Nové akvárium - prosím poraďte mi



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod minqo27 » 07 Dec 2009 19:45 pm

TA KACENKA JE S PREPACENYM HLUPA HUS....Ved v takom akvarku sa ta ryba skoro ani nepohne :( :(
Obrázok používateľa
minqo27
 
Príspevky: 112
Obrázky: 25
Založený: 11 Máj 2009 21:50 pm
Bydlisko: Košice

Reklama

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod Sebi » 09 Dec 2009 19:40 pm

minqo27 napísal:TA KACENKA JE S PREPACENYM HLUPA HUS....Ved v takom akvarku sa ta ryba skoro ani nepohne :( :(

ved to bola ironia :roll:
Obrázok používateľa
Sebi
 
Príspevky: 92
Založený: 10 Okt 2009 10:27 am
Bydlisko: Čečejovce

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod tigrik321 » 09 Dec 2009 19:42 pm

Sebi napísal:
minqo27 napísal:TA KACENKA JE S PREPACENYM HLUPA HUS....Ved v takom akvarku sa ta ryba skoro ani nepohne :( :(

ved to bola ironia :roll:


vies niektore individua to nepochopia..... :)

a ten kto si foti a dava do albumu hovienka uz vonkoncom...
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod kacenka1919 » 25 Dec 2009 01:35 am

ahojte, mam nove akvarko a chcela by som sa poradit, že po kolkych dnoch by som tam mohla dat rybky???
musim si tam najskor vypestovat rastlinky a zneutralizovat pH vody alebo tak? mám nejake upky v 25 litrovom akve a asi ich nemožem len tak zo dna na den hodit do noveho asi 65 litroveho akvarka..ci? :) dakujem
kacenka1919
 
Príspevky: 3
Založený: 17 Dec 2009 21:52 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod kostros » 25 Dec 2009 12:38 pm

ja osobne by som do gule ziadnu rybu nedal,sestra to tak mala a nemohol som sa na to divat,to uz ti mohli kupit aspon 20l ale klasiku,mislim ze o moc viac miesta by to nezabralo a mala by si tam aspon 4 gupki.no ked to kupovali tak im urcite predajca povedal ze to bude stacit,a ze je to pekne,no mal im poradit aj aka ryba je vhodna do vlase od uhoriek,ja myslim ze len zavinace,a stych si mozes vybrat je ich viac druhov. :lol:
neber to odomna ako kritiku ani ta nechcem buzerovat,no stohto fora ti asi malo kto poradi aku rybku dat do flase,asi len bojovnica by to zvladla bez okyslicovania no vo flasi je to tyranie-tot moj nazor.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod Sebi » 25 Dec 2009 22:59 pm

Lacuna:
skus nano cuby aj ked cena- :shock: alebo no neviem ci su vhodne do gule - krevety akurat im treba trochu cistejsiu a viac okysicenu vodu
Obrázok používateľa
Sebi
 
Príspevky: 92
Založený: 10 Okt 2009 10:27 am
Bydlisko: Čečejovce

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod kostros » 26 Dec 2009 10:25 am

kacenka1919 napísal:ahojte, mam nove akvarko a chcela by som sa poradit, že po kolkych dnoch by som tam mohla dat rybky???
musim si tam najskor vypestovat rastlinky a zneutralizovat pH vody alebo tak? mám nejake upky v 25 litrovom akve a asi ich nemožem len tak zo dna na den hodit do noveho asi 65 litroveho akvarka..ci? :) dakujem

akvarko nehaj zabehnut minimalne 2 tyzdne a az potom pustaj ryby.inak ti mozu podochnut.pokialich mas kde mat tak pockaj,vyhnes sa tak problemom s kalnou vodou,bielym zakalom a plesnami
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod vysluzil2 » 26 Dec 2009 11:58 am

:) ,Viete si predstavit /tipujem/ 4 l gulu. je tam strk asi 2,5 cm, echinodor bleherae, karas, vysokoplutvy viedensky mecun.. Ja sa nanho pozeram a zaroven citam prispevky v tejto teme. Gula je v prevadzke od septembra . Kupili ju vnukovi , ktory ma 3 roky. Ja som tam dal len karasa :) , a mecuna, echinodor mi zobrali z chovne bez mojho vedomia :) . :) Staral, alebo lepsie povedana nestara sa o nu 2 rocny chlapec, teraz u 3.A rybky si bezstarostne plavu :) .A ja citam prispevky ludi,ktory maju obciansky preukaz. :| :| :| :| :|. Ak sa podari,foto bude.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod vysluzil2 » 26 Dec 2009 12:05 pm

kacenka1919 napísal:ahojte, mam nove akvarko a chcela by som sa poradit, že po kolkych dnoch by som tam mohla dat rybky???
musim si tam najskor vypestovat rastlinky a zneutralizovat pH vody alebo tak? mám nejake upky v 25 litrovom akve a asi ich nemožem len tak zo dna na den hodit do noveho asi 65 litroveho akvarka..ci? :) dakujem

Ak nahodou mas strk v 25 l aq. tak ho daj do dakeho kelimka s rastlinou,pod ktoru das hnojivo, a prenes do 65. Mozes dat aj novy strk.Z tej zabehnutej 25 daj aspon 1/3 zabehnutej vody do 65. Kludne daj ryby,a aspon tyzden nekrm.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod kostros » 26 Dec 2009 15:58 pm

vysluzil2 napísal:
kacenka1919 napísal:ahojte, mam nove akvarko a chcela by som sa poradit, že po kolkych dnoch by som tam mohla dat rybky???
musim si tam najskor vypestovat rastlinky a zneutralizovat pH vody alebo tak? mám nejake upky v 25 litrovom akve a asi ich nemožem len tak zo dna na den hodit do noveho asi 65 litroveho akvarka..ci? :) dakujem

Ak nahodou mas strk v 25 l aq. tak ho daj do dakeho kelimka s rastlinou,pod ktoru das hnojivo, a prenes do 65. Mozes dat aj novy strk.Z tej zabehnutej 25 daj aspon 1/3 zabehnutej vody do 65. Kludne daj ryby,a aspon tyzden nekrm.

1/3 je z 25l akva malo nemyslis?a to nieje asi cisty objem takze odrataj strk a daku dekoraciu.tak mozno dakych 18-19l,a jedna tretina stoho je asi 6l a ked to zmiesas s 50 litrami tak je to urcitelepsie ako ich tak supnut do cistej vody,no toto ja neodporucam.a tou rastlinkou si myslel ze sa hned upravi akva?a ze sa hned zabehne filter,tak to asi sotva.uz ked tak preliat vsetku vodu do vacsieho samozrejme ak chces prekladat vsetky ryby z mensieho.sestra urobili presne to co ty radis a povedala mi co sa staras,no ked jej behom 2 dni poslo 20 mecunov a dake tie gupky,tak plakala ako male decko hoci mala vtedy 20 rokov.potom sa ma pytala co sa asi stalo.samozrejme vsade ma vo vodovode voda ine zlozenie,podla toho z akeho pramena je a ako je upravovana.takze niekedy stym problemi nemusia byt no inde zase ano.neviem preco ste vsetci nedockavy a hned to tam supnete.uz je len na majitelke koho rady si zoberie k srdcu.ze sa to niekomu podarilo to je mozne,no ja som mal uz asi 15 krat zalozene akva a vecsinou sa mi to tak nevyplatilo,dokonca ked som zakladal 500l akva tak som daval nitrivec a aquatan,a na 500l to neni zrovna lacne,vodu som dal zo 160l akva ryby som dal na druhy den a o vsetky som prisiel,aj prisavniky posli.
tak ako chcete.nikoho nekritizujem a kazdy mame niejake tie svoje skusenosti.
a este k tej guli mozno sa to detom pacino ja si to radsej ani nepredstavujem.
suseda chovala v takej guli skalara,bez okyslicovania asi rok,potom to uz nechcela tak ho dala mne,skalara mam uz asi 2 roky doma a nepodrastol ani o mm,takze asi ho daco zabrzdilo a to je v 160L akva s jednou mrenkou.zerie dobre je vytalny,no uz asi nenarastie.
tak si kazdy otom urobte svoj obraz.
chcel by dakto cely civot zit v zachode?
ja teda ne
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod vysluzil2 » 28 Dec 2009 23:50 pm

Kostros,vsetko zavisi od schopnosti akvaristu. Nemusi dat stary strk, nemusi dat staru vodu ak ovlada deje v aq. Teraz aj pre zaciatocnikov , ale aj pre pokrocilych dostat bakterie do vody a filtru, vyzivu do dna , chemikalie na upravu vody, a pod. A ryby mozu dat okamzite do aq. Teraz som stahoval chovnu, a vsetko islo do cerstvej vody. Uhyn som nemal pri stahovani ani jeden kus . Schopny akvarista podla ryb a rastlin pozna co si moze dovolit v aq. A je mu jedno ake velke ma aq. Potom aj moj 3 rocny vnuk nema chore ryby v 4 l guli, alebo. Neschopny ma problemi aj vo velkom aq. Ale ja to pozbam aj tak, kto nemal chore ryby je slaby chovatel. Ak si dokazes urobit obraz,potom kazde jedno aq je tvojimi slovami zachod oproti , skratim to oproti jazeram a riekam. kde ryby ziju vo svojej domovine. A kedze som tych ryb videl dost velke mnozstvo, a bez prehanania mozem vyhlasit, ze ten karas a mecun v tej guli su tak vitalny, ze schovaju vsetky tvoje ryby / do vacku/, aj ked ich chovas vo filtrovanych aq. Vitalita zavisi od schopnost akvaristu zaistit co najlepsiu hygienu v aq, nie od velkosti aq. Lebo babrak bude mat problemy s rybami aj vo velkej nadrzi, dokonca aj zahradnom jazierku. Ryby napr plavajuce v hufof v mori, plavaju tak tesno pri sebe, ze maju menej prietoru ako karas v guli. Takze nie od priestoru,ale od kvality vody.Takze na rozdiel od teba si myslim ,ze tvojimi slovami - zit v zachode sa da aj v guli aj 1000 l aq. A ze v guli sa da zit lepsie ako u niekoho v 800l aq. Opak .Ludia tiez radsej spia nahusto vo vykurenom vlaku ako teraz v chlade pod mostom ,kde maju miesta dost. Kostros, prajem ti vela chovatelskych uspechov.
vysluzil2
 
Príspevky: 1427
Obrázky: 57
Založený: 14 Feb 2006 11:42 am
Bydlisko: BA

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod kostros » 29 Dec 2009 15:28 pm

vysluzil2 napísal:Kostros,vsetko zavisi od schopnosti akvaristu. Nemusi dat stary strk, ..

mas pravdu,no vjednom sa stebou zhodnut nemozem,nepoznam ta tak nechcem ohovarat a ani nebudem,netvrdim ze som skuseny akvarista a chovam ryby niekolko rokov,pre potesenie,tak isto mam aj ja problemy hoci mam 500l,160l,80l,a50l nadrz pokial to vtej guli bude chciet chovat tak tomu nikto nezabrani hlavne aby stoho mal potesenie on a rybky nech ziju bez stresu,no ako chces menit vodu v 10l guli a ako zabezpecit filtraciu a podobne,nejde oto zeby ryby zili tesne pri sebe ako ty tvrdis ze v mori ziju v hufoch jedna nadruhej no v mori je kolobech vody neustali hoci by boli tie ryby aj zrastene darit sa im bude,no v malej gulke to asi mozne nieje a ak hej asi by nevypadala dobre gula v ktorej by bol filter alebo by sneho trcali hadicky.
co by som dotoho nedaval je urcite mecun a karas ktory serie ako fekalna masina,zajedno dorasta do vacsich rozmerov a tym aj viac serie a zadruhe chvostom vyri vodu takze v guli by to vypadalo ako v mixeri,a kazdy den vodu tam asi menit nebude.poznam viacero akvaristov no mecuna a karasa by urcite do to ho nedavali ani teoreticky,ked tak bojovnica alebo niejaka ina labirintka,no urcite by tam samec bojovnice musel byt sam.
kazdy mame svoj nazor,a majitel gule si ho uroby tiez nech uz je akykolvek.nechcem to mat u teba za zle tak dufam ze sa nehnevas no pisem len svoj nazor.viem ze kazdy nemoze mat 500l nadrz pretoze byva v byte to je jasne,a zase chapem ze dakomu staci jedna rybka alebo rodicia nedovolia vacsie akva no myslim ze take 50-100 l az tolko miesta nezaberie pokial nebyva v garzonke,a aj sa na to krajsie diva ako na gulu kde rybka stoji namieste alebo plave dokola,to musis uznat.
prajem stastny novy rok a takysto vela uspechov v akvaristike ale aj osobnom zivote.
kostros
 
Príspevky: 138
Obrázky: 13
Založený: 07 Apr 2006 09:55 am

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod jilo3211 » 02 Jan 2010 21:31 pm

gulove akvarium je nevhodne
jilo3211
 
Príspevky: 7
Založený: 02 Jan 2010 21:06 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod martin_s » 02 Jan 2010 23:01 pm

jilo3211 napísal:gulove akvarium je nevhodne

Nevhodne pre co?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod jilo3211 » 03 Jan 2010 14:29 pm

no tak dobre neni to az take zle ale to bolo len tak nemusis vsetko brat tak vazne :o
jilo3211
 
Príspevky: 7
Založený: 02 Jan 2010 21:06 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod MAUceu » 04 Jan 2010 18:12 pm

jilo3211- Nepis veci len tak... Niekto moze tvoje tvrdenie zobrat vazne a moze to sposobit nemale problemy. Myslene vo vseobecnosti.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod zlyfantuomas » 26 Feb 2011 23:11 pm

hello, myslíte, že 2 samci drobných endleriek by bol veľký hriech do 9 l gule ? (štrkové dno,koreň s anubiasom barteri, troška machu..a vŕba trčiaca nad hladinu,už zelená..) fachčí asi dva týždne, oprášil som prateľkine staré akva-gulu a urobil som z toho takú vázu - kvázi akvárium :)
sú tam dve sakury, jedna kotúlka, physa, tuberculáta a traja mini slímačikovia -unknown...
ak sa podarí odfotím,
dík
Obrázok používateľa
zlyfantuomas
 
Príspevky: 52
Obrázky: 6
Založený: 25 Feb 2011 00:42 am

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod dance.sk » 27 Mar 2011 22:19 pm

ahojte, nechcem zakladať novú tému, založil som si 54l akvárium, založil som ho 28.2, dal som štrk, umele rastliny, kamene, drevený koreň, po týždni som vložil živé rastliny, každý týžden vymieňam 1/3 vody, teraz tam mám 9 kríkov živých rastlín, rybky tam ešte nemám, chcel by som ich dať až o týždeň, asi pri kúpe rastlín sa mi tam dostali malé slimáčiky......svietim každý deň 12 hodín, aj filter je pustený nonstop.....to by tak bol stručný opis a teraz k mojmu problému: objavili sa mi tam nejaké divné živočíchy, sú to ako maličké červíčky, také biele, tenučké, vyzerá to ako niť.....je ich tam viacero, na rastlinách sa usadzujú tiež také divné útvary, podobné červíkom, ale to nie je živé a na štrku sa obajvili tiež divné veci......vyzerajú ako také malé larvičky, ale sú hnedé a nežijú...rastlinám sa darí, rastú nové lístočky.......tak neviem čo sa mi tam porobilo, či je tam vhodné dať ryby, prosím pomôžte.....prikladám aj fotky, len slabo to na tom vidieť......dakujeeeeeeeeeem
http://img821.imageshack.us/i/p3270021.jpg
http://img189.imageshack.us/i/p3270020y.jpg
http://img263.imageshack.us/i/p3270018.jpg
http://img64.imageshack.us/i/p3270016.jpg
http://img59.imageshack.us/i/p3270015t.jpg
http://img830.imageshack.us/i/p3270014.jpg
http://img204.imageshack.us/i/p3270014s.jpg
http://img577.imageshack.us/i/p3220006.jpg
http://img62.imageshack.us/i/p3220005.jpg
dance.sk
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Feb 2011 11:49 am

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod dance.sk » 31 Mar 2011 16:39 pm

to mi fakt nemá kto poradiť????
dance.sk
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Feb 2011 11:49 am

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod camo » 02 Apr 2011 22:27 pm

vysluzil2:
Schopny akvarista podla ryb a rastlin pozna co si moze dovolit v aq. A je mu jedno ake velke ma aq.

No a zase, len človek bez citu a mozgu ,,rozmýšľa,, týmto spôsobom.
A s tou žumpou v akváriu je to tiež diskutabilné. Tie tvoje prirodzené prostredia sú totiž tiež neni ničím iným(leda tak horský potok aj to len v CHKO). No ale v horskom potoku toho moc nežije. A filtráciu zabezpečujú tak isto len rastliny.
No a viete, aj v rómskych osadách sú niektorý vitálny a aj sa množia, ale nikto tu asi nepochybuje o tom, že takto by žiť nechcel. Čo sú to za argumenty, že sú tie tvoje ryby vitálne?! Že ešte neplávajú hore bruchom? Aj ty by si v miestnosti 2*2m určite nejaký ten piatok vydržal. Stavil by som sa, že aj pár rokov. Si naozaj tak obmedzený, že túto paralelu nedokážeš pochopiť?!
Obrázok používateľa
camo
 
Príspevky: 272
Obrázky: 7
Založený: 02 Jan 2011 22:32 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod camo » 02 Apr 2011 22:29 pm

Tým ktorým rodičia nedovolia väčšie akvárium ako je 10l guľa, by som odporúčal,a by túto tému dali prečítať svojím rodičom.
Obrázok používateľa
camo
 
Príspevky: 272
Obrázky: 7
Založený: 02 Jan 2011 22:32 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod martin_s » 02 Apr 2011 22:54 pm

camo napísal:vysluzil2:
Schopny akvarista podla ryb a rastlin pozna co si moze dovolit v aq. A je mu jedno ake velke ma aq.

No a zase, len človek bez citu a mozgu ,,rozmýšľa,, týmto spôsobom.

Camo dufam ze tento svoj vyrok si myslel iba ako nepodareny vtip! To co Vysluzil napisal je velka pravda a aj vie preco to napisal. Az budes mat tolko skusenosti ako on, tak to zistis.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod camo » 02 Apr 2011 23:57 pm

A je mu jedno aké veľké má akva...??? Ja sa z toho, že má niekto skúsenosti nepose... Aj Mengele určite nejké mal, keďže bol doktor, že ano?
Nie vôbec žiadny vtip som na mysli nemal!
Ale veľmi by ma zaujímalo, kde robím chybu, ak sa na vec dívam cez optiku tej miestnosti 2*2m.
Obrázok používateľa
camo
 
Príspevky: 272
Obrázky: 7
Založený: 02 Jan 2011 22:32 pm

Re: Nové akvárium - prosím poraďte mi

Odoslaťod martin_s » 03 Apr 2011 10:40 am

Skusim ti to popisat inak a snad to pochopis. Schopny akvarista dokaze udrzat rovnovahu dlhodobo aj v malom akva a to ze v nom zacina byt nieco v neporiadku zbada na rybach a rastlinach a vie v danej chvili ucinne zasiahnut. Neschopny akvarista toto nedokaze ani v 500l akva...
Samozrejme ze danemu objemu treba prisposobit aj osadku. Ten karas v 3l guli je naozaj extrem prirovnatelny miestnosti 2*2, to suhlasim, ja osobne by som ho do tak maleho objemu nedaval, jedine ak velmi maleho a len velmi kratkodobo a docasne. Ale ako demonstracia toho, ze aj extrem moze fungovat ked ma niekto skusenosti je to dobre (predpokladam ze sa o to nestara ten maly chlapec ale niekto iny).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.