vyznam osvetlenia v akva



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

vyznam osvetlenia v akva

Odoslaťod s510 » 08 Okt 2008 15:41 pm

aky je vyznam osvetlenia v akvariu ? ak si odmyslime esteticke ucely, osvetlenie podporuje len rast rastlin alebo ma nejaky vplyv aj na ryby ? moja otazka smeruje k tomu ci ma zmysel cez den svietit v akva, kde by boli iba umele rastlinky a rybicky..
s510
 
Príspevky: 12
Založený: 01 Okt 2008 12:59 pm

Reklama

Re: vyznam osvetlenia v akva

Odoslaťod xDodox » 08 Okt 2008 17:19 pm

Moja otázka znie takto. Načo také akva, v ktorom je tma? Má to dáky význam? Nič nevidieť.....
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Dušan Sivák » 08 Okt 2008 18:45 pm

umele rastliny, ziadne svetlo.... brrr, na to sa neda reagovat, tema mala byt postavena trocha inac
ryby maju biorytmus, geneticky zakodovane spravanie(povod ryb)- a na to ma svetlo velky vplyv
ak chces mat neduzive , bojazlive rybky, z ktorych sa urcite tesit nebudes- tak nesviet, alebo skus tetru jaskynnu,
Dušan Sivák
 
Príspevky: 236
Obrázky: 29
Založený: 18 Aug 2008 20:29 pm
Bydlisko: dolna suca

Odoslaťod amy01 » 08 Okt 2008 19:05 pm

normálne sa čudujem aké témy tu vznikajú, napr. to bolo tuším akva bez rastlín, kamenov atd. teraz zase akva bez svetla hm ved rybka je normálny živý tvor tak nechápem prečo mu odopierať základné životné potreby...
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Odoslaťod xDodox » 08 Okt 2008 20:43 pm

amy01 napísal:normálne sa čudujem aké témy tu vznikajú, napr. to bolo tuším akva bez rastlín, kamenov atd. teraz zase akva bez svetla hm ved rybka je normálny živý tvor tak nechápem prečo mu odopierať základné životné potreby...

V poslednom čase, sa už ani nevládzem čudovať, čo za otázky sa tu "objavujú". To už rovno toto: Interaktívne elektronické akvárium (video hovorí samo za seba)
Obrázok
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod amy01 » 08 Okt 2008 20:59 pm

otrasné :dead:
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Odoslaťod Dušan Sivák » 08 Okt 2008 21:15 pm

este aj ten Nemo tam ma svetlo
Dušan Sivák
 
Príspevky: 236
Obrázky: 29
Založený: 18 Aug 2008 20:29 pm
Bydlisko: dolna suca

Odoslaťod xDodox » 08 Okt 2008 21:52 pm

Dušan Sivák napísal:ryby maju biorytmus, geneticky zakodovane spravanie(povod ryb)- a na to ma svetlo velky vplyv

Presne tak, uvedom si, že väčšina rýb pochádza z oblasti veľmi blízko rovníka, čo znamená, že majú viac ako 12 hodín svetla denne.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod xDodox » 08 Okt 2008 21:55 pm

amy01 napísal:normálne sa čudujem aké témy tu vznikajú, napr. to bolo tuším akva bez rastlín, kamenov atd....
A skús uhádnuť, kto tú tému "načal" - pozri. Myslím si, že toto hovorí už za všetko.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: vyznam osvetlenia v akva

Odoslaťod martin_s » 08 Okt 2008 22:56 pm

s510 napísal: moja otazka smeruje k tomu ci ma zmysel cez den svietit v akva, kde by boli iba umele rastlinky a rybicky..


Aj tie rybicky by boli umele? :twisted:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod laci » 09 Okt 2008 07:32 am

:evil: Tiežakvarista - zarámuj si nejaký plagát - fotku a máš po probéme, netreba ti ani vodu
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod amy01 » 09 Okt 2008 08:06 am

xdodox: hej hej videla som, v tom mojom prvom prispevku som na to narazala ale nevedela som ze autor je ten isty. To ked si predstavim ako by to akva vyzeralo no koniec :evil:
Obrázok používateľa
amy01
 
Príspevky: 444
Obrázky: 42
Založený: 25 Mar 2008 16:54 pm
Bydlisko: Celé zle

Odoslaťod Mariok » 09 Okt 2008 08:13 am

Klasik povedal: "Len vesmir a ludska blbost su nekonecne! ... Ale tym vesmirom nie som si celkom isty..." :wink:
P.S.: Upozornenie /Podobnost s konkretnymi osobami moze byt len ciste nahodna! 8)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod s510 » 09 Okt 2008 08:33 am

tusim sme sa nepochopili deti a hned ste sa do mna obuli :) ja nie som akvarista, nemam ziadne akvarko, ziadne rybicky.. ja som na nete a pytam sa comu nerozumiem, nie som Diego ani ziadny podobny exot ktory ma v umysle tyrat rastlinky a rybicky...
v tom prvom prispevku o akva bez nicoho som sa pytal ci to tak moze fungovat ako som si t predstavoval... odpovedali ste mi, uviedli ste ma trochu do obrazu, som spokojny... v tomto druhom prispevku som sa na osvetlenie pytal preto, lebo vacsinu dna som v praci.. ci ma vyznam svietit aj vtedy, ked tam nebudu rastlinky, ci z toho rybky tiez nieco maju, alebo im je to jedno a svetlo pomaha iba rastlinkam.. je jasne ze ked som doma tak by som svietil, povedzme od 16.00 do 22.00 aby som to akvarko mohol aj pozorovat..
a k tym umelym rastlinkam.. viem ze nikdy nebudu vyzerat ako ozajstne, zive ale pred zivymi rastlinkami mam akysi respekt... ked su v akvarku, tak zacinaju problemy.. proste starostlivost o rastlinky sa mi zda omnoho zlozitejsia ako o samotne rybky. a predstava akvarka sa skaredou, neprosperujucou hnedou burinou ma velmi nelaka, preto som uvazoval o alternative s umelymi rastlinkami...

samozrejme kazdy si to vysvetlil po svojom a uz som hodeny do vreca s ostatnymi pseudoakvaristami :)) a to som nic nespravil, len som si dovolil pytat sa..
s510
 
Príspevky: 12
Založený: 01 Okt 2008 12:59 pm

Odoslaťod Mirco » 09 Okt 2008 08:51 am

existuju aj nenarocne rastliny ktore nevyzaduju az tolko starostlivosti ako niektore ine viac narocne
Mirco
 
Príspevky: 371
Obrázky: 52
Založený: 25 Sep 2007 12:30 pm
Bydlisko: Petrzalka

Odoslaťod laci » 09 Okt 2008 09:19 am

Tvoja otázka je dosť nepochopiteľná, a už "deti" ako sám uvádzaš, sa v škole učia , že slnko - svetlo je jedným zo základov života.
Sám nepoznáš základy života a odcudzuješ iných za ich vyjadrenia na tvoju nepochopiteľnú otázku.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod felch » 09 Okt 2008 09:25 am

pokial by si to mal v robote tak ta ucet za elektrinu nemusi trapit :) ked len jednu bodovku za 200 korun obetujes.
Obrázok používateľa
felch
 
Príspevky: 49
Obrázky: 16
Založený: 11 Jan 2007 22:28 pm
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod s510 » 09 Okt 2008 09:41 am

laci - ja nikoho neodsudzujem, ja sa jednoducho pytam, myslel som ze na to sluzi forum a specialne sekcia pre zaciatocnikov... je lahke niekoho odsudit, vysmiat, znemoznit, ked nema take vedomosti, ktore sa vam akvaristom zdaju samozrejme.. radsej sa tu budem pol roka pytat blbosti a budete si o mne mysliet ze som k.k.t ale jednoducho radsej sa budem pytat, akoby som mal kupit akvarko, zajtra do neho napustit vodu, pozajtra tam napchat rastlinky a popozajtra hodit rybicky, to nie...

viem ako by to malo fungovat, viem ako sa spravne zaklada akvarko, je toho tu na fore napisane kvantum, citat este dokazem aj ked inak som neschopny akvarista :))

ale ja som sa pytal na to aky ma vyznam to osvetlenie, proste ma to zaujimalo, nevedel som to, nedocital som sa o tom... vobec ma netrapia ucty za elektrinu, je to zvedavost..
s510
 
Príspevky: 12
Založený: 01 Okt 2008 12:59 pm

Odoslaťod Dušan Sivák » 09 Okt 2008 09:42 am

aj moj 4 rocny syn vie co su spinacie hodiny, drviva vacsina akvaristou je zamestnana , studujuca, starsia ako ty , nerobis nejaku pracu z psychologie, lebo tvoje otazky povazujem za dost velke psychicke utoky , sme ludia a preto musime rozmyslat, kup si to akvarium z umelym Nemom, urcite splni tvoje ocakavania a nemusis sa on starat-to ta naplni a splni tvoje ocakavania na 100%
Dušan Sivák
 
Príspevky: 236
Obrázky: 29
Založený: 18 Aug 2008 20:29 pm
Bydlisko: dolna suca

Odoslaťod laci » 09 Okt 2008 09:59 am

s510 napísal:laci - ja nikoho neodsudzujem, ja sa jednoducho pytam, myslel som ze na to sluzi forum a specialne sekcia pre zaciatocnikov... je lahke niekoho odsudit, vysmiat, znemoznit, ked nema take vedomosti, ktore sa vam akvaristom zdaju samozrejme.. radsej sa tu budem pol roka pytat blbosti a budete si o mne mysliet ze som k.k.t ale jednoducho radsej sa budem pytat, akoby som mal kupit akvarko, zajtra do neho napustit vodu, pozajtra tam napchat rastlinky a popozajtra hodit rybicky, to nie...

viem ako by to malo fungovat, viem ako sa spravne zaklada akvarko, je toho tu na fore napisane kvantum, citat este dokazem aj ked inak som neschopny akvarista :))

ale ja som sa pytal na to aky ma vyznam to osvetlenie, proste ma to zaujimalo, nevedel som to, nedocital som sa o tom... vobec ma netrapia ucty za elektrinu, je to zvedavost..


Ešte raz Slno - svetlo ja základom každého života na našej planéte (rastlín, živočíchov ...) a to sa teda netýka len akvaristiky. Už ako malému chlapcovi mi v škole vtĺkali do hlavy, že bez slnka by život na zemi nebol. Je smutné, že toto nevieš, lebo ak by si toto vedel nepložíš túto otázku.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod s510 » 09 Okt 2008 10:00 am

dusan sivak - predstav si ze dokonca aj ja viem co su spinacie hodiny :) ale nechapem aky to ma suvis s mojou otazkou, aku ulohu zohrava osvetlenie v akva... u mna sa nejedna o to ze nechcem svietit, ja sa pytat ci by som mal svietit aj pocas dna, ked nie som doma a mal by som tam iba umele rastlinky.. ci to ma vyznam, ci v tom pripade nestaci iba denne svetlo, a svietil by som potom ked som doma..

ked mi poviete ze to ma vyznam, tak budem vediet ze treba svietit aj v takom pripade, ked nie, tak budem vediet ze cez den postaci aj denne svetlo..

ked su moje otazky dost velke psychicke utoky, tak akym stylom sa treba pytat, ako formulovat otazky aby to niekoho neiritovalo ? :)
s510
 
Príspevky: 12
Založený: 01 Okt 2008 12:59 pm

Odoslaťod s510 » 09 Okt 2008 10:01 am

laci - som rad ze si mi to ozrejmil aj za cenu toho ze je to smutne..
s510
 
Príspevky: 12
Založený: 01 Okt 2008 12:59 pm

Re: vyznam osvetlenia v akva

Odoslaťod xDodox » 09 Okt 2008 10:03 am

s510 - nikto by ťa neodsudzoval, len sa pýtaš na veci, ktoré sú skôr samozrejmé. Ide o základnú vedomosť (ale to ti tu už napísali viacerí). Píšeš, že vieš ako správne zakladať akvárium - z tvojich doterajších otázok mám/e práve opačný pocit. V každej jednej akvaristickej knižke (alebo aspoň v tých čo mám doma), je pekne rozpísané o osvetlení.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod xDodox » 09 Okt 2008 10:07 am

s510 napísal:... ci to ma vyznam, ci v tom pripade nestaci iba denne svetlo...

Denné svetlo ti spraví viac "škody" ako úžitku - zelená riasa (na skle, štrku, ....) - ale spoň nebude hnedé
s510 napísal:... a predstava akvarka sa skaredou, neprosperujucou hnedou burinou ma velmi nelaka, preto som uvazoval o alternative s umelymi rastlinkami...
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.