Uplny pruser, potrebujem pomoc!



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod ranusa » 27 Jan 2010 20:32 pm

60 litrov.Tu vodu som dal.Tak teraz už len čakať ???Filter naplne obrátky ???aj okysličovanie ??,
ranusa
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2010 18:21 pm

Reklama

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod Tomas54 » 27 Jan 2010 20:33 pm

ak mas rastliny, tak okyslicovanie nepotrebujes, udusis rastliny. FIlter primerane, nie na plno. Aj ked neviem aky mas, aj na tom zalezi
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod tigrik321 » 27 Jan 2010 20:38 pm

a zase neochota citat a hladat.....naco ked tu to kazdemu napisu pekne na tacočke......
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod ranusa » 27 Jan 2010 20:57 pm

tigrik321 napísal:a zase neochota citat a hladat.....naco ked tu to kazdemu napisu pekne na tacočke......

Prepáčte práve som dočítal vlákno.Kde bolo naznačene začiatočníkom nech najprv prečítajú všetky vlákna a diskusie temy.Ale aj tak ďakujem ludom ktorý mali záujem odpovedať na sproste otázky.
ranusa
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2010 18:21 pm

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod tigrik321 » 27 Jan 2010 20:59 pm

ranusa napísal:
tigrik321 napísal:a zase neochota citat a hladat.....naco ked tu to kazdemu napisu pekne na tacočke......

Prepáčte práve som dočítal vlákno.Kde bolo naznačene začiatočníkom nech najprv prečítajú všetky vlákna a diskusie temy.Ale aj tak ďakujem ludom ktorý mali záujem odpovedať na sproste otázky.


otazky neboli ako si napisal sproste ale na vsetko je tu odpoved.....staci len trochu preluskat forum a najme vyhladavanie do toho zapojit.....
urcite si spravil lepsie ako zalozit dalsiu temu o tom istom ako je ich tu uz dost.....zacinaju vetsinou pomoc alobo chcem si....
Naposledy upravil tigrik321 dňa 27 Jan 2010 21:00 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
tigrik321
 
Príspevky: 375
Obrázky: 12
Založený: 09 Aug 2009 12:35 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod Tomas54 » 27 Jan 2010 20:59 pm

Otazky nie su sproste, len niektore sa tu X krat opakuju a potom uz niekto nema chut stale pisat to iste do kolecka
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod ranusa » 27 Jan 2010 21:20 pm

Ludia ved cely svet ide dokoliečka ...A verte tomu nikto nikdy neodstrani to že sa to bude vracať svet je tak postavený.Ale to je iná tema.Na čom by stal internet keby neboli vyhladavače,Diskusné fórum je web ová lokalita s chat om, či fórom, ktorá je tvorená interaktívne medzi návštevníkmi danej webovej lokality
ranusa
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2010 18:21 pm

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod renatte616 » 27 Jan 2010 21:22 pm

prestante s tym... ked bude riesit len to, ze sa pyta rovnake otazky ako uz x ludi predtym, tak mu nepomozete... no chlapce moj zlaty... nezostava ti nic ine len cakat... cas ukaze ako sa to bude vyvijat... okrem tej vody ti neviem ine poradit...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod ranusa » 27 Jan 2010 21:31 pm

renatte616 napísal:prestante s tym... ked bude riesit len to, ze sa pyta rovnake otazky ako uz x ludi predtym, tak mu nepomozete... no chlapce moj zlaty... nezostava ti nic ine len cakat... cas ukaze ako sa to bude vyvijat... okrem tej vody ti neviem ine poradit...

Velmi pekne ďakujem.
ranusa
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2010 18:21 pm

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod renatte616 » 27 Jan 2010 21:38 pm

nemusis dakovat.... aj ja som sa sem prihlasila, lebo som mala problemy s jednou rybou... kazdy len kritizoval, tahal nervy a nakoniec zdochla... ked si zvyknes na tie prispevky, zacnes ignorovat blbosti a vycitas to co potrebujes... s ostatnym sa netreba zaoberat... chvilu to potrva... ani ja tu este nie som uplne ako doma :)...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod ranusa » 27 Jan 2010 21:49 pm

Ono nato často zabudaju ža fórum bolo vytvorene na komunikáciu.Pojem že všetko je na nete a že sa to tu už riešilo žadna duplicita a podobne.Nechcem nereagujem chcem poradím
ranusa
 
Príspevky: 6
Obrázky: 1
Založený: 27 Jan 2010 18:21 pm

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod renatte616 » 27 Jan 2010 21:56 pm

ludia by si mali pomahat... hlavne ak sa jedna o zive tvory... a nie len dokola vypisovat, ze to tu uz bolo raz napisane... s tym sa nikam nedopracujeme a len nam kapu ryby ked potrebujeme surne pomoct...
TOTO BY SI MAL TU NA FORE UVEDOMIT KAZDY...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod Tomas54 » 27 Jan 2010 22:53 pm

Ved dostal aj radu a aj odporucanie si tu nieco vyhladat
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod renatte616 » 27 Jan 2010 23:00 pm

to ano... ale aj zbytocne drze keci... ved sme mu poradili len ty a ja... zvysok odveci
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod martin_s » 28 Jan 2010 00:33 am

ranusa napísal:Ono nato často zabudaju ža fórum bolo vytvorene na komunikáciu.Pojem že všetko je na nete a že sa to tu už riešilo žadna duplicita a podobne.Nechcem nereagujem chcem poradím

Lenze aj forum ma svoje pravidla stanovene jeho administratorom - majitelom. A pravidla tohto fora hovoria, aby si pouzil najprv vyhladavanie, ak nenajdes odpoved na svoju otazku tak sa opytaj v uz existujucej teme a ak taka nie je tak az potom zakladaj novu. Ty si aspon hned nezalozil novu temu. Ale ver mi ze odpovede by si tu nasiel keby si pouzil vyhladavanie.
renatte616 napísal:hlavne vodu nevymienaj...aj keby sa zakalila...
Nemozem s tebou celkom suhlasit. Ciastocne vymeny vody treba robit aj pri zabehu akva. Najmä ak su tam uz ryby.

ranusa "zazracnym vodickam" priliz never. Urychlit zabeh mozes ciastocne aj tym ze poproosis niekoho v svojom okoli kto ma zabehnute a dobre fungujuce akva aby ti dal trochu vody aj s trochou detritu. V tvojom pripade by bolo dobre aby jej bolo tak 10-30l. Samozrejme ze ju treba dat do tvojho akva co najskor po odobrati z toho zabehnuteho akva, kedze uzitocne chemolitotrofne bakterie su zavisle na kysliku.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod renatte616 » 28 Jan 2010 00:42 am

myslela som tym, aby v tomto stadiu nevymienal tu vodu... neskor samozrejme ano... a tu vodu od znameho som mu uz spomenula
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod martin_s » 28 Jan 2010 01:04 am

renatte616 napísal:myslela som tym, aby v tomto stadiu nevymienal tu vodu... neskor samozrejme ano... a tu vodu od znameho som mu uz spomenula

Moze aj v tomto stadiu robit ciastocnu vymenu. Ale nie priliz casto. Znizi tym aspon trochu mnozstvo NH4/NH3 a NO2 ktoru este filter nestiha natolko zvladat.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod renatte616 » 28 Jan 2010 01:45 am

nie prilis casto a nie prilis vela... v tom suhlasim...
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod Mariok » 28 Jan 2010 01:56 am

Ranusa: AK tam nemáš vitálne živé rastliny - po dvoch týždňoch by už mali hnať nové lístky - častejšia výmena/obmena menšieho množstva akvárku len prospeje (ako písal Martin_s) u teba to môže byť kľudne tých 10 l odstátej vody každé dva dni a max za dva týždne si "za vodou", potom stačí meniť tak, ako sa odporúča raz za dva týždne cca 1/4 objemu - nie je to dogma, skôr skúsenosťami akvaristov stanovený akýsi "univerzál" na bezbečnú prevádzku akvária. To ti bude viac jasné potom, ak si nájdeš čas a prelúskaš niečo z tohto fóra. :wink:
P.S.: Zákal v novom akva je nebezpečný len vtedy, ak voda smrdí hnilobou! Inak si ho netreba všímať a za pár dní sa to upraví.
P.S.2: Nejestvujú sprosté otázky, jestvujú len sprosté odpovede. :angel: Jestvujú ale otravné :evil: otázky - a v tomto smere jednoznačne podporujem to, čo Martin_s napísal. Prečo? To sám to za pár mesiacov pochopíš, keď miesto konkrétnych informácii budeš nachádzať obrovské množstvo balastu, ktorý aj teba bude okrádať o čas... Dve tretiny toho balastu by zmizli, keby účastníci používali "vymoženosť" tohto portálu zvanú ss...
Prajem veľa úspechov v akvaristike. :pivo:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod martin_s » 28 Jan 2010 11:00 am

Mariok napísal:...Zákal v novom akva je nebezpečný len vtedy, ak voda smrdí hnilobou! Inak si ho netreba všímať a za pár dní sa to upraví.
Nie celkom. Ten zakal ktory mas na mysli je nasledkom rozmnozenia nalevnikov. Nebezpecenstvo pre ryby vznika prave az po jeho vymyznuti - odumretie nalevnika a jeho nasledny rozklad, co ma za nasledok prudke zvysenie toxickych latok ako su NH4/NH3 a NO2.
Mariok napísal:...Nejestvujú sprosté otázky, jestvujú len sprosté odpovede. :angel:
To mi je nejake povedome... :lol: :lol:
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Uplny pruser, potrebujem pomoc!

Odoslaťod Mariok » 28 Jan 2010 11:40 am

martin_s napísal:
Mariok napísal:...Zákal v novom akva je nebezpečný len vtedy, ak voda smrdí hnilobou! Inak si ho netreba všímať a za pár dní sa to upraví.
Nie celkom. Ten zakal ktory mas na mysli je nasledkom rozmnozenia nalevnikov. Nebezpecenstvo pre ryby vznika prave az po jeho vymyznuti - odumretie nalevnika a jeho nasledny rozklad, co ma za nasledok prudke zvysenie toxickych latok ako su NH4/NH3 a NO2.

Martin_s: Máš pravdu, ale ja som to chcel smerovať hlavne na ten zápach, vtedy je to podľa mňa nebezpečné, a hlavne je "nezameniteľný". :P ...a vtedy je najvyšší čas robiť "záchranné opatrenia" výmenou vody, nie však kompletným vybrakovaním akvária a preváraním všetkého čo v akvárku je, ako to tu mnohí ešte predvádzajú. :wink: :pivo:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Predchádzajúca

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.