Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici



Všetko okolo akvarijných rýb

Odoslaťod VLADY » 16 Mar 2008 08:47 am

Neviem či môžem radiť ale ja mám Neonky 12ks a pri nich Danio , Gupky, Mrenky 4pruhové, Prísavníkov, Pancierníčkov a v šetko Ok nenáročné vďačné rybky nenaháňajú sa... teda že by si robili zle alebo útočili na seba... :roll:
Obrázok používateľa
VLADY
 
Príspevky: 441
Obrázky: 12
Založený: 22 Nov 2007 12:19 pm
Bydlisko: BA-Trávnike

Reklama

Odchov

Odoslaťod Galbatorix » 20 Sep 2008 21:22 pm

Je tazky odchov neonky ?

Co vsetko treba urobit aby mala mlade?
Obrázok používateľa
Galbatorix
 
Príspevky: 368
Obrázky: 1
Založený: 20 Aug 2008 15:58 pm
Bydlisko: ZA

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocn

Odoslaťod xDodox » 20 Sep 2008 22:50 pm

Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Galbatorix » 20 Sep 2008 22:56 pm

dik
Obrázok používateľa
Galbatorix
 
Príspevky: 368
Obrázky: 1
Založený: 20 Aug 2008 15:58 pm
Bydlisko: ZA

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod Mato000 » 19 Dec 2008 19:19 pm

Ahojte zaujimala by ma jedna otazka ohladom odchovu tetry neonovej(Para.... innesi).Pouzivate vysoke nadrzky alebo skor nizke?Viem, ze neonka cervena potrebuje skor vysie ako nizsie nie?A keby ste napisali aj objem nadrzi ake pouzivate aj sa drzim cca 2,5-3L :)
Mato000
 
Príspevky: 89
Založený: 25 Aug 2008 13:56 pm
Bydlisko: Bunkovce, Michalovce

Odoslaťod esparaleer » 19 Dec 2008 22:07 pm

pre paracheirodon innesi stčí nádrž do 5l. niečé je o tom popísané aj v časopise akvárium živě č.1/2008.navýšku nemusí byť moc velká, ale mala by mať viac cm na výšku ako na šírku a dĺžku
esparaleer
 
Príspevky: 85
Obrázky: 1
Založený: 22 Nov 2008 19:55 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod gorky » 28 Aug 2009 09:42 am

Kolky ryb sa moze umiestnit do trecej nadrze? Iba jeden parik alebo aj vsetky. Zda sa mi, ze mam iba jedneho samceka a ostatne samicky, mam ich prelovit vsetky? Je sanca rozmnozenia aj v jesennych a zimnych mesiacoch?
Obrázok používateľa
gorky
 
Príspevky: 79
Obrázky: 22
Založený: 12 Aug 2008 14:02 pm
Bydlisko: Bratislava III

Odoslaťod gorky » 04 Nov 2009 12:21 pm

Prosim o radu ako vhodne upravit vodu pre rozmnozenie Tetru neonovej.
Chcem zmakcit vodu pouzitim destilovanej vody z lekarne. Potrebujem asi 15 litrov makkej vody 3-4 °DGh vhodnej na rozmnozenie. Vodu chcem zmiesat s odstatou vodovodovou vodou (pripadne prevarenou), podla vodarenskej spolocnosti ma bratislava vodu tvrdu od 11 do 14°DGh. Kolko by som mal pouzit destilky a kolko vodovodovej aby som dosiahol vhodne parametre. Mam este balik jelsovych sisiek, ktore by som pripadne mohol pouzit na vyluh. Cital som aj o moznosti pouzitia raselinoveho vyluhu, kolko stoji takato raselina v obchodoch? a neovplyvni to dalsie parametre vody? dedukujem to z toho ze rozkladajuce sa latky uvolnuju huminove kyseliny a aj CO2, ktore by nemuselo byt prospesne pre poter.
Pripadne by som este mohol skusit metodu so zmrazovanim vody.
Obrázok používateľa
gorky
 
Príspevky: 79
Obrázky: 22
Založený: 12 Aug 2008 14:02 pm
Bydlisko: Bratislava III

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod gorky » 17 Nov 2009 22:26 pm

Dakujem za rady hlavne styvovi. Davam na vedomie ze sa mi tetricky vytreli a momentalne ked zasvietim do akva tak uz vidim poskakovat (plavanim sa to neda nazvat) nieco veeeelmi velmi male s chvostikom. Ostatnych hlavne z Bratislavy by som chcel poprosit ci by nepredali nasadu nalevnika. Prosim ozvyte sa mi na tibor122@gmail.com alebo icq, ss, skype cim skor. Dakujem
Obrázok používateľa
gorky
 
Príspevky: 79
Obrázky: 22
Založený: 12 Aug 2008 14:02 pm
Bydlisko: Bratislava III

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod tigrik321 » 18 Nov 2009 17:38 pm

otazka...kedze my bojovnice prave zabili dalsiu neonku tak sa chcem spytat..pokial neonky boli v hufe tak 6-10 tak nic...ako my ich skolila krupicka a ostali len po par my ich davaju bojovnice dole jednu po druhej.....ostala my uz len jedna neonka.....preco to tak je???..do hufu sa nepustia?
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod Mariok » 19 Nov 2009 11:00 am

Nečítal som celú tému, ale pravdepodobnosť, že bojovnice zabijú ZDRAVÚ neonku, je podľa mojich skúseností veľmi malá. Skôr by som tipoval, že neonky sú vyslabnuté (od choroby?) a pravdepodobne by "odišli" tak, či tak...
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Vzduchovanie

Odoslaťod jankoo » 11 Dec 2009 09:14 am

Mám 140 litrové akvárium. 2 rastliny 10 tetra neonova 10 gupka a (biely zákal).Tak mám taký problém každý píše že keď netreba nech filter nejde naplno. Mám nové akvárium a zabeháva sa filter. Chcel som ho dať na minimum aby sa v ňom vytvorila tá biokultúra čo čistý vodu.Ale ten filter funguje tak že púšťa do vody aj vzduch.Tak to funguje že ako voda vychádza z filtra je tam prívodová hadička na vzduch a keď dám filter na minimum aj vzduchovanie ide slabšie.Chcem sa spýtať ako zistím že majú toľko vzduchu koľko potrebujú???

večer som dal vzduchovanie ma minimum a toľko som si všimol že po pár hodinách plávali neónky len po spodku a boli také malátne a jedna SEDELA na spodku akvária to znamená že mala hlavu dohora a stála na chvoste a keď plávala narážala do kameňov. ja som si myslel že sú OSPALÉ :lol: vypol som im svetlo a išiel spať a teraz ráno pozerám už bolo po neónke


(akvárium založené v pondelok a rybičky pridané v stredu. voda zo studni na dedine voda testovaná papierovými pásikmi a ph 7,2 kh 20 gh 7)
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod Poly » 11 Dec 2009 10:50 am

Pravdepodobne otrava amoniakom, alebo dusitanmi. Ryby si tam dal prilis skoro po zalozeni, 2 dni su zalostne malo. Ryby by sa mali davat az po 3-4 tyzdnoch. Tesne po zalozeni tam mozes dat zo 4 gupky (su relativne odolne), aby nastartovali cyklus dusika v akvariu a postupne mozes pridavat dalsie ryby. Precitaj si nieco o cykle dusika - v niektorom klubovom casopise Akva najdes o tom clanok, pripadne vygugli ;)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod jankoo » 11 Dec 2009 12:57 pm

Všetky neónky sa ťahajú ku spodku akvária a zaradom kapú aj 2 za hodinu. ale gupky sa správajú akoby sa nič nedialo tie si plávajú sem a tam ale zdržujú sa od polovice akvaria dohora. Ja som si myslel že to bude tým že som do akvárka často strkal ruky lebo som nastavoval ohrievač filter a tak. a raz hneď ako som sa kúpal som tam pchal ruky ale opláchol som si ich stále teplou čistou vodou..

A nevadi rybkam ked tam majú 25 - 26 stupnou nekapú od toho?? nechcem aby im bola zima tak som nastavil ohrievač na viac
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod D.D. » 11 Dec 2009 13:20 pm

Poly Ti už odpovedal.Rukami to nie je.To,že sa gupky správajú normálne je tím,že sú odolnejšie.
Filter pusť na maximum nech im to poriadne prevzdušni.A dokúp nejaké rýchlo rastúce rastliny.
Neónky sa lepšie cítia v zarastených nádržiach.Teplota im stačí aj izbová(20-24 C)
Obrázok používateľa
D.D.
 
Príspevky: 295
Obrázky: 9
Založený: 31 Mar 2009 14:52 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod jankoo » 11 Dec 2009 13:34 pm

ale nevadi im keď budú mať 25 stupnov?
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod eminence » 11 Dec 2009 13:40 pm

nevadi, ked chces nieco chovat, tak je dobre si nieco o tom co chces chovat aj precitat. ano, rybky treba aj krmit :)
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod D.D. » 11 Dec 2009 15:14 pm

Obrázok používateľa
D.D.
 
Príspevky: 295
Obrázky: 9
Založený: 31 Mar 2009 14:52 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod Poly » 11 Dec 2009 17:30 pm

Prevzdusnovanie ti v tomto stadiu nepomoze, v akvariu mas pravdepodobne kopec amoniaku/dusitanov, ktore sa nestihaju odburavat a su pre ryby vysoko toxicke. Men aspon 20l vody kazdy den, kym sa to nezlepsi, pridaj vela rychlo rastucich rastlin, tie vedia toxicke latky spracovat. Pravdepodobne tych ryb este zopar odide. Najblizsie dokupuj ryby az o 3-4 tyzdne a dokupuj ich postupne! Ak das do akva 40 ryb naraz, podmienky sa nestihnu prisposobit a hrozi ti opat to iste.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod jankoo » 12 Dec 2009 23:48 pm

no naraz som tam kúpil 10 tetra neonova a 6 gupka. tých 7 tetier odišlo zaradom menil som nejakú tú vodu a kúpil som aj destilovanú vodu na technické účely 10 litrov aby som znížil tú ph gh kh mojej vody zo studni ale to nestačí lebo ešte stále je gh okolo 20 no nevadí rybičky boli radi novej vode ale do rána odišli aj tie 3 tetri neónové.Ale gupkám sa darí.aj sa nejaké narodili aj keď ich možno ostatné požrali ale 2 maličké stále vidím.Chcem sa spýtať vysoké gh a kh neónkam neškodí? aj keď podla mňa keby im to vadilo tak skapú hneď prvý deň a nie tak ako moje ktoré začali kapať po treťom dni. 2 dni boli v pohode plávali sem a tam a na tretí deň už boli smutné.Asi sa naozaj stalo to že po troch dňoch sa akvárium naplnilo dusitanmi.
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod martin_s » 13 Dec 2009 00:00 am

jankoo odpovede si uz dostal v inej teme kde si popisal svoje zakladanie akva a pytal sa na biely zakal: biely-zakal-t764-72.html . Najdes tam pricinu preco ti odchadzaju neonky a casom ti odidu aj ine ryby.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod gorky » 14 Dec 2009 11:29 am

Existuje nejake krmivo ktorym by sa dali krmit 5 tyzdnove tetry neonove a ktore by zvladol podat aj nezaujaty a neskuseny clovek (nie artemia). Na sviatky cestujem prec a neviem ako vyriesit otazku krmenia. Cestu by asi rybky neprezili. Ide o dobu asi 4-7 dni. Uvazoval som o alternativach zivy virnik (ak s tym nie je viac roboty ako s artemiou), vikendove tabletkove krmivo. Ak vas este nieco napada, dajte vediet.
Obrázok používateľa
gorky
 
Príspevky: 79
Obrázky: 22
Založený: 12 Aug 2008 14:02 pm
Bydlisko: Bratislava III

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod xoxo » 14 Dec 2009 12:28 pm

Hádam by už mohli jemnú granulku....
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Re: Tetra neonova [Paracheirodon innesi]-zaciatocnici

Odoslaťod jankoo » 15 Dec 2009 10:14 am

Môžu kapať tetry neonove a neonky červené od vysokého ph a kh? ph 7.5 kh 20
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.