Mali ste aj Vy niekedy "utlm" v akvaristike?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Mali ste aj Vy niekedy "utlm" v akvaristike?

Odoslaťod x-ray » 31 Mar 2007 04:17 am

Mali ste aj Vy niekedy "utlm" v akvaristike? Ze Vas proste istu dobu prestala bavit..ja som tym prave presiel (nejaky mesiac-dva to trvalo) ale uz som spat :lol:
Obrázok používateľa
x-ray
 
Príspevky: 86
Obrázky: 28
Založený: 28 Okt 2006 23:15 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Utlm

Odoslaťod nanuska » 31 Mar 2007 09:07 am

::x-ray, toto zazil urcite kazdy. staci ak nastupy stres, povinnosti ineho druhu, apatia,... a je to tu
::ale radostnou spravou je aspon to, ze kazdy sa ku svojmu konicku vrati :o
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Utlm

Odoslaťod jiskra » 31 Mar 2007 09:11 am

Ja to zazil,a nic prijemneho...POvinosti,skola,stres,problemy a dalsi a na akvarko sem zacinal nejak zapominat.Samozdrejme to odnesly ryby a rostliny.Akvarko vymrelo.Asi mesic bylo prazdne,tak sem se nastval a zaridil ho znova.Tak se zrodila nova 300 stovka :lol: :lol: :lol: :o :D
Obrázok používateľa
jiskra
 
Príspevky: 310
Obrázky: 37
Založený: 17 Jan 2006 14:37 pm
Bydlisko: Ceska republika

Re: Utlm

Odoslaťod štefan » 31 Mar 2007 10:08 am

Ahojte, zaujala ma vaša debata na túto tému.
Ja rybky síce chovám len okrajovo, ale útlm v chove pavúkov momentálne opätovne mám...
Už ma nebaví zakaždým naletieť nejakému vychytrákovi, ktorý, ako ten naposledy, mi odmietne za poslaných a objednaných pavúčikov zaplatiť a potom ešte on sa postaví do úlohy chudáka :evil:
Radšej skoncujem s ich chovom a je to...:(
Ak zostanem v chovateľstve, tak iste to bude v malom a v oblasti, kde nie je taká nevraživosť ako u pavúčkarov práve vládne. Mnoho ľudí aj z tohto dôvodu končí s ich chovom. A ani sa im už nečudujem.
Obrázok používateľa
štefan
 
Príspevky: 204
Obrázky: 24
Založený: 10 Sep 2005 09:39 am

Re: Utlm

Odoslaťod nanuska » 31 Mar 2007 13:05 pm

::ahoj števino,... dlho som ta nevidela ani nepocula. tvoje B.albopilosa sa maju vyborne :D vidis prave ma napadlo, ze by som ich mala nakrmit :lol:
Obrázok používateľa
nanuska
 
Príspevky: 381
Obrázky: 22
Založený: 23 Feb 2006 23:07 pm
Bydlisko: Zilina

Re: Utlm

Odoslaťod arowana » 31 Mar 2007 13:12 pm

Tento "fenomén" riešim pravidelne cca 2-3 krát do roka, už asi 10 rokov. Ale prejde to nakoniec ako sa hovorí " ako psa traktor".
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Utlm

Odoslaťod Miro69 » 31 Mar 2007 16:19 pm

Ja každý rok v lete končím a na zimu zase ťahám stojany a nádrže do domu a to už niekoľko rokov. Za každým si hovorím, že už viac krát nezačnem, alebo že už neprestanem.
Obrázok používateľa
Miro69
 
Príspevky: 98
Obrázky: 8
Založený: 15 Feb 2006 23:39 pm
Bydlisko: Levice

Re: Mali ste aj Vy niekedy "utlm" v akvaristike?

Odoslaťod stevo112 » 25 Feb 2010 20:07 pm

no napr. Ja som mal dávno ryby (myslim že to bol párik karasou) ale ked zdochli akvarko skoncilo pod prachom na skrini... kupil som si korytnacku :D no daroval som ju sestre a dnes som znovu napustil akva :D
Obrázok používateľa
stevo112
 
Príspevky: 81
Obrázky: 3
Založený: 09 Feb 2010 14:27 pm
Bydlisko: Košice (Furča)

Re: Mali ste aj Vy niekedy "utlm" v akvaristike?

Odoslaťod jankoo » 02 Mar 2010 19:58 pm

:lol: :lol: ja som začal s akvaristikov v decembri a už teraz pociťujem útlm hlavne keď som si všetko naštudoval :lol: hlavne to že naša voda v dedine a v studniach už pomaly neni vhodná ani na umývanie rúk a obsahuje toľko minerálov že pomaly z vodovoda padajú kamene :D a ide o iné látky ktoré by v podzemnom prameni ani nemali čo robiť ale neva. len potrebujem kúpiť elektronické merače ph, kh, gh, no3, nh4, no2 a hlavne reverznú osmózu aj s booster pumpu lebo máme vodu 1,5 baru :lol: takže kým si toto nenakúpim tak dovtedy budem mať ÚTLM v akvaristike :lol: :lol: :lol: ale neva dajme si pivečko :pivo:
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Mali ste aj Vy niekedy "utlm" v akvaristike?

Odoslaťod maxxx01 » 02 Mar 2010 20:05 pm

útlm? určite áno, stáva sa. Ale ak ťa to baví, vžy ťa nanovo niečo nakopne. Napríklad ak uvidíš dobre premakané akvárko u svojho známeho. Alebo proste prerobíš niečo vo svojich akvárkach. Alebo dokúpiš nový druh ryby, o akom si dovtedy len sníval. Alebo len to, že kecneš o tom s nejakým fanatikom, ktorý ťa nanovo "nakazí". Alebo si niečo zaujímavé o tom prečítaš. Nejaký impulz sa vždy nájde.
maxxx01
 
Príspevky: 615
Založený: 15 Dec 2007 14:26 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Mali ste aj Vy niekedy "utlm" v akvaristike?

Odoslaťod Foxinko96 » 02 Mar 2010 20:15 pm

Mne vzdy kazdy rok sa mi to stane tak na leto ale hned v jesemi uz zasa v poho :D
Foxinko96
 
Príspevky: 116
Obrázky: 0
Založený: 24 Jan 2010 17:14 pm

Re: Mali ste aj Vy niekedy "utlm" v akvaristike?

Odoslaťod kargen » 10 Mar 2010 15:16 pm

ja som choval rybky asi od 16 do 20 rokov,, potom som siel na vojnu,, rybky pokapali lebo doma sa one zle starali,,potom sme sa stahovali do ineho mesta,, a teraz po 8 rokoch som si zariadil znovu akva :) take 30litrove,, no a uz rozmyslam ze si kupim take 54 litrove,, komplet cely set s osvetlenim,, len zase,, ak pojdem robit z domu prec,, bude to naprt,, takze stym musim cakat ako sa to vyvynie s robotou a potom uvidim :) :)
kargen
 
Príspevky: 273
Obrázky: 44
Založený: 13 Nov 2009 09:59 am
Bydlisko: Partizanske

Re: Mali ste aj Vy niekedy "utlm" v akvaristike?

Odoslaťod gabrielkoo » 10 Mar 2010 15:30 pm

Tento fenomen cize UTLM je totozny z hocicim ci prestanes alebo znovu zacnes je to len na samotnom cloveku pokial ta tento konicek neprestane bavit vzdy sa k tomu budes vracat ci chces alebo nechces .. je to proste zavislost :) (aspon moj nazor)
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Re: Mali ste aj Vy niekedy "utlm" v akvaristike?

Odoslaťod ulukitkan » 12 Mar 2010 16:04 pm

Ja Vas trosku tromfnem, ja som mal utlm dobrych 10 rokov. Teraz ma to opatovne chytilo. A hadam uz to bude ovela lepsie ako pred desiatimi rokmi. Ved vtedy som este na strednu chodil a pocitace iba zacinali. Momentalne clovek viac informacii ziska. Vtedy som mal jednu prirucku na chov ryb vydanu este za sociku.
Obrázok používateľa
ulukitkan
 
Príspevky: 10
Založený: 09 Mar 2010 15:27 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.