mal som kopec rastlin a nejak sa mi kdesi stratili ??



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

mal som kopec rastlin a nejak sa mi kdesi stratili ??

Odoslaťod Easy-Hip-Hop » 29 Jan 2010 19:18 pm

Tak zdravom vas kolegovia chccel by som sa spytat mam doma 150 litrove akvarko mal som kopec rastlin a nejak sa mi kdesi stratili ?? neviete co robim zle preco sa mi neudrzali??

Potom dalsia otazka ta rastlinka ta co sa podoba na travu?? ako sa vola a poradte mi prosim ako sa o nu starat a ci moze byt nasadena aj v strku lebo vacsinou som ju videl len v piesku!!

A este jedna :D ake osvetlenie na akvarko by ste mi poradili mam ako som spominal 150 l akvarko mam na nom 15W neon neviem ci netreba silnejsi lebo myslim ze tie rastliny sa mi aj preto stratili jasne mam este nejake dve ale strasne utiahnute

Vdaka vam dopredu
Easy-Hip-Hop
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 29 Jan 2010 19:10 pm
Bydlisko: Trstená

Reklama

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod fantuomas » 29 Jan 2010 19:24 pm

http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm

jednotlivé body na ktoré sa pýtaš ako napr. svetlo si nájdeš už sám verím ;) podla tvojho postu, bude asi viac príčin - a tá hlavná bude asi dosť široká nevedomosť ohľadom akvária :) (je tam smajl, a ten link je užitočný takže dúfam že sa nik neurazil!)
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod idk » 29 Jan 2010 19:25 pm

trava je siroky pojem, najskor si pozri valisnerie a sagitarie
osvetlenie by malo byt podla narokov rastlin, zvycajne je to od 0,5 W/l do 0,75 W/l, pravdaze to silnejsie ak chces daky kobercek, no anubiasom staci snad aj 0,3 W/l..
idk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 5
Založený: 05 Dec 2009 16:22 pm
Bydlisko: Levice okolie

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod Tomas54 » 29 Jan 2010 19:28 pm

N tvoje akvarko potrebujes minimalne 50W osvetlenie. Preco sa nedarilo rastlinam je prvorade svetlo a potom ziviny
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod Easy-Hip-Hop » 29 Jan 2010 19:33 pm

fantuomas no zas take male skusenosti nemam :D priznam sa mal som akvarko ked som mal asi 11 a mal som ho do 15 a nejak som sa vtedy staral a darilo sa mi teraz som sa rozhodol akvarko zalozit si po 7 rokoch a nejak s rybkami sa mi dari len tioe rastlinky ma stvo a strasne

Tomas a idk dik za radu tak take si skusim zohnat a pocitam si viac


A fantuomas nie neboj neurazil som sa :D potrebujem len pomoct :D a je jasne ze vy sa tu do toho lepsie rozumiete
Easy-Hip-Hop
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 29 Jan 2010 19:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod Tomas54 » 29 Jan 2010 19:35 pm

aky mas rozmer akvaria ? Daju sa kupit aj celkom pekne hotove lampy
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod Easy-Hip-Hop » 29 Jan 2010 19:39 pm

Dlzka je 73cm vyska 55 a sirka 37
Easy-Hip-Hop
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 29 Jan 2010 19:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod Easy-Hip-Hop » 29 Jan 2010 19:40 pm

vyska 56 :D
Easy-Hip-Hop
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 29 Jan 2010 19:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod martin_s » 29 Jan 2010 20:04 pm

Zas dalsia tema s "velavravnym" nazvom...
Ja ti poradim strucne: skus si nieco precitat o akvaristike...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod Easy-Hip-Hop » 29 Jan 2010 20:07 pm

no ako tak pozeram je tu zas niekto velky frajer ja nezacinam ale chchel som len poradit

nepochopim v dnesnej dobe sa najde len par ludi co pomozu skoda no tak prepac ze som sa nieco opytal
Easy-Hip-Hop
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 29 Jan 2010 19:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod Tomas54 » 29 Jan 2010 20:30 pm

Nejde o to, ze sa pytas, ale pri registracii si mal pravidla, ktore si isto necital, tam to mas vysvetlene. Ale na VSETKO co sa pytas tu lahko najdes odpoved a ak nahosou nie, tak sa opytas v prislusnej existujucej teme. Je to z toho dovodu, aby to tu bolo prehladne. A co sa tyka nazvu temy, tak treba dat vystizny nazov. Niekto bude mat podobny problem a uvidi nazov temy a myslis, ze hned bude vediet, ze v tom najde odpoved ? Nebude, najprv sa musi do nej pozriet. keby tu bolo 50 tem s nazvom POMOC, tak sa tak lahko rady a odpovede nedopatra a co spravi ? zalozi novu temu.
Na inom fore som moderator a tam taketo temy bud premenujem alebo ak uz taka X krat existuje, tak to davam do kosa.
To len take male vysvetlenie.

A teraz k veci: Nieco taketo na osvetlenie http://www.akvashop.sk/hagen-glo-t5-osv ... -5572.html ale najdes aj ine znacky za lepsie ceny
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod martin_s » 29 Jan 2010 20:32 pm

Easy-Hip-Hop napísal:no ako tak pozeram je tu zas niekto velky frajer ja nezacinam ale chchel som len poradit

nepochopim v dnesnej dobe sa najde len par ludi co pomozu skoda no tak prepac ze som sa nieco opytal
Neviem o tom ze by tu zo seba robil niekto velkeho frajera. Z tvojho "jasneho" popisu to vyzera ze zacinas. (skusenosti nie su priamo umerne s dobou ako dlho mas akvarium). Z tvojho popisu by ina odpoved bola mozna len pri vesteni z krystalovej gule. Ale som si isty ze ak by si si nieco o akvaristike precital napr. tu na fore, tak najdes minimalne mozne priciny tvojho problemu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod Easy-Hip-Hop » 29 Jan 2010 20:38 pm

nie nezacinam len vtedy ked som mal akvarko tak nejak som tomu nevenoval pozornost bol som pubertiak tak nejak som mal ine zaujmi

a vravim ako som napisal aj hore darilo a zrazu bumm a nic neviem cim to je

a uz som si aj nieco cital neboj
Easy-Hip-Hop
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 29 Jan 2010 19:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod Tomas54 » 29 Jan 2010 20:44 pm

A nasiel si aspon nieco?
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod Easy-Hip-Hop » 29 Jan 2010 20:46 pm

ale ano nasiel jasne prvorade bude kupit ten neon aky by si mi odporucal ?? tu 50watovku alebo viac
teraz som si akuurat pozeral na osvetlenie mozem tam dat max 15 w neviete kde zoneziem silnejsi??
Easy-Hip-Hop
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 29 Jan 2010 19:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod Tomas54 » 29 Jan 2010 20:54 pm

Predpokladam, ze tam mas povodny kryt. S tym nis nenarobis. Budes musiet kupit bud novy alebo ho vyrobit alebo dat prec, dat tam krycie sklo a lampu, napriklad taku, co som poslal v linku o par prispevkov vyssie
Tomas54
 
Príspevky: 1529
Obrázky: 9
Založený: 08 Jan 2009 13:47 pm
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod Easy-Hip-Hop » 29 Jan 2010 21:01 pm

odpoved na to co si mi napisal prepac ze som to vytvoril a budem uz viac sledovat ospravedlnujem sa prepacte


ok idem sa tam pozriet dakujem
Easy-Hip-Hop
 
Príspevky: 15
Obrázky: 0
Založený: 29 Jan 2010 19:10 pm
Bydlisko: Trstená

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod majo38 » 05 Feb 2010 20:46 pm

ahojte. zamiešam sa do tejto témy s mojou otázkou. ked som listoval po stránkach čítal som o tom ako sa dá akvárium zásobiť CO2 jednoduchým systémom kde sa použijú kvasnice. mám 46 l. akvárium a na rastlinkách je vidieť zmeny v štruktúre listov a v raste. takže kto by mi vedel poradiť ako pomôcť rastlinám a neuškodiť rybám ? ďakujem
majo38
 
Príspevky: 2
Obrázky: 0
Založený: 31 Jan 2010 00:33 am
Bydlisko: Stará Turá

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod dzinni » 05 Feb 2010 23:27 pm

Easy-Hip-Hop napísal:no ako tak pozeram je tu zas niekto velky frajer ja nezacinam ale chchel som len poradit

nepochopim v dnesnej dobe sa najde len par ludi co pomozu skoda no tak prepac ze som sa nieco opytal


Easy-Hip-Hop: No zvykaj si na také odpovede, ja som tiež vždy dostala od neho tú istú čo aj ty... "prečítaj si niečo o akvaristike" prosto niektorý ľudia nepochopia, že popri čítaniu sa potrebuješ sem tam aj poradiť... ale nájdu sa tú aj tí, ktorí radi poradia a pomôžu a tým som aj ja vďačná...
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod kal-el » 06 Feb 2010 00:00 am

Nehnevaj sa Dzini,samozrejme je pravda, že každý potrbuje poradiť, aj ja v téme fotografia som sa pýtal ,a jsom odpoveď dostal ale pýtal som sa na konkrétny typ, a aké su pre neho najlepšie parametre...
Ale napísať, že akosi mi miznú rastlinky, ktorých som mal veľa a napísať, aká je t tá rastlina , ktorá vytvorí koberček, nemyslíš, že je to trošku divné, stačilo by si zadať koberček do vyhľadávača a keby ste čítali našli by toho spústu,a našli by ste, že takých rastlín je viac...Ak by ste toto spravili a spýtali sa konkrétne, že čo je podľa akvaristov najlepšie pre danú rastlinu...tak nepoviem asni slovo, ale musíš uznať, že sa to takto fakt nedá, veď je tu toľko členov, že keby sa mal stále každý toto pýtať, veď by nebolo toho kto by radil, veď ked musíš 20 ľudom povedať vždy to isté, tak ťa to od radenia aj odradí...a nemôžeš sa hnevať na martina ani nikoho iného, lebo to je presne ten prípad, kde takýchto tém a otázok je tu tisíc, a stačila by jedna stým, že by si nový člen pred písaním zadal koberec, a písal zmysluplné otázky po prečítaní a nie toto!!!
Adminom sa ospravedlňujem za OT....
Obrázok používateľa
kal-el
 
Príspevky: 168
Obrázky: 6
Založený: 05 Dec 2008 18:41 pm
Bydlisko: trenčín

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod dzinni » 06 Feb 2010 11:18 am

Ja sa ale nehnevám na nikoho, ide len o ten prístup... ja chápem aj Vás skúsených ale musíte pochopiť aj Vy nás menej skúsených... A je pravda že Easy Hip-Hop sa mohol najprv poobzerať inde alebo aspon napísať názov rastliniek v jeho akva.
dzinni
 
Príspevky: 89
Obrázky: 37
Založený: 30 Dec 2009 13:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod martin_s » 06 Feb 2010 13:17 pm

dzinni napísal:Ja sa ale nehnevám na nikoho, ide len o ten prístup... ja chápem aj Vás skúsených ale musíte pochopiť aj Vy nás menej skúsených... A je pravda že Easy Hip-Hop sa mohol najprv poobzerať inde alebo aspon napísať názov rastliniek v jeho akva.
Ved to ze ide o pristup. A zrovna pristup ako je "som zaciatocnik tak sa nemusim posnazit sam, nech mi vsetko najdu a napisu ostatni" nie je zrovna na mieste. Väcsina otazok ktoru sem pisu prave zaciatocnici (a nie len oni) su uplne zbytocnych, pretoze odpovede na tie otazky su tu uz x-krat napisane a aj napriek tomu sa tie iste otazky opakuju takmer denne od roznych uzivatelov. Niektori dokonca aj otvorene napisu ze sa im to nechce hladat ale chcu aby im to niekto napisal.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Potreboval by som pomoc poradite mi??

Odoslaťod emkac » 06 Feb 2010 15:42 pm

Vsetci tu riesili, ake ma mat svetlo a pod. Ale treba na to mysliet aj z viacerych pohladov.
a) ake tam mas ryby? niektore ryby ti totiz rastliny zjedia, cize uplne zbytocne tam das 1000W osvetlenie a budes hnojit 20 krat do dna, aj tak si nepomozes.
b) mas slabe svetlo, to je fakt. ak nevies vymenit kryt a svetlo zlepsit, tak na rastliny zabudni. 15 W na 150 litrov je VELMI malo. ja mam 15W na 54 l, a aj to je nic moc. jedine co si tam mozes dat su velmi nenarocne rastliny, viac uz najdes v temach o rastlinach. (skus egeriu, ceratophylum, valisneriu, anubias barteri var nana a pod.)
ale aj tak odporucim dat viac W, cize dat iny kryt
c) na co2 ako zaciatocnik zabudni (co si, aj ked si uz X rokov akvarka mal)
najprv vyries svetlo
d) aka je to travova rastlinka? daj foto. ak je to valsneria, nie je problem, ale ak myslis ten kobercek na dne, co tak pekne vyzera (nizke a huste a zelene), tak tym smerom neuvazuj
kobercom sa vacsinou dari len pri dobrom svetle a CO2
e) za tent nazov temy by som ta ako moderator zastrelil. co ti branilo napisat :
ako sa starat o rastliny? preco mi zmizli rastliny? kolko svetla potrebujem?

lenze

keby si si dal tu namahu a vymyslel lepsie nazvy temy, tak aj sam prides na to, ze to vsetko na co sa pytas sa tu uz rozoberalo vela vela krat, a dokonca najdes aj temy, ktore sa podobne volaju
emkac
 
Príspevky: 212
Obrázky: 26
Založený: 11 Jan 2005 13:43 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.