Filtračné médium do AQUAEL FAN-1 plus a FAN-3 plus



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Filtračné médium do AQUAEL FAN-1 plus a FAN-3 plus

Odoslaťod JANíčOK » 09 Aug 2009 16:16 pm

Rozmýšľam na použitím iného filtračného média do filtrov AQUAEL FAN-1 plus a FAN-3 plus. Momentálne používam len filtračnú vložku(niečo ako biomolitan, určite to poznáte) ktorú som kúpil spolu s filtrami. Nemôžem povedať, že som nespokojný, ale občas dávam do akvárií aj aktívne uhlie - tak ako ho kúpim v obchode - vo vrecúšku ho prichytím na stenu akvária v blízkosti filtra. Neviete mi prosím poradiť akým spôsobom, a či je vôbec možné aktívne uhlie použiť do spomínaných filtrov?
K filtrom sa dá kúpiť originál filtračná vložka od AQUAEL-u, myslím, že by nemal byť problém použiť aj napr. biomolitan od iného výrobcu - samozrejme, bude treba urobiť rozmerovú úpravu - to by malo byť všetko, alebo sa mýlim?
Obrázok používateľa
JANíčOK
 
Príspevky: 21
Založený: 19 Jan 2009 19:55 pm

Reklama

Odoslaťod matus » 09 Aug 2009 21:34 pm

objemy spominanych filtrov su tak male, ze je v podstate uplne jedno aky biomolitan tam das, neefektivny bude v kazdom pripade
ak nemas dovod, tak uhlie do akvaria nedavaj
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: Filtračné médium do AQUAEL FAN-1 plus a FAN-3 plus

Odoslaťod JANíčOK » 12 Aug 2009 21:48 pm

@ matus:
Ďakujem za odpoveď. Podľa toho čo si čítam zrejme nemáš skúsenosti s filtrami AQUAEL FAN-1 a FAN-3.
Nenájde sa niekto iný?
Obrázok používateľa
JANíčOK
 
Príspevky: 21
Založený: 19 Jan 2009 19:55 pm

Odoslaťod matus » 18 Aug 2009 11:09 am

ak sa chces venovat akvaristike serioznejsie a dlhodobo tak zabudni na tie tvoje filtriky, je to strata casu
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: Filtračné médium do AQUAEL FAN-1 plus a FAN-3 plus

Odoslaťod viki3111 » 18 Aug 2009 11:59 am

JANíčOK napísal: občas dávam do akvárií aj aktívne uhlie - tak ako ho kúpim v obchode - vo vrecúšku ho prichytím na stenu akvária v blízkosti filtra. Neviete mi prosím poradiť akým spôsobom, a či je vôbec možné aktívne uhlie použiť do spomínaných filtrov?
K filtrom sa dá kúpiť originál filtračná vložka od AQUAEL-u, myslím, že by nemal byť problém použiť aj napr. biomolitan od iného výrobcu - samozrejme, bude treba urobiť rozmerovú úpravu - to by malo byť všetko, alebo sa mýlim?
použi pančuch, uhlie do nej nasyp vlož dnu a hotovo :)
Obrázok používateľa
viki3111
 
Príspevky: 31
Obrázky: 1
Založený: 06 Aug 2009 19:01 pm

Odoslaťod Giftzahn » 18 Aug 2009 12:49 pm

njn, vela moznosti s tym AquaEL FAN1 a FAN3 nemas ... ked sa pozres na objem tej tzv."nadoby" tak ten je tak akurat na zaplakanie ... mozes skusit napr. taketo nieco .... pouzit biomolitan ... na fotkach je original trubica z AquaEL FAN 3:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

ale ako matus uz pisal ... bohvieco to nebude, akurat ti to bude v akva zbytocne zaberat priestor ... :cry: skus sa poobhliadnut po nejakom poriadnom externom filtry - Eheim, Fluval vyberat je z coho a mas raz a pre vzdy poriesene :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtračné médium do AQUAEL FAN-1 plus a FAN-3 plus

Odoslaťod JANíčOK » 18 Aug 2009 13:20 pm

@ Giftzahn:
Celkom dobrý nápad, možno to niekedy vyskúšam. :o
Čo máte proti tým mojim filtrom - viem nie je to bohviečo, ale používam ich vyše pol roka a som s nimi celkom spokojný, podľa všetkého aj rybičky... :)
Myslím, že externý filter do 70l a 280l akvária je predsa len "luxus"...
Obrázok používateľa
JANíčOK
 
Príspevky: 21
Založený: 19 Jan 2009 19:55 pm

Re: Filtračné médium do AQUAEL FAN-1 plus a FAN-3 plus

Odoslaťod Giftzahn » 18 Aug 2009 13:51 pm

JANíčOK napísal:@ Giftzahn:
Celkom dobrý nápad, možno to niekedy vyskúšam. :o
Čo máte proti tým mojim filtrom - viem nie je to bohviečo, ale používam ich vyše pol roka a som s nimi celkom spokojný, podľa všetkého aj rybičky... :)
Myslím, že externý filter do 70l a 280l akvária je predsa len "luxus"...


ale kdeze ziaden luxus :wink: .... do 70L nejaky ten EHEIM Classic 2211 - 5W spotreba, EHEIM Ecco 2222 - 8W spotreba / EHEIM Ecco PRO 2032 a 2034 - 5W alebo FLUVAL 105 cca. tiez 8W spotreba

do 280L supni EHEIM Professional 2224 8W spotreba a mas vystarane ....

ak by si ich kupoval na Slovesku tak oba ta vyjdu na nejakych 200,- EUR ... heh, ak pozres po nete aj od 30 - 50,- EUR usetris pri oboch

inak tvoj FAN 3 PLUS ma spotrebu cca. 9,8W a oproti horenovanym externym filtrom ziaden filtracny vykon .... detto plati o FAN 1 PLUS ten ma spotrebu cca. 4,7 W :twisted:

cize si zivich dvoch "zravych darebakov" v akva co zial ani poriadne nefiltuju a len elektriku zbytocne "zeru" :cry: plus musis rozmyslat na tym ako ich nejako rozumne "upgradovat" :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtračné médium do AQUAEL FAN-1 plus a FAN-3 plus

Odoslaťod matus » 18 Aug 2009 22:40 pm

JANíčOK napísal:Myslím, že externý filter do 70l a 280l akvária je predsa len "luxus"...
kde zijes, pri dnesnych cenach a narokoch akvaristov je to pomaly samozrejmost
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Odoslaťod Michal1987 » 19 Aug 2009 09:50 am

To : JANíčOK
Giftzahn vystihol všetko okolo tejto témy najlepšie ako mohol, nie je k tomu čo dodať. Časom na to prídeš aj sám, mne to tiež trvalo, kým som pochopil "o čo ide" (začínal som tak isto s Fan 1 Plus a až teraz prechádzam na niečo exertné). :)
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Odoslaťod lebedo » 24 Aug 2009 07:54 am

chcel by som sa spytat, ci a ake konkretne rozdiely su medzi Fan 1 a nejakym externym filtrom (napr. EHEIM Classic 2211) teraz nemyslim estetiku ani spotrebu, ale je naozaj taky rozdiel v kvalite prefiltrovanej vody? lebo ked to tu citam, tak uz rozmyslam nad externym filtrom :wink: (teraz mam Fan 1 do 84l akvarka)
diky
lebedo
 
Príspevky: 22
Obrázky: 5
Založený: 12 Aug 2009 16:24 pm
Bydlisko: Šamorín

Odoslaťod Giftzahn » 24 Aug 2009 08:26 am

lebedo napísal:chcel by som sa spytat, ci a ake konkretne rozdiely su medzi Fan 1 a nejakym externym filtrom (napr. EHEIM Classic 2211) teraz nemyslim estetiku ani spotrebu, ale je naozaj taky rozdiel v kvalite prefiltrovanej vody? lebo ked to tu citam, tak uz rozmyslam nad externym filtrom :wink: (teraz mam Fan 1 do 84l akvarka)
diky


njn,asi ako medzi mercedesom a slapacim betlehemom :lol: ale vazne ak sa pozreme na spotrebu 2111 ma 5W FAN 1 ma 4,7W, objem fitracne nadobky FAN 1 - ziadny, resp. tak akurat na zaplakanie :twisted:

2111 cca. 1,3L a pri 84L akva ak akva nebude prerybnene ... cistenie EHEIMu bude asi tak max. 1x za 6mesiacov ... :wink: cize filter ti pobezi a ani o nom vediet nebudes ...
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod lebedo » 25 Aug 2009 13:44 pm

asi to nepatri celkom sem, ale ak by som si mal vybrat medzi EHEIM ECCO COMFORT 2232 a Eheim classic 2213 (alebo na 84l mi staci aj 2211?) ktory si mam vybrat? pozeral som aj na stranke vyrobcu, ale priznam sa, ze by nepochopil, ake su medzi nimi rozdiely. Diky
lebedo
 
Príspevky: 22
Obrázky: 5
Založený: 12 Aug 2009 16:24 pm
Bydlisko: Šamorín

Odoslaťod Michal1987 » 25 Aug 2009 14:56 pm

Hmmm, tak podľa mňa by stačil aj 2211, ale náplne si treba potom dokúpiť. Ecco Comfort obsahuje už aj náplne. Rozdiel medzi Ecco a Classic je podľa mňa asi ten, že Ecco je novší modelový rad, s inou "technológiou" filtrovania, má menšiu spotrebu a zdá sa mi že asi aj tichší ( iba môj názor ! ). PS: Ecco má ešte novšiu generáciu s názvom PRO , ale tá je o dosť drahšia ako Comfort. Treba si ešte počkať aj na názory ostatných a výber je aj tak na každom, kto sa ako rozhodne...
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Filtračné médium do AQUAEL FAN-1 plus a FAN-3 plus

Odoslaťod JANíčOK » 25 Aug 2009 18:20 pm

Už sa to tu mieša piate cez deviate... :o
Ohľadom tých Aquael FAN filtrov: myslím, že sa aj tu na fóre nájde zopár ľudí ktorí tieto filtre používajú...
Moja osobná skúsenosť: nie všetko drahé a značkové je aj dobré... 8)
Obrázok používateľa
JANíčOK
 
Príspevky: 21
Založený: 19 Jan 2009 19:55 pm

Re: Filtračné médium do AQUAEL FAN-1 plus a FAN-3 plus

Odoslaťod matus » 25 Aug 2009 21:20 pm

JANíčOK napísal:Už sa to tu mieša piate cez deviate... :o
Ohľadom tých Aquael FAN filtrov: myslím, že sa aj tu na fóre nájde zopár ľudí ktorí tieto filtre používajú...
Moja osobná skúsenosť: nie všetko drahé a značkové je aj dobré... 8)
ano suhlasim, aj ja som mal tento maly filter - ale len ako cerpaciu hlavicu s trubkou zasunutu v 2,5 litrovom bledomodrom molitane
takze si myslim, ze iba v tomto pripade je k niecomu uzitocny
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.