Eheim 2211 armatúra



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Eheim 2211 armatúra

Odoslaťod xitanaf » 28 Aug 2008 16:44 pm

Cafte, potreboval by som dať hlavy dohromady a poradiť ako čistiť 2211tku?

Štandartné filtre včetne filtrov rady 2213 a vyššie majú na hadiciach armatúru kt. umožňuje uzavrieť vstup + výstup a odpojiť tak filter.
Avšak 2211tka nielenže armaturu neobsahovala ale ešte má aj výstupnú hadicu o polovicu užšiu ako štandartné filtre, čo neumožňuje použitie armatúry z vyššej rady, resp. od ineho výrobcu.
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Reklama

Re: Eheim 2211 armatúra

Odoslaťod radofunny » 28 Aug 2008 16:51 pm

ja to robím tak že najprv vyberiem z vody výstupnú hadicu ale položím ju nad hladinu a potom vyberiem vstupnú hadicu a dám do vedra. Tým pádom voda čo bola vo filtri vytečie do vedra a môžem zložiť hlavu filtra a čistiť.

Potom vstupnú h. vložím do vody a ústami potiahnem z výstupnej aby sa dostala voda samospádom do filtra a výstupnú h. vložím do vody a zapnem. :)

nie je to až taká katastrofa pri tak malom filtri ale keby že mám 2217 alebo tak, tak to by bola sranda :?
radofunny
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 30 Jan 2008 20:36 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Eheim 2211 armatúra

Odoslaťod xitanaf » 28 Aug 2008 16:59 pm

radofunny napísal:ja to robím tak že najprv vyberiem z vody výstupnú hadicu ale položím ju nad hladinu a potom vyberiem vstupnú hadicu a dám do vedra. Tým pádom voda čo bola vo filtri vytečie do vedra a môžem zložiť hlavu filtra a čistiť.

Potom vstupnú h. vložím do vody a ústami potiahnem z výstupnej aby sa dostala voda samospádom do filtra a výstupnú h. vložím do vody a zapnem. :)

nie je to až taká katastrofa pri tak malom filtri ale keby že mám 2217 alebo tak, tak to by bola sranda :?

fajn, práve toto nie som ochotný robiť. Nie, žeby som bol lenivý ale priestor okolo akvarka je značne omedzený
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto

Re: Eheim 2211 armatúra

Odoslaťod radofunny » 28 Aug 2008 17:12 pm

tie dvojkohúty nie sú práve lacné( 1 ks za 400sk) :(
radofunny
 
Príspevky: 45
Obrázky: 3
Založený: 30 Jan 2008 20:36 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Odoslaťod xitanaf » 28 Aug 2008 17:21 pm

šak to, nie žeby som trpel suchotami ale z principu nedam za kohutiky polovicu ceny filtra
Obrázok používateľa
xitanaf
 
Príspevky: 365
Obrázky: 19
Založený: 07 Sep 2005 16:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Nové mesto


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.