Corydoras Pygmaeus a drápatečky



Všetko okolo akvarijných rýb

Corydoras Pygmaeus a drápatečky

Odoslaťod Bexi » 05 Dec 2009 19:01 pm

budu mít tyto rybky ale mám drápatečky a mám takoví podvědomí strach že by je drápatečky spapaly protože jsem je vyděl jednou jíst rybku(ale nevím jestly už nezdechla před tím) každopádně mi podezřele rychle zmizely všichní šlechtění samci gupek a přežil jen endlerák a dva potěři :?

je můj strach opodstatnělej?
Bexi
 
Príspevky: 49
Založený: 13 Aug 2008 12:01 pm

Reklama

Re: Corydoras Pygmaeus a drápatečky

Odoslaťod Barbora_ZA » 05 Dec 2009 19:14 pm

Z vlastnej skúsenosti by som to (už) nerobila.

Kúpila som si do akvária (len 54l) jednu.. hneď prvý večer mi začala skákať po rybkách (len po tetrách žiarivých, s C. sterbai sa ignorovali). Možno to bolo tým, že bola v akvaristike dlho a bola hladná. V každom prípade, keď som sa zobudila o tretej v noci a bála sa ísť pozrieť do akvária a napokon som našla všetky rybky vystresované a jednu malú žabku ako sa nenápadne plazí ku rybkám, vyhliadne si svoju obeť a potom zaútočí, stačilo mi. :?
Neublížila ani jednej rybke (možno ani nemohla, nemá zuby a také malé tie rybky zas nie sú), ale o pár minút už bola presťahovaná na samotke v druhom akváriu.

Nakoniec sme jej kúpili druhú do páru a zariadili pre ne komplet nové akvarko. Krmime mrazenými patentkami a každé krmenie je show.. tie žabky sa snažia zožrať aj navzájom. :) Nejak zle si vypočítajú skok za žrádlom a už visia kolegyni na nohe, či zahryznué do boku a pozerajú. :D

Možno to treba len vyskúšať, na internete je kopa spokojných akvaristov, ktoré ich majú v akváriu, ale u nás to nefungovalo.
Držím palce :)
Barbora_ZA
 
Príspevky: 73
Obrázky: 5
Založený: 08 Okt 2009 21:26 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Corydoras Pygmaeus a drápatečky

Odoslaťod Bexi » 05 Dec 2009 19:22 pm

Já se Já se ptám na pancéřníčky....s těma\ žábama mám už půl roku CJ a jsou obě a kradou žábám i jídlo z papule,mám am taky razbory hengelky a ty jsou taky v pohodě,jen ti pancíci,které ještě nemám mi dělaj starost
Bexi
 
Príspevky: 49
Založený: 13 Aug 2008 12:01 pm

Re: Corydoras Pygmaeus a drápatečky

Odoslaťod martin_s » 06 Dec 2009 00:54 am

ja mam drapatecku spolu s malymi gupkami a cherrynami a este som nespozoroval ze by na ne vobec zautocila. Treba brat do uvahy aj to ze niektory predajcovia tvrdia ze je to drapatecka a nakoniec ta "drapatecka" vyrastie viac nez by mala a vykluje sa z toho nakoniec drapatka, ktora az taka mierumilovna nie je.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Corydoras Pygmaeus a drápatečky

Odoslaťod Bexi » 06 Dec 2009 11:40 am

jj díky za info ;) jinak moje drápatečky jsou opravdu drápatečky(lze je snadno rozeznat podle blány na předních končetinách)

asi budu muset víc krmit
Bexi
 
Príspevky: 49
Založený: 13 Aug 2008 12:01 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.