Garra Rufa



Všetko okolo akvarijných rýb

Odoslaťod milop » 29 Mar 2009 13:54 pm

A už zase chovajú- napr BENčURíK, PEPO 311,.... dá sa zohnať za cca 30 -50 Kč za kus, len nechcite teraz kontakt- treba haľadať - sporadický je u papika ,kalabu a podobne
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Odoslaťod thisbe » 07 Aug 2009 17:15 pm

ahojte, mala by som zaujem o rybku garra rufa, pozerala som rozne inzeraty a prispevky ale nic zaujimave som nenasla, preto by som sa chcela spytat ci by sa tu nenasiel niekto kto ich chova alebo vie nieco o ich chove a predaji, vopred dakujem
thisbe
 
Príspevky: 1
Založený: 07 Aug 2009 16:58 pm
Bydlisko: Nitra

Odoslaťod laci » 10 Aug 2009 12:17 pm

thisbe napísal:ahojte, mala by som zaujem o rybku garra rufa, pozerala som rozne inzeraty a prispevky ale nic zaujimave som nenasla, preto by som sa chcela spytat ci by sa tu nenasiel niekto kto ich chova alebo vie nieco o ich chove a predaji, vopred dakujem

Čítaj príspevok nad svojím.
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Odoslaťod arowana » 10 Aug 2009 13:51 pm

Máva ich v ponuke fy. Petra aqua.
Odchovávajú ich v súčastnosti aj v Košiciach....
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod Dano432 » 12 Aug 2009 18:18 pm

thisbe napísal:ahojte, mala by som zaujem o rybku garra rufa, pozerala som rozne inzeraty a prispevky ale nic zaujimave som nenasla, preto by som sa chcela spytat ci by sa tu nenasiel niekto kto ich chova alebo vie nieco o ich chove a predaji, vopred dakujem

Mám ich v Košiciach, http://garrarufa.websnadno.cz/[/url], a sú fakt milé :D
Dano432
 
Príspevky: 7
Založený: 12 Aug 2009 18:13 pm
Bydlisko: Košice

Odoslaťod arowana » 12 Aug 2009 18:42 pm

Dano, máš špatný odkaz na link. :wink:
Správny link je

http://garrarufa.websnadno.cz/Rybky.html

Ceny týchto rýb sú však prestrelené, nehovoriac o tom , že sú to obyčajné a dobré množiteľné mrenky, ktoré esteticky nijako nevynikajú a majú len "liečebné" využitie.

Obdivujem ľudí, ktorý sa dokážu nabaľovať na úkor zdravotného nešťastia iných....
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod Dano432 » 13 Aug 2009 07:40 am

Ďakujem za opravu :roll:

Nikdy som netvrdil, že sú to extra krásne rybky a že je problém ich rozmnožiť. Ich využitie na liečbu z nich však robí No. 1 teda aspoň pre mňa. Psoriázu mám už asi dvanásť rokov a aby som tie lupiny, čo zo mňa furt padajú nemusel vkuse vysávať, kŕmim s nimi rybičky :) :D :o
Cena je trhová a možno najnižšia v Čechách a na Slovensku. Je to otázka dopytu a ponuky. A oproti akvarijným rybkám je tu jeden podstatný rozdiel. Pri liečbe je teplota vody v nádrži cca 35 st. C, je tam 250 rybiek a kvôli rankám na koži musíš udržať vodu mikrobiologicky nezávadnou. :( Toto nie je okulahodiace akvárium.
Nabaľovanie sa? Stálo ma to už nenormálne peniaze a keď žena začuje, že idem ešte niečo dokúpiť, ide vraždiť :o . Som hlboko, hlboko v strate, ale aspoň mám psoriázu v norme :) a to je pre mňa najdôležitejšie.
Prajem pekný deň.
Dano432
 
Príspevky: 7
Založený: 12 Aug 2009 18:13 pm
Bydlisko: Košice

Odoslaťod arowana » 13 Aug 2009 09:56 am

Dano,
to vyjadrenie sa o cenách, bolo všeobecné, nie konkrétne na tvoje, ale budiž...
Mieril som len na cenu samotných rýb, na ktorých chce každý každému zodrieť kožu a nie na cenu liečebneho procesu.
Mimochodom veľmi dobre viem, čo to všetko obnáša, ale cena teplej vody našťastie u nás nie je až v astronomických sumách, hoci viem, že každý si chce tvoriť nejaký zisk...

Najnižšie ponuky týchto rýb, sú v ponuke za 3.- EUR-á a pri dovoze z Ázie, sa ceny pohybujú medzi 8 až 10 centov za kus.

P.S. Keby som ako podnikateľ, mal web stránku na free doméne a bez konktaktnej adresy, len s nejakým noname tel. číslom a bez mena, určite by sa zákazníci tiež za mnou trhali...
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod Dano432 » 13 Aug 2009 11:58 am

Arowana,
odrastený výter v cene 2,5 € á :) Z dovozom z ázie skúsenosti nemám, kto chce, nech si dovezie :wink: V 900 l nádrži s 250 timi rybkami je cca 650 l vody. Pri trojnásobnej dennej výnene je to cca 1,5 kubíka teplej vody denne. Počas liečebnej kúry t.j. 21 dní to robí cez 30 kubíkov. Zrejme vieš, koľko stojí kubík teplej vody v Košiciach :cry: :!: :evil: Pevne verím, že z toho raz nejaký osoh bude, ale teší ma aj to, že si zopár psorkárov bude môcť v lete obliecť plavky, čo mimochodom pre nás nie je celkom bežné :( .

PS: Nie som podnikateľ, chodím do práce a okolo liečby a rybiek trávim takmer všetok voľný čas. Adresu dám každému, kto si príde po rybky alebo po radu. A nemám rád keď do mňa niekto bezdôvodne rýpe :P :P :P
Dano432
 
Príspevky: 7
Založený: 12 Aug 2009 18:13 pm
Bydlisko: Košice

Odoslaťod arowana » 13 Aug 2009 18:53 pm

Dano, je fajn, že si pridal na link aj svoje meno. :wink:
Odrastený výter, znamená v akvaristickom ponímaní rybku, ktorá je schopná prijímať už bežnú potravu a je v rozplávačke v bežnej vode. U obyč, neónky je to cca. veľkosť 1 cm, teda je to údaj veľmi druhovo závislý.
Cenu G.rufa za 3.-EUR-á, som udával za rybky veľké 3,5 - 4 cm, avšak už aj so ziskom obchodníka, čo je však ešte raz podotýkam, prestrelená cena, vzhľadom k nenáročnosti týchto rýb.
Predpokladám, že ryby si nemnožíš sám a čo sa týka výmeny vody 3 x denne, musím ťa poľutovať, ale ideš na to absolútne z nesprávneho konca.
Napriek tomu, že mi za roky, počas ktorých aktívne akvarizujem / teda ryby aj odchovávam /, prešli rukami stovky druhov aj najnáročnejších, ale neexistoval medzi nimi ani jeden druh, ktorý by vyžadoval výmenu vody hoci len 3 x týždenne. Dnes sa kvalita vody udržiava hlavne filtračnými metódami a dezinfekcia vody bez jej výmeny, už je tiež dávno vyriešená.
O nákladoch na chov, mi nemusíš nič hovoriť, viem o nich svoje a to si ich platím ako podnikateľ za iné ceny. Teda keď si zamestnaný a nepodnikáš / resp. podnikáš na čierno !!! :evil: /, bol by som opatrnejší nielen s vyplakávaním, ale aj s cenami.
P.S. Bezdôvodne nerýpem do nikoho, nič z toho nemám. Upozorňujem len na holé fakty a tie, ako človeka ktorého ryby aj oficiálne živia, sa ma už dotýkajú aj bytostne....
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod Dano432 » 14 Aug 2009 13:48 pm

Za meno sa nehambím :roll:
Odrastený výter si predstavujem podobne. Cena rybiek Garra Rufa je taká , aká je. Pred pár rokmi sa v Čechách predávali za 1000 Kč kus. Odvtedy cena postupne klesala a dnes je to cca 100 Kč. Čím viac ľudí ju bude chovať a predávať, tým nižšia bude cena. Samotné rybky však so psoriázu pomôcť nedokážu, pokiaľ nemáte vhodné vybavenie na liečbu. :(
Rybky sa množia vcelku samé :wink: ja im len vytváram vhodné podmienky (no je to vlastne otcova zásluha :roll: ).
Ľutovať ma fakt nemusíš. Troj až štvornásobnú dennú výmenu vody pri liečbe rybkami Garra Rufa používajú v liečebnom centre vo Viedni http://www.knabberfisch.at/knabberfisch ... hp?lang=sk :!: Pri liečbe totiž nestačí vytvoriť biologickú rovnováhu ako v akváriu. Tá voda musí byť čistá nielen opticky, ale aj mikrobiologicky. Ja som sa vydal cestou šetrenia vody a pri liečbe používam dvojstupňovú filtráciu a UV dezinfekciu :) s čiastočnou dennou výmenou vody. Rybky samotné na vodu náročné nie sú a zrejme by sa im darilo aj v mestskej fontáne :o
Skôr ako niekoho obviníš, že podniká načierno, preštuduj si prosím §8 Ostatné príjmy a § 9 Príjmy oslobodené od dane zákona NR SR č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov. :!: A ak ich naštudované máš, tak prosím nezavádzaj :!: aj keď vcelku chápem že si chrániš kšeft...

PS: Tento pán má ťažkú formu psoriázy a na fotkách je priebeh jeho liečby biologikami(najnovší spôsob liečby psoriázy) ktorá stojí do milióna korún ročne. Každý týždeň jedna injekcia, bohužiaľ, vyliečiť sa to nedá. http://psoriasis-humira.webs.com/ To len tak na okraj, pre predstavu. :(
Dano432
 
Príspevky: 7
Založený: 12 Aug 2009 18:13 pm
Bydlisko: Košice

Odoslaťod arowana » 14 Aug 2009 20:25 pm

Dano, ešte raz pekne po poriadku....

Pôvodne som poznamenal, že cena týchto rýb, je neadekvátne vysoká, kôli špekulantom, medzi ktorých evidentne patríš aj ty.
Psoriázu dôverne poznám / má ich mnoho mojich priateľov / a nemusíš mi o nej nič konkretizovať. Je to žial nepríjemná kožná choroba, resp. ktorá chronická choroba je príjemná...
Avšak práve preto, že sám touto chorobou trpíš, mal by si vedieť v akej situácii sú ostatný, ktorý nemajú tisíce EUR, na podobnú liečbu, príp. na nákup týchto rýb a mnohý sa to napriek tomu snažia nielen zneužiť, ale doslova vytrieskať z "jalovej kravy teľa". Avšak žial to tak vždy bolo, že najlepšie sa bohatlo na nešťastí a zúfalstve ostatných a to konštatujem vo všeobecnosti.
K tvojej výhovorke, o podnikaní na čierno, si nemýl daňový zákon, ktorý uvádzaš, ale porušovanie živnostenského zákona, o ktorom hovorím ja.
Oprávnenie k podnikaniu a zdaňovanie príjmov, nemá nič spoločné.
Pokial by ti to nič nehovorilo, tak odporúčam preštudovať znenie živnostenského zákona

http://www.porada.sk/t16919-zivnostensk ... -a.html#63

a to konkrétne

"NEOPRÁVNENÉ PODNIKANIE

§ 63
Na začiatok

Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom voľnej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 50 000 Sk 1659 eur.

§ 64
Na začiatok

Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom remeselnej živnosti alebo viazanej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 100 000 Sk 3319 eur.

§ 65
Na začiatok

Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom koncesovanej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 200 000 Sk 6638 eur."

Prajem ti úspešné "podnikanie" a príjemný večer.

Touto poznámkou svoj príslov v tejto nič nehovoriacej téme končím... :wink:
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod Dano432 » 15 Aug 2009 17:37 pm

Ja zase obdivujem ľudí, ktorí majú kopec rečí o morálke, ale akosi ešte nepomohli žiadnemu psorkárovi. Rybky s ktorými sa piplem, ktoré sa nám podarilo namnožiť a odchovať pomohli už zopár psoriatikom a verím, že pomôžu aj ďalším :) Mojim cieľom je, aby sa ictyoterapia stala bežnou a dostupnou formou liečby psoriázy. :roll: Možno raz bude hradená zdravotnou poisťovňou, podobne ako kúpele.

PS: Ak niekto budete potrebovať poradiť ohľadne rybiek Garra Rufa, alebo liečby, kľudne mi zavolajte, alebo napíšte. Rád poradím :wink:
Dano432
 
Príspevky: 7
Založený: 12 Aug 2009 18:13 pm
Bydlisko: Košice

Odoslaťod arowana » 16 Aug 2009 01:40 am

Dano432 napísal:Ja zase obdivujem ľudí, ktorí majú kopec rečí o morálke, ale akosi ešte nepomohli žiadnemu psorkárovi...


Pevne verím, že svojimi cenami a prístupom k "tiežpodnikaniu", ideš príkladom a určite spasíš svojich spolutrpiteľov. :o :o

Teda nad jalovými pripomienkami o kopci rečí a morálke, by sa som skôr zamyslel na tvojom mieste o neoprávnenej reklame na tomto fóre. :idea: :!:
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Odoslaťod hofi » 17 Aug 2009 08:37 am

Je škoda,že táto téma sa zvrhla na slovnú prestrelku o neoprávnenom podnikaní a morálke.Skôr si myslím,že je veľa živnostníkov v tomto obore,ktorí predávajú svoje ryby,produkty a služby bez dokladu,teda neodvedú z toho už spomínanú daň a pod.Skôr by malo všetkým záležať na zdraví ľudí postihnutých touto chorobou.Skrytých reklám som na tomto fóre videl dosť a nevadia mi.Pokiaľ mi to pomôže,tak som vďačný,aj za skrytú reklamu.To nechám na adminov,ktorý sa vedia s podobnými záležitosťami vysporiadať.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Garra Rufa

Odoslaťod dvolna » 07 Sep 2009 20:10 pm

ku teme tolko. davnejsie som sa zaujimal o chov gara rufa. na nemeckých strankach som sa dočital že na ,,liečbu,, treba 2 druhy rýb väčšie/neviem nazov/ a mensie gara rufa. tie mensie to dočistia. každý pacient by mal použit len jednu skupinu ryb na kuru. tz. tie by mali liečit len jedneho a amen s nimi. kvoli prenosu chorob. niekde odporučaju karantenu a potom zas nasadit rybky tie iste. preto aj kury su drahe.nemecký dochodci to velmi využivaju. znama bola v Nemecku v takých kupeloch a videla to tam.
dvolna
 
Príspevky: 86
Obrázky: 19
Založený: 09 Feb 2004 23:53 pm
Bydlisko: martin

Re: Garra Rufa

Odoslaťod dvolna » 07 Sep 2009 20:11 pm

p.s. myslel som že skupima lieči iba jedneho človeka a potom ju utratia. pripadne ak prejdu ryby karantenou tak ich zas nasadia.
dvolna
 
Príspevky: 86
Obrázky: 19
Založený: 09 Feb 2004 23:53 pm
Bydlisko: martin

Odoslaťod arowana » 08 Sep 2009 10:12 am

Dvolna, keby ľudia neverili všetkým zlátaninám na webe a trochu porozmýšľali nad faktami, vyzeralo by to aj na tomto fóre ináč.

Keby boli tieto ryby na "jedno použitie", tak by v Kangale vyhynuli už pred stáročiami. :o

Mimochodom, čím väčšiu "zázračnú" bublinu vie niekto okolo blbosti nafúknuť, tým viac peňazí dokáže z ešte väčšieho blbca vytiahnúť.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Garra Rufa

Odoslaťod dvolna » 09 Sep 2009 18:10 pm

Arowana asi sa nechapeme. myslel som použitie v kupeloch v Nemecku kde sa ryby použivaju. tam dbaju na hygienu. asi ani tebe by sa nepačilo keby si isiel na kuru po niekom kto ma male ranky na tele a ryby ho hodinu obhryzali a potom maju ist na teba. to by sa v medicine usetrilo striekačiek a pod.tie ranky ani nemusi mat ale ak ma tažku psosriazu tak rybky mu ju urobia nechtiac. v Turecku lezie do vody kazdý na svoje riziko.
dvolna
 
Príspevky: 86
Obrázky: 19
Založený: 09 Feb 2004 23:53 pm
Bydlisko: martin

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Viktor Veber » 16 Sep 2009 08:46 am

Zdravím vás priatelia, robím a mám skúsenosti s rybičkami Garra rufa, ked potrebujete pomôcť stačí sa ozvať od nezáveznej konverzácie cez odborné rady až po servis a zariadovanie. Profesionálne (nafakturu alebo bez)
Viktor Veber
 
Príspevky: 11
Založený: 15 Sep 2009 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Tominator » 03 Aug 2011 07:51 am

Musim sa pochvalit. Cez dovolenku ked som nebol doma sa mi okotili garry :D Akvarko som mal spravovane len Legom jednotkou NXT a otec dohliadal sem tam ci to spravne funguje. A ajhla pridem domov a pri dne male rufičky :) tolko radosti.
V akvarku uz slusna dzungla, na skle riasy ale asi to im vyhovuje... neviem ci to vobec cistit aby som tym malym nenarusil biotop. asi pockam az podrastu.
Tominator
 
Príspevky: 2
Založený: 22 Jún 2011 15:15 pm

Re: Garra Rufa

Odoslaťod Viktor Veber » 05 Aug 2011 07:43 am

počkaj prosím aby mali aspon 2cm potom to kludne očisti
Viktor Veber
 
Príspevky: 11
Založený: 15 Sep 2009 22:14 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Garra Rufa

Odoslaťod astro » 20 Okt 2011 10:42 am

http://www.topky.sk/cl/10/1289315/Modna ... u-nadalej-

Módna pedikúra môže prenášať HIV a žltačku: Naše salóny ju ponúkajú naďalej!

LONDÝN - Nový trend v oblasti pedikúry, pri ktorom rybky klientovi obhryzkávajú chodidlá, podľa najnovších informácií prináša so sebou značné riziko. Pri ichtyoterapii, ktorú vykonávajú aj vo viacerých salónoch krásy na Slovensku, hrozí prenos žltačky typu C a dokonca aj HIV.
Ako uviedli predstavitelia britskej Agentúry pre ochranu zdravia (HPA), procedúru by vôbec nemali podstupovať tí, ktorí majú cukrovku, psoriázu alebo oslabený imunitný systém. Nákaza sa šíri buď prostredníctvom rybiek alebo vodou. To platí v prípade, že ju po poslednom zákazníkovi, ktorý spomínanými chorobami trpí a počas procedúry z nohy krvácal, nevymenili. Sterilizáciu, ktorá sa používa napríklad pri čistení chirurgických nástrojov, nie je pri ichtyoterapii možné vykonať, pretože by ohrozila rybky.
Pracovníci HPA tvrdia, že "riziko síce nie je veľké, ale nemožno ho úplne vylúčiť". Rybiu pedikúru dokonca v niektorých krajinách zakázali.
V tejto súvislosti sme oslovili niekoľko zariadení na Slovensku, ktoré majú ichtyoterapiu v ponuke a spýtali sa ich, či o spomínanom riziku vedia. Väčšina z nich tvrdila, že o ňom ešte nepočula. Iné zas uviedli, že "sa k nim táto informácia dostala, ale nezakladá sa podľa nich na pravde".
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Garra Rufa

Odoslaťod arowana » 20 Okt 2011 11:56 am

Podľa mňa pekná novinárska kačica, podobne, ako prenášanie HIV vírusu komármi a bodavým hmyzom.
Väčšina to síce tvrdí, lebo o tom počuli, ale vieryhodne a vedecky podložená informácia zatiaľ zverejnená nebola.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.