Prerábka dvoch akvárií



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Prerábka dvoch akvárií

Odoslaťod j » 04 Sep 2009 18:48 pm

S blýžiacou sa akvajeseňou sa chystám urobyť nejaké zmeny v mojich akváriách. Momentálnu afriku idem prerobyť na južnú ameriku a momentálnu južnú ameriku na áziu.
Moja predstava:

- južná amerika - pancierničky, loricarie, tetry (pravdepodobne paraguajské + zbytok zo starého akva), A. Maronnii (tiež zo starého akva), skaláre a možno párik nejakých apistográm. To všetko v 200l akva (100x40x50) s koreňom - rastliny si predstavujem echinodorusi a valisnérie, možno niečo plávajúce. Filter je molitan s čerpadlom + rozstrekovacia rampa. Osvetlenie je žiarivkové.

- ázia - A. kuhli, razbory a pravdepodobne C. lalia. Rastliny prevažne kryptokoriny, javsky mach a tiež možno niečo plávajúce. Filter molitan s čerpadlom, svetlo žiarivka a úsporka. Rozmery cca 70x32x40 (cca 70l).

Mal by som na tunajšiu komunitu zopár otázok - hlavnre na rastlinky.
Keďže mám na oboch akvárkach pomerne nízko krycie sklo, predpokladám že rastlina ako pistia tam nebude mať velkú šancu. Limnobiu by nejaké 2cm nad hladinou mohlo stačiť? A prežije v "zakapotovanom" akvárku? (to jest svetlo bude mať iba počas svietenia) Ďalej - znesie sa mikrosorium s kryptokorinami?
A čo sa týka rybičiek - kolko by ste doporučili skalárov do tej 200stovky?
Vopred ďakujem za odpovede a námety.
P. S. natrafili ste niekde v Bratislave na nejaký lepší výber koreňov? (okrem Zoodomu - tam so bol nedávno).
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Prerábka dvoch akvárií

Odoslaťod matus » 04 Sep 2009 19:46 pm

na pistiu zabudni, vobec plavajuce rastliny mi do amazonu nesedia, pocet skalarov intuitivne - pri dopelej velkosti max 6-8 ks, ku skalarom daj skor velkoliste rastlinky, rozhodnutie a hlavne zodpovednost za to rozhodnutie musis urobit sam
... a trosku si zopakuj pravopis
j napísal:S blýžiacou sa akvajeseňou sa chystám urobyť
:?
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: Prerábka dvoch akvárií

Odoslaťod j » 05 Sep 2009 07:46 am

Matus: syn pôjde budúci rok do školy, tak si to s ním skúsim zopáknuť, dovtedy to budeš musieť so mnou nejak vydržať. Čo sa skalárov týka - uvažoval som v množstvách 2 až 4 kusy. Velkolisté rastliny budú zastúpené echinodormi.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod matus » 05 Sep 2009 11:48 am

podla mna je 2-4 kusy trochu malo, neviem, co tam s nimi este bude
keby dorastli na nejake velke taniere, tak prosim, ale v 200-ke nebudu nejako brutalne velke
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: Prerábka dvoch akvárií

Odoslaťod j » 05 Sep 2009 18:19 pm

Ryby - ako som písal v prvom príspevku - 2x A. maronii (dospelé) a asi 5 tetier (hokejka) zo starého akva. Plánujem dokúpiť nejakých 6 - 8 corydorasov, mejakých 10 tetier paraguajských, 4 lorikarie a možno nejaký párik apistográm (N. anomala?). No a k tomu zo 4 skaláre. To by mohlo bohato stačiť - nemám rád prerybnené akvária. Ešte si dovolím upozorniť že mi nejde o rozmnožovanie rýb - skôr o estetickú funkciu.
j
 
Príspevky: 1180
Obrázky: 4
Založený: 13 Dec 2004 08:42 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.