stale expozicie akvaria



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

stale expozicie akvaria

Odoslaťod potkan » 25 Feb 2010 14:55 pm

Dobry den,

Rad by som Vas poziadal o informacie ohladne stalych expozicii akvarii a atrakcii spojenych s vodnym svetom. Bol som raz v okoli Gdanska, bolo to fajn ale s pocutia viem, ze su v Londyne napr. ovela vacsie megalomanske vystaviska spolu s atrakciami, delfiny a podobne. Rad by som na jar nieco podobne navstivil. Mohli by ste sem zhrnut nejake Vase tipy ohladne tychto vystavisiek? Nemam na mysli cisto morske akvaria so zralokmi a delfinmi, ale nieco komplexne v jednom arealy aj morsky svet spolu so spominanymi atrakciami ale i akvaria sladkovodne, nieco co neprejdem za 2-3 hodiny, ale skor nieco na celodenny vylet. Najlepsie by bolo nieco v rakusku, alebo madarsku, nieco blizko, ale tam asi take nic nie je, alebo ano?? Ked nie tak niekde v EU. Dakujem za Vase tipy.
potkan
 
Príspevky: 89
Obrázky: 27
Založený: 04 Dec 2006 14:56 pm

Reklama

Re: stale expozicie akvaria

Odoslaťod jose » 25 Feb 2010 15:08 pm

Tropikárium Budapešť-http://www.tropicarium.hu/index.php?lang=sk
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: stale expozicie akvaria

Odoslaťod matelko » 25 Feb 2010 15:41 pm

jose napísal:Tropikárium Budapešť-http://www.tropicarium.hu/index.php?lang=sk


to síce není celodenný výlet ale dá sa tam stráviť pár hodín a je tam fakt pekne.
Ale pokiaľ niekto pozná aj niečo iné tiež sa poteším novými miesta na výlety. :)
matelko
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 25 Aug 2009 13:13 pm

Re: stale expozicie akvaria

Odoslaťod potkan » 25 Feb 2010 15:46 pm

Je to fajn, podla fotiek to tam vyzera zaujimavo i ked bez uz spominanych delfinov .. Tuto temu som nacrtol hlavne kvoli tomu co si napisal, ze by ludia mali nejake inspiracie na zaujimavy vylet do vodneho sveta. Jasne, ze sa da najst kopc veci na nete, ale predsa len vlastne zazitky a postrehy su nieco ine. Verim, ze tu najdeme teda dalsie zauimave tipy. Zatial dik ...
potkan
 
Príspevky: 89
Obrázky: 27
Založený: 04 Dec 2006 14:56 pm

Re: stale expozicie akvaria

Odoslaťod tijani » 25 Feb 2010 16:01 pm

vodny svet vo viedni a velmi dobre je (najma) morske akvarium v barcelone
tijani
 
Príspevky: 178
Obrázky: 2
Založený: 05 Mar 2007 23:20 pm
Bydlisko: BA

Re: stale expozicie akvaria

Odoslaťod pyRanes » 25 Feb 2010 17:08 pm

matelko napísal:
jose napísal:Tropikárium Budapešť-http://www.tropicarium.hu/index.php?lang=sk


to síce není celodenný výlet ale dá sa tam stráviť pár hodín a je tam fakt pekne.
Ale pokiaľ niekto pozná aj niečo iné tiež sa poteším novými miesta na výlety. :)


ako sa tam dohovoris akymi jazykmi a ked si zakupis vstupenku musis mat nejakeho cloveka co ta sprevadza alebo mas free pohyb
pyRanes
 
Príspevky: 74
Založený: 30 Jan 2010 09:36 am
Bydlisko: PN

Re: stale expozicie akvaria

Odoslaťod matelko » 26 Feb 2010 09:48 am

pyRanes napísal:ako sa tam dohovoris akymi jazykmi a ked si zakupis vstupenku musis mat nejakeho cloveka co ta sprevadza alebo mas free pohyb


nepotrebuješ tam žiadneho sprievodcu je tam volný pohyb takže ked to prejdeš cele tak sa možeš vrátit na začiatok ;-)
predavačka listkov vedela po anglicky ale 2listy pochopila ja po slovensky :lol:
matelko
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 25 Aug 2009 13:13 pm

Re: stale expozicie akvaria

Odoslaťod milaneo » 26 Feb 2010 10:07 am

v londýne som bol v akva pri temži vedľa dalího univerzity, neďaleko london eye - ruského kolesa, boli tam zaujímavé žraloky a dekorácia v štýle veľkonočných ostrovov, ostatné nádrže oveľa menšie, v roku 2007 vstupné 15 libier, pohladkal som si takú prítulnú raju (rejnoka), videl som robotické ryby, jediná prekvapivá príhoda bola, že tuším tetra striekavá vypustila prúd vody a trafila sa rovno do oka jedného asi 30ročného návštevníka skláňajúceho sa nad akvárkom, ten dostal záchvat, že on príde o oko a bude tento podnik žalovať a pod.
milaneo
 
Príspevky: 28
Založený: 22 Dec 2009 18:55 pm

Re: stale expozicie akvaria

Odoslaťod arowana » 26 Feb 2010 16:42 pm

Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: stale expozicie akvaria

Odoslaťod rufus » 27 Feb 2010 10:56 am

Morske akvarium Mallorca. Su tam aj sladkovodne akvaria vonku su morske z moznostou pohladkania ryb. Pozor nie Palma Nova tam je delfinarium.
rufus
 
Príspevky: 66
Obrázky: 21
Založený: 18 Dec 2005 16:59 pm
Bydlisko: Pristahovalec do Ga z Ba

Re: stale expozicie akvaria

Odoslaťod adis » 27 Feb 2010 12:59 pm

Hm, a co tak toto http://aquabelly.sk/galeria.php
Predtym tam plavali "šťuky", ale teraz je to nadhera. Ak je to reklama, sorry,admin. vymaze :-)
Obrázok používateľa
adis
 
Príspevky: 5
Obrázky: 14
Založený: 15 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Prešov

Re: stale expozicie akvaria

Odoslaťod Adik22 » 28 Feb 2010 10:25 am

Takze tiez pridam par miest, co poznam.
Jednoznacne odporucam Londyn, pri "oku". (pekna expozicia, aj ked stale vela ludi)
Potom v Irsku Narodne akvarium v Galway, http://www.nationalaquarium.ie/index.php
Kanarske ostrovy-Fuerteventura- Corraleyo -Aqua Park- par akvarii, ale celkom pekny utes zo zralokmi.
Viem, ze to nie je priamo expozicia, ale urcite sa tu najde akvarista, co zije v Irsku. Vrelo odporucam obchod
Aquqtic Village, Brittas, kusok od Dublinu.
Perfektny vyber ryb, krevetiek, prislusenstva a rastlin z Danska (drahe, ale paradne)
Tento obchod zmienujem aj pre perfektny pristup personalu. Pobehal som vela obchodov vo svete, ale tu som najradsej. Ked budete mat stastie a zazijete Crazy Iana (veduci)vo forme, zazijete neskutocny zazitok.
-prvy krat v zivote som videl predavaca, co robi svoju vlastnu show v predajni. Poradi, pomoze, vynada, vyvrieska sa na vas, vyobjima vas, naleje, dievcata nahana po obchode s obrovskym rakom. Tuto predajnu proste treba vidiet, ak ste v Irsku. :mrgreen: :mrgreen:
Adik22
 
Príspevky: 53
Založený: 09 Apr 2009 18:53 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 4 hostí.