Prvá rybka



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Prvá rybka

Odoslaťod alfi666 » 26 Jan 2010 15:58 pm

Nj, ja vam verim, ze mozu dorast do takej velkosti... ja som zial nikdy tak velkych nemal...:( ... ale myslim, ze ak ju budeme odhovarat od tej ryby, tak jej velmi nepomozeme :( ... niekoho proste krevetky nefascinuju tak ako karas :D

Nadalej si myslim, ze zavojnatka je super ryba ktora si svojou pazravostou a nenarocnostou dokaze ziskat mnohych aj neakvaristov :) ... a nezasluzi si byt v 5L akva a ani splachnuta :(
alfi666
 
Príspevky: 49
Obrázky: 4
Založený: 15 Jan 2010 17:35 pm

Reklama

Re: Prvá rybka

Odoslaťod martin_s » 26 Jan 2010 16:28 pm

alfi666 napísal:Nj, ja vam verim, ze mozu dorast do takej velkosti... ja som zial nikdy tak velkych nemal...:( ... ale myslim, ze ak ju budeme odhovarat od tej ryby, tak jej velmi nepomozeme :( ... niekoho proste krevetky nefascinuju tak ako karas :D

Nadalej si myslim, ze zavojnatka je super ryba ktora si svojou pazravostou a nenarocnostou dokaze ziskat mnohych aj neakvaristov :) ... a nezasluzi si byt v 5L akva a ani splachnuta :(
Skus si precitat celu tuto temu a zistis ze ju nikto neodhovaral od karasov. Iba jej bolo poradene aby ak chce karasov tak aby im zariadila podstatne väcsie akvarium. Krevety namiesto karasa boli alternativou v pripade ak nema priestorove moznosti na väcsie akva.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Prvá rybka

Odoslaťod Giftzahn » 26 Jan 2010 16:44 pm

njn, faktom je zial ze ten "nenarocny" karas si to povacsine "odskace" .... kupovany casto ako darcek, napchany do 5L gule a co ja vie ake ine uchylnosti s tou nemou tvarou su schopny ludia napachat .... si osobne myslim ze pri zdravom ludskom usudku nemoze normalne rozmyslajuceho zdraveho cloveka napadnut strcit rybu ako je karas do 5L, 10L 20L akva .... bez ohladu na to ci je zaciatocnik alebo nie ...

njn, napriklad aj takto moze vyzerat akva pre karasov .... http://www.aquariumdesigngroup.com/#mi= ... 1&a=0&at=0 ma to priblizne nieco okolo 225 galonov nieco cez 600L ... priblizne :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvá rybka

Odoslaťod mystka » 09 Feb 2010 08:25 am

Pokial nedokazem akemukolvek zvieratu zabezpecit potrebne zivotne podmienky, tak si zviera nekupim a ak ho mam posuniem ho niekomu, kto starostlivost on zvladne po vsetkych strankach. :evil:
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Prvá rybka

Odoslaťod Johny18 » 09 Feb 2010 09:19 am

mystka napísal:Pokial nedokazem akemukolvek zvieratu zabezpecit potrebne zivotne podmienky, tak si zviera nekupim a ak ho mam posuniem ho niekomu, kto starostlivost on zvladne po vsetkych strankach. :evil:

Suhlasim, ak nemam na tu elektriku a na zabezpecenie minimalne vyhovujucich podmienok, tak si zial bohu tu rybku musim odrieknut. :kiss:
Obrázok používateľa
Johny18
 
Príspevky: 41
Obrázky: 4
Založený: 14 Okt 2009 17:41 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Prvá rybka

Odoslaťod Johny18 » 09 Feb 2010 15:41 pm

Este jednu vec si neodpustim, gula (5,5l) a lepene akva (20-25l)-ked si ho das zlepit, je cena velmi podobna a podla mna si to lepene akva zariadim ovela estetickejsie ako tu gulu, a nepotrebujem na to o moc vacsie financne prostriedky, samozrejme si tam dam druh ryb, ktorym mozem spravit vyhovujuce podmienky.....a uz ked sme pri cenach, zavojnatka je minimalne 5x drahsia ako napr. gupka....a uz sa nejdem viacej rozculovat, vraj to neprospieva zdraviu :wink:
Obrázok používateľa
Johny18
 
Príspevky: 41
Obrázky: 4
Založený: 14 Okt 2009 17:41 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Prvá rybka

Odoslaťod arkon » 09 Feb 2010 22:58 pm

NJN
1 Navrh: Do tej gule daj jemny strk ( moze byt aj zadarmo ked najdes nejaku lokalitu, preosejes a preplachnes vodou), daj tam trosku javskeho machu ( lacny, pripadne niekto daruje). Zivot- slimaky, krevetky, nic ine.
2 Návrh: Ked uz nutne chces toho karasa tak aspom 60l akvariu ( kupis pouzite na kazdom inzertnom fore za slusnu sumu). Technika- staci obycajny kompresor s 2-ramennym molitanovym filtrom. Predpoklada sa kazdotyzdenna vymena casti vody a odsavanie detritu. Na dno strk strednej zrnitosti, drevo, nejake kryptokoriny, vallisnerie, uz spomenuty javsky mach. Vyrobit jednoduche osvetlenie nie je az taky problem si myslim.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
CELKOM: akvarium: 20e
vyroba osvetlenia: 20e
rastliny: 10e
Obrázok používateľa
arkon
 
Príspevky: 163
Obrázky: 11
Založený: 27 Okt 2006 20:45 pm
Bydlisko: Nitra

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.