranke si urcite najdes reader pre svoj OS
Obrázok používateľa
LOID
 
Príspevky: 33
Obrázky: 9
Založený: 06 Sep 2008 13:17 pm

Re: vysoke NO2

Odoslaťod jankoo » 13 Máj 2010 11:56 am

už sa tu debatuje o vysokom NO2 ale mne ide o to čo spomenul vlasto. chcem sa spýtať či nič nepokazím keď pri výmene vody dám do akva BIOFOLTER od Dajany. na flaštičke je napísané týždenne do fungujúceho akva 10ml na 40L vody.

Pre a proti? 8) ďakujem
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.