nova akva.sk / informacie



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod martin_s » 20 Nov 2009 00:20 am

Ajven napísal:
martin_s napísal:Ked uz sa hovori o tom case... forum je nastavene na letny cas, cize pri prezerani prispevkov bez prihlasenia su prispevky nadcasove - su napisane skor nez nastane cas kedy su napisane :D


nastavenie casu je individualna vec, nastavuje sa v ovladacom paneli uzivatela

Vazne? hmm... :lol: Ak si dobre precitas co som napisal tak zistis ze som napisal ze pri prezerani bez prihlasenia, t.j. bez moznosti individualneho nastavenia, t.j. jedine s centralnym nastavenim, ktore nastavuje administrator...
Sorry za mierny sarkazmus.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Reklama

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Ajven » 20 Nov 2009 00:30 am

OK, nevsimol som si "bez prihlasenia", pozeram, ze je to uz prestavene
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod RadoA » 20 Nov 2009 06:51 am

ranko napísal:ja frcim cez FF a odkedy sa to tu zmenilo tiez sa musim zakazdym prihlasit. co je horsie nieje to len na tejto stranke,ale aj na ostatnych comu uz vobec nerozumiem.. !?

Mne to robí len tu a len po zmene...ani odmazanie cookies nepomohlo. Skúsim ešte dačo pošpekulovať :)
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod salik » 20 Nov 2009 11:26 am

Sorer napísal:je aj nejake nove rss? Lebo v tom starom mi zacalo hadzat nejake divne datumy. - Date: 1. januára 1970 1:00:00


stare rss je nefunkcne
(akykolvek odkaz, kde je spomenuty adresar /phpbb2/ si zmente/zmazte/aktualizujte, dakujem)
nove rss pride, uz sa testuje


prislo mi vela ss ohladne adresara "Nedorucene" v sekcii "Sukromne spravy"
"Nedorucene" = adresat si Vasu ss neprevzal
takze sprava bola korekne odoslana, ale v priecinku "Nedorucene" bude dovtedy, pokial si ju adresat neprevezme
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod salik » 20 Nov 2009 11:29 am

RadoA napísal:Mne to robí len tu a len po zmene...ani odmazanie cookies nepomohlo. Skúsim ešte dačo pošpekulovať :)

nic zatial nespekuluj, automaticke prihlasenie je stale nefunkcne a hlada sa chyba,
dakujem za pochopenie
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod ASCARI » 20 Nov 2009 15:07 pm

Ako tak čítam tak väčšinou sa nový dizajn ľuďom páči, no mne akosi nie, stará verzia sa mi páčila viac. Určite je to ale aj zvykom a aj ja si zvyknem...
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod nino_q » 21 Nov 2009 16:21 pm

salik napísal:prislo mi vela ss ohladne adresara "Nedorucene" v sekcii "Sukromne spravy"
"Nedorucene" = adresat si Vasu ss neprevzal
takze sprava bola korekne odoslana, ale v priecinku "Nedorucene" bude dovtedy, pokial si ju adresat neprevezme

to je zaujimave, mam pocit ze to bolo tak isto aj na starom...
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod julessk » 21 Nov 2009 19:03 pm

Dizajn je super, lem mam maly problem s tym ze ked dam automaticke prihlasenie , tak pri kazdej navsteve sa musim znova prihlasovt. Cim to moze bit? :cry:
Obrázok používateľa
julessk
 
Príspevky: 55
Obrázky: 28
Založený: 25 Jan 2009 20:31 pm
Bydlisko: presov

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod emkac » 21 Nov 2009 22:25 pm

julessk napísal: lem mam maly problem s tym ze ked dam automaticke prihlasenie , tak pri kazdej navsteve sa musim znova prihlasovt. Cim to moze bit? :cry:


salik napísal:automaticke prihlasenie je stale nefunkcne a hlada sa chyba,
dakujem za pochopenie


Co takto citat o par riadkov vyssie?? :twisted:
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod RadoA » 22 Nov 2009 07:22 am

RadoA napísal:Možno som niekde prehliadol nejaké nastavenie, ale je možné určiť počet obrázkových "príspevkov" na stranu v galériách? To platí aj pre "Zobraziť nové obrázky" a "Zobraziť nové komentáre v albume"...
Mne zobrazuje počet 4x3 a som lenivý preklikávať sa stránkami

Pripomínam otázočku :angel:

A ešte mám jednu k tým obrázkom (trochu súvisí s predchádzajúcou, lebo málekedy je to rozloženie 4x3): podľa čoho systém volí počet obrázkov na stranu? Dajme tomu, že mám neprečítaných 19 komentárov k 8 obrázkom; urobia sa na pozeranie dve strany - na jednej je 5 obrázkov, na druhej 3. Prečo?
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod dusik » 22 Nov 2009 09:57 am

RadoA napísal:A ešte mám jednu k tým obrázkom (trochu súvisí s predchádzajúcou, lebo málekedy je to rozloženie 4x3): podľa čoho systém volí počet obrázkov na stranu? Dajme tomu, že mám neprečítaných 19 komentárov k 8 obrázkom; urobia sa na pozeranie dve strany - na jednej je 5 obrázkov, na druhej 3. Prečo?

Mohlo by to byť podľa počtu nových komentárov v obrázku.



Druhá otázka. Nezobrazujú sa mi smajlíci pri okne do ktorého píšem. Jedine ak príspevok citujem, alebo si dám náhľad.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod marlo » 24 Nov 2009 14:24 pm

Sorer napísal:je aj nejake nove rss? Lebo v tom starom mi zacalo hadzat nejake divne datumy. - Date: 1. januára 1970 1:00:00



Link na RSS Akva.sk : rss/digest/rss.xml

Malo by to byt uz funkcne.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod salik » 24 Nov 2009 22:59 pm

RadoA napísal:Dajme tomu, že mám neprečítaných 19 komentárov k 8 obrázkom; urobia sa na pozeranie dve strany - na jednej je 5 obrázkov, na druhej 3. Prečo?

ajven nam zmenil sablonu na zobrazenie komentarov k obrazkom od posledneho prihlasenia, je to takto lepsie?
skuste si to
zobrazenie je rovnake ako pri novych komentaroch bez prihlasenia


Druhá otázka. Nezobrazujú sa mi smajlíci pri okne do ktorého píšem. Jedine ak príspevok citujem, alebo si dám náhľad.

v okne rychla odpoved nemate aktivne pomocky (smajliky/bbcode)
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod RadoA » 25 Nov 2009 06:57 am

salik napísal:
RadoA napísal:Dajme tomu, že mám neprečítaných 19 komentárov k 8 obrázkom; urobia sa na pozeranie dve strany - na jednej je 5 obrázkov, na druhej 3. Prečo?

ajven nam zmenil sablonu na zobrazenie komentarov k obrazkom od posledneho prihlasenia, je to takto lepsie?
skuste si to
zobrazenie je rovnake ako pri novych komentaroch bez prihlasenia

No, nech sa vyjadria aj iní, ale mne viac vyhovoval starý spôsob = zoznam obrázkov, ku ktorým boli pridané nové komentáre.
Obrázok používateľa
RadoA
 
Príspevky: 678
Obrázky: 31
Založený: 25 Jún 2004 07:09 am
Bydlisko: Košice

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Ajven » 25 Nov 2009 07:40 am

Takto je to rychlejsie si myslim, hned vies ku ktoremu obrazku bol pridany posledny komentar. Na jeden klik sa da dostat ku viacerym informaciam naraz. Je to zmena a na prvy pohlad je to mozno nezvyk, ale nechajme tomu trochu casu.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod laci » 25 Nov 2009 07:41 am

Nikde som nenašiel "Akvaristické chemické tabuľky", ktoré sa vytratili aj z pôvodnej stránky. :wink:
Obrázok používateľa
laci
 
Príspevky: 1548
Obrázky: 25
Založený: 10 Sep 2006 15:57 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod salik » 25 Nov 2009 10:37 am

laci napísal:Nikde som nenašiel "Akvaristické chemické tabuľky", ktoré sa vytratili aj z pôvodnej stránky. :wink:

vytratilo sa hodne veci, konecne sa poupratovalo po 7 rokoch
co bolo neaktualne, kde bolo malo informacii atd. sa "znepristupnilo", bud sa to prepracuje, alebo nahradi niecim inym
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod milop » 25 Nov 2009 16:59 pm

salik napísal:
RadoA napísal:Dajme tomu, že mám neprečítaných 19 komentárov k 8 obrázkom; urobia sa na pozeranie dve strany - na jednej je 5 obrázkov, na druhej 3. Prečo?

ajven nam zmenil sablonu na zobrazenie komentarov k obrazkom od posledneho prihlasenia, je to takto lepsie?
skuste si to
zobrazenie je rovnake ako pri novych komentaroch bez prihlasenia

neviem ako ostatní ale toto sa mi zdá uživateľský horšie, pre "info prehľad" musíš prejsť na druhú a ďalšie strany a teda aj čakať kedy sa otvoria, zistiš že nič zaujmavé a vratiš sa k 1. strane , kde ťa niečo zaujalo
a tak isto mi na spodku chýba - "návrat hore", alebo "domov"
milop
 
Príspevky: 1017
Obrázky: 84
Založený: 13 Sep 2004 17:20 pm
Bydlisko: BA

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod bettina » 25 Nov 2009 21:17 pm

priklanam sa k Milopovmu nazoru
Obrázok používateľa
bettina
 
Príspevky: 251
Obrázky: 48
Založený: 12 Aug 2005 07:28 am
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod mirec » 25 Nov 2009 21:33 pm

RadoA napísal:No, nech sa vyjadria aj iní, ale mne viac vyhovoval starý spôsob = zoznam obrázkov, ku ktorým boli pridané nové komentáre.

tiez mi vyhovoval viac starsi sposob zobrazovania obrazkov a k tomu komentare.
Vyberal som si len to co ma zaujimalo a zaujalo.

No a citacia mi nefunguje vobec .. a ani len netusim ze preco
Obrázok používateľa
mirec
 
Príspevky: 228
Obrázky: 20
Založený: 08 Nov 2003 13:18 pm
Bydlisko: Nove Zamky

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod salik » 25 Nov 2009 23:30 pm

mirec napísal:No a citacia mi nefunguje vobec .. a ani len netusim ze preco

zakazane bbcode, staci ich povolit :idea:
Prílohy
bbcode.gif
bbcode.gif (3.65 KiB) Zobrazená 17530 krát
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod skala » 26 Nov 2009 01:37 am

nuz, mne ovela viac vyhovuje novy sposob zobrazovania komentarov ku fotkam, avsak myslim si vsak, ze je to vecou spracovania informacii a nakladanim s nimi v suvislosti s pouzivatelom. mna urcite viac zaujme obsah komentara, ako len jeho existencia.

1. predtym som videl fotky a k nim cisla, ktore mi vela nepovedali - realita bola taka, ze moja spokojnost s kliknutim na nieco bola nizka. Zvacsa som ani neklikal

2. predtym som videl 100 komentarov a k comu patrili som niekedy tusil spravne, ale stale len tusil - tento vypis mi je najviac vzdialeny - aj ked stacilo by, keby to bolo nejako agregovane, viazane ku fotkam a bolo by to ok - ako v bode 3 nizsie

3. dnes vidim komentare aj k comu patria - pre mna nie je o com uvazovat - je to trochu analogia ako pri RSS - pozriem a vidim, ci chcem viac vediet, alebo nie. setri mi to cas, chut, nervy ....
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod zvejk » 26 Nov 2009 07:43 am

Prosím. vradte starou šablonu na nové komentare k obrazkum.
Tohle je desny. V prvy rade chci videt obrazky, protoze komentare mi zajimaji jen nekde. A jeste jsou ty komentare razeny chronologicky ci jak, to je taky des.
takze za mne +1000 za stary vzhled. nebo aspon moznost zmeny.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: nova akva.sk / informacie

Odoslaťod Raviolka » 26 Nov 2009 10:38 am

Když starou šablonu, tak potom ale tu, co byla na starém fóru. To, co se objevilo na nové Akvě, mi nevyhovovalo, protože to sice vypadalo (skoro) stejně, ale ukazovalo to "počet komentářů: 18" a přitom byl nový jen jediný. V původní verzi mi seznam nových komentářů ukazoval opravdu jen nové... mně to prostě vadí, ale možná jsem jediná. Jde mi spíš o komentáře než o fotky - když vidím, že se mezi novými komentáři objevila nějaká stará fotka, tak na ní kliknu, pokud se tam strhla nějaká větší debata. A takhle to nemám šanci poznat. A taky se líp orientuju, jestli je komentář u některé fotky opravdu nový, nebo jsem ho četla už před hodinou - sice se pořád započítává jako nepřečtený, protože "mě systém neodhlásil", ale já jsem schopná si zapamatovat, že v přehledu nových komentářů tam byly 1-2-3 komentáře už předtím. Když jsou tam celková čísla a ne jen ty nové, tak mi to nejde. Ehm, snad někdo pochopí, co jsem chtěla napsat :roll:

Ten nový způsob je fajn, ale člověk musí chodit na Akvu často, aby seznam neměl několik stránek... pak už je to otrava.
Nedalo by se to udělat tak, že by se to zobrazovalo tak jako teď, ale komentáře k jedné fotce by byly seskupené? Tj. každý snímek by byl zobrazený jen jednou a komentáře rovnou vypsané, ať na nic už nemusím klikat? Je mi jasné, že by se to udělat dalo, ale že to asi nebude moc jednoduché :? a taky by se to možná lidem nelíbilo :angel: Tak potom jsem za tu verzi z původní Akvy a ještě prosím o zobrazení textu posledních komentářů někde na hlavní stránce, jak to bylo předtím. Vím, že už se to tu zmiňovalo a že to máte v plánu. Mně to chybí.

Každopádně děkuju, že se staráte a vymýšlíte zlepšováky :pivo:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.