medzidruhova agresivita bojovnic



Všetko okolo akvarijných rýb

medzidruhova agresivita bojovnic

Odoslaťod Robo111 » 22 Nov 2009 22:57 pm

Ma niekto realne skusenosti s premiesanim samcov B. splendens a B. imbellis v jednom akvarku?

Viem, ze sa to neodporuca, napr. kvoli krizeniu (co teraz neriesim), ale uvazujem prisupnut imbelisky k samcovi splendens do 200 l akvarka s dostatkom rastlin a ukrytov. Splendensak je celkom v pohode, je to taky skor "intelektual":) (ktory je vsade kde sa nieco deje), nez Tyson - ked som mu podstrkoval zrkadlo, vooobec nereflektoval - musel sa vidiet, lebo samec Nannacara anomala obdalec sa zacal hned naparovat - tento nic.
Ide mi o "citatelnost " chovania splendensakov - samozrejme, ze ich budem prve dni sledovat, len mi ide skor o to, ci samec ktory sa chova vcelku neagresivne po pridani novych rybiek do akvarka, nemoze zrazu chytit sajbu a umlatit o dost gracilnejsich imelisakov, kym budem povedzme v praci...
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Reklama

Re: medzidruhova agresivita bojovnic

Odoslaťod Robo111 » 21 Dec 2009 12:26 pm

Neberte to ako odpoved samemu sebe, ale skor posunutie info, ak by to velkou nahodou niekto potreboval vediet: Pre dalsich, ktori sa obavaju a mozno sa v buducnosti nevyhnu z priestorovych dovodov obdobnym experimentom - v mojom pripade sa samci oboch druhov vzajomne znasaju uz niekolko tyzdnov - bez utokov, nahanaciek a pod., pravdepodobne, ale este raz opakujem PRAVDEPODOBNE by to islo pri velkej nadrzi a pohodovejsom samcovi aj pri inych druhoch tejto druhovej skupiny bojovnic (napr. B. smaragdina - netusim aku ta ma agresivitu napr. uz vramci samcov jedneho druhu...). Druha vec je, ze asi toho na Slovensku vela nekombinujeme - pretoze sa na tomto trhu okrem B. splendens, a obcas nejakych tlamcovych bet na burze, vela inych druhov bojovnic neda zohnat...
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: medzidruhova agresivita bojovnic

Odoslaťod aquaman » 21 Dec 2009 17:36 pm

Pokiaľ ide o tie splendensky a B. Smaragdiny, ak ide o väčšie akvárium problémy by nastať nemali. Jediné čo sa môže vyskytnúť je medzidruhové kríženie, ktoré ale v podmienkach veľkej okrasnej nádrže takmer !nie je! možné. Spendensky sú síce dosť akčné, ale ich agresivitu rozoženiete väčším priestorom, ktoré môžu samec ovládať Máte niekto skúsenosti so spolužitím iných druhov?
Obrázok používateľa
aquaman
 
Príspevky: 269
Obrázky: 63
Založený: 30 Dec 2008 22:38 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: medzidruhova agresivita bojovnic

Odoslaťod Robo111 » 22 Dec 2009 12:08 pm

Ako som uz pisal v SR inych druhov k dispozicii vela nie je - Betta splendens je najpreslachtenejsi (samostatny - ked sa plodne krizi?) druh, vedla ktoreho vyzeraju divozijuce druhy tejto skupiny rodu Betta ako sive mysky, takze obchodnik to logicky objednavat na tomto malom trhu ani nebude skusat, ale vacsia zasobaren skusenosti iste je na fore: http://www.splendenspower.cz/
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: medzidruhova agresivita bojovnic

Odoslaťod aquaman » 22 Dec 2009 12:19 pm

To sa nedá stopercentne potvrdiť ani vyvrátiť, je možné, že sa bude chcieť naparovať, zjednať si priestor v akva. Ale ak je neagresívny možno sa vôbec nič nestane, záleží aj na ďalšom obsadení nádrže. Pozorne ich sleduj prvý deň a potom daj vedieť
Obrázok používateľa
aquaman
 
Príspevky: 269
Obrázky: 63
Založený: 30 Dec 2008 22:38 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: medzidruhova agresivita bojovnic

Odoslaťod Robo111 » 22 Dec 2009 13:48 pm

Sorry, ja som nepochopil, ze to je este reakcia na moju otazku (1 mail). Rybky chovam uz skoro mesiac spolu - ziaden problem - v kratkosti som to zhrnul v druhom maili. Ale vdaka za snahu.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: medzidruhova agresivita bojovnic

Odoslaťod barky » 22 Dec 2009 14:49 pm

Osobne sa priznam ze som ziadne dva druhy bojovnic nechovap pokope takze nejakymi informaciami nemozem posluzit - treba davat pozor na ryby ktore su pribuzne cize mat spolu splendensky, smaragdiny a napr. mahachaiky by som neodporucal prave kvoli krizeniu. Co sa agresivity tyka - neda sa zovseobecnovat, mal som samcov, ktori spolu zili v par litroch vody bez potyciek a samcov, ktorym bolo aj 200 litrove akva malo.

Mala poznamka - nepovedal by som ze ine druhy biet su ako sive mysky - zatial najkrajsia moja bojovnica bol samec smaragdiny... rovnako ale rad spominam na vsetky druhy bojovnic ktore som choval - zavisi to od uhla pohladu...
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: medzidruhova agresivita bojovnic

Odoslaťod aquaman » 22 Dec 2009 20:01 pm

fíha, mne to troška blbne, ten druhý komentár mi zobrazilo až teraz, tak sa ospravedlňujem :D
Obrázok používateľa
aquaman
 
Príspevky: 269
Obrázky: 63
Založený: 30 Dec 2008 22:38 pm
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: medzidruhova agresivita bojovnic

Odoslaťod Robo111 » 23 Dec 2009 12:59 pm

k barkymu: smaragdiny su krasa, ked nie su v strese - v predajni clovek, ale len vidi cosi bezove "v pruzkovanom pizame":) - to som mal na mysli pod myskami.
Robo111
 
Príspevky: 431
Obrázky: 16
Založený: 29 Sep 2009 14:54 pm
Bydlisko: Bratislava - DNV


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.