Black molly [Poecilia sphenops]



Všetko okolo akvarijných rýb

Odoslaťod martin_s » 03 Nov 2009 16:17 pm

MaximusSk napísal:...teplota v akvariu nekolise kedze pravidelne kontrolujem teplotu a v akva je kurenie
A aku tam mas teplotu? Podla mojich skusenosti sa prave blackmolam viac darilo pri vyssej teplote.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Reklama

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod MaximusSk » 03 Nov 2009 18:35 pm

gorky napísal:Nuz az na tu vymenu vody by som povedal ze je vsetko v poriadku, 30-40 litrov zo 70 litroveho akvaria je polovica a viac, kedze treba odratat dekoraciu a strk..
gorky nemyslim si ze je to sposobene vymenou vody..pred tym som mal tiez strasne vela blackmoll a bolo im jedno ci maju vodu cistu vychlorovanu alebo spinavu...niekedy som aj mesiac a pol nemenil vodu a vsetky zili..zostalo mi z nich 15 kusov a dalsich 18 kusov som dal TTjopovi..takze chyba bude niekde inde

martin_s napísal:
MaximusSk napísal:...teplota v akvariu nekolise kedze pravidelne kontrolujem teplotu a v akva je kurenie
A aku tam mas teplotu? Podla mojich skusenosti sa prave blackmolam viac darilo pri vyssej teplote.
teplota je okolo 25stupnov..ale taktiez pochybujem ze to bude tym ...pretoze varka blackmol predtym si vytrpela ovela horsie stavy a ziju dodnes a su to zdrave a silne jedince..
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Mollynky

Odoslaťod bito » 01 Dec 2009 12:29 pm

barky napísal:K soli a zivorodkam napisem len vlastnu skusenost - chovam/rozmnozujem viacero druhov zivorodiek - vratane Black Molly a v zivote som sol do vody nepridaval. Myslim si ze pridavanie soli je mozno potrebne v oblastiach, kde je voda maksia, inak na to nevidim dovod.

cau ja sa snazim mat len cisto zivorode akvarko -mam tam mecuna mexickeho ,mecuna, black moli a este par rybiek ktore som dostal ale nie su zivorode-ale je mi luto ich zlikvidovat :) .prosim skus mi nejako poradit ako by sa mi podarilo ich rozmnozit.dakujem
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice

Re: Mollynky

Odoslaťod dusik » 01 Dec 2009 13:22 pm

cau ja sa snazim mat len cisto zivorode akvarko -mam tam mecuna mexickeho ,mecuna, black moli a este par rybiek ktore som dostal ale nie su zivorode-ale je mi luto ich zlikvidovat :) .prosim skus mi nejako poradit ako by sa mi podarilo ich rozmnozit.dakujem[/quote]
Teraz neviem či myslíš tú neživorodú. Tu by trebalo špecifikovať akú rybu ide. Bežné živorodky, netreba nejako nabádať k množeniu. Oni sa samé začnú rozmnožovať, keď chcú :) Nechaj im čas a súkromie. :D Ak sú dobre podmienky tak je problém, že sa rozmnožujú až príliš často. Teda problém ako pre koho. Pre chovateľa je to pozitívum.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Mollynky

Odoslaťod bito » 01 Dec 2009 15:40 pm

dusik napísal:cau ja sa snazim mat len cisto zivorode akvarko -mam tam mecuna mexickeho ,mecuna, black moli a este par rybiek ktore som dostal ale nie su zivorode-ale je mi luto ich zlikvidovat :) .prosim skus mi nejako poradit ako by sa mi podarilo ich rozmnozit.dakujem

Teraz neviem či myslíš tú neživorodú. Tu by trebalo špecifikovať akú rybu ide. Bežné živorodky, netreba nejako nabádať k množeniu. Oni sa samé začnú rozmnožovať, keď chcú :) Nechaj im čas a súkromie. :D Ak sú dobre podmienky tak je problém, že sa rozmnožujú až príliš často. Teda problém ako pre koho. Pre chovateľa je to pozitívum.[/quote]ok dakujem budem cakat
Obrázok používateľa
bito
 
Príspevky: 77
Založený: 30 Okt 2009 12:15 pm
Bydlisko: šenkvice

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod jankoo » 19 Dec 2009 18:34 pm

pekný večer chcel by som sa spýtať do môjho akvaria 140 litrov kde mám gupky a neónky červené by som chcel dať párik Black Moly a chcem sa spýtať či tam musí byť (stará voda s prísadou morskej soli) nemohla by byť bez tej soli?
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod MaximusSk » 29 Dec 2009 18:32 pm

jankoo napísal:pekný večer chcel by som sa spýtať do môjho akvaria 140 litrov kde mám gupky a neónky červené by som chcel dať párik Black Moly a chcem sa spýtať či tam musí byť (stará voda s prísadou morskej soli) nemohla by byť bez tej soli?

a kto ti kto povedal ze tam mas pridavat sol??..podla mna je to uplny nezmysel pridavat sol..nevidim v tom ziadny zmysel.

Ahojte mam na vas jednu otazku. Neviem ci ste uz niekto nieco take u blackmoll spozorovali. Black molly su zname tym ze su pomerne aktivne, zrave a aj velmi zvedave. Dodnes boli moje molly tiez take, ale oddnes som spozoroval zmenu komplet vsetkych 15 kusov sa schovava za rastliny a nehybne tam stoja a ked tuknem prstom do skla lietaju po celom akva a dobre ze nevyskocia s koze von , a po chvilke ako keby sa prepli na iny program a su zasa take iste pazrave a zvedave ako predtym. a takto sa to strieda v 2-3 hodinovych intervaloch

Stretli ste sa uz s takymto spravanim u black moll??
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod martinius96 » 10 Jan 2010 09:47 am

Noo to je tym ze mas ine ryby a sa ich boja a tak vies... mal som :)

Mam otazku mam Poecilia sphenops 4 a niekedy nechcu jest....... a dakedy hej ale 2 dni ne potom trochu tak pomozte :| pls
martinius96
 
Príspevky: 1
Založený: 10 Jan 2010 09:32 am

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod dusanko456 » 16 Jan 2010 19:32 pm

Caute mam 60 l akva a chovam v nom gupky a dvoch cca 10 = 15 cm ancistrusov. A chcel by som sa spyta, ze keby prikupim molly ci by mi nepozrali mlade gupky???
Obrázok používateľa
dusanko456
 
Príspevky: 61
Založený: 09 Feb 2008 12:31 pm

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod robo21121 » 18 Jan 2010 15:32 pm

ja somkupil 2 samicky Black Molly jedna bola uz na prasknutie,v ten isty den este porodila 23 malych cernoskov ktore su v porodnicke,samicku som vratil do spolocenskeho a s tou druhou samickou sa zacinaju nejako divne spravat vyzera to ze to bude zmena pohlavia :))
robo21121
 
Príspevky: 9
Založený: 02 Jan 2010 15:06 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Laski52 » 26 Jan 2010 00:02 am

Zmenu pohlavia som videl v mojom akvariu ale bolo to u zlatej molly mal som 1 samca a 3 samicky a teraz sledujem 2 samce a 1 samicku 1 samica mi uhynula. Podla mna zmena pohlavia nie je mozna ide len o zmenu pohlavnych znakov gonopodium urcite ten pretvoreny samec nema. Musi to byt samec od zaciatku. sledoval som to u samiciek gupky vybral som 8 samiciek a vyberal som uz starsie rybky rozdiel rozoznam plutvy sedeli na 100% tiez sa mi vykluli 2 samce namiesto 2 samiciek proste u niektorych su pohlavne znaky iste a u istych jedincov sa ukazu neskor je to len o omeskanom vyvine. Mam este jednu otazku mam taktiez black molly 1 samec 3 samice mam ich v spolocnom akvariu kde su aj vacsie ryby potomstvo nevidim pretoze viem ze je zlozkou potravy ostatnych ryb ale nechcem ich vyhubit cakam az doziju ale spat k black molly mam 2 samice ktore uz su na prasknutie vcera som ich obe dal do porodnicky kazdu do osobnej a bol som svedkom niecoho co neviem vysvetlit rano som namiesto potomstva mal v porodnicke 18 guliciek priemer cca 2mm su priezracne ohranicene membranou a na vrchu maju ako keby jadro alebo zarodok bielej farby pustila to jedna rybka viem aj ktora ikram by som to nepriradil lebo viem ze molly je zivorodka co to je??? Vie na to niekto odpoved??? Ja som prekukol cely net a nic. tak sa obraciam na borcov
Laski52
 
Príspevky: 8
Založený: 25 Jan 2010 23:44 pm
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Mariok » 26 Jan 2010 01:18 am

Potratila - predčasný pôrod, dôvod ti nepoviem...neviem. (žeby to, na čo sa vždy odvoláme? STRES?)
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Laski52 » 26 Jan 2010 09:26 am

Mariok napísal:Potratila - predčasný pôrod, dôvod ti nepoviem...neviem. (žeby to, na čo sa vždy odvoláme? STRES?)

Dakujem myslis ze porodnicka ich stresuje??? alebo nejako inak su stresovane? nesnazim sa ich nejak obmedzovat v akvariu uvidime co bude dalej
Poradte niekto kto ma skusenosti ako na to bezpecne s porodnickami a bezpecnym porodom u black molly.
Laski52
 
Príspevky: 8
Založený: 25 Jan 2010 23:44 pm
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Mariok » 26 Jan 2010 17:49 pm

Pôrodnička stresovať priamo nemusí, ale ak si tam nedal vodu z pôvodného akva, tam môže byť príčina - nie vždy je úplne čestvá voda dobrá - má inú "kvalitu" (zloženie,teplota) ako voda v akva a to môže spôsobiť aj tvoj problém. Stres v "pôrodničke" sa dá kompenzovať napr. kúskom jávskeho machu, prípadne inej rastliny (napr. stonkové - Elodea /Egeria), prípadne plávajúce - napr. Pistia, Lymnobium (- ak sa tam zmestia), Salvinia,Riccia.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Laski52 » 26 Jan 2010 18:52 pm

Mariok napísal:Pôrodnička stresovať priamo nemusí, ale ak si tam nedal vodu z pôvodného akva, tam môže byť príčina - nie vždy je úplne čestvá voda dobrá - má inú "kvalitu" (zloženie,teplota) ako voda v akva a to môže spôsobiť aj tvoj problém. Stres v "pôrodničke" sa dá kompenzovať napr. kúskom jávskeho machu, prípadne inej rastliny (napr. stonkové - Elodea /Egeria), prípadne plávajúce - napr. Pistia, Lymnobium (- ak sa tam zmestia), Salvinia,Riccia.


Nie vodou to nebude lebo porodnicku mam original z akvaristiky je to taky cca kvader z bokov zosikmeny ide do vnutra jedna plastova mriezka nad dno a jednu plastovu stenu mozes dat do vnutra a rozdelis to este na dve komory. medzi dno a prvu riezku padaju rybicky hned ako sa rodia je to vraj original na mecune a plava cela porodnicka na hladine - v tom istom akvariu ako su tieto ryby. dal so do toho 2 cierne molly kazdu do osobitnej komory. myslis ze by som to nemal predelovat a nechat tak tam viac priestoru a davat tam len jednu samicu? skusim nabuduce dat aj ten javsky mach a uvidime mam este jednu je uz dost tucna ale este asi pockam. gupky sa mi v tom v pohode rozmnozili ale molly su vacsie nemoze to byt predsa len tym malym priestorom?
:?:
Laski52
 
Príspevky: 8
Založený: 25 Jan 2010 23:44 pm
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Mariok » 26 Jan 2010 19:02 pm

Podľa mojich skúseností sú molly "viac ľakavé" takže tie rastliny by mohli pomôcť. Malý priestor podľa mňa určite stresuje každú rybu, osobne som podobné pôrodničky nikdy nepoužil, môj názor je, že sa tu práve "využíva" niečo ako umelé urýchlenie pôrodu stresom - tak to radšej 10l vytieračka plná rastlín...
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Laski52 » 26 Jan 2010 19:24 pm

Mariok napísal:Podľa mojich skúseností sú molly "viac ľakavé" takže tie rastliny by mohli pomôcť. Malý priestor podľa mňa určite stresuje každú rybu, osobne som podobné pôrodničky nikdy nepoužil, môj názor je, že sa tu práve "využíva" niečo ako umelé urýchlenie pôrodu stresom - tak to radšej 10l vytieračka plná rastlín...


Tak to určite bude lepsie mam este dva akvarka a v jednom mam cisto gubky ale nie je tam vela rastlin ale to sa da spravit tak ju radsej skusim supnut do 30l akvarka len dufam ze nenarobi paseku.
Laski52
 
Príspevky: 8
Založený: 25 Jan 2010 23:44 pm
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Mariok » 26 Jan 2010 19:35 pm

Najlepšie si to osobne vyskúšať a overiť!

P.S. Kedysi sa to odporúčalo - prídavok kuchynskej soli pre molly všeobecne - dnes sa to zatracuje. Osobne mám overené pozitívne pôsobenie soli, s novými získanými poznatkami to však pravdepodobne bolo spôsobené tým, že som mal úplne inú vodu (podstatne mäkšiu ako teraz z vodovodu) a molly majú "radšej" tvrdšiu vodu.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Laski52 » 01 Feb 2010 11:10 am

Tak skusam preniest tie tucne molly do akvaria s gubkami (28l) jednu zlatu som tam dal a za dva dni viditelne stratila hrubku ale ziadne potomstvo nevidim mam tam aj rastliny ale akosi nevidno nic. tak som ju dal spat teraz som preniesol tam jednu ciernu tak uvidime je hruba v zadnej casti brucha pri analnej plutve tak uvidim ze ako to pojde fakt posudzovanie u molly je tazke
Laski52
 
Príspevky: 8
Založený: 25 Jan 2010 23:44 pm
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod jankoo » 09 Feb 2010 00:52 am

chcem sa spýtať potrebuje molly pôrodníčku? alebo može rodiť v nežnom akva?mne gupka rodí v bežnom akva a pohoda.
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod Jan Blanar » 09 Feb 2010 09:37 am

ak chces aby ti z vrhu ostalo viac mladych lepsia je porodnicka mlade cez steny prepadnu a ich ,,mať,, sa k ním nedostane.
Prípadne ich mechj rodit v zarastenom akva - a mlade sa pred nou skryju.
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod kenny » 09 Feb 2010 10:41 am

ja mam s mollynami take skusenosti ze matka svoje male nezere. vzdy som ju prelozil do prazdneho 15L akva a vsetko prebehlo bez problemov....
Obrázok používateľa
kenny
 
Príspevky: 383
Obrázky: 27
Založený: 15 Jan 2005 00:45 am
Bydlisko: NLS 14 B.Bystrica

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod martin_s » 09 Feb 2010 11:12 am

jankoo napísal:chcem sa spýtať potrebuje molly pôrodníčku? alebo može rodiť v nežnom akva?mne gupka rodí v bežnom akva a pohoda.
Ak si precitas tuto temu tak zistis ze porodnicka nie je nutna. Moze teda rodit aj v neznom (aj ked neviem ake to je :angel: :P ) aj v spolocenskom akva. Ak vsak chces aby ti male prezili tak musis mat vela rastlin (najlepsie take ktore vytvaraju husty porast, napr. mach, egeria, ceratophyllum, HM...) kam sa male mozu schovat pred hladnymi velkymi rybami...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Black molly [Poecilia sphenops]

Odoslaťod diablo664 » 09 Feb 2010 18:09 pm

som zacinajuci akvarista...a jak pozeram tak pozeram, neviem rozoznat pohlavie u Molyniek...kto mi prosim poradi???
diablo664
 
Príspevky: 32
Založený: 08 Feb 2010 19:00 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.