Krevety a akvárium



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Krevety a akvárium

Odoslaťod jakubsawyer » 25 Sep 2009 20:02 pm

Chci se ještě zeptat uvažuju o tom ,že si udělám větší akvárium a to 60x30x30 54l s tím,že bych tam dal :
borasky a krevetky z původních 12l
ROSTLINY:
Micranthemum micranthemoides
Eleocharis accicularis
Glossostigma elatinoides
Lileaopsis brasiliensis
Riccia fluitans
DNO:
Chtěl bych poradit nemam pořád ještě takové skušenosti ale přemýšlím o písku zrnitosti 0,3mm a něco pod to ....
TECHNIKA:
Chci se zeptat jestli stačí když tam dám vzduchovací motorek k tomu hadičku nakonec kamínek a je to hotovo je to stejné jako "burčák" ?
DEKORACE:
Náké kameny jak se mají umít ,nebo nějak vypéct stejně tak kořeny ?Četl sem ,že vydrhnout kartáčem nebo tak něco....
jakubsawyer
 
Príspevky: 53
Založený: 30 Júl 2009 15:35 pm

Reklama

Odoslaťod caloghero » 26 Sep 2009 15:00 pm

dufam, ze na tych 54l nebudes mat setovych 15W lebo na tieto rastliny je to velmi malo

dno:
0,3mm je velmi jemny piesok, skor 3-5mm triedeny strk
technika:
hh, ak vzduchujes do vody sa snazis dodat O2, burcakom CO2
su to dva javy, ktore sa vzajomne absolutne vylucuju
dekoracia:
kamene (nie vapencove) staci preplachnut vo vode a poriadne okefovat, drevo mozes vyvarit, aby ti silno nefarbilo
Obrázok používateľa
caloghero
Moderátor
 
Príspevky: 1058
Obrázky: 17
Založený: 13 Jan 2006 20:39 pm
Bydlisko: Velky Kyr

Re: Krevety a akvárium

Odoslaťod jakubsawyer » 26 Sep 2009 15:25 pm

Takže musí být to co2 pro tyto rostliny? Mě se to nikdy s tim burčákem nepovede.
Nejedná se o set ... chtěl sem tam dát lampičku global z ikei ,pokud neni vhodná tak jakou byste mi doporučili ?
Kořen chci dát jen jeden větší osázený rostlinou.Kameny jen takové malé oblázky v průměru 5cm ....
Dal bys mi odkaz na náký ten substrát který by byl nejlepší ?
jakubsawyer
 
Príspevky: 53
Založený: 30 Júl 2009 15:35 pm

Odoslaťod skaner » 26 Sep 2009 16:23 pm

jakubsawyer
piesok 0,3mm je prach. pre rastliny, ktoré si spomenul, je vhodná zrnitosť 2-3mm. nie hrubší, lebo hrubý (3-5) nevyzerá to dobre a zle sa do toho sadí. pre nádrž takých rozmerov potrebuješ asi 10 litrov štrku, možno aj viac
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: Krevety a akvárium

Odoslaťod jakubsawyer » 26 Sep 2009 16:28 pm

A můžu se zeptat co máte v akváriu vy ,líbí se mi ta černá drt nebo co to je ?
jakubsawyer
 
Príspevky: 53
Založený: 30 Júl 2009 15:35 pm

Odoslaťod skaner » 27 Sep 2009 09:41 am

ja mám čadičovú drť, je to práve tých 3-5. hľadal som úplne čierny substrát a toto bolo najjemnejšie čo som zohnal. pripadá mi hrubý. do jemnejšieho by sa lepšie sadilo
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: Krevety a akvárium

Odoslaťod jakubsawyer » 28 Sep 2009 09:44 am

A teoreticky kdybych si nechal to akvárko 30x20x20cm 12l a dal tam ty rostlinky co sem psal výše tak tam musim dávkovat náké hnojivo nebo CO2 ?

Jo a krevetky se množí o "sto šest"
jakubsawyer
 
Príspevky: 53
Založený: 30 Júl 2009 15:35 pm

Re: Krevety a akvárium

Odoslaťod Raviolka » 28 Sep 2009 10:18 am

jakubsawyer napísal:ROSTLINY:
Micranthemum micranthemoides
Eleocharis accicularis
Glossostigma elatinoides
Lileaopsis brasiliensis
Riccia fluitans
Na základě svých zkušeností můžu s klidem tvrdit, že Lilaeopsis, Riccia a Micranthemum porostou i bez CO2 a hnojení (ale pozor, vždycky záleží na vodě - v bratislavské mi tak rostou; hnojivo je samozřejmě nutné "nahradit" občasnou výměnou vody).
Lilaeopsis ale roste straaašně pomalu (ale CO2 ani hnojivo to nijak výrazně neovlivní), Riccia je zase hodně závislá na světle a pokud jí chceš pěstovat na dně, tak je to neskutečná piplačka - z dlouhodobého hlediska. Micranthemum není problém.

Vybral sis dost náročné rostliny, hlavně na světlo, ale i na údržbu - podle mě jich je do 12 l až moc druhů, to by bylo přeplácané. Ale pokud to tak máš už teď...

Na Tvém místě bych si vybrala nenáročnější rostliny, když už směřuješ k tomu "nedávat hnojivo ani CO2"... je jich dost. Třeba Lilaeopsis může být, ale kobereček z toho za 2 měsíce nečekej (viz můj web, miniakvárium Amazon).
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Krevety a akvárium

Odoslaťod jakubsawyer » 28 Sep 2009 12:07 pm

Ne já je tam zatim nemám ,mám tam růžkatec ,jávský mech a řečanku.Chtěl sem skusit zase trošku náročnější rostlinky .Ale pokud by to bylo přeplácané tak vyberu jen náké ... šli by teda jen Micranthemum micranthemoides ,Eleocharis accicularis ,Lileaopsis brasiliensis a kořen s glosotigmou ?Nebo radši ještě mín ?
jakubsawyer
 
Príspevky: 53
Založený: 30 Júl 2009 15:35 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.