prva pomoc pre rybky



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: prva pomoc pre rybky

Odoslaťod Dedo » 17 Nov 2009 14:08 pm

sorry kacenka, moja chyba - mam zly postreh. Tak to potom ponukam pre nickname "petta".
Obrázok používateľa
Dedo
 
Príspevky: 336
Obrázky: 78
Založený: 27 Aug 2009 13:40 pm
Bydlisko: Prešov

Reklama

Re: prva pomoc pre rybky

Odoslaťod tigrik321 » 17 Nov 2009 14:09 pm

Dedo napísal:sorry kacenka, moja chyba - mam zly postreh. Tak to potom ponukam pre nickname "petta".



no este ze sme to uviedli na tu spravnu mieru..nic sa nedeje... :D :D
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: prva pomoc pre rybky

Odoslaťod renatte616 » 17 Nov 2009 19:24 pm

Kacenka.... k tomu kritizovaniu.... hej... treba ludi nakopnut... ale ked uz sa unuvali ze sa s niekym poradia a nasli tieto stranky tak sa snazme aj poradit... ved preto sem prisli... aj ja ked som potrebovala pomoct, tak som sa dockala len kritik a ziadnych rad... to ludi dost odrazi...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: prva pomoc pre rybky

Odoslaťod petta » 20 Nov 2009 17:26 pm

Kazdy ma svoje silnejsie aj slabsie stranky a ja som to podcenila. Myslela som, ze ked som mala rybky davnejsie, tak to v pohode zvladnem. Pykam za svoje chyby, je mi luto kazdej rybicky, ktora mi uhynula. Takze este raz za rady. :(
petta
 
Príspevky: 8
Založený: 15 Nov 2009 20:03 pm

Re: prva pomoc pre rybky

Odoslaťod maxxx01 » 20 Nov 2009 17:54 pm

Petta, nebolo by od veci zverejniť predajňu v ktorej si to kupovala, nech má "vizitku" a nech sú ľudia v obraze. Myslím to celkom vážne.
Filter musí bežať stále, a to bezpodmienečne. Je možné, že aj preto ryby zahynuli - podusili z nedostatku kyslíka. Pri takto zaplnenom akvárku by nebolo divu. Ostatné dôležité veci tu už boli povedané. Ale toto bol fakt ukážkový príklad toho, ako sa to nerobí. Srdečný pozdrav pánovi predavačovi. Tá zmienka od martina_s o instantnej polievke mi príde fakt dosť výstižná. A čo sa týka Teba, na rady predavačov v obchode sa nedá spoliehať, to je veľmi častá chyba začiatočníkov. Jestvuje len jedna cesta, a to sám si naštudovať potrebné veci. Je to zdĺhavejšie a ťažšie, ale určite stopercentne spoľahlivejšie, čiže stojí to za to. Byť na Tvojom mieste, nedal by som sa odradiť, akurát že až by som zašiel najbližšie do nejakej akva-predajne (ale nejakej inej), kúpil by som si v prvom rade nejakú knihu. Tým by som začal.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: prva pomoc pre rybky

Odoslaťod jankoo » 13 Dec 2009 01:14 am

Petta ja som si kúpil akvárium asi týždeň a od vtedy študujem čo sa dá a čítam celé toto fórum.čo som sa naučil ti zhruba napíšem.

1:No keď dáš do nového akvária vodu tak by si mala zapnúť ohrievač vody čo ti drží 24 stupňov.

2:Potom filter s okysličovaním nechať zapnutý lebo keď ryby plávajú po vrchu vody a lapajú po dychu asi nemajú dosť kyslíku vo vode.

3:akvárium by malo aspoň 1 týždeň ísť bez rybičiek kým sa tam nevytvoria baktérie ktoré budú rozkladať potravu ktorú rybičky nezožrali a aj to čo serú rybičky to tiež rozkladajú tie baktérie.

Ja mám ten istý problém mám 140 litrové akvárium a hneď na 3 deň som tam dal 10 neóniek a 6 gupiek. 2 dni bolo všetko Ok ale na tretí deň už tam mali rybky veľa toho čo vysrali a keď tam ešte nemám tie baktérie tak tie výkaly a aj tá potrava čo nezožrali to všetko tam začína hniť a vytvára sa amoniak (dusitan) čo je pre rybky toxický vlastne sa otrávia vo vlastných výkaloch. a tak sa aj stalo zdochlo mi všetkých 10 neóniek a ostalo len 6 gupiek lebo tie vraj vydržia viac :o ale to ani nechcem meniť aspoň 2 týždne nechcem dokupovať rybky kým sa tie baktérie nerozmnožia aby rozkladali ten bordel v akváriu.

A dokupovanie rybiek. Odporúčali mi tu na fóre aby som kupoval rybky pomaly tak po 4 rybky za týždeň aby sa ustálila voda.
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: prva pomoc pre rybky

Odoslaťod alex312 » 16 Dec 2009 22:25 pm

Ahoj
po precitani prispevkov som dospel k nazoru že obchodnik je podvodnik - čest vynimkam.
Ja som dopadol tak isto ako ostatny .Po porade s obchodnikom som nakupil akvatium ,pripravok na upravu vody, vytaminy,
a ostatne nepotrebne veci . Ved mi radil odbornik a polovyca ryb mi vykapala detom to bolo velmi luto a ja som začal študovat
literaturu arady od vas .

Chcem sa podakovat za užitočne rady už to funguje
alex312
 
Príspevky: 1
Založený: 16 Dec 2009 21:28 pm

Re: prva pomoc pre rybky

Odoslaťod vagascan » 08 Jan 2010 01:49 am

No.. skoro podobne som aj ja dopadol ako zaciatocnik.... ved akvarium mam dokupim strk, rybycky filter, potravu a budem si ich chovať.. basta fidli mastné vidly.. či ako sa to hovori .. kupil som si 8 gupiek a 6 neoniek a 4 neviem ake tetry .. dopisem potom .. prve co .. biely strk mi daval mliecnu farbu vody... ani nepisem ako dlho som ho cistil kym bola z neho krasna priezracna voda .. a tie 4 tetry umreli ani neviem preco ... predpokladam - teplota vody alebo tvrdost ... styl predaja: tu mate krmivko najlepsie pre rybycky ked vedla bolo za taku istu cenu 3 x vecsie a neviem co este .. ziadna rada ani nic.. maximalne ze aqael fan mikro plus vam bude stacit do vaseho 25 l akvarka ... predpokladam ze by stacil aj mini . biznis je biznis..

a teraz cele dni studujem netaqva fora aby som to co nazbieral ... dalsiou skuskou bude kupa rastliniek ..:D:D
vagascan
 
Príspevky: 337
Založený: 08 Jan 2010 00:50 am

Re: prva pomoc pre rybky

Odoslaťod tigrik321 » 08 Jan 2010 02:03 am

vagascan napísal:No.. skoro podobne som aj ja dopadol ako zaciatocnik.... ved akvarium mam dokupim strk, rybycky filter, potravu a budem si ich chovať.. basta fidli mastné vidly.. či ako sa to hovori .. kupil som si 8 gupiek a 6 neoniek a 4 neviem ake tetry .. dopisem potom .. prve co .. biely strk mi daval mliecnu farbu vody... ani nepisem ako dlho som ho cistil kym bola z neho krasna priezracna voda .. a tie 4 tetry umreli ani neviem preco ... predpokladam - teplota vody alebo tvrdost ... styl predaja: tu mate krmivko najlepsie pre rybycky ked vedla bolo za taku istu cenu 3 x vecsie a neviem co este .. ziadna rada ani nic.. maximalne ze aqael fan mikro plus vam bude stacit do vaseho 25 l akvarka ... predpokladam ze by stacil aj mini . biznis je biznis..

a teraz cele dni studujem netaqva fora aby som to co nazbieral ... dalsiou skuskou bude kupa rastliniek ..:D:D


no myslim ze pre neonky a gupky stacia obycajne vlocky.....a ten strk neviem aky si kupil ja som ho premila 2 razy hadicou tiez bieli jemny a dala do akva a v pohode za par hodin bola voda cista a za par dni priezracna.....uz som nemenila vodu cca 2 mesiace mozno aj viac ...jj chyby robi kazdy aj my sme sa im nevyhli....hura chceme akva tak sup do toho....radsej treba citat a poradit sa a az potom zakladat.......
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: prva pomoc pre rybky

Odoslaťod hofi » 08 Jan 2010 05:45 am

vagascan napísal:biznis..

a teraz cele dni studujem netaqva fora aby som to co nazbieral ... dalsiou skuskou bude kupa rastliniek ..:D:D

Škoda,že si to tak nezačal pri takých možnostiach pred kúpou spomínaných rybiek.Vyhol by si sa spomínaných problémov.
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: prva pomoc pre rybky

Odoslaťod martin_s » 08 Jan 2010 12:22 pm

vagascan napísal:.. kupil som si 8 gupiek a 6 neoniek a 4 neviem ake tetry .. a tie 4 tetry umreli ani neviem preco ... predpokladam - teplota vody alebo tvrdost ... maximalne ze aqael fan mikro plus vam bude stacit do vaseho 25 l akvarka ... predpokladam ze by stacil aj mini . biznis je biznis..

a teraz cele dni studujem netaqva fora aby som to co nazbieral ... dalsiou skuskou bude kupa rastliniek ..:D:D

Rastlinami si mal zacat skor ako si kupil ryby. Navyse by si sa mal väcsej casti ryb zbavit. Napriklad tych zvysnych neoniek a tetier, ktore ani nevies ake su. Na tolko ryb je to akvarko primale a pri tvojom postupe stylu "instantna polievka" ti aj tak pokapu (to sa lahko stane aj s tymi gupkami). AquaEl fan mikro plus je skor parodia na filter. Jedine na co je dobry je cirkulacia vody, kedze filtracne medium (ak mozem vobec tak honosne nazvat ten tenky platok molitanu) nestaci poriadne ani na mechanicku filtraciu, nie to este biologicku. Ale mozes skusit nieco taketo: gallery/technika-a4/uprava-filtra-aquael-fan-mikro-p13830.html
Dovod preco ti skapali neonky sa dozvies ked si poriadne precitas informacie o zakladani akva. Najblizsi mesiac vsak sa nenechaj nahovorit na nakup ziadnych ryb.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.