Pleseň na štrku?? neviem čo to je



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Pleseň na štrku?? neviem čo to je

Odoslaťod Miko.B » 19 Máj 2008 07:31 am

DObrý deň tak teda nastal problém nie konkrétne u mna ale u kamaráta. Akvárium: 75l, osvetlenie , filtracia Filter AQ fan , osdenstvo 3x gurama modrá,2x prísavník zavojnatý .
Problém je v tom že na štrku sa mu vytvára povlak ako keby bielej pliesne ktorá pokrije štrk ako keby bola na štrku položená nejaká biela salvetka. Stále umyje akvarium , odstráni tu "plieseň" ale o pár dní to je naspäť. čo to je ? foto sa moc nedá dať bo to moc nevidno. :(
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Reklama

Re: Pleseň?? neviem čo to je

Odoslaťod martin_s » 19 Máj 2008 11:13 am

Ja by som to tipoval na sinicu, ale bez foto je to len dohad.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod Miko.B » 19 Máj 2008 13:12 pm

hmm pokusim sa to nejako odfotiť aspoň trochu nech to je vidno a dám sem voto . ale prvé foto nič moc tak poviem kamarátovi nech to cvakne aspoň niečo .
Obrázok používateľa
Miko.B
 
Príspevky: 95
Obrázky: 28
Založený: 17 Sep 2006 13:28 pm
Bydlisko: Levice

Re: Pleseň?? neviem čo to je

Odoslaťod vodnar73 » 22 Máj 2008 21:17 pm

..moze byt aj plesen... pamatam sa,ze ked som asi pred 5rokmi pouzil na dno "farebny" substrat... mal som tiez biele dno... zdochli mi 3 neonky a vymenil som to za strk... dal som ten substrat do vazy kde som mal bambus a vyhynul aj ten.. :cry:
Obrázok používateľa
vodnar73
 
Príspevky: 68
Obrázky: 20
Založený: 29 Aug 2007 15:13 pm
Bydlisko: RK

Re: Pleseň?? neviem čo to je

Odoslaťod kotlas666 » 14 Jún 2008 20:03 pm

zaujimave..mam tiez farebne kamienky a tiez mi zomrela 1 neonka a ostatne su neake nervozne...takze budem musiet vymenit kamienky za neaky jednofarebny strk?Ma niekto dalsi takuto skusenost?
kotlas666
 
Príspevky: 2
Založený: 13 Jún 2008 16:53 pm

Odoslaťod bamma_boy » 14 Jún 2008 20:59 pm

hh si spominam som bol asi pred mesiacom v akvaristike a jedna pravdepodobne neskusena pani si tam kupovala rastlinky a strk do akvaria tak rastlinky asi tak ze tato sa mi paci tu si beriem a ako strk kupila leskle asi 1cm farebne kamienky. Ked som to videl bolo mi az do placu. :cry:

Ale teraz k teme :D asi najpravdepodobnejsie to bude sinica si myslim. :wink:
Obrázok používateľa
bamma_boy
 
Príspevky: 114
Založený: 25 Jan 2008 19:45 pm
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Odoslaťod kotlas6667 » 15 Jún 2008 12:25 pm

bamma_boy napísal:hh si spominam som bol asi pred mesiacom v akvaristike a jedna pravdepodobne neskusena pani si tam kupovala rastlinky a strk do akvaria tak rastlinky asi tak ze tato sa mi paci tu si beriem a ako strk kupila leskle asi 1cm farebne kamienky. Ked som to videl bolo mi az do placu. :cry:

Ale teraz k teme :D asi najpravdepodobnejsie to bude sinica si myslim. :wink:

teda myslis ze by som mal vymenit tie kamene?
kotlas6667
 
Príspevky: 5
Založený: 10 Jún 2008 12:02 pm

Odoslaťod bamma_boy » 15 Jún 2008 13:00 pm

no osobne si myslim ze davat farebne kamene do akvaria nie je najstastnejsi napad boh vie ake farbiva a chemikalie do toho pridavaju a myslim si ze akvarium by malo byt v najväcsej miere prirodne. Tot moj nazor. :wink:
Obrázok používateľa
bamma_boy
 
Príspevky: 114
Založený: 25 Jan 2008 19:45 pm
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.