vodnatielka



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Odoslaťod Veemak » 16 Nov 2008 21:12 pm

Vsetci tu pisete az o konecnom stadiu, ryba je nafuknuta a ma zjezene supiny...Na zaciatku choroby sa to prejavuje vlaknitymi vykalmi. Mna zaujima, ako to vyzera, pretoze stale neviem, ci to, co sa deje u mna je zacinajuca vodnatielka...Ak vam to nebude vadit, po vasom odsuhlaseni tu zavesim foto...
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Reklama

Odoslaťod Veemak » 28 Nov 2008 18:40 pm

Tak, jeden to uz ma za sebou, druhy sa uz zjezil...Stve ma to,ze po dvanastdnovom prelieceni bactopurom direct to maju zas...
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Re: vodnatielka

Odoslaťod holenda » 11 Jan 2009 22:25 pm

ahoj. chcel by som sa opytat. v priebehu roka mi tak umreli 2 stare pancierniky trinidatske a teraz to ma SAE. ostatne ryby v spolocenskom akva ok. nafuknute brucho, pasivne spravanie, polihovanie, nehlada potravu, ale ak krmim tak prijima. supiny neodstavaju ani zmeny na ociach. v pokrocilom stadiu krvave skvrny na brusnej casti. co to moze byt (podla mna to infekcna vodnatelnost nieje) a ako to liecit? dakujem za kazdu radu...
Obrázok používateľa
holenda
 
Príspevky: 83
Obrázky: 23
Založený: 30 Sep 2005 19:09 pm
Bydlisko: Kosice, SR

Re: vodnatielka

Odoslaťod holenda » 12 Jan 2009 19:34 pm

no takze SAE uz to ma za sebou. zacali jej odstavat supiny, ziadna zmena v spravani a na bruchu sa objavili skoro az otvorene krvave ranky. tak som ju utratil. v brusnej dutine nemala vodu, ale nieco akoby tuk... proste taku bielu mazlavu hmotu. nevie niekto co tom mohlo byt a ako predist tomuto ochoreniu u inych ryb v spolocenskej nadrzi? preventivne som do vody pridal FMC v slabsej koncentracii
Obrázok používateľa
holenda
 
Príspevky: 83
Obrázky: 23
Založený: 30 Sep 2005 19:09 pm
Bydlisko: Kosice, SR

Odoslaťod killo » 19 Jan 2009 21:07 pm

zdar. skuste sera baktopur direct. nestoji vela a mam s nim dobre skusenosti
killo
 
Príspevky: 10
Obrázky: 2
Založený: 08 Jan 2009 12:58 pm

Odoslaťod zulu » 20 Jan 2009 12:45 pm

Ja sa tiez priklanam. vyliecil mi zavojnatku. uz rok si plava v pohodicke a to vyzerala ako jezko a bola dvakrat vacsia od nafuknutia.
Obrázok používateľa
zulu
 
Príspevky: 136
Obrázky: 8
Založený: 03 Jan 2008 09:15 am
Bydlisko: Bratislava, Prievidza

Odoslaťod gombicek » 26 Máj 2009 13:59 pm

ahojte
nasla som jednu gupku najezenu a s velkym bruchom, oci nemala vypukle...par dni som si ju vsimla, ze sa zdrziavala pod hladinou v kute, taka nehybna, merava. Vybrali sme ju..
Nasla som este jedneho samceka co sa mu akoby rozstrambala chvostova plutva. Da sa 100% zistit ci je to vodnatielka alebo nie? Jedna mecunka este ma priesvitne vykaly tenke, ale chova sa inak noralne, trosku sa mi zda mozno bledsia...
Neviem teraz co s tym, ci vycistit cele akvarko alebo kupit liecivo?mam tam este 5 panciernickov a 2 dania.Tie sa zdaju v pohode.
dakuejm za radu.
gombicek
 
Príspevky: 23
Založený: 06 Máj 2009 17:05 pm

Re: vodnatielka

Odoslaťod Poly » 26 Máj 2009 14:25 pm

Tie roztrapkane plutvy moze mat zo vselicoho, napr. aj zo zlej kvality vody - vysoky obsah amoniaku, dusitanov, alebo dusicnanov z detritu, ktoreho gupky robia hojne. Ako casto menis vodu?
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod gombicek » 26 Máj 2009 14:29 pm

akva ma len 5 tyzdnov, menila som zatial len raz, tento tyzden idem znovu
gombicek
 
Príspevky: 23
Založený: 06 Máj 2009 17:05 pm

Odoslaťod martin_s » 26 Máj 2009 15:17 pm

gombicek napísal:akva ma len 5 tyzdnov, menila som zatial len raz, tento tyzden idem znovu
Ake je velke to akva a po akom case si vpustila ryby? Aku mas filtraciu, mnozstvo rastlin? Chcelo by to viac info o akva. Co sa tyka vodnatielky, nemusia sa objavit vsetky priznaky, preto nemusela mat vypukle oci. Podla odstavajucich supin a nafuknuteho brucha by mohlo ist o vodnatielku. Da sa to poznat aj pri pitve. Pri vodnatielke ma ryba brusnu dutinu naplnenu tekutinou, preto je "nafuknuta".
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Odoslaťod Veemak » 26 Máj 2009 18:15 pm

Len tak apropo, stale mi odchadzali prisavnikovite ryby na vodnatielku, a aj ine ryby.. Ked som menil vodu, stale som pridaval aj teplu, aby nebol velky rozdiel teplot..CHYBA..Prestal som miesat teplu vodu, teplota v akva skoci pri vymene 5°C dolu, ale vodnatielku si ani nepamatam.. Skoro..
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Re: vodnatielka

Odoslaťod Poly » 26 Máj 2009 19:40 pm

V drvivej vacsine pripadov je tepla voda uzitkova a nesplna teda take kriteria kvality, ako studena, ktora je pitna.
Zmena teploty ale rybickam neublizi, skor stimuluje imunitu (samozrejme myslim pomalsiu zmenu, nie ziadne soky) :)
Ak mas velke vykyvy teploty pri vymene vody, tak vymienaj vodu po mensich castiach castejsie, alebo ju nechaj odstat, do 24 hodin sa ti vyrovna teplota vody s izbovou teplotou.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Veemak » 26 Máj 2009 20:34 pm

Na castejsie vymeny som lenivy, menim tak 50 az 80 L kazdy tyzden, rybam tie zmeny teplot zjavne vyhovoju.. Ten hore spomenuty skok je hlavne v zime, teraz je to tak 2, max 3°C.
Obrázok používateľa
Veemak
 
Príspevky: 203
Obrázky: 252
Založený: 09 Júl 2008 21:26 pm
Bydlisko: Trencin

Re: vodnatielka

Odoslaťod marianna » 09 Aug 2009 08:44 am

Ahojte včera večer som pozerala na moje závojnatky a kŕmila som ich.Všetko v pohode úplne žravé a úplne veselé.Prídem o niečo neskôr a jedna závojnatka už plávala na vode hore bruchom.Najskôr som ju sieťkou vytiahla či sa ešte nepohne neožije,ale nič,bola mŕtva.Tak som ju teda vybrala a kukala pod lampou na ňu a mala také nafúknuté bruško a zježené šupiny.Nechala som to tak a ráno keď som ju išla zakopať bola už úplne splasnutá.Teraz každú hodku sledujem ostatné ryby lebo sa o ne bojím.Majú také veľké bruška,ale závojnatky majú samé o sebe veľké bruchá.Mohol by mi niekto poslať fotku ryby,ktorá je napadnutá vodnatielkou?
Moje ryby oči vypúlené nemajú,teda aspoň myslím.
marianna
 
Príspevky: 19
Založený: 18 Nov 2008 17:06 pm
Bydlisko: Ilava

Re: vodnatielka

Odoslaťod marianna » 09 Aug 2009 15:14 pm

No tak teraz som znova sledovala a jedna závojnatka mi plávala hore bruchom. :cry: KeĎ som do nej sitkom štuchla začala plávať normálka.
mám im tam nakidať costapur alebo čo im vlastne je?
Bože pls pomoc.oni aj pekne žerú len to ich brucho ma štve.A teraz rozmýšľam či tá akože mŕtva závojnatka nebola ešte živá a len sa nemohla dať do pôvodnej polohy,ale to by asi tlamu otvárala.
marianna
 
Príspevky: 19
Založený: 18 Nov 2008 17:06 pm
Bydlisko: Ilava

Re: vodnatielka

Odoslaťod Suraja1 » 16 Apr 2010 13:14 pm

ahojte poradte mi neviem ci ma moja rybka vodnatielku? nema vypuknute oci, ma nafuknutu len jednu stranu bruska a na nej ma aj odstavajuce supiny, neviem co dalej
Suraja1
 
Príspevky: 1
Založený: 16 Apr 2010 12:50 pm

Nafúknutá BlackMolly

Odoslaťod dedojozef » 28 Dec 2010 17:35 pm

Takto nejak vyzerá moja samička. Čulá živá a hladná, bez zmien farby alebo správania. Je riadne nafúknutá až jej odstávajú šupiny. Podľa doterajších príspevkov ju čaká rybie nebo :cry: .
Prílohy
akva 029.JPG
akva 029.JPG (39.97 KiB) Zobrazená 24397 krát
akva 017.JPG
akva 026.JPG
Obrázok používateľa
dedojozef
 
Príspevky: 1565
Obrázky: 22
Založený: 08 Sep 2010 10:02 am
Bydlisko: Zvolen

Re: vodnatielka

Odoslaťod Mariok » 28 Dec 2010 20:28 pm

Skús ju separovať do čerstvej vody čisté 10l vedro (hlavne nádrž bez substrátu a slimákov)s lyžicou soli a teplotu na 26 st. Toto nieje typická vodnatieľka! Za dva týždne by mala byť zdravá, ak sa to bude zhoršovať, tak asi len sera baktopur direkt.
A daj vedieť ako to dopadne.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: vodnatielka

Odoslaťod twity » 06 Júl 2011 08:40 am

Pekny den,jedna moja Galaxka dostala vodnatielku.Njprv som myslela,ze ma v sebe ikry,ale mylila som sa,teraz je na tom horsie.
Je nafucana a odstavaju jej supiny.Vcera mi 1 ryba zdochla,ale nie na vodnatielku.
Nieco som o tom precitala,ale nevie niekto co presne to sposobuje?
Ostatne ryby zatial vyzeraju byt ok.
Prametre su ako tak ok okrem Gh,ale to je vyssie,ale rovnake ako som mala aj predtym.
twity
 
Príspevky: 188
Obrázky: 39
Založený: 04 Feb 2008 13:43 pm
Bydlisko: Galanta

Re: vodnatielka

Odoslaťod krakenader » 19 Sep 2012 17:47 pm

Tak prvý problém nastal už aj u mna.
Pobadal som na jednej gupke samičke velké brucho. Mala aj čiernu škvrnu takže bola tehotná. Myslel som si, že z toho to je.
Dnes som prišiel domov a vidim, že leži na dne. Zadal som priznaky do google-u a dalo mi ze vodnatelnost.
Nafukle brucho, zjezene supiny a vypukle oci.
Presunul som ju do karanteny a tam je zatial. Dal som jej tam sol a preventin. Preventin som dal aj do velkeho akva. (davkovanie podla navodu) Pojdem vymenit vodu vecer.
Info.
AKVA- cistim vodu raz za 1-2 tyzdne. Odkalovanie kazde druhe az tretie menenie vody.
Raz za cas plava normalne ale potom si tam lahne znova. Vo velkom akva je teraz hladovka na 2 dni pre istotu.
krakenader
 
Príspevky: 110
Obrázky: 12
Založený: 17 Jún 2012 07:32 am

Re: vodnatielka

Odoslaťod scarlet » 20 Feb 2016 15:05 pm

Zdravim chcem sa opytat co mam robit so samcom bojovnice pretoze sa mu zjezili supiny ale oci nema vypukle.Mala som ho v 54litrovom akva zo zivymi rastlinkami, filtracia je klasicka s hubkou nonstop zapnuta krmenie patentkami aj granulami.Oddelila som ho do mensieho akva
scarlet
 
Príspevky: 1
Založený: 19 Feb 2016 00:45 am

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.