500 L akva a čo s tým?



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

500 L akva a čo s tým?

Odoslaťod erinr » 07 Feb 2010 23:59 pm

prosím pomôžte mi, neviem čo a ako.... mala som síce 30l, už aj 50 l akva a do daru som dostala cichlidy tak som kúpila akvarko... 500l. no trošku som začala loviť na nete a ani neviem kde začať... neviem ako ho mám zrazu spustiť.... zatial teda bez rýb, ale budem chovať tie terajšie cichlidy 3ks, 3ks prísavníkov, 2pancierničkovia a potom dokúpim nejakých aspoň 25ks. ale fakt neviem ako mám začať, snád na začiatok mám filter tetra tec 1200, ale tečie - no to riešim.... bud sa spojazdní, alebo kúpim nový, stačí tento? a ako založiť biotop? aké prípravky potrebujem???????????????????? prosím pomôžte, kto môžte.
erinr
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Feb 2010 23:29 pm

Reklama

Re: 500 L akva a čo s tým?

Odoslaťod fantuomas » 08 Feb 2010 01:34 am

"aké prípravky potrebujem ??", skús si prečítať nejaké info aspoň základné veci o fungovaní akva, trebars tu:

http://www.horacovoakvarium.cz/clanky_menu.htm

hh mať tak 500 l, to by bolo fajn ;)
Obrázok používateľa
fantuomas
 
Príspevky: 291
Obrázky: 83
Založený: 01 Aug 2006 23:52 pm
Bydlisko: TN

Re: 500 L akva a čo s tým?

Odoslaťod maxxx01 » 08 Feb 2010 07:57 am

Ja by som z toho takú vedu nerobil. Väčšie akvárko predsa spustíš podobne, ako menšie, princípy sú rovnaké. Čo sa týka prípravkov, ak tým myslíš chémiu, potrebuješ rovnaké ako pri menšom akva, čiže dokopy žiadne. Ak máš pod to poriadny stojan, a dopasovaný kryt s osvetlením, čo predpokladám že máš, tak potom už len poriešiť ten filter a primerane výkonné ohrievanie a je to. Dokúpiť primerané množstvo štrku a dekorácií - a inak spustenie a zábeh akvária vyžaduje rovnaký postup, myslím že v podstate bez ohľadu na litráž.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 500 L akva a čo s tým?

Odoslaťod hongi » 08 Feb 2010 09:33 am

pohladaj na fore , je tu toho kopa.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: 500 L akva a čo s tým?

Odoslaťod Byk » 08 Feb 2010 12:28 pm

Ako tvrdi maxxx01 je to ako pri malom akvariu.Daj strk,dekoracie,pozadie,napusti vodu,avsak odporucam napustat ju postupne.Potom pusti filter a nechaj bezat aspon 4 tyzdne,nech sa akvarium dobre zabehne.Akvarium mozes slabsie prikrmovat,nech sa ma s coho tvorit NO2,lebo tym sa krmia bakterie.Neni to nic tazke,len to chce trpezlivost.Samozrejme je dobre ak si merias vodu v akva,hlavne cpavok,NO2 a NO3.Ak nevies preco,precotaj si nasledovny link http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=7 a pochopis.Vela stastia pri tvorbe akva a hlavne neuspiechaj to
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: 500 L akva a čo s tým?

Odoslaťod vlasto1984 » 08 Feb 2010 13:33 pm

erinr : posli SS mam DVD pre zaciatocnikov je to tak vsetko krasne vysvetlene ako zalozit a starat sa o akvarium rad ti poslem odkaz na stiahnutie
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Re: 500 L akva a čo s tým?

Odoslaťod pyRanes » 08 Feb 2010 19:55 pm

no nvm ci je dobre chovat cichlidy s prisavnikmy ako viem cichlidy su agresivne niektore
pyRanes
 
Príspevky: 74
Založený: 30 Jan 2010 09:36 am
Bydlisko: PN

Re: 500 L akva a čo s tým?

Odoslaťod maxxx01 » 08 Feb 2010 20:04 pm

A prečo nie? Ja mám už dlho africké cichlidy - malawky s prísavníkmi a je to celkom bez problémov. A kedysi som mával prísavníkov pri nigrofasciatoch, alebo napríklad aj gibicepsov pri takých rybách ako ocelatusy a severáky, a taktiež to bolo celkom bez problému. Fakt si nespomínam na žiadny problém. (Aj keď nevieme, o aké cichlidy sa jedná v tomto prípade, cichlida je široký pojem)
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: 500 L akva a čo s tým?

Odoslaťod Byk » 08 Feb 2010 20:57 pm

Ja mam tiet v akva 2x prisavnika obycajneho a 2x gipicepsa a je to bez problemu.
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: 500 L akva a čo s tým?

Odoslaťod erinr » 08 Feb 2010 23:20 pm

ahojte chlapci, dakujem za rozumy.... mám cichlidu páviu, potom takú oranžovú africku?, a divnú, ktorú ani neviem opísať a s tými prísavníkmi sa nedeje nič, majú už okolo 12cm a niekedy vidím, že sa snažia plávať za rybami... no ale stále neviem aké prísady mám dať na založenie akva, myslím do vody. to bude fungovať len tak samo??? no a aké rastliny tam mám dať, lebo som počula a už aj videla, že tie rybuše ich požerú... majú okolo 15cm, no a aké veľké cichlidy mám potom kúpiť, lebo také veľké sú parádne drahé. poradte mi kde mam hladať????
erinr
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Feb 2010 23:29 pm

Re: 500 L akva a čo s tým?

Odoslaťod Byk » 08 Feb 2010 23:27 pm

Ano akvarko ti bude fungovat samo,ale musi byt zabehnute.Nedavaj tam ryby,len ho enchaj mesiac bezat,nech filtruje,raz za den trosu krmiva donho daj,nech sa maju bakterie cim krmit.Co sa tyka rastlin???Tak ak to bdue Malawi,alebo Tanganyika,tak nejaku tu Valisneriu a Anubias nejaky.Aj ked tie anubiasi tam byt nemusia.Ale valisneria ukaze pekne v akvariu.A co sa tyka ryb???Tak to je na tebe.Ja neviem co sa ti paci,takze ti nemozem radit.Viem ze do Malawi,treba cichlidy,to ti mozem poradit.Skoc na stranku http://www.rybicky.net/atlasryb/cesky/ a vyber si tam nieco.Pise pri rybach,ake dorastu,aku potrebuju tvrdost vody,kyslost vody,aky objem,kolko sa odporuca druhov,cim krmit.Su tam vselijake rady,pri kazdom druhu.Len si vybrat.
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: 500 L akva a čo s tým?

Odoslaťod erinr » 11 Feb 2010 22:56 pm

kolko cichlíd tropheus black ikola alebo bemba by tam mohlo isť? majú tak okolo 5cm? alebo mám kupovať od niekoho už trochu odrastené? asi nie? asi by sa pozabíjali? lebo tieto čo mám tam asi dávať nebudem lebo sú dosť veľké.
erinr
 
Príspevky: 3
Založený: 07 Feb 2010 23:29 pm


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.