akvarium zo skla OptiWhite



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod azet » 01 Feb 2009 22:43 pm

mate niekto v prevadzke akvarium lepene zo skla OptiWhite, alebo obdobneho "bieleho" skla?

ake su skusenosti? ma byt citlivejsie na skrkance...

viete poradit, kto zo slovenskych vyrobcov/predajcov vie akva z tohto skla dodat?

ake su ceny v porovnani s klasickym sklom?
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Reklama

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Giftzahn » 01 Feb 2009 23:15 pm

no pokial som dobre videl akvarka zo skla OptiWhite maju celkom v oblube nasi susedia z polska...cize kukni na polske stranky tam budu urcite infosky 8)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Veemak » 02 Feb 2009 00:05 am

Zo stranky reef.sk
oktober 2007

Optiwhite nebo ultraoptiwhite

Je měkčí než float. Dělal jsem z něj jedno akvárko 2 x 19 mm a čelní stěna nebyla vůbec vidět.

Pro případné zájemce- 1 m2 asi 3 000 euro.

Sklo je tak čiré že nejde ani řezat na laserové řezačce, protože neodrazí paprsek.

Použito též na vitríny pro královské klenoty Cool (ultraoptiwhite)
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Odoslaťod horský vlk » 02 Feb 2009 00:36 am

uzasneee...3000 euro...takze ak dobre ratam,predne sklo 80x30 bude stat iba 720 euro,ze???????
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Giftzahn » 02 Feb 2009 15:07 pm

tu je link na Optiwhite akva aj s cenami v librach :lol:

http://www.thegreenmachineaquatics.com/ ... 0-%20(10mm)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod arowana » 02 Feb 2009 16:51 pm

Pilkington Optiwhite ™ je klasické plavené sklo s redukovaným obsahom železa, čím sa redukoval zelenkavý nádych sklennej hmoty.
Má síce väčšiu optickú čírosť oproti klasickému Float-u, avšak zároveň aj menšiu povrchovú tvrdosť a preto je náchylnejší na poškriabanie.
Cena je síce o niečo vyššia ako u klasického Float-u / nesledujte a neporovnávajte ceny hotových akvárií z tohto skla na nete, je to len marketingové navýšenie, kôli " exkluzivite " /, ale praktické využitie nájde len ako čelné sklo fotonádrží, prípadne väčších hrúbok skla ako 15 mm, prípadne lepených skiel, kde pre niekoho môže nazelenalé sfarbenie klasického Float-u opticky prekážať.
Osobne pri som však u nadrozmerných akvárií / myslím tým X tisíc litrov /, odporučil použitie akrylových " skiel ".
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod azet » 02 Feb 2009 18:46 pm

planujem riesit klasicky rozmer, 120 cm dlzka. ale akvarko bude viditelne z troch roznych stran. preto spekulujem nad OptiWhite a pod.

ceny hotovych akvariek na polskych strankach niesu zase az tak obrovske. nasiel som dokonca aj kontakt v cesku. najradsej by som to vsak riesil na slovensku...ale to je jedno.

takze zatial nikto?
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod arowana » 02 Feb 2009 20:59 pm

azet napísal:planujem riesit klasicky rozmer, 120 cm dlzka, preto spekulujem nad OptiWhite a pod.


Pri tomto rozmere sú to vyhodené peniaze.

Neber to osobne, platí to všeobecne, ale je to asi v mentalite slovákov, že keď niekto prdne na modro a urobí tomu reklamu, tak sa všetci zbláznite.
Prečo sa všetci potrebujete po niekom opičiť ?
Riešite tu nepodstatné technické koniny a výsledok je aj tak "lekvárium ".
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Ján Pečo » 02 Feb 2009 21:07 pm

je to asi v mentalite slovákov, že keď niekto prdne na modro a urobí tomu reklamu, tak sa všetci zbláznite.

tak toto si vystihol presne
Obrázok používateľa
Ján Pečo
 
Príspevky: 130
Obrázky: 50
Založený: 20 Jan 2007 12:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod horský vlk » 02 Feb 2009 23:46 pm

suhlasim s dvoma panmi hore
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod azet » 03 Feb 2009 18:41 pm

:shock: tak takuto ubohost a aroganciu som na akve uz dlho nezazil. nemozem to nebrat osobne, kedze to co pisete uraza nielen mna, ale urazate aj ostatnych clenov fora. tie posledne tri odpovede ma skutocne dojali. napriek tomu sa budem snazit odpovedat konstruktivne.

kolega arowana, dal som myslim konkretne a jednoduche otazky. dakujem za osvetu, co to vlastne "optiwhite" je, bez Tvojho vykladu by sme urcite tapali dalej v tme. musis mat vela casu a je slachetne, ze ho venujes vysvetleniu nam jednoduchym a obycajnym akvaristom bez dlheho prosikania.

neviem o akom "prdeni na modro" a "reklame" pises, nikde som zatial reklamu na toto sklo nevidel. a ake opicenie? to len guru arowana moze mat poriadne akvarium, my ostatni len derave vedro? ako uboziak, ktory skrka dvere na susedovom mercedese, lebo sam sa vozi na skode 120... aka mentalita slovakov? Ty si viac? ved na slovensku je skutocne peknych akvarii ako safranu, v porovnani s takym polskom, ostatnou europou, nehovoriac o azii, japonsku... co na tom, ze niekomu zalezi aj na tom, ako akvarium zapada do interieru? co na tom, ze niekto z burciaku presedla na davkovanie co2 riadene mikroprocesorom? co na tom, ze niekto zainvestuje do sofistikovaneho osvetlenia, filtra a pod.? co na tom, ze niekto si kupi RO a prestane pouzivat vodu zo studne? musi mat hned zly pocit, ze sa opici a podlieha reklame :?:

a prispevky od dalsich dvoch arowanovych famulusov ani nekomentujem. pokial vsak nemate odpoved na konkretnu otazku, vyburte sa prosim na pokece, zachode, hocikde, ale pls mimo tohto fora.

asi Vam netreba zdoraznovat, ze pokrok a technika v akvaristike ide velmi rychlo dopredu a kedysi exkluzivne materialy - ano aj sklo, vyrobky, ich kvalitnejsie spracovanie, druhy ryb a rastlin atd. su uz dnes dostupne pre sirsiu vrstvu.

tak len pre info, ktorych tato tema resp. sklo zaujima:

akvarium v rozmeroch 120x60x50cm s hrubkou skla 10mm som nasiel uz za zhruba 1000 zlotych - ked vezmem v uvahu, ze akvarium ktore planujem bude predelovat miestnost a bude stredobodom pozornosti po mnohe roky, nepovazujem to za vyhodene peniaze.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Giftzahn » 03 Feb 2009 19:32 pm

ved na slovensku je skutocne peknych akvarii ako safranu, v porovnani s takym polskom, ostatnou europou, nehovoriac o azii, japonsku... co na tom, ze niekomu zalezi aj na tom, ako akvarium zapada do interieru? co na tom, ze niekto z burciaku presedla na davkovanie co2 riadene mikroprocesorom? co na tom, ze niekto zainvestuje do sofistikovaneho osvetlenia, filtra a pod.? co na tom, ze niekto si kupi RO a prestane pouzivat vodu zo studne? musi mat hned zly pocit, ze sa opici a podlieha reklame


jj,svata pravda azet, pekne napisane 8), presne ako pises.... mozno je na case prestat pristipkarit a pohnut sa niekam vpred....obdivujem ludi ktory si na kolene porobia vsetko od zlepenia akva, cez osvetlenie, pozadie, filter, uv-cko nadherne si akva zalozia, perfektny aquascape - ako Amano :evil: a ked sa im pozries do izby alebo obyvacky kde to akva stoji hodil by si kosu.... :twisted:

....ked sa pozrem na krasnu integraciu akvariek napr. u Mika Senskeho - ADG http://www.aquariumdesigngroup.com/#mi= ... 0&a=0&at=0, ktore tvoria harmoniu s interierom a su oazou pokoja, krasy a kludu - si osobne myslim ze to je dalsi level akvaristiky a umenie samo o sebe a samozrejme na to je treba aj kvalitne materialy, techniku a hlavne vkus (zial kryt na akva zbuchany z nenalakovanej preglejky,a joklovy stojan obaleny drevotrieskou mi akosi do obyvacky nesadne) ... :mrgreen:

cize velmi dobre viem si predstavit preco azet ide prave po OptiWhite
inak som aj celkom tipoval ze to akva bude okolo 10.000,- SKK / 330,- EUR ale ide o dlhodobu investiciu 8)

je to asi v mentalite slovákov, že keď niekto prdne na modro a urobí tomu reklamu, tak sa všetci zbláznite


no o OptiWhite na Slovensku ani vidu ani slychu...na jednej strane vsetci placeme ze na Slovensku sa nepredavaju kvalitne produkty napr. od ADA ale ked na ne pride rec tak pocujes drahe, predrazene, zbytocne, hnusna reklama .... a nadavame na cinsky sunt ktory zaplavuje nase akvarisitiky :twisted:

len aby nedoslo k nedorozumeniu - hlboko si vazim a obdivujem vsetkych co su ochotni a mozu investovat svoj volny cas, napaditost a energiu do vyroby vlastnych veci na akva a drzim im palce aby im toto nadsenie aj dlho vydrzalo - to jen tak na okraj :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod janko » 03 Feb 2009 22:14 pm

ja to vidím ako zbytočné invektíva, nebránim ani jednu stranu, arowana vyjadril svoj názor, , podaktorým nie je po vôli, napísali ste svoje reakcie, všimli ste si , že ste písali absolútne mimo témy??

azet, nechápem len prečo si hned vydedukoval, že arowana má akvarka zo skla optiwhite...
na strane jednej si dostal odpoved, na ktorú by si mimo arowanu mohol iba "čakať a spoliehať sa ", na strane druhej ho zasypeš svojimi tvrdými slovami.
jasne bolo argumentované, že do hrúbky 15 mm laik v podstate nespozná rozdiel a že Optiwhite sklá sa používajú pre účely fotenia na profi úrovni.
Ak maš možnosť a nie je ti cena rozhodujúca , tak si komplet akva z toto skla kľudne kúp, bez ohľadu na to či to niekto odporučí alebo nie. Ber do úvahy, že túto stránku navštevuje široké spektrum ľudí a slovnej agresie je v televíznych novinách až dosť, tu na fóre o rybkách je zbytočná.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Odoslaťod Ján Pečo » 04 Feb 2009 13:46 pm

azet,necakal som ze to vezmes osobne.Ospravedlnujem sa ti!
Iste aq bude tvoje a ked ho chces mat hoci aj pozlatene a diamantom zdobeneje to tvoja vec. Skor som islo o to ze Slovac je casto papezkejsia ako papez.

Takze aste raz prepac!
Obrázok používateľa
Ján Pečo
 
Príspevky: 130
Obrázky: 50
Založený: 20 Jan 2007 12:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Giftzahn » 04 Feb 2009 17:21 pm

Obrázok

hore 6mm - OptiWhite, na spodu 6mm - normalne sklo
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod horský vlk » 05 Feb 2009 00:59 am

azet,ja sa ti ospravedlnovat nebudem..strucne som vyjadril svoj suhlas s nazorom arowany a J.Peča.a stojim si za nim.a nikoho nenutim,aby mal taky isty.to neznamena ze ked máš iny nazor,si niekto zly.nezastavam nazor, ze kto nie je so mnou,je proti mne.
Obrázok používateľa
horský vlk
 
Príspevky: 167
Obrázky: 16
Založený: 11 Sep 2007 16:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod lukáš » 05 Feb 2009 03:14 am

Cakal som ze sa tato tema vyvynie zaujimavejsie, kedze z dlhodobej perspektivy aj ja planujem toto sklo (len na celne sklo) pouzit. Myslim ze rozdiel bude dostatocne patrny uz od hrubky 8-10 mm. Pre laikov mozno nie, ako tu uz bolo spominane, ale AQ sa predsa nerobi pre nahodne navstevy hikajuce nad prisavnikmi a gupkami. Pri morskych AQ je farebne skreslenie este zjavnejsie. Niekedy ma clovek pri nadrziach z hrubsieho skla pocit, ako by pozeral cez pivovu flasu. Nebyt ceny a tazsej dostupnosti u nas, asi by tu padalo menej negativnych nazorov a niekto by sa snad aj pochvalil vlastnymi skusenostami.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Odoslaťod j » 05 Feb 2009 07:22 am

Trochu mimo tému - len tak pre zaujímavosť - na tej galérii čo na ňu dal link Giftzahn - kolko percent tých interiérov vás oslovilo? Myslím interiér, bez ohladu na kvalitu akvária (tie by niektoré naozaj stáli za hriech).
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod janko » 05 Feb 2009 11:26 am

j napísal:Trochu mimo tému - len tak pre zaujímavosť - na tej galérii čo na ňu dal link Giftzahn - kolko percent tých interiérov vás oslovilo? Myslím interiér, bez ohladu na kvalitu akvária (tie by niektoré naozaj stáli za hriech).


no mna osobne chytil obr. č. 8,9 a tuším 30.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod janko » 05 Feb 2009 11:30 am

Giftzahn napísal:Obrázok

hore 6mm - OptiWhite, na spodu 6mm - normalne sklo


ano z boku je podstatná rozdiel, to je fakt.
Ale ked sa pozeráme cez sklo priamo do akva tak:
1.farba vody je idividuálna a destilke sa ryby necitia najlepšie
2. dekorácia a dno tiež pridáva spektrum farby, odrazenému svetlu
3. samotné svetlo je podstaná vec tiež, pretože pri žltých odtieňoch spektra je sklo vlasne nepodstatné.

Pozrite si obrázok č. 1, kde plávu altumy v destilke, ano, tu je optiwhitka uprová, ibaže nafotili a preložili, verte že tam nežijú non stop.
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Giftzahn » 05 Feb 2009 12:11 pm

@janko: jasnacka, farba vody je individualna...napr. ked mas korene, filtrujes cez raselinu pridavas torbil, toru-min atd. je pekna hneda :lol:, taktiez osvetlenie urobi svoje avsak si myslim ze ak bude tak predna tabula z OptiWhite...nebude celkovy dojem skresleny napr. sklom do zelena...cize vysledny effekt bude lepsi....moj nazor :wink:

cize napr. v mojej 200L je vodicka pekne slabucko do hneda...nakolko je tam dost vela korenov a vo filtroch 1kg raseliny a ked sa pozeram cez predne sklo ani si neuvedomim ze voda je skutocne do hneda...az ked ju mam v kybly a lejem do WC :mrgreen: cize to bezne sklo dost skresluje... teda pokial by tam bolo to OptiWhite vysledny effekt by bol viacej zodpovedajuci realite :roll:

rozhodne by to stalo za hriech 8)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod chelicer » 05 Feb 2009 13:18 pm

ja si myslim ze kvoli tomu aby si videl ci mas hnedu vodu je to zbytocne. na nejake profesionalne fotograficke ucely alebo nadrozmerne nadrze prosim....
Obrázok používateľa
chelicer
 
Príspevky: 60
Obrázky: 22
Založený: 01 Feb 2007 10:14 am
Bydlisko: Topoľčany

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod arowana » 05 Feb 2009 13:19 pm

lukáš napísal:Cakal som ze sa tato tema vyvynie zaujimavejsie, niekto by sa snad aj pochvalil vlastnymi skusenostami.


Uviedol som "negatívnu" reakciu skutočne z vlastnej skúsenosti.
Na vyslovenú žiadosť objednávateľov som zopár nádrží realizoval a pri bežných veľkostiach tam skutočne z dlhodobej perspektívy rozdiel nie je.
Pri reefe a väčších hrúbkach, možno pre niekoho bude psychologický efekt podstatný, prakticky ho osobne nevidím.

Obdobne pred rokmi vyvynuli silikónový tmel na výrobu sklenených vitrín a nábytkov, s označením Crystal. Relatívne drahý oproti bežnému silikónu.
Prax......miesto silikónu sa používa takmer výhradne Conloc a mnoho iných lepidiel, vytvrdzovaných UV žiarením.
Teda ďalší výkrik do tmy.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod arowana » 05 Feb 2009 13:45 pm

azet napísal::shock: tak takuto ubohost a aroganciu som na akve uz dlho nezazil

kolega arowana, dal som myslim konkretne a jednoduche otazky. dakujem za osvetu, co to vlastne "optiwhite" je, bez Tvojho vykladu by sme urcite tapali dalej v tme

to len guru arowana moze mat poriadne akvarium, my ostatni len derave vedro
a prispevky od dalsich dvoch arowanovych famulusov ani nekomentujem. pokial vsak nemate odpoved na konkretnu otazku, vyburte sa prosim na pokece, zachode


Dlho som zvažoval, či budem reagovať na tieto vety, nakoľko nechcem na fóre rozdúchávať zbytočné konflikty, ale budiž.....
Kto je tu úbohý a arogantný, by som asi trochu zvážil, ale ja to určite nebudem, aj keď nepopieram, že som veľmi kontroverzný a servítku si pred ústa pri vyslovení svojich názorov nedávam.
Položil som konkrétne odpovede na konkrétnu otázku. Nie každý je tak informovaný o optiwhite ako ty a podľa tvojej otázky verím, že ani ty o ňom nemáš konkrétnejšie informácie, mimo reklamných oblbovákov z netu.
Guru síce nie som, hoci mám možno viac praktických skúseností ako mnohý na tunajšom fóre, ale nikdy som nikoho neponižoval kôli tomu, v čom svoje ryby chová. Dokonca aj Guru Arowana ich chová v nádržiach z klasického Float skla !!!
O vybúrení na záchode mojich "famulusov" ako si uviedol, skús porozmýšľať, nemusia to robiť dokonca ani na pokeci. Osobne si myslím, že tvoj nick Azet napovedá, kto a kde by sa mal vybúriť. :evil:
Keď máš nejaký problém so mnou, nezaťahuj do toho iných, len kôli tomu, že s tebou nezdielajú názor. Táto tvoja poznámka, bola vrcholne primitívna a dotknutý by si zaslúžili tvoje ospravedlnenie.
A tvoja reakcia bola presne podľa porekadla " trafená hus zagágala" a podľa mňa patríš presne do skupiny, ktorú som vo svojom príspevku už definoval.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.