choroba? (black molly)



Akvarijné ryby - choroby, liečba

choroba? (black molly)

Odoslaťod dusko » 06 Mar 2004 16:10 pm

Ahojte.
Kupil som parik black molly. Spolu s nimi 4 gupky. gupky sa chovaju normalne, ale molly ma znepokojuju. Samicka sa zvykne zasit za ohrievac, kde do neho ustavicne dobe na jednom mieste, samcek si zasa laha na dno. Inac sa spravaju normalne t.j. zeru, nahanaju sa , plavaju rovno... ziaden iny priznak... teda, samicka vylucuje svetle exkrementy... co by mohol byt problem, podla toho, co som nasiel na nete. Su dlhe, obalene akoby v crievku, prerusovane... a visia dost dlho. Co vy na to?
Obrázok používateľa
dusko
 
Príspevky: 82
Založený: 18 Máj 2003 16:23 pm
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Reklama

Re: choroba?

Odoslaťod Lubik » 08 Mar 2004 10:24 am

Ahoj

Hm, no mohlo by to niečo byť. Ja som nedavno prišiel o krásnu samičku, ale tá sa správala divne, plávala zmätene, dozadu... potom prestala jesť a nakoniec uhynula. Mal som podozrenie, že by to mohli byť nejaké črevné bičíkovce tak som tam dal Entizol a viac som sa o to nestaral. Ostatne moly sú OK.

Skus im dat spenatovy pretlak, a pozoruj ako z nich vylezie. Hlavne ich ta vlaknina trochu precisti...

Este by mohli byt aj nachladnute alebo vystresovane z noveho prostredia...

Vela zdaru.
Lubik
 
Príspevky: 44
Obrázky: 28
Založený: 16 Jan 2004 12:50 pm
Bydlisko: Vlkanová

Re: choroba?

Odoslaťod Spectre » 08 Mar 2004 13:30 pm

dusko napísal:Ahojte.
Kupil som parik black molly. Spolu s nimi 4 gupky. gupky sa chovaju normalne, ale molly ma znepokojuju. Samicka sa zvykne zasit za ohrievac, kde do neho ustavicne dobe na jednom mieste, samcek si zasa laha na dno. Inac sa spravaju normalne t.j. zeru, nahanaju sa , plavaju rovno... ziaden iny priznak... teda, samicka vylucuje svetle exkrementy... co by mohol byt problem, podla toho, co som nasiel na nete. Su dlhe, obalene akoby v crievku, prerusovane... a visia dost dlho. Co vy na to?


Nechcem nic hovorit, ale moje 3 mecune tiez permanentne, ehm. ... seru a vzdy im to visi a vacsinou su tie exkrementy svetle. Vsimol som si to u vsetkych mecunov, co som doteraz mal.
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: choroba?

Odoslaťod dusko » 08 Mar 2004 13:40 pm

Spectre napísal:
dusko napísal:Ahojte.
Kupil som parik black molly. Spolu s nimi 4 gupky. gupky sa chovaju normalne, ale molly ma znepokojuju. Samicka sa zvykne zasit za ohrievac, kde do neho ustavicne dobe na jednom mieste, samcek si zasa laha na dno. Inac sa spravaju normalne t.j. zeru, nahanaju sa , plavaju rovno... ziaden iny priznak... teda, samicka vylucuje svetle exkrementy... co by mohol byt problem, podla toho, co som nasiel na nete. Su dlhe, obalene akoby v crievku, prerusovane... a visia dost dlho. Co vy na to?


Nechcem nic hovorit, ale moje 3 mecune tiez permanentne, ehm. ... seru a vzdy im to visi a vacsinou su tie exkrementy svetle. Vsimol som si to u vsetkych mecunov, co som doteraz mal.


ja len ze:"Při vyšší intenzitě invaze v pokročilém stádiu invaze pororujeme bíle zabarvené výkaly, které jsou někdy ve formě vláken až několik centimetrů dlouhých. " zacal som hladat, az ked sa nezdal ten samcek co si laha na dno...
Obrázok používateľa
dusko
 
Príspevky: 82
Založený: 18 Máj 2003 16:23 pm
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: choroba?

Odoslaťod Raviolka » 08 Mar 2004 17:48 pm

Moje Black Molly se kdysi po přestěhování chovaly podobně, to polehávání samečka na dně si vyloženě pamatuju. Snad za to mohly jiné parametry vody... nic ti ale neporadím, žádné řešení jsem nenašla a dopadlo to špatně. :(
Od té doby se těmhle rybkám vyhýbám a smekám před každým, kdo je dokáže udržet několik let v dobré kondici. Ale nevěš hlavu, třeba se to spraví samo, kromě toho ty exkrementy my připadají u živorodek normální, stejně jako píše Spectre.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: choroba?

Odoslaťod dusko » 08 Mar 2004 17:55 pm

no, uz sa spravaju normalnejsie... plavaju hore dole, mlady by aj chcel, ona moc nie... zda sa, ze budu OK. ale gupky takyto problem nemali... tie boli doma hned.
Obrázok používateľa
dusko
 
Príspevky: 82
Založený: 18 Máj 2003 16:23 pm
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Re: choroba?

Odoslaťod johhhny » 08 Mar 2004 23:26 pm

Skus im kupit "Spiriulina tabs" od Sery, u mna ho zeru ako dive :D . Urcite tym nic nepokazis :wink:
Obrázok používateľa
johhhny
 
Príspevky: 250
Obrázky: 18
Založený: 07 Nov 2003 00:18 am
Bydlisko: Myjava, prechodne BA

Re: choroba?

Odoslaťod bolek » 09 Mar 2004 09:24 am

molly určite potrebujú aj rastlinnú časť krmiva... napr. u mňa sa s chuťou napchávajú aj čerstvým porcovaným hrachom...
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: choroba? (black molly)

Odoslaťod Mart » 30 Okt 2004 16:39 pm

Zdravim.
Mam problem s jednou molly (samicka), ale nemam ani sajnu co by jej mohlo byt :( . Priznaky su:
1. plava naklonena na jednu stranu pod uhlom asi 45 stupnov
2. zda sa mi ze ma trochu vypulene oci
3. je akoby nervozna :?:

Neviete co by jej mohlo byt :?:
Obrázok používateľa
Mart
 
Príspevky: 27
Založený: 25 Sep 2004 23:28 pm
Bydlisko: Trnava

Re: choroba? (black molly)

Odoslaťod elle » 08 Jan 2005 23:13 pm

K tomu plávaniu dozadu:
Čítala som, že mollinka pláva dozadu vtedy, keď má chladnejšiu vodu, "jak je zdrávo" :) Je to jedina rybička, ktorá to robí.
elle
 
Príspevky: 38
Založený: 26 Dec 2004 22:55 pm

Re: choroba? (black molly)

Odoslaťod dracula » 09 Jan 2005 12:33 pm

Podľa mňa sú black molly úžasné rybky.... Keď som začínal z akvaristikou, čo nebolo tak dávno, kúpil som si do akva párik black molly. Po nejakých 3 dňoch sa adaptovali a v akva už boli ako "doma". Na dno si moje molly ľahli iba v dvoch prípadoch. V prvom, samec bežne naháňal samicu aj hodinu po akva, a v momente keď toho mala samica dosť, lahla si na dno alebo sa zašila pod dáky kameň. Po malom oddychu začala opäť fungovať normálne. Druhý prípad bol pravidelne asi pol hodinu pred tým ako zvyknem zhasínať. Lahly si na dno a v tejto pozícii boli až do rána.
Samica mi ale pred pár týždňami zomrela na dáku chorobu. Samec sa správal neuveriteľne, spôsobom aký by som u rýb nečakal. Lahol si vedla jej mŕtvoli a odháňal od nej všetky ryby. Dokonca aj dvakrát taký prísavníci radšej mizli. Keď som jej mŕtvolu chcel vyloviť útočil bez váhania aj na sieťku. Teraz mám už asi tri týždne len samca, ale plánujem mu kúpiť dve samice.
A ku kŕmeniu, pravidelne dávam do akva prevarenú kapustu, šalát....... v rámci kŕmenia. Špeciálne kvoli molly.......
Obrázok používateľa
dracula
 
Príspevky: 129
Obrázky: 10
Založený: 22 Nov 2004 23:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: choroba? (black molly)

Odoslaťod balky » 10 Jan 2005 10:37 am

Veru, aj ja som si to u molly vsimol. Niekde som sa docital, ze su dost chulostive na teplotu vody. Sam som si to tak trochu overil. Teplota vody bola takych 23'C, ked mi lezali na dne. Trocha som prikuril ohrievacom a hned sa rozplavali.

Skor mam problem s "rybiou cholerou". Zivorodky (platy, mecune) mi z nicoho nic prestanu jest a po kratkom case uhynu.Rybka z nicoho nic odmieta zrat (je jedno,ci samcek alebo samicka), pochudne, a len sa mota okolo filtra.Plava proti prudu takym divnym sposobom:Kmita hlavou aj chvost.plutvou do stran,akoby okolo zvislej osi, ktora prechadza stredom jej tela. Vacsinou ma stiahnute plutvy. Nakoniec ma vtiahnute brusko, casto je az neprirodzene ohnuta pozdlz vodorovnej osi. To sa deje v priebehu par dni. Nevie mi niekto poradit, ako sa s tymto onemocnenim vysporiadat?Aky liek na to pouzit? Takto pridem o cely chov plat a mecunov.
balky
 
Príspevky: 21
Založený: 13 Apr 2004 15:17 pm
Bydlisko: Kosice

Re: choroba? (black molly)

Odoslaťod Waldo » 30 Apr 2015 22:22 pm

zdravim
chcel by som poprosit o radu alebo aspon skonzultovat mal som 3 black molly 2 samicky 1 samceka dnes som si rano vsimol ze mi jedna samicka chyba uplne akoby sa ponej zem zlahla presiel som vsetky rastlinky kamene koren a niet jej ak nahodou zdochla mohli ju ostatne zivorodky zjest ? sice mam aj 2 mrenky siamske a 3 pancierniky zelene.
a dalsia otazka : druhu samičku som videl dost krivo plavat ked sa dostala do prudu filtra ju unasalo akoby bola nevladna stale polezavala na dne, nezrala a vsimol som si asi 2-3x ze pocas plavania zmeravela a padla na dno ako kamen ( uz je bohuzial ponej nasiel som ju nehybnu na dne akva). Samcek plava normalne ako by sa nic nestalo aj vsetky ostatne rybky (chvala bohu). Nemate niekto s podobnymi priznakmi skusenosti u tychto nadhernych rybkach ?
Obrázok používateľa
Waldo
 
Príspevky: 26
Založený: 05 Apr 2015 12:49 pm
Bydlisko: Giraltovce

Re: choroba? (black molly)

Odoslaťod martin_s » 02 Máj 2015 10:11 am

Nepopisal si akvarium, ake stare boli tie rybky, ako sa o akvarium staras, atd. (vid prva tema v tejto sekcii)... Moze to byt otrava, choroba, mohli byt vycerpane porodmi, uhnane samcom... Bez dobreho popisu je to len hadanie...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.