akvarium zo skla OptiWhite



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod arowana » 05 Feb 2009 14:12 pm

Giftzahn napísal:
....ked sa pozrem na krasnu integraciu akvariek napr. u Mika Senskeho - ADG http://www.aquariumdesigngroup.com/#mi= ... 0&a=0&at=0, ktore tvoria harmoniu s interierom a su oazou pokoja, krasy a kludu - si osobne myslim ze to je dalsi level akvaristiky a umenie samo o sebe a samozrejme na to je treba aj kvalitne materialy, techniku a hlavne vkus (zial kryt na akva zbuchany z nenalakovanej preglejky,a joklovy stojan obaleny drevotrieskou mi akosi do obyvacky nesadne) ... :mrgreen:


je to asi v mentalite slovákov, že keď niekto prdne na modro a urobí tomu reklamu, tak sa všetci zbláznite


no o OptiWhite na Slovensku ani vidu ani slychu...na jednej strane vsetci placeme ze na Slovensku sa nepredavaju kvalitne produkty napr. od ADA ale ked na ne pride rec tak pocujes drahe, predrazene, zbytocne, hnusna reklama .... a nadavame na cinsky sunt ktory zaplavuje nase akvarisitiky :twisted:


V linku ktorý si uvádzal ako ukážkovú integráciu akvária do interiéru súhlasím v bode, že sa tam vybúril bytový architekt, nič viac ma tam neoslovilo.
Akvária gýčovo zariadené podľa "vyberaného vkusu " objednávateľov.
Nafotené surovo po založení, ani jedna snímka z dlhodobého pohľadu. Sú presnou ukážkou "lekvária", podľa názoru, ktorý som vyslovil vo svojom prvom príspevku k tejto téme. Ryby afrických jazier, nevkusne pomiešaných s ázijskými mrenkami, labyrintkami, atď.
Keď ťa tento typ oslovuje, nie je problém ho zariadiť ani na Slovensku, pokial na to máš...
Na Slovensku nenašiel Optiwhite uplatnenie, nakoľko je cenovo predražený a nemá asi konkrétnych cieľových zákazníkov. Keby ho trh vyžadoval, už tu dávno je. Keď si si nevšimol, dávno nežijeme v zaostalom "bambustane", rovnako ako si nenašli zákazníkov napr. výrobky Amano. A tých niekoľko jednotlivcov, ktorých tieto produkty oslovili, si ich už dávno kúpili prostredníctvom netu zo zahraničia.
A čo sa týka čínskych šuntov ? Súhlasím, nič moc, avšak práve týmito výrobkami v tejto tržnej ekonomike , preválcovali svet. Ročne dosahujú nimi aj v akva priemysle väčšie zisky, ako ostatný výrobcovia za celú svoju výrobnú éru. To asi o niečom nasvedčuje. Teda sa vyrába a dováža opäť len to, čo si trh vyžaduje. Kto chce, môže si kúpiť Eheim, alebo niečo obdobnej kvality a nie je ho problém kúpiť ani u nás. Avšak ruku na srdce, koľko čínskych výrobkov v predajnosti pripadá na jeden značkový ? Myslím si, že čísla hovoria za všetko a v tomto prípade skutočne viem, o čom hovorím a píšem.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Reklama

Odoslaťod Jirka Scobak » 05 Feb 2009 15:37 pm

Souhlasim s arowanou. Nove zalozena akvaria a nikdo neveri, ze takto budou vypadat za dva roky.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Jirka Scobak » 05 Feb 2009 15:47 pm

azet napísal::shock: tak takuto ubohost a aroganciu som na akve uz dlho nezazil. nemozem to nebrat osobne, kedze to co pisete uraza nielen mna, ale urazate aj ostatnych clenov fora. tie posledne tri odpovede ma skutocne dojali. napriek tomu sa budem snazit odpovedat konstruktivne.


Ted jsem si precetl celou diskusi.
Azet: Bud rad, ze nediskutujes v diskusich na blogu sme - stale by ses rozciloval.
Myslim, ze tvoje reakce na arowanu byla prehnana. Neverim, ze to arowana myslel osobne na tebe.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod atiles » 05 Feb 2009 16:49 pm

Arowana nahliada na tento problémik prizmou chovateľa a nie akvaristu. Neviem si predstaviť akvo z Optiwhite skla a odchovávať v ňom prísavníky. Takisto je ťažké predstaviť si opačné garde, mať zariasené akva ako kúsok prírody, dekoračný prvok interiéru v obývke a odchovávať v ňom prísavníky. Arowana, kukni ešte raz ten link a zadaj v galérke Live Planted Aquariums 1 alebo 2, sú tam ozaj pekné kúsky ktoré určite potešia aj oko chovateľa rýb, je tam pár fotiek starších akvárií ktoré sú aj dlhodobo udžateľné. Samozrejme záleží aj od starostlivosti ktorá je im /bude/ venovaná :lol:
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Odoslaťod Jirka Scobak » 05 Feb 2009 16:55 pm

atiles: priznavam, ze predtim jsem skoncil na desitce. Je pravda, ze u akvaria s cichlidami pekne poskladal bridlici.
Konkretne u 18 a 30 ale nerozumim, co ma za rostliny. Pripadaji mi bud umele nebo dlouhodobe NEakvarijni.
Obrázok používateľa
Jirka Scobak
 
Príspevky: 1546
Obrázky: 194
Založený: 25 Jan 2007 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Dzuzepe » 05 Feb 2009 16:59 pm

:oops: hadky hadky hadky
osobne si myslim ze sa tu hadate uplne zbytocne..
Rad by som videl Azeta ako si bude udrzovat kristalovo cistu vodu v kristalovo cistom akvariu, ako bude kazdy treti den zoskrabat riasu, ako kupi supervykonne filtre aby mal v akvariu priezracnu vodu .. a ako sa stane otrokom len aby mohol zaposobit ..
NA akvaria uvedene v prilozenom linku zabudnite.. podla mna su to vetsinou graficky upravovane kolaze alebo upravene fotky skutocnych akvarii ..
Myslim si ze Arowana ti chcel dobre poradit Azet, v jednoduchosti je krasa, to som pochopil ja za tych par rokov co sa venujem tomuto konicku ..
Toz zbytocne sa urazas
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Odoslaťod arowana » 05 Feb 2009 17:03 pm

Atiles, vždy som bol predovšetkým zanietený akvarista a v druhom rade chovateľ.Každý kto ma pozná dlhšiu dobu, ti potvrdí, že som mal nádrže vždy osvetlené a plné rastlín a ku všetkému som dlhé roky nádrže aj zariaďoval a venoval sa interierovému dizajnu.
Samotný názov mojej prvej fy. Aquarium Interier tomu napovedá.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod xDodox » 05 Feb 2009 17:07 pm

Táto diskusia sa uberá úplne iným smerom, ako by sa mala. Azet sa pýtal na konkrétne veci a nie na to či ho založiť, alebo nie. Myslím si, že každí máme na to iný názor, ale to nie je to prvoradé ....
Takže ešte raz "pripomínam" o čo v tejto diskusii/téme išlo.
azet napísal:mate niekto v prevadzke akvarium lepene zo skla OptiWhite, alebo obdobneho "bieleho" skla?
ake su skusenosti? ma byt citlivejsie na skrkance...
viete poradit, kto zo slovenskych vyrobcov/predajcov vie akva z tohto skla dodat?
ake su ceny v porovnani s klasickym sklom?
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod atiles » 05 Feb 2009 17:31 pm

Jirka Scobak napísal:atiles: priznavam, ze predtim jsem skoncil na desitce. Je pravda, ze u akvaria s cichlidami pekne poskladal bridlici.
Konkretne u 18 a 30 ale nerozumim, co ma za rostliny. Pripadaji mi bud umele nebo dlouhodobe NEakvarijni.

Jirko v sekcii Live Planted Aquarims a Live Planted Aquarims 2 žiadne cichlidy a bridlica nie je, kukni pozornejšie.
http://www.aquariumdesigngroup.com/#mi= ... 3&a=0&at=0
http://www.aquariumdesigngroup.com/#mi= ... 4&a=0&at=0
Obrázok používateľa
atiles
 
Príspevky: 310
Obrázky: 51
Založený: 19 Apr 2006 23:35 pm
Bydlisko: žilina

Odoslaťod milop » 05 Feb 2009 17:34 pm

Ajajaj,
:oops: :oops: :oops:
konečne nejake vzrušo .
a od skalných na urovni , žiadní začiatočnici ( vopred posielam ospravedlnenie- ale profici su profici)
len tak dalej . :oops:
Odkladam + 7 dni aj Nový čas ,
len pekne pokračujte priatelia :P :wink:
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod arowana » 05 Feb 2009 18:34 pm

xDodox napísal:Táto diskusia sa uberá úplne iným smerom, ako by sa mala. Azet sa pýtal na konkrétne veci a nie na to či ho založiť, alebo nie.


Myslím, že konkrétnejšie na danú otázku sa asi odpovedať ani nedá, ako som učinil. Moju záverečnú poznámku v mojom príspevku, nech si každý vysvetlí a zodpovie sám, podľa toho, ako to komu vyhovuje.
Nikoho som na rozdiel od Azet-a , konkrétne nemenoval a na rozdiel od neho ani neurážal.
Prečo sa vždy admin ozve len vtedy, keď sa nejaká diskusia vyostrí v konkrétnej téme a nie vtedy, keď téma je o ničom a vyzerá vo finále ako pokec pubertiakov po prvom rande.
Jednoducho si za svojimi názormi stojím a aj budem stáť a pokial niekomu na fóre prekážam, nech mi to jednoducho vysloví hoci aj v samostatnej ankete, alebo nech mi dá admin zákaz na fóre.

Netvrdím a ani som si nikdy nedovolil tvrdiť, ako ma Azet nazval, že som Guru Arowana a som najmúdrejší na fóre. Nie som a ani ním nechcem byť, ale celý život som sa držal porekadla, že od hlupáka sa nikto nič nenaučí a len blbec sa učí na vlastných chybách. Nech si každý teda zvolí vlastnú cestu a utvára vlastné názory. Avšak keď niekto, na položenú otázku nedostane odpeveď, ktorá mu bude lichotiť a kôli tomu iného bude urážať a znevažovať, ten si nezaslúži odpoveď žiadnu.

Tieto riadky sú už skutočne mimo tému, ale predpokladám, že ich admin nezmaže, ako všetky ostrejšie diskusie. :evil:
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod salik » 05 Feb 2009 20:52 pm

planujem riesit klasicky rozmer, 120 cm dlzka, preto spekulujem nad OptiWhite a pod.
Pri tomto rozmere sú to vyhodené peniaze.
ako moze byt kupa akvaria z akehokolvek materialu vyhodene peniaze?
som na fore o akvaristike? zavist? neblaznite
nech si ich ludia robia aj zo zlata, cim dalej je nas menej
Dzuzepe, Dzuzepe, samozrejme ze akvaria v prilozenom linku su realne a vela z nich dlhodobo udrzatelnych, ziadne graficke kolaze, len to chce odvahu sa do toho pustit, skusenosti, informacie atd., a od koho tie info tahat?, napriklad aj od Azeta! bol jeden z prvych na akve
trochu sme odbocili ale neda mi nespomenut to, co tu uz azet zacal, kolegov v Polsku, ked sme zacinali, nemali tam takmer ziadne slusne webky, ziadne prezentacie akvaristov...a kde su dnes, neuveritelny skok
navzajom sa podporujme, pomahajme si, taketo debaty su onicom
venujme sa nazvu temy, dakujem
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod xDodox » 05 Feb 2009 22:46 pm

arowana napísal:Prečo sa vždy admin ozve len vtedy, keď sa nejaká diskusia vyostrí v konkrétnej téme a nie vtedy, keď téma je o ničom a vyzerá vo finále ako pokec pubertiakov po prvom rande.

Až si myslíš, že to je tak ako si napísal, vyvracať ti to nebudem. Mne len išlo o jedno, aby sme tu na seba zbytočne "neútočili".
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

fuuuuuuha

Odoslaťod antoni » 05 Feb 2009 23:19 pm

...nevedel som teda, že akva.sk je len pre odborníkov a že nie je vhodné ak to niekedy tu vyzerá ako "pokec pubertiakov" ... no dúfam že to tak nie je, a že je tu aj miesto pre "začiatočníkov" a nie len pre "expertov"

...taktiež nesúhlasím s tvrdením, že len blbec sa učí na vlastných chybách - podľa mňa je to skôr tak, že len blbec robí stále dookola tie isté chyby...

Ináč čo sa týka ostatných vecí - súhlasím s Arowanom...

Ale zas súhlasím aj s Moderátorom, že Vám znovu zopakoval začiatočnú otázku tejto diskusie... a mali by ste vyjadrovať k nej a nie diskutovať ako napr. na SME.SK
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Giftzahn » 06 Feb 2009 00:16 am

V linku ktorý si uvádzal ako ukážkovú integráciu akvária do interiéru súhlasím v bode, že sa tam vybúril bytový architekt, nič viac ma tam neoslovilo.
Akvária gýčovo zariadené podľa "vyberaného vkusu " objednávateľov.
Nafotené surovo po založení, ani jedna snímka z dlhodobého pohľadu. Sú presnou ukážkou "lekvária", podľa názoru, ktorý som vyslovil vo svojom prvom príspevku k tejto téme. Ryby afrických jazier, nevkusne pomiešaných s ázijskými mrenkami, labyrintkami, atď.
Keď ťa tento typ oslovuje, nie je problém ho zariadiť ani na Slovensku, pokial na to máš...
Na Slovensku nenašiel Optiwhite uplatnenie, nakoľko je cenovo predražený a nemá asi konkrétnych cieľových zákazníkov. Keby ho trh vyžadoval, už tu dávno je. Keď si si nevšimol, dávno nežijeme v zaostalom "bambustane", rovnako ako si nenašli zákazníkov napr. výrobky Amano. A tých niekoľko jednotlivcov, ktorých tieto produkty oslovili, si ich už dávno kúpili prostredníctvom netu zo zahraničia.
.


njn, ja som toho nazoru ze akva ma v prvom rade sluzit pre "potesenie duse a oka" a malo by splnat aj esteticku stranku, ktora je dolezita avsak nie jedina ... co sa tyka vyberu rybiek nevidim ziaden problem....nikde som nenasiel poznamku ze by sa jednalo o druhove, biotopne atd. akvarium....

myslim si ze proti vkusu ziaden disputat a som velmi daleko od toho aby som si dovolil odsudzovat niekoho vkus akokolvek by bol "gycovy" mysliet si mozem cokolvek - respekt - ze ano :evil: je vzacna vec v dnesnych casoch, ktoru tazko najdes a povedzme si otvorene kto z nas je druhy Corbusier :lol:

taktiez sa mi nezda ze by tie akvarka boli "neudrzatelne" - urcite je o maintanance velmi dobre postarane a su prave navrhovane tak aby boli dlhodobo udrzatelne bez vacsej namahy

zial na Slovensku nie je predajca ktory ma v ponuke produkty OptiWhite, Amano....atd. (ok, jeden filtrik od Amana prenikol do web shopu, jedneho konkretneho) :mrgreen:

sak prave to je ta tragedia ze zaujemcovia nakupili v zahranici prostrednictvom netu...nakolko tu nic podobne nenajdes .... a zial ak by snad aj nejaky obchodnik chcel robit zastupenie pre ADA na Slovensku :cry .... njn, skoda reci - aspon to zatial vyzera tak ze v Cechach bude onedlho zastupenie ADA

podla motta "vsetci su debili - len ja som lietadlo" :mrgreen: sa neda vecne fungovat

ako vystizne napisal salik...pozri kde su Polsky akvaristi, pozri na ich ponuku na web-shopoch....a dost pochybujem o tom ze v susednom Polsku je zivotna uroven o tolko vyssia ako u nas...cize asi tymi peniazmi to nebude

na svoje akva sa nepozeram cez peniaze - nakolko to co od akvaristiky (radost, potesenie, oddych atd.) dostavam spat sa neda vycislit peniazmi ktore do svojho hobby investujem ... a o tom to je uz dobrych par rokov
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Dzuzepe » 06 Feb 2009 10:48 am

Salik, neuverim pokial neuvidim :o
Obrázok používateľa
Dzuzepe
 
Príspevky: 108
Obrázky: 14
Založený: 02 Apr 2007 15:33 pm
Bydlisko: Pezinok

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod majko » 06 Feb 2009 10:55 am

Giftzahn napísal:na svoje akva sa nepozeram cez peniaze - nakolko to co od akvaristiky (radost, potesenie, oddych atd.) dostavam spat sa neda vycislit peniazmi ktore do svojho hobby investujem ... a o tom to je uz dobrych par rokov
Prepac ale mam otazky.
2. Zivis sam seba ?
3. Platis za byvanie?
4. Mas rodinu ?

Kludne mi mozes aj na SS ak nechces verejne. U mna je to 3x ANO. A veru ja sa na akvarko cez peniaze divat musim :(. Hlavne teraz ked ho asi predam....
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Giftzahn » 06 Feb 2009 12:08 pm

majko napísal:
Giftzahn napísal:na svoje akva sa nepozeram cez peniaze - nakolko to co od akvaristiky (radost, potesenie, oddych atd.) dostavam spat sa neda vycislit peniazmi ktore do svojho hobby investujem ... a o tom to je uz dobrych par rokov
Prepac ale mam otazky.
2. Zivis sam seba ?
3. Platis za byvanie?
4. Mas rodinu ?

Kludne mi mozes aj na SS ak nechces verejne. U mna je to 3x ANO. A veru ja sa na akvarko cez peniaze divat musim :(. Hlavne teraz ked ho asi predam....


2. Zivim sam seba
3. Zivim sam seba a aj svoju rodinu
4. Platim za nie jedno byvanie

takiez 3 X ANO :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod johntick603 » 06 Feb 2009 12:50 pm

Dlho som zvazoval ci sa ozvem, ale neda mi to aj ked som sa uz zapovedal ze budem len pasivne sledovat tuto stranku a nebudem a prihlasovat (prispevky Rav. a inych mi za to rozhodne stoja)

1. Odporucam precitat desatoro tejto stranky. p.Arowana (p.R.P.) najma bod 6. Boli polozene konkretne otazky od Azet na ktore ste aj odpovedali, no uplne zbytocne pokazili svojim hodnotenim "vyhodene peniaze" a pod. Niekedy Vase subjektivne cierno-biele nazory podavane stylom "a toto je pravda" vedia naozaj nadvihnut zo stolicky. Venujte pozornost aj bodu 9., naposledy sa mne osobne od Vas dostalo "uznania" typu lutujem Vas len preto ze som s Vami nesuhlasil (btw. islo o uplne inu temu mimo aq. ktoru ste sam nacali...)

2.p.Admini - robite velmi dobru pracu a preto ma tato stranka aj velmi dobru informacnu uroven, smekam klobuk. Slabsie je to bohuzial s usmernovanim prispievatelov. Konkretne Arowana viackrat "odpilil" ostatnych prispievatelov (vratane mna), no nenasiel sa nikto kto by to vcas zastavil. Je to respektom pred nim, lebo je dlhorocny akvarista? Alebo nedostatkom Vasho casu? Tipujem ze kombinacia....prosim zamyslite sa nad tym. Poznam viacero akvaristov ktori by radi pripievali ci uz otazkami alebo svojimi znalostami ale stracaju chut ked vidia co sa tu niekedy deje.... a casto je v tom prave Arowana...
johntick603
 
Príspevky: 51
Založený: 11 Feb 2007 16:19 pm

Odoslaťod xDodox » 06 Feb 2009 13:08 pm

johntick603 napísal:Alebo nedostatkom Vasho casu?

Asi tým, nestíham čítať každý jeden príspevok. To by som sa nemohol venovať naozaj ničomu inému.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod adrianus-aquarius » 06 Feb 2009 14:58 pm

off:

táto téma by sa mala nanovo začať, lebo sa tu píše o všetko možnom, len nie o optiwhite. Nemám nič proti nikomu, ale na tejto stránke som spozoroval, že keď niekto položí nejakú otázku, začne sa skvelá diskusia na odbornej úrovni+napíšeme naše názory a hneď na to je z toho hotová vojna citov. A podobný scenár sa zopakuje z času na čas...

on:

idem si kupovať akva 120x40x40cm t.j. 192L-ešte stále som nenašiel vhodného dodávateľa na toto malé-veľké akvárium, ale tu som sa dočítal o skle optiwhite a možno by ma zaujímal tiež-len keby som to mohol porovnávať s float sklom pred kúpou, ale na Slovensku to asi bude ťažké. Možno by to boli naozaj len vyhodené peniaze, lebo výsledný efekt špec.skla by bolo zanedbateľné, ale možno by mi to zapáčil natoľko, že predsa by som to dal vyrobiť z toho aspoň predné sklo... Žiaľ na poľských stránkach som našiel iba nádrže 120x50X60 vyrobené z optiwhite, preto by som mal otázku, že aké sú skúsenosti, aká je spokojnosť s o.w. a kde by sa to dalo dať vyrobiť v objeme 192L? Ďakujem!
adrianus-aquarius
 
Príspevky: 23
Založený: 12 Nov 2007 11:55 am

Odoslaťod adrianus-aquarius » 06 Feb 2009 15:19 pm

ejh, už som svoj predošlí príspevok nemohol editovať-takže v ČR je firma http://www.zekia.cz/akvaria.php -samozrejme 192L ani oni nemajú v ponuke, napísal som im či by sa to dalo dať vyrobiť, prípadne tak, že iba predné sklo by bolo z o.w., a že aký by bol cenový rozdiel-ich odpoveď potom dám sem... Firma je v Uherské Hradište, ani nie tak ďaleko od nás...
adrianus-aquarius
 
Príspevky: 23
Založený: 12 Nov 2007 11:55 am

Re: akvarium zo skla OptiWhite

Odoslaťod Silvester Valentin » 06 Feb 2009 22:40 pm

azet napísal:mate niekto v prevadzke akvarium lepene zo skla OptiWhite, alebo obdobneho "bieleho" skla?

ake su skusenosti?


arowana napísal:Uviedol som "negatívnu" reakciu skutočne z vlastnej skúsenosti.
Na vyslovenú žiadosť objednávateľov som zopár nádrží realizoval a pri bežných veľkostiach tam skutočne z dlhodobej perspektívy rozdiel nie je.
Pri reefe a väčších hrúbkach, možno pre niekoho bude psychologický efekt podstatný, prakticky ho osobne nevidím.


johntick603 napísal:1. Odporucam precitat desatoro tejto stranky. p.Arowana (p.R.P.) najma bod 6. Boli polozene konkretne otazky od Azet na ktore ste aj odpovedali, no uplne zbytocne pokazili svojim hodnotenim "vyhodene peniaze" a pod. Niekedy Vase subjektivne cierno-biele nazory podavane stylom "a toto je pravda" vedia naozaj nadvihnut zo stolicky.

rad by som vedel co je na tomto nezrozumitelne johntick603 ? to mal jednoducho chvalit ake je to najsamsuper i ked ma na to iny nazor ? ja by som Vas radsej nasmeroval na bod 4 v desatore

sorac ale toto neberiem ako offtopic :roll:
Obrázok používateľa
Silvester Valentin
 
Príspevky: 302
Obrázky: 13
Založený: 15 Máj 2005 09:56 am
Bydlisko: BA

Odoslaťod johntick603 » 07 Feb 2009 10:09 am

Silvester, odpoved od Arowanu zrozumitelna samozrejme bola (aj vcelku vycerpavajuca) a na to som nereagoval :wink:
clanky/pravidla_diskusie.php tu su desatero takze je jasne o co mi islo...v b.6 a 9.
Hodnotenia a mentorske reci o slovakoch sa tu sporadicky objavuju a na toto tu, predpokladam, aq. forum nie je :twisted:
"Prečo sa všetci potrebujete po niekom opičiť ?
Riešite tu nepodstatné technické koniny a výsledok je aj tak "lekvárium "."
johntick603
 
Príspevky: 51
Založený: 11 Feb 2007 16:19 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.