zapchavanie hadice



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

zapchavanie hadice

Odoslaťod carloss » 18 Nov 2008 17:30 pm

mam problém s častým zanesením prítokovej hadice do vonkajšieho filtra(Tetratec 700) nejakou neznámou látkou, ktorá sa ukladá na steny hadice. Po čase (zhruba po 2 týždňoch) mi klesne prietok filtra na minimum. Pri čistení z 1,5 metrovej hadice vytlačím cca 1 pohár akokeby hlienu alebo želatiny. V akváriu mám sem tam nejaké štetinkové riasy, ale neverím, že by to bolo od toho. V akváriu chovám Terčovce. Prosím poraďte ako na to , že by sa to už nevyskytlo. Díki
carloss
 
Príspevky: 7
Obrázky: 5
Založený: 18 Nov 2007 19:31 pm

Reklama

Re: zapchavanie hadice

Odoslaťod Giftzahn » 18 Nov 2008 17:44 pm

no skus na nasavaci kos dat napr. kus molitana, biofiltrenu ktory zachyti necistoty a nestanu sa ti do hadice, filtra atd. skus si kupit napr. nejaky molitanovy fiter ...ten mozes rozobrat potom upravit a supnut na nasavaci kos Tetratec 700vky 8)

Obrázok

inak ake naplne mas v TetraTec 700? bezi ti filter nepretrzite 24hod? hnojis? ak ano cim, kolko?
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Pitu » 18 Nov 2008 19:58 pm

No neviem som zvedavý na odpovede lebo ten istý bordel sa umňa vytvára aj na výstupe z filtra. Mám tam asi pol metra dlhú plastovú trubku z dierami ako rozstrekovaciu rampu a tiež sa zanáša. Pri čistení z nej vyklepávam taký mazľavý bordel ako udávaš ty.
Pitu
 
Príspevky: 38
Obrázky: 0
Založený: 24 Jan 2007 23:00 pm
Bydlisko: Šala

Odoslaťod Giftzahn » 19 Nov 2008 08:30 am

Pitu napísal:No neviem som zvedavý na odpovede lebo ten istý bordel sa umňa vytvára aj na výstupe z filtra. Mám tam asi pol metra dlhú plastovú trubku z dierami ako rozstrekovaciu rampu a tiež sa zanáša. Pri čistení z nej vyklepávam taký mazľavý bordel ako udávaš ty.


no ten mazlavy bordel co mas v roztrekovacej rampe by mohli byt nejake riasy,sinice.... :twisted: ja pouzivam 2 x vytokove koleno nakolko mam dva externe filtre a ziaden mazlavy bordel nemam, taktiez nie v hadiciach, ktore cistim tak raz za rok tymto:

Obrázok

Obrázok

je to dost pravdepodobne ze to bude hnusna riasa/sinica, nakolko predpokladam ze ta roztrekovacia ram je blizko hladiny a pekne na nu svieti svetlo takze uplne ze podmienky super pre hnusnu riasu/sinicu pokial to je mazlave tak to bude skor sinica ako riasa :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

hadice

Odoslaťod igorh » 28 Nov 2008 20:49 pm

to carloss: pozri SS, každopídne treba hadice prečistiť kefkou, najlepšie orig. na to určenou cena cca 100,-Sk, používam fluval 203 cca 9 rokov a v pohode
Obrázok používateľa
igorh
 
Príspevky: 11
Obrázky: 57
Založený: 26 Dec 2007 21:32 pm
Bydlisko: Poprad


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.