cistejsia voda



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

cistejsia voda

Odoslaťod hondaaccord » 05 Jan 2009 01:01 am

ahojte.nejak sa mi neda upravit vodu v akvariu tak,aby bola na 100 % cista a priehladna.niezeby bola nejaka zakalena alebo plna rias,to nie,ale zda sa mi,ze to nie je ono.mam 375 litrove akvarko,vonkajsi filter,vzduchovac,osvetlenie 140 w/3x 120 cm trubice,dve s dennym spektrom a jedna s fialovym/akvarko som spustil pred 2 mesiacmi,raz za 2 tyzdne menim asi 1/3 vody a cistim filter a rybky tam mam:

5x Cichlidka kakadu
5x Cichlidka Thomasová/uz sa mi asi 5x vytreli/
8X Tetra Krivopruhá
4x Danio prúžkované
6X Mrenka nádherná
2x Sumček čiernobruchý
2x Prísavník Škrvrnitý závojový
1x Prísavník guyanský "Gold
1x Bojovnica pestrá
1x Gupka dúhová
5x Gurama perleťová
hondaaccord
 
Príspevky: 52
Obrázky: 12
Založený: 31 Okt 2008 22:33 pm

Reklama

Re: cistejsia voda

Odoslaťod Mariok » 05 Jan 2009 01:37 am

A čo ti vlastne vadí? Pokiaľ všetko funguje a akva prosperuje, nie je čo riešiť.
Krištáľovo čistá voda je považovaná za mŕtvu!!! V prosperujúcom akva sú stále vo vode nejaké mikroorganizmy (obyčajne prospešné), takže to, že nie je super čistá sa nepovažuje za závadu! Takže v čom je problém?!?
Nemyslím samozrejme biely zákal typický pre novozaložené akva (to máš už predpokladám za sebou) alebo zelený zákal pri množstve organických látok vo vode a "praženie" veľkým množstvom svetla do toho (ani to ti myslím nehrozí).
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: cistejsia voda

Odoslaťod LOID » 05 Jan 2009 01:49 am

ako konkretne cistis ten filter .... mas tam nejake drevo ?? ..... mas ciste sklo ?? :lol:
Obrázok používateľa
LOID
 
Príspevky: 33
Obrázky: 9
Založený: 06 Sep 2008 13:17 pm

Re: cistejsia voda

Odoslaťod hondaaccord » 05 Jan 2009 08:55 am

LOID napísal:ako konkretne cistis ten filter .... mas tam nejake drevo ?? ..... mas ciste sklo ?? :lol:


no ten filter cistim tak,ze preperiem molitan,ale nie nejak extra,iba ho preplachnem a vycistim keramicke kruzky od hrubych necistot.dreva tam 3,jedno som mal uz v mensom akvarku a 2 som osadil do tohoto,a sklo mam ciste,sem tam nejake biele bodky,ale naozaj iba minimum.a filter mam na 350 litrove akvarko a prefiltruje 800 litrov za hodinu.skusim dat dnes vecer fotku toho akvarka na forum...
hondaaccord
 
Príspevky: 52
Obrázky: 12
Založený: 31 Okt 2008 22:33 pm

Re: cistejsia voda

Odoslaťod xDodox » 05 Jan 2009 09:44 am

hondaaccord napísal:no ten filter cistim tak,ze preperiem molitan,ale nie nejak extra,iba ho preplachnem...

A v akej vode?
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: cistejsia voda

Odoslaťod hondaaccord » 05 Jan 2009 10:12 am

xDodox napísal:
hondaaccord napísal:no ten filter cistim tak,ze preperiem molitan,ale nie nejak extra,iba ho preplachnem...

A v akej vode?


z vodovodu...a to by sa asi nemalo,ze?
hondaaccord
 
Príspevky: 52
Obrázky: 12
Založený: 31 Okt 2008 22:33 pm

Odoslaťod dusik » 05 Jan 2009 10:15 am

Odstátu s vodovodu ideálne 2-3 dni. Čerstvou podporuješ nálevnika
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: cistejsia voda

Odoslaťod xDodox » 05 Jan 2009 10:18 am

hondaaccord napísal:
xDodox napísal:
hondaaccord napísal:no ten filter cistim tak,ze preperiem molitan,ale nie nejak extra,iba ho preplachnem...

A v akej vode?


z vodovodu...a to by sa asi nemalo,ze?

Ideálne je v odobratej vode z akvária.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod dusik » 05 Jan 2009 10:20 am

Iste, že ma Dodo pravdu nedočítal som si to, sorry
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: cistejsia voda

Odoslaťod hondaaccord » 05 Jan 2009 10:49 am

xDodox napísal:
hondaaccord napísal:
xDodox napísal:
hondaaccord napísal:no ten filter cistim tak,ze preperiem molitan,ale nie nejak extra,iba ho preplachnem...

A v akej vode?


z vodovodu...a to by sa asi nemalo,ze?

Ideálne je v odobratej vode z akvária.


vdaka za radu
hondaaccord
 
Príspevky: 52
Obrázky: 12
Založený: 31 Okt 2008 22:33 pm

Odoslaťod hondaaccord » 07 Jan 2009 18:45 pm

dusik napísal:Odstátu s vodovodu ideálne 2-3 dni. Čerstvou podporuješ nálevnika


asi mas pravdu,bude to asi nalevnik...ale co vcul????mam napojit uv lampu,alebo nesvietit v akvarku nejake 2-3 dni...este mi poradili nejake tabletky proti riasam a podobnym hajzlom...
hondaaccord
 
Príspevky: 52
Obrázky: 12
Založený: 31 Okt 2008 22:33 pm

Re: cistejsia voda

Odoslaťod LOID » 07 Jan 2009 20:57 pm

tabletky ti nepomozu btw filter je podla mna zbytocne cistit pokial ti ide az ked zistit znizenie toku mal by si ho troska preplachnut ale len molitan tym ze casto cistis filter zabijas bakterie ktora sa tam vypestuju a su pre akva prospesne

skus to akva odfotit mozno budeme mudrejsi potom
Obrázok používateľa
LOID
 
Príspevky: 33
Obrázky: 9
Založený: 06 Sep 2008 13:17 pm

Re: cistejsia voda

Odoslaťod hondaaccord » 07 Jan 2009 22:38 pm

LOID napísal:tabletky ti nepomozu btw filter je podla mna zbytocne cistit pokial ti ide az ked zistit znizenie toku mal by si ho troska preplachnut ale len molitan tym ze casto cistis filter zabijas bakterie ktora sa tam vypestuju a su pre akva prospesne

skus to akva odfotit mozno budeme mudrejsi potom


dobre,zajtra to skusim odfotit
hondaaccord
 
Príspevky: 52
Obrázky: 12
Založený: 31 Okt 2008 22:33 pm

Odoslaťod dusik » 07 Jan 2009 22:44 pm

Nálevnik vznika len v novozaložených akváriách. Skús nemeniť vodu, čerstvá voda, akoby ho živila. Samozrejme musia tomu zodpovedať podmienky respektíve, sú v tej vode ryby schopné počas tej doby žiť. Ja som sa nálevnika nemohol zbaviť len kvôli častému čisteniu filtračnej hmoty, lebo sa mi filter zanášal každé štyri dni. Nakoniec som filter vymenil za lepší a na druhý deň ma čakala priezračne čistá voda. Molitan vo filtri sa ma čistiť maximálne raz do mesiaca, ideálne je až pokiaľ sa nezanesie a filter ma znížený výkon.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Odoslaťod hondaaccord » 07 Jan 2009 22:50 pm

dusik napísal:Nálevnik vznika len v novozaložených akváriách. Skús nemeniť vodu, čerstvá voda, akoby ho živila. Samozrejme musia tomu zodpovedať podmienky respektíve, sú v tej vode ryby schopné počas tej doby žiť. Ja som sa nálevnika nemohol zbaviť len kvôli častému čisteniu filtračnej hmoty, lebo sa mi filter zanášal každé štyri dni. Nakoniec som filter vymenil za lepší a na druhý deň ma čakala priezračne čistá voda. Molitan vo filtri sa ma čistiť maximálne raz do mesiaca, ideálne je až pokiaľ sa nezanesie a filter ma znížený výkon.


skusim teraz zo dva dni nesvietit,alebo iba minimalne,mozno tak 2 hod.denne kvoli rastlinam,krmit rybky asi nebudem a budem sinejsie vzduchovat...
hondaaccord
 
Príspevky: 52
Obrázky: 12
Založený: 31 Okt 2008 22:33 pm

Re: cistejsia voda

Odoslaťod LOID » 08 Jan 2009 15:02 pm

no mohol by to byt nalevnik podla foto uvidime ci sa to upravi ked nechas ten filter bez cistenia
Obrázok používateľa
LOID
 
Príspevky: 33
Obrázky: 9
Založený: 06 Sep 2008 13:17 pm

Odoslaťod hondaaccord » 12 Jan 2009 23:28 pm

este by som sa chcel niekoho opytat:
dostat v akvaristikach nejake bakterie,ktore sa nasadia do vonkajsieho filtra alebo priamo do akvarka a tie by mali potom odstranit ten zakal...ma s tym niekto nejake skusenosti,teda ci to pomoze.vopred diky
hondaaccord
 
Príspevky: 52
Obrázky: 12
Založený: 31 Okt 2008 22:33 pm

Odoslaťod Roman » 12 Jan 2009 23:35 pm

nepomoze

to uz skor zaberie to zaklinadlo spominane v inej teme....
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Odoslaťod fiz » 12 Jan 2009 23:36 pm

ja s tym skusenosti mam su to vsetko len oblbovace na ludi, ja som mal sera nitrivec a nepomaha to nic!!!maj trpezlivost ako to teraz robim :) ja a uvidis ze bakterie sa usadia(rozmnozia) aj same... :wink:
Obrázok používateľa
fiz
 
Príspevky: 182
Obrázky: 1
Založený: 10 Dec 2008 15:54 pm

Odoslaťod hondaaccord » 12 Jan 2009 23:40 pm

dobre,vdaka...tak asi budem musiet bt trpezlivy :(
hondaaccord
 
Príspevky: 52
Obrázky: 12
Založený: 31 Okt 2008 22:33 pm

Odoslaťod brano BA » 23 Feb 2009 13:37 pm

Rad by som sa opytal v com moze byt problem, ked nemam cistu vodu v akva. Pokial sa na akva nepozeram z blizka, voda vyzera celkom OK,ale akonahle pozriem z uplnej blizkosti, vo vode je vidno akoby rozvyreny prach,proste v nej plavaju drobne castice, nieje to zakal :( nadrz je zalozena cca mesiac s tym ze je tam voda zo stareho akva , aj filter je zabehnuty, dno by malo byt tiez zabehnute. Filter je externy JBL Cristalprofi 250 - 700L/h, mam v nom aj novu vrstvu filtracnej vaty, voda sa do akva vracia cez rostrekovaciu rampu, ktora je cca 1cm pod hladinou a nasmerovana mierne smerom nahor.

DAKUJEM
Naposledy upravil brano BA dňa 23 Feb 2009 13:40 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: cistejsia voda

Odoslaťod xDodox » 23 Feb 2009 13:39 pm

Skús si prečítať tému: "Mrholenie v akváriu".
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod brano BA » 23 Feb 2009 13:41 pm

DAKUJEM, skusim popozerat
Obrázok používateľa
brano BA
 
Príspevky: 184
Obrázky: 36
Založený: 30 Nov 2008 21:26 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Odoslaťod Sorrymate » 24 Feb 2009 10:04 am

brano BA napísal:Rad by som sa opytal v com moze byt problem, ked nemam cistu vodu v akva. Pokial sa na akva nepozeram z blizka, voda vyzera celkom OK,ale akonahle pozriem z uplnej blizkosti, vo vode je vidno akoby rozvyreny prach,proste v nej plavaju drobne castice, nieje to zakal


Podla mna sa to da riesit mensim vnutornym filtrom s jemnou filtracnou penou a zvysenym prietokom na odstranenie drobnych necistôt, kedze obaja pouzivate vonkajsi filter. Z vlastnej skusenosti, pri pouzivani vnutorneho filtra bola voda cistejsia opticky, neznamena to ale, ze vhodnejsia (biologickejsia) pre ryby a rastliny.
Samozrejme ale, ze treba potom zrusit vzduchovanie (v pripade "hondaaccord"), ktore tiez napomaha k rozvireniu mikroskopickych casti.
Polozte si ale potom otazku, ci esteticka stranka samotnej vody vam stoji za to, aby ste celkovy vzhlad akva špatili vnutornym filtrom pri sucasnom pouzivani s vonkajsim... :roll:
Obrázok používateľa
Sorrymate
 
Príspevky: 291
Obrázky: 14
Založený: 17 Nov 2006 18:29 pm
Bydlisko: Prievidza

Ďalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.