Poecilia wingei/endleri



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod zrnki » 15 Nov 2009 18:19 pm

Prosim vas, mozete mi povedat ci sa v tomto inzerate jedna o Scarlet formu???dakujem
http://burza.akva.sk/detail.php?id=7429
Obrázok používateľa
zrnki
 
Príspevky: 117
Obrázky: 94
Založený: 31 Dec 2004 18:05 pm
Bydlisko: Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Reklama

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod mystka » 07 Dec 2009 18:43 pm

Ahojte. Mam dve dospele samicky a dvoch samcekov endleriek + cca 10-15 malych v 38 l akvarium. Jedna zo samiciek po poslednom porode (rodia v podstate stale) zostala pokrivena, myslim si, ze uz toho nema vela pred sebou :( . Citala som o tomto aj tu na fore a tak, ale nevedeli by ste poradit, ako tomu predchadzat? Krmim pestrou stravou (vipan, mrazeny cyklop, obcas riasa od dennerle), vodu menim pravidelne raz za tyzden 8 l. Teplota 24 °C, filter nonstop, rastlin dost. Dik za rady
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod neger501 » 07 Dec 2009 20:04 pm

ahoj no prave preto ze rodia stale tak sa stane vela krat ze sa pokrivia tu samicu uz mozes rovno splachnut s nej uz nic nebude.A ako je stara? prichadza to taktiez vekom vpliva nato aj kondicia pocas porodu a pred nim. Mne sa toto stavalo pri totalne prekrizenych gupkach uz po prvom porode sta totalne zdeformovali.Nic si s toho nerob ved mas po nej potomkov.:)
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod mystka » 07 Dec 2009 20:17 pm

Dik...praveze sa snazim, aby boli v super kondicii..mrzi ma kazda mrtva rybka, nechcem, aby sa trapili... :( . Neviem aka je stara. Akva som zakladala zaciatkom roka, potom som ho totalne rozobrala a kupila nove. Rybky boli zatial na ozdravnom pobyte u skusenej akvaristky, no a asi tak v juni mi ich zopar vratila...Takze ani neviem aka je stara :roll: . Tak do roka tipujem...Chystam dokupit dve samicky, aby samceky tu jednu zvysnu neuhnali uplne.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod pakozdy » 29 Dec 2009 10:59 am

zdravim ..

kupil som endlerky - 2xsamec 1xsamica - vyzera byt endlerka (cisty chvost bez skvrn, velkost) ale nie som si isty na 100%. Po nejakom case zo samice vypadli mladata, ale tie nemaju velkost ani tvar endleriek. vyzeraju ako gupky. predpokladam ze k samici sa dostal nejaky aktivny gupko a teraz z nej lezu krizence - aspon podla velkosti, formi tela, farby.
od kupy su v akva vyhradne endlerky.
1 generacia su krizence
2 generacia tiez vyzera byt krizenci - zatial je prilis mala na 100% potvrdenie, ale na chvoste maju tmavu skvrnu tak ako 1.generacia
3 generacia uz plava v akva ale je prilis mala cca 3-tyzdne

Otazka je
- kolko generacii moze trvat kym sa podari cista endlerkovska linia (teda za predpokladu ze samec je plodny a samica je naozaj endlerka) ?
- 1 generacia samcov sa snazia u samiciek ale zatial nevidim ziadne prirastky ani velke brucha - maju uz cez 3mesiace. Moze nastat situacia ze z dovodu krizenia ostanu ryby neplodne ?

vdaka za rady
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod minqo27 » 29 Dec 2009 12:06 pm

ma v sebe vela genov od tej gubky..... v OBchode musel ibyt spolu a tak k tomu doslo..NAPR ja mam platu skrizenu z GUPKOU :D :D..pokia lviem neplodne rybky mozu byt vacsinov MECUNE.etse som sa stým nestretol..
Obrázok používateľa
minqo27
 
Príspevky: 112
Obrázky: 25
Založený: 11 Máj 2009 21:50 pm
Bydlisko: Košice

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod neger501 » 29 Dec 2009 13:38 pm

pakozdy poviem ti to takto ser na generacie budes to len zbytocne krmit moze to trvat aj 6 generacii kym sa vycistia.Najlepsie by bolo zohnat od niekoho ciste endelerky ktore boli len v jednodruhovej nadrzi a mas po starostiach to je len moj nazor ja som tak chcel vycistit blue moscow gupku po 4 generacii ma to prestalo bavit a dal som ich prec.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod mystka » 29 Dec 2009 13:48 pm

Uz som mu cez ss ponukla :mrgreen: Ale iba mladatka..
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod neger501 » 29 Dec 2009 15:57 pm

no ved neva narastu :)
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod vlada » 24 Jan 2010 20:41 pm

Prosím o sdělení zda Poecilia wingei Scarlet je akvarijní forma nebo přírodní populace pocházející z Los Patos Cumana ve Venezuele? Informace ohledně původu Scarlet jsou protichůdné. Děkuji za odpověď Vláďa
Obrázok používateľa
vlada
 
Príspevky: 121
Založený: 19 Nov 2009 22:49 pm
Bydlisko: Litovel u Olomouce

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod Foxinko96 » 25 Jan 2010 17:47 pm

Ktore sa rychlejsie rozmnozuju gupky alebo endlerky
Foxinko96
 
Príspevky: 116
Obrázky: 0
Založený: 24 Jan 2010 17:14 pm

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod mystka » 25 Jan 2010 19:16 pm

No neviem, ktora rybka je dlhsie tehotna, ale co ja viem, tak endlerky rodia menej mladat, ale zas si ich nezjedia. Ak sa mylim opravte ma :)
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

živorodka Poecilia wingei Scarlet

Odoslaťod vlada » 27 Jan 2010 22:19 pm

Prosím o sdělení zda Poecilia wingei Scarlet je přírodní druh z lokality Los Patos Cumana z Venezuely, nebo je to pouze vyšlechtěná forma akvaristy? V literatuře jsou popsány protichůdné informace. Děkuji vláďa
Obrázok používateľa
vlada
 
Príspevky: 121
Založený: 19 Nov 2009 22:49 pm
Bydlisko: Litovel u Olomouce

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod Pavole » 03 Feb 2010 11:29 am

Poraďte mi, prosím. Mám viac-menej jednodruhové 120 l akvárium s endlerkami (okrem nich sú v ňom akurát 4 pandy , 1 chovný pár prísavníkov + krevety red cherry). Chcem to doplniť o nejaký iný, neobyčajný druh živorodiek, ktoré by sa navzájom nekrížili s endlerkami a zároveň by mi nezlikvidovali populáciu kreviet. Kľudne aj nejaké divoké formy.
Pavole
 
Príspevky: 60
Obrázky: 0
Založený: 28 Feb 2006 11:54 am
Bydlisko: Žilina

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod Pavole » 09 Feb 2010 18:56 pm

Nikto nemá žiadne typy alebo rady?
Pavole
 
Príspevky: 60
Obrázky: 0
Založený: 28 Feb 2006 11:54 am
Bydlisko: Žilina

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod Galbatorix » 09 Feb 2010 19:21 pm

formosky ? je vela druhov malých živorodiek....
Obrázok používateľa
Galbatorix
 
Príspevky: 368
Obrázky: 1
Založený: 20 Aug 2008 15:58 pm
Bydlisko: ZA

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod vlada » 10 Feb 2010 20:46 pm

Galbatorix formosky se musí chovat pouze v jednodruhovém akváriu jinak nebudou mít mláďata a brzy uhynou neboť jsou krátkověké.K přidání drobných živorodek vidím problém ve společném chovu s krevetkami,neboť mě ve společném chovu krevetky zlikvidovaly malé Poeciliopsis prolifica. Pavole jediný kdo by Ti mohl poradit( pokud ovšem nějaké takové živorodky existují?) je SoRex.
Obrázok používateľa
vlada
 
Príspevky: 121
Založený: 19 Nov 2009 22:49 pm
Bydlisko: Litovel u Olomouce

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod Raviolka » 16 Feb 2010 17:54 pm

Pavole napísal:Chcem to doplniť o nejaký iný, neobyčajný druh živorodiek, ktoré by sa navzájom nekrížili s endlerkami a zároveň by mi nezlikvidovali populáciu kreviet.
Micropoecilia picta. Krevety mi nezerou (mnozily se u nich velmi dobre Black Crystal), naroky na vodu maji prakticky stejne jako endlerky a nekrizi se. Tim snad vyhovuji Tvym kriteriim, ale osobne mi ta kombinace moc nesedi a myslim, ze takhle od pikt nic neodchovas. To ale nemuzu tvrdit jiste, chovam je jedine v druhovem akvariu.
Nejak se mi k endlerkam dalsi malinkate zivorodky nehodi...
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod mystka » 23 Feb 2010 21:46 pm

Ahojte, mam v zabehu nove akva 142 l a plánujem tam endlerky a krevetky. Problem je v tom, ze osvetlenie mi hrozne ohrieva vodu, momentalne je tam 27,3 °C a to si neviem predstavit, co bude v lete. Myslíte, že to endlerky v pohode zvladnu? Asi im tym skratim zivot, hlavne samickam...Rozmysla, ci nezvolim nejake ine rybky :(
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod sanco » 30 Mar 2010 22:27 pm

pakozdy napísal:zdravim ..

kupil som endlerky - 2xsamec 1xsamica - vyzera byt endlerka (cisty chvost bez skvrn, velkost) ale nie som si isty na 100%. Po nejakom case zo samice vypadli mladata, ale tie nemaju velkost ani tvar endleriek. vyzeraju ako gupky. predpokladam ze k samici sa dostal nejaky aktivny gupko a teraz z nej lezu krizence - aspon podla velkosti, formi tela, farby.
od kupy su v akva vyhradne endlerky.
1 generacia su krizence
2 generacia tiez vyzera byt krizenci - zatial je prilis mala na 100% potvrdenie, ale na chvoste maju tmavu skvrnu tak ako 1.generacia
3 generacia uz plava v akva ale je prilis mala cca 3-tyzdne

Otazka je
- kolko generacii moze trvat kym sa podari cista endlerkovska linia (teda za predpokladu ze samec je plodny a samica je naozaj endlerka) ?
- 1 generacia samcov sa snazia u samiciek ale zatial nevidim ziadne prirastky ani velke brucha - maju uz cez 3mesiace. Moze nastat situacia ze z dovodu krizenia ostanu ryby neplodne ?

vdaka za rady



ahoj,ja mám také skúsenosti,že treba nechať aspoň 6-7 pôrodov,aby bola istota.Č o sa týka plodnosti,to neviem,ale mne rodia už asi 2 cm samice/ chované s rovnako starými samcami/-tak 2ks a podobne..
sanco
 
Príspevky: 5
Založený: 30 Mar 2010 21:55 pm

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod sanco » 30 Mar 2010 22:29 pm

Foxinko96 napísal:Ktore sa rychlejsie rozmnozuju gupky alebo endlerky


endlerky určite..
sanco
 
Príspevky: 5
Založený: 30 Mar 2010 21:55 pm

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod sanco » 30 Mar 2010 22:36 pm

Foxinko96 napísal:Ktore sa rychlejsie rozmnozuju gupky alebo endlerky

mystka napísal:Ahojte, mam v zabehu nove akva 142 l a plánujem tam endlerky a krevetky. Problem je v tom, ze osvetlenie mi hrozne ohrieva vodu, momentalne je tam 27,3 °C a to si neviem predstavit, co bude v lete. Myslíte, že to endlerky v pohode zvladnu? Asi im tym skratim zivot, hlavne samickam...Rozmysla, ci nezvolim nejake ine rybky :(


ahoj,
skrátiš im tým síce o niečo život,ale zároveň aj urýchliš vývoj,takže pri dobrých podmienkach budeš mať stále dostatok mladých,aj dospelých. 8)
takáto teplota je aj blízka teplote vody v jej domove..
sanco
 
Príspevky: 5
Založený: 30 Mar 2010 21:55 pm

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod SoRex » 31 Mar 2010 00:02 am

sanco napísal:
Foxinko96 napísal:Ktore sa rychlejsie rozmnozuju gupky alebo endlerky


endlerky určite..

Určitě gupky :)
Doba gravidity je u obou stejná, ale gupky mají víc mladých 8)
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: Poecilia wingei/endleri

Odoslaťod Pavole » 14 Nov 2010 20:31 pm

Kto chová čistú neprekríženú formu p. wingei? Podľa nasledujúceho odkazu triedy N
http://www.akvater.eu/endlers.html
Mám záujem o 20 - 30 kusov, cez burza.akva.sk sa mi nikto neozval, tak skúšam šťastie aj tu. Ak máte niekto na predaj, kontaktujte ma prosím cez SZ.
Pavole
 
Príspevky: 60
Obrázky: 0
Založený: 28 Feb 2006 11:54 am
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.