Rybky do akva



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Rybky do akva

Odoslaťod Hoffi » 10 Jún 2008 21:45 pm

Dobrý den :)
Ak sa mi podari na vivaristike predat clariasa tak by som si chcel kupit konecne nove rybky do akva. Ako som spominal inde chcel by som si kupit Ktenopomi skvrnite. V akvariu mam este 2 helostomi, 1 Guramu zlatu, 2 ancistrusov a 1 fosilisa( ten by tam mal zostat)
Dokupit by som si chcel uz spominanu ktenopomu, Heros severum, Mesonauta festivum...mozno tetra cierna alebo ocelatus a tym by som sa chcel zaroven spitat ci ocelatus neryje dno a netrha rastlinky
ale hlavne ci je to mozna kombinacia ryb.....prosim poradte mi....tu ktenopomu s fosikom urcite chcem (fosilisov chcem este dokupit)
prosim piste mi co najviac odpovedi :)
dakujem :)
Obrázok používateľa
Hoffi
 
Príspevky: 70
Obrázky: 6
Založený: 03 Aug 2007 20:04 pm
Bydlisko: Levice

Reklama

Odoslaťod Miloš » 11 Jún 2008 07:16 am

no skus sa rozhodnut co chces lebo tetra cierna alebo ocelatus to uz mozes dat ako dalsiu alternativu kapra (budes mat zastupene tetry, cichlidy aj kaprovite ryby sumce a labyrintky uz mas takze budes mat zastupcu z najbeznejsie chovanych ryb)
druha vec je ze nepovazujem za vhodnu kombinaciu labirintky s velkymi juhoamrickymi cichlidami a pozri sa aj na rozmery ktore dane ryby dorastaju si si isty ze mas dost velke akva
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Rybky do akva

Odoslaťod xDodox » 11 Jún 2008 08:06 am

Ešte si mal napísať objem akvária.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Hoffi » 11 Jún 2008 11:55 am

akva ma 254l...ten ocelatus...to neni 100%...viem ze v tom pripade tetri nemozu byt...ale prave v tomto akva mal stryko 4 ocelatusov..a vravel ze napadali len mensie ryby ako je mecun...a ja by som tam neslahol hned 30cm...bo setky tieto ryby mam uz vyhliadnute v predajniach a su rovnako velke....a neviemm ci je to pravda ale stryko mi vravel ze ked naraz kupin nejake rybky (ako napr tieto len bez tetri) ze si casom naseba zviknu bo este niesu take velke ze by napadla jedna druhu....neviem bo o ocelatusoch som cital ze suto drave ryby ale ze by boli agresivne...dokonca som cital ze su dost krotke...ale neviem poradte mi ze ako by ste to riesili....a este k tomu ocelatovi ze ci neryje dno a ze ci netrha rastlinky...
dakujem

Ps: a tie fosilisi su teda v poriadku?...bo ja som zatial nikdy snimi nemam problemi...akurat len co mi klarias zabil najväcsieho a najstrasieho :cry:
Obrázok používateľa
Hoffi
 
Príspevky: 70
Obrázky: 6
Založený: 03 Aug 2007 20:04 pm
Bydlisko: Levice

Odoslaťod Miloš » 12 Jún 2008 22:03 pm

fosilis neublizi nicomu co nezozere :)
ocelatusi agresivne su a ak mas velke jedince tak je problem dokupit aj dalsieho ocelatusa lebo ho zabiju
254lakva tiez nevydim ako najvhodnejsie pre velke juhoamericke cichlidy aj ked uz som videl chovat 30cm ocelatusy v 160l boli to stare kusy a bolo na nich vidiet aj rany po minulych sarvatkach
skus si polozit otazku tak ci to je pre nich vhodne prostredie a nie tak ze ci tam dokazu existovat a ak sa zamyslis nad tym ake druh ryb mas a ake chces pridat tak ti nemoze vsetko sediet
Obrázok používateľa
Miloš
 
Príspevky: 1083
Obrázky: 113
Založený: 19 Aug 2005 18:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Hoffi » 12 Jún 2008 22:12 pm

tich ocelatusov asi teda nedam..ale pri tych ostatnych nevidim problem....ale aj tak by som bol rad keby ste mi poradili(ale teda uz bez ocelatov)....
Obrázok používateľa
Hoffi
 
Príspevky: 70
Obrázky: 6
Založený: 03 Aug 2007 20:04 pm
Bydlisko: Levice


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.