oživenie 12 L detského akvária...



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

oživenie 12 L detského akvária...

Odoslaťod antoni » 31 Júl 2008 20:16 pm

...alebo zrodenie mojej akvaristiky?

deň X: pri vstupe do detskej som z hrôzou zistil že v akvárku v ktorom kedysi bol škrečok (česť jeho pamiatke) je zrazu voda, biely štrk a v nej plávajú nejaké ryby. Na počudovanie som zistil, že ich vraj kúpila deťom moja žena, ktorá o žiadnych zvieratách nechcela ani počuť

deň X-X: voda v akvarku je mútna, čudujem sa že tam niečo žije. Z času na čas žena s dcérou (ked sa jej výnimočne chce) vylejú vodu, premyjú štrk, umyjú AQ a dajú ryby spať...

...takto to funguje pár mesiacov... občas nejaká zdochne, občas nejaká pribudne, niečo zas zdochne a takto to ide... ja sa to toho nestarám, pretože sa nikto na môj súhlas nepýtal...

deň X: vstupujem do detskej, letmý pohľad na AQ a osamotenú rybku v mútnej vode. Rozhodujem sa že ju v tom nenechám samu a rozhodujem sa vstúpiť do "veci". Kedže som sám ako dieťa mal asi nejaké 20 l AQ ktoré aj nejaký rok fungovalo - je rozhodnuté že takto to ďalej nejde a začínam na nete zistovať ako sa zmenili ceny od mojej mladosti (zisťujem že za tých 20 rokov ani moc nie)
Kedže ale nie som ochotný vyhadzovať peniaze von oknom a neviem ako dlho bude AQ moje deti zaujímať, ako prvé sa rozhodujem kúpiť nejaký filtrík.
deň X+1: idem do zveroobchodu v LM (pri Bille) a kupujem najmenší filter ATMAN - do 3O litrov - menší nemajú. Je ponorný a aj s prídavným regulovaním vzduchovania. Po menších problémoch kompletujem, inštalujem a zapájam. Voda prekvapivo tuho tečie cez filter aj bublín je dosť a prúd je až moc silný. Uberám teda na minimum prietok, ale aj tak to dosť točí vodu.
Kedže som zároveň kúpil nejaké 2 druhy rastlín a doma zisťujem že aj svokra kúpila nejakú v kvetináčiku (je ale dosť vysoká, takže listy trčia veselo nad hladinu) snažím sa ich nejako rozmiestniť a upevniť do štrku. Kedže nie som "debil" :-) tak viem že veľké dozadu a malé dopredu. Akurát tú čom kúpil ja - taká nejaká popínava - sa mi rozpadla na niekoľko kusov a nedarí sa mi moc ich "zasadiť to toho štrku. Kašlem na to a nechávam to nech to aspoň nevypláva na hladinu.
Decká su vytešené a syn okupuje predné sklo. Večer pred spaním sa pýta kde je ryba. Kedže nie je Copperfield tuším prúser. Kedže v AQ bola len tak do polovice voda, ja som ju doplnil vodou z obchody tak 4 cm pod okraj... Asi vyskočila a začíname pátrať okolo skrinky na ktorej je AQ.
Nakoniec sa rozhodujem prekutrať aj papierový bordel dcéry medzi skrinkou a stenou. Zrazu vidím na zemi oranžové telo našej rybky. Kedže sa nehýbe, skláňam sa nad ňu že ju pošlem cez záchod do AQ neba... SKÁČE !!! nejak ju chytám a púšťam do AQ... Pláva akoby sa nič nestalo... Hľadáme niečo na zakrytie AQ... jediné čo ma napadne je modrý plast. zakladač z vysvedčenia môjho syna.
deň X+2: v obchodíku kupujem k poslednej mečovke ešte jednu, potom 2 neónky a 2 nejaké čierne fantómy. Doma zisťujem že aj svokra kúpila so synom 2 mečovky (oranžové a jedna s tým čiernym mečom).
Púšťam ich do celkom vyčistenej vody.
deň X+3: prichádzam z roboty a idem k AQ a idem rátať mŕtvoly... Rybky ale veselo plávajú... až na jedného mečúňa (ten stým čiernym "mečom).... ten bol ale už deň predtým nejaký iný ako ostatné.
Večer sa snažím znížiť privzdušnovanie filtra, kedže napriek zavretému reg. ventilu tade je stále nasávaný vzduch, hadičku zalamujem a škrtím...
deň X+4: cez robotu si dávam vyrobiť kryt z 3mm skla a nechám si odrezať rohy - cena 5O SK
Zas som v obchode a obzerám také nejaké 65 l AQ z Poľska - všimol som si ho už predtým ale miesto 680 je to 860.... majú tam aj nejakém staršie za 1OO, ale to je menšie...
Kupujem 7 neóniek a idem kuknúť druhý obchod... tam kupujem škrtidlo na hadičku a mrazenú potravu - tuším podenky....
Doma púšťam rybky, inštalujem kryt a škrtidlo...
Volám žene kde sa zas fláka so synom. Syn oznamuje že kúpili ryby - skoro ma porazilo (asi fakt budem musieť kúpiť dalšie AQ)
Kedže moja žena je blondína, tak samozrejme jej nevadí že ich má hodinu v kábelke pri horúcom letnom počasí... Ryby naštastie prichádzajú domov živé - pekné 2 kusy - nejaé mrenky....
Kedže prichádza nejaká búrka a zotmelo sa a navyše rastliny sú furt nejké biedne, vymýšlam osvetlenie. Od počítača beriem malú stolnú lampu, dávam tam silnejšiy 2O W halógénovú žiarovku, staviam za AQ a zapínam.... Wauuu skoro ako ozajstné AQ. :-)
To je zatiaľ všetko, idem ich skontrolovať...

Prosím všetkých o prípadné návrhy rady a odporúčania ako to deckám ešte viac vylepšiť, ale z najmešímy investíciami...
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Reklama

Re: oživenie 12 L detského akvária...

Odoslaťod tienik » 31 Júl 2008 22:11 pm

No neviem, ale tych ryb je strasne vela na take akvarium, to dobrotu robit nebude. Ja osobne by som odporucal zadovazit si cosi od 100l vyssie. Ono tak e male akvarium je velmi citlivy a narocny system, od tych 100l je to uz "blbuvzdornejsie" a znesie to aj daky cas "zabudnutej" udrzby. A z vlastnej skusenosti, ak deti cele bez seba behaju okolo maleho akva, tak okolo velkeho budu poletovat od radosti. Ja mam dvojrocnu dceru a je radost sa pozerat nato, ako hladka rybicky cez sklo aby "dobre spinkali"
tienik
 
Príspevky: 55
Založený: 12 Máj 2005 09:43 am

počet rybiek... nové AQ ?

Odoslaťod antoni » 31 Júl 2008 22:50 pm

...no práve...tiež sa mi počet rýb už zdá veľa, momentálne teraz je tam:
- 9 neóniek
- 3 mečúňe
- 2 fantómy čierne
- 2 mrenky štvorpruhové

Ved už asi týždeň rozmýšlam o nejakom AQ od 60 do 100 l (na väčšie nemám priestor a pevnú skrinku) akurát nechcem do toho vrážať veľa love, takže radšej niečo z druhej ruky... inzerát už mám podaný...

snád to tie rybky nejako vydržia - zatiaľ si veselo plávajú - skôr mám problém s tými rastlinami - boli dosť biedne ked som ich kúpil a moc sa to nezlepšuje.
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: oživenie 12 L detského akvária...

Odoslaťod tienik » 31 Júl 2008 23:07 pm

tak tych 12l vody - v idealnom pripade je tak pre max 3ks. mensich ryb, takze chcelo by to rychle riesenie. Akva z druhej ruky, ak nepoznas predavajuceho je loteria. Neviem ci byvas v byte, alebo v dome, ale aj tak, 100l vody na zemi - zla predstava. Skus mrknut internetove obchody, ceny nie su az tak zle. Mne sa skor videla vysoka cena plastoveho krytu z osvetlenim, ale to sa da riesit inac. Ak mozem poradit, urcite aspon 100l, ja som mal 45l, teraz mam 120l a to je naozaj velky rozdiel.
tienik
 
Príspevky: 55
Založený: 12 Máj 2005 09:43 am

Re: oživenie 12 L detského akvária...

Odoslaťod skaner » 31 Júl 2008 23:35 pm

najprv si treba všetko premyslieť. všetko komplet
aj tak sa vždy niečo poserie, aj ked si to ako premyslíš
avšak zháňať všetky informácie za pochodu sa neoplatí úplne vôbec

do 12 litrového akva daj 2-3 endlerky, za hrsť jávskeho machu a ešte nejakú nizku burinu
ani filter netreba ak vhodne meníš vodu
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Odoslaťod milop » 01 Aug 2008 08:50 am

Ahoj antoni,
vitaj na stránke amedzi akvristami- nech sa ti darí !
už to, že si sem napísal, a ako napísal (!) hovorí o tom , že si asi vstupil do vody, z ktorej sa ťažko vystupuje.
začal si nejak od konca , ale tým filtrom si to možno poistil
na začiatok!
- rýb je síce veľa, ale kým vyrobiš väčšie akvarko mohlo by sa ti ich podariť udržať . možno!
hlavne neprekrmujte a aspon raz za týždeň preper molitan vo filtri a vymen cca 1/3 vody za odstatu, (ak sa rozhodneš, že do väčšieho akvaria nejdeš tak si vyber 1 druh rybičiek a ostatnýc sa zbav,alebo aspon tých neoniek)
a pozri práve dosť prepieranu temu : http://www.akva.sk/viewtopic.php?p=104459#104459
je tam pár dobrých rád a aj vzor ako to nerobiť.
takže nech ti to pláve a kopu radosti pre dceru :!:

:idea: a nepodceňuj blondiny- hodina v teple nie je až taký problém :D horšie bude,že nedostaneš večeru ak budeš celé dni sedieť pri akváriach a medzi akvaristami :wink:
skaner ti radi dobre, ale pre dcerku by to nebolo ono
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: počet rybiek... nové AQ ?

Odoslaťod martin_s » 01 Aug 2008 09:07 am

antoni napísal:skôr mám problém s tými rastlinami - boli dosť biedne ked som ich kúpil a moc sa to nezlepšuje.


Je mozne ze vyzeraju trochu biedne koli tomu ze prechadzaju z emerznej formy na submerznu. Väcsinou v akvaristikach dostanes kupit rastliny ktore boli pestovane emerzne. Skus sa obratit na nejakych akvaristou ci nemaju nejake prebytky. Nebudes musiet cakat kym prejdu z jednej formy do druhej a budes ich mat za nizsiu cenu ak nie zadarmo.
Ako tu uz bolo pisane, tych ryb tam mas priliz vela, takze co najskor si zadovaz väcsie akva alebo sa väcsiny z nich zbav. A hlavne aj nadalej hladaj informacie a studuj, studuj, studuj... :)
Nech ti to plave :)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Ďakujem všetkým za rady

Odoslaťod antoni » 01 Aug 2008 09:17 am

Jasné že už rozmýšlam o 2. AQ, ani žena nie je proti, akurát že ak nejaké zoženiem, tak bude min. 2 týždne trvať dokým ho vybavím a zabehnem...

Rybky aj napriek bielemu štrku vyzerajú spokojné, chutí im žrať, veselo plávajú, tak snád je to OK. Však oni si ten biely štrk za čas "zafarbia"
Akurát ked beží filter, tak sú skoro všetky pri zadnej strane AQ v spodnej časti. Ked ho tak na hodinku vypínam pri kŕmení tak sú v celom AQ
Neviem či by nepomohlo keby som výtok z filtra otočil smerom hore, aby filter netočil vodu v AQ.

Ako zistím, že im podmienky nevyhovujú - teda okrem toho že by mi dochli ?

Ohľadom 2. AQ - na inzerát som našiel nejaké 125 l za 500 SK, a v predajni majú nejaké použité okolo 50 l za 100 SK. To prvé sa mi zdá veľké a to druhé malé. Keby som ich kúpil určite by som ich vyskúšal či netečú a ak áno tak by som ich vrátil...

Práveže nepoznám žiadnych akvaristov z LM a okolia, ak tu nejaký sú a chcú mi poradiť alebo podeliť sa s nejakými nadbytočnými rastlinami a pod. . tak sa mi ozvite, budem rád... :roll: :roll: :roll:
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: oživenie 12 L detského akvária...

Odoslaťod martin_s » 01 Aug 2008 09:38 am

Neviem ci chodievas niekam do miest kde maju hornbach ale zvykli tam mavat 98l akva za myslim 900,-. Pripadne si pozri nejake internetove shopy kde si mozes objednat akva aj na mieru a nechat doviezt, pripadne si ich mozes objednat aj v niektorych akvaristikach, kde ti ich tiez urobia aj na mieru.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

NIE ...

Odoslaťod antoni » 01 Aug 2008 10:29 am

... síce občas chodím na SC do Košíc aj BA, ale ak by som to chcel rýchlo najbližšie je baumax v PP, ale tam asi nebude nejaký výhodný nákup...
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: oživenie 12 L detského akvária...

Odoslaťod martin_s » 01 Aug 2008 10:47 am

Aj v Baumaxe mavaju dobre akcie niekedy ale momentalne neviem ake tam maju ceny. Skus poprosit niekoho aby sa ti tam isiel pozriet aby si tam nesiel zbytocne. Pripadne skus napr. http://www.akvashop.sk/
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod Mirco » 01 Aug 2008 10:49 am

antoni ty mas 16ryb v 12l akva? nie ste nahodou rodina s diegom? :?
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

to MIRCO:

Odoslaťod antoni » 01 Aug 2008 11:12 am

:lol:
Nie, nie sme, ale čakal som podobnú reakciu...

Ja za to nemôžem že ked domov donesiem rybky, tak v ten deň decká s ženou alebo svokrou nezávisle kúpia dalšie...

... ja som sa len radil radami, že neóniek má byť viac, aby netrpeli "depresiami"...

Neboj, už zháňam druhé a ked sa na.eriem tak cez víkend možno budem mať doma už nejaké 2. väčšie ... ale zatiaľ nemám moc ponúk na inzerát

Celkom sa mi páči tento komplet
http://www.akvashop.sk/product_info.php ... ts_id/3127
ale je to už dosť nad rozpočet čo som chcel dať.
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Odoslaťod Mirco » 01 Aug 2008 11:21 am

no ten komplet co ja viem...36w..radsej kup akva a kryt si dako vyrob...bol tu aj navod tak ak si zrucny aleob mas dakeho zrucneho kamosa tak radsej vyrobit...
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

mám zobrať aspoň 50 litrovú ?

Odoslaťod antoni » 01 Aug 2008 14:06 pm

Asi by som mal prestať každý deň chodiť do toho nášho akv. obchodu:
- tá mladá predavačka si hádam začne myslieť že tam chodím za ňou (nie že by mi to vadilo)
- čo je horšie tak vždy tam nechám minimálne stovku

Ste ma "navnadili" a teda okrem sieťky na ryby som si zakúpil aj taký papierikový test "3 in 1" na Ph, KH, GH (aby som sa teda naozaj presvedčil že tá voda je moc tvrdá) za 150 SK (25 ks) Výsledky dám ku večeru ked budem doma...

Čo sa týka 2. AQ - ak bude predaná tá 125 l nádrž za 500, tak asi zoberem zajtra tú čo som bol obzrieť v predajni - 50x35x30 cm. Nie je to sice stovka, ale lepšie ako nič a navyše len za 100 SK ? No nekúpte to... :roll:
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Kúpa 5O L AKVA

Odoslaťod antoni » 01 Aug 2008 22:09 pm

Takže som bol dnes poobede zobrať to staršie 5O l akva z obchodu 50x30x35... Veď za stovku...

Doma som teda rýchlo spravil ten test vody a výsledky sú asi takéto:
PH cca 8, KH cca 15, a KH medzi 14 a 28 ...

takže Vaše tvrdenia sa potvrdili a mušle išli von, len neviem či to pomôže... dá sa voda nejako zmäkčiť ?

Potom som dal to "nové" AQ do vane vystriekal vodou, umyl octovou vodou a vyutieral...
Spodné hrány sú dosť obité, čo je horšie, v pravom dolnom rohu je asi 1 cm prasklina...
Idem teda spraviť test tesnosti - pod AQ dávam 2x preloženú penovú podložku čo sa dáva pod plávajúcu a pod tým ešte koberček. Sprchou púšťam doplna vody. AQ sa rosí a medzi dnom a penovou podložkou je ako keby na polovici plocha vody, ktorá sa ako key menila....
Žeby predsa tieklo?! Je to tažké zistiť, lebo to môže byť až z orosenia.
Myslíte že je ta praskina vážna - pridávam foto do mojej galérie.
Zatiaľ som sa rozhodol že skočím so ženou na Maru po nejaký riečny piesok... prichádzame k Mare a s hrôzou zisťujem že Mara je úplne zaliata až po zelené brehy. Odchádzam teda na druhú stranu k štrkopieskom. Nachádzam jedno miesto kde sú skaly a štrk... Rozmery štrku sú síce trošku väščie ako požadovaných 4 mm, takže berem aspoň rôzne pekné skalky a tiež nachádzam jedno celkom pekné naplavené drevo - podobné ako predávajú v AQ obchodoch.
Takže zo štrku nič a zajtra teda musím ísť do obchodu a štrk kúpiť. Akurát že u nás v obchode o štrku "staré a nové" dno nepočuli, majú tam len také tmavšie okrúhle štrky a asi mi bude treba aspoň 6 l základného štrku čo ma bude stáť asi 300 SK. No a k tomu rastliny za min. 2OO SK
Ach jaj :oops:
Na tento štrk by som chcel dať bud na celú plochu ten hrubý biely štrk čo mám v tom malom a aj nazbierané kamienky a to drevo...
Akurát neviem či ich mám nejako dezinfikovať alebo niečo podobné...

Do svojej galérie pridávam fotky z dnešného dňa
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: oživenie 12 L detského akvária...

Odoslaťod martin_s » 01 Aug 2008 22:17 pm

Ja osobne by som to akva nekupoval najmä ked ma prasklinu a obite hrany. Ta voda pod akvarkom asi nebude z orosenia...
Ked ides zbierat strk na strkopiesky tak sa ti oplati zobrat so sebou sito aby si dostal pozadovanu frakciu ak tam nie je aj triedicka.
Tie nazbierane kamene by mohlo stacit poriadne vydrhnut, ale to drevo by som radsej asi prevaril v slanej vode a potom este vydrhol.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod Mirco » 01 Aug 2008 22:23 pm

a skus fintu s octom ked uz nazbieras daky strk
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

štrk...

Odoslaťod antoni » 01 Aug 2008 22:32 pm

štrk nemám kde nazbierať...je vysoká voda a ten čo tam bol nebol pekný okrúhly ale bol taký hranatejší... a kedže som niekde čítal že nemá mať hrany, tak som ho nezobral a obetujem prachy a kúpim v obchode...

Navyše asi nebudem mať problémy ako som mal ked som bol malý a mal som štrk z Váhu - že som mal plné akvarko slimákov ktoré som nikdy nekúpil.
Zajtra odfotím tie kamene a to drevo a hodím to sem na okomentovanie.
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

nové fotky

Odoslaťod antoni » 01 Aug 2008 22:58 pm

prosím okomentovať a poradiť na posledné 3 pridané fotky v mojom osobnom fotoalbume... ďakujem.
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Odoslaťod Jirka Scobak » 02 Aug 2008 00:19 am

Ja to myslel s nabidkou pomoci v BA vazne - bezne to pro kamarady delam.
Ryby nechas doma v jinem akva nebo velkem kyblu spolecne s vodou, kterou jsi z akva vypustil a s bezicim filtrem. Akva zabalis do folie tak jak je. Dovezes, podivame se...
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

fotky v mojom personálnom albume.

Odoslaťod antoni » 02 Aug 2008 08:19 am

...chcem sa spýtať či si vy môžete pozerať moje fotky čo som dal do personálneho albumu, alebo nie ?
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: fotky v mojom personálnom albume.

Odoslaťod osnica » 02 Aug 2008 13:05 pm

antoni napísal:...chcem sa spýtať či si vy môžete pozerať moje fotky čo som dal do personálneho albumu, alebo nie ?


Fotky v personálnom albume si môžeme pozrieť, akurát sa nezobrazujú na úvodnej stránke akva.sk, kde sú len najnovšie fotky z verejných albumov, a rovnako na stránke "Foto Album". No každý si ich môže pozrieť keď si klikne na tlačítko "album" pod každým Tvojim príspevkom vo fóre, alebo v Tvojom profile.
Obrázok používateľa
osnica
 
Príspevky: 91
Obrázky: 9
Založený: 31 Máj 2004 00:12 am
Bydlisko: Dolný Kubín

"uvedenie do prevádzky" 50 L akva

Odoslaťod antoni » 02 Aug 2008 16:31 pm

takže dnes ráno som vyštartoval na nákupy...
Kúpil som akvarijný štrk z Tatrapetu 7 l a potom som šiel do druhého obchodu po rastlinky.
Mali dostať čerstvý tovar, ale bohužial nedostali. Tak som musel vyberať z toho čo bolo.
Nakúpil som ich asi 6 a k tomu odklaľovaciu hadicu s pumpičkou za zhruba 300 SK.
Poobede (po volejbale) som sa pustil do zakladania.
Napriek tej prasline som sa do toho pustil a rozvrstvil som štrk, otestoval octom včera nazbierané skaly a skúsil som ich nejako esteticky rozmiestniť.
Následne som naplnil asi do tretiny odstátou vodou. Začal som rozmiestňovať rastlinky... stále mi ale niektoré s tými umelými košíčkami vybiehali z toho biesku, takže niektoré som musel z tých košíčkou povyberať ...
Dopustil som vodu tak 5 cm pod okraj, zobral filter z malého a zapojil.
Momentálne sa už voda čistí a už vidno aj zadnú stenu. Počítam že do večera bude celkom čistá.
Za chvílku sem hodím nejakú fotku. - už je pridaná
:)
Bohužiaľ dnes sa s nami "rozlúčila" aj jedna rybka - fantóm čierny - on bol od začiatku dosť divný - dosť často sa zdržoval pri filtri - takže už je ich len 15 :oops:
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.