Odcestovanie



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Odcestovanie

Odoslaťod Lime » 31 Mar 2010 13:55 pm

Ahoj mozno hlupost, ale mam otazku:
mam zalozene akva este bez rybiciek, stale zabieham, dnes nasadim asi 5-6 rastliniek konecne som sa k nim dostal mal som ich objednane a zasadim ich vecer. ide o vallisneriu, ale rano odchadzam na dovolenku a vratim sa za styri dni co mam urobit a hlavne ci mam nechat cely cas svietit alebo nie?
Momentalne sa rastlinkam nedari, mam tam dve 3 anubiasy a dve Vallisnerie ale tie su tam len stvrty den a vyzraju fakt uboho, Hlavne vsak chcem vediet nechali by ste svietit alebo nie?
Dakujem za radu
Obrázok používateľa
Lime
 
Príspevky: 62
Obrázky: 3
Založený: 27 Mar 2010 13:20 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Odcestovanie

Odoslaťod martin_s » 31 Mar 2010 13:58 pm

A co tak dat svetlo na spinacie hodiny?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Odcestovanie

Odoslaťod Lime » 31 Mar 2010 14:26 pm

Este ich nemam a nestihnem dnes ani kupit
Obrázok používateľa
Lime
 
Príspevky: 62
Obrázky: 3
Založený: 27 Mar 2010 13:20 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odcestovanie

Odoslaťod Lime » 31 Mar 2010 14:30 pm

Len raz som cital v nejakej diskusii ako je super raz za cas nechat akva svetla ze vraj sa dokazu strasne ozivit rastlinky vraj tie co prezivaju umru a ostatnym ostane viac zivotne dolezitych latok a priestou , dokonca vraj aj rybky ak nechate hladovat ješden den tak poriadne vyriadia akva, ale to som len cital prispevok, pricom nechat akva bez sovetlenia pri anubiasoch je v poho ale vallesneria asi potrebuje svetlo hlavne ak je cerstvo nasadena, musim stihnut kupit hodiny myslite niekto ze v tescu kupim ?
Obrázok používateľa
Lime
 
Príspevky: 62
Obrázky: 3
Založený: 27 Mar 2010 13:20 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odcestovanie

Odoslaťod astro » 31 Mar 2010 14:31 pm

odkiaľ si?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Odcestovanie

Odoslaťod Darkriser » 31 Mar 2010 14:37 pm

Ak mas pristup do Tesca, tak tam hodiny mavaju.
Ja som tiez v Tescu kupil este davno, obycajne analogove, nestali viac ako 200SKK (cili 6 a pol evra).

Podla mna svietit furt 4 dni nie je dobre.
A nesvietit 4 dni nie je dobre urcite.

A ze rastlinky neprospievaju? Kdesi som cital, ze to je prirodzena reakcia, kedze vacsina rastlin sa pestuje emerzne.
Neviem, ci je to pravda, ale z vlastnej skusenosti potvrdzujem.
Mam dve akva (druhe sa len "startuje") a v oboch mi na zaciatku "odisli" povodne listy.
Zhnedli a "uschli" (hej, vo vode :lol: ).
Lenze zaroven zacali prudko pucit nove listy, takze nemam strach, ze by neprosperovali...jednoducho zhodia stary
kabat a oblecu novy...
Darkriser
 
Príspevky: 36
Obrázky: 5
Založený: 17 Feb 2009 10:05 am
Bydlisko: Bratislava, SR

Re: Odcestovanie

Odoslaťod martin_s » 31 Mar 2010 14:37 pm

v tescu ich urcite maju (pokial nemas na mysli tesco expres, cize supermarket)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Odcestovanie

Odoslaťod Lime » 31 Mar 2010 15:01 pm

Super dikes, som z BA, Tesco PETRZKA to isti
aj tak ich raz budem potrebovat a nechavat cerstvo nasadene bez svetla bolo aj podla mna hlupost
Dakujem
Obrázok používateľa
Lime
 
Príspevky: 62
Obrázky: 3
Založený: 27 Mar 2010 13:20 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odcestovanie

Odoslaťod astro » 31 Mar 2010 15:04 pm

tesco, ikea (tam asi najlacnejšie), terno, hornbach, baumax.... a keby aj nie tak hociktoré elektro
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Odcestovanie

Odoslaťod martin_s » 31 Mar 2010 15:05 pm

Ked si z BA tak skoc do ikei. Mechanicke 2ks stoja spolu myslim okolo 130,- Sk
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Odcestovanie

Odoslaťod momo66 » 31 Mar 2010 17:18 pm

Moja otazka tie mechanicke neni su hlucne? ako naprikla tikanie alebo daco? Mam rad ticho a tiez pokukujem po spinacich hodinach digitalne su drahe neviem ako moc hlucne su tie mechanicke. Ma dakto skusenost?
momo66
 
Príspevky: 50
Obrázky: 6
Založený: 09 Mar 2010 22:50 pm

Re: Odcestovanie

Odoslaťod Ajven » 31 Mar 2010 17:31 pm

Mechanicke pri vypadku el. energie prestanu ist(samozrejme iba pocas trvania vypadku), cize nastane posun oproti realnemu casu. Kvoli tomuto su vyhodnejsie digitalne, cena digitalnych je tak od 7-8 €.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odcestovanie

Odoslaťod martin_s » 31 Mar 2010 19:23 pm

Hlucne nie su vobec. To tikanie by si pocul asi iba keby si mal hlavu pri nich.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Odcestovanie

Odoslaťod jiri sajar » 31 Mar 2010 20:40 pm

:angel: kolegovci majú pravdu, nie su hlučné ... pravda ak si nekúpiš kyvadlové ... :angel:
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Odcestovanie

Odoslaťod D.. » 31 Mar 2010 21:01 pm

Ja som pred par rokmi kupil 2 ks mechanicke v Tescu a po case zacali byt viac pocutelne ako na zaciatku - mal som ich cca 2m, resp. 4m od postele. Minuly rok som v Lidli kupil za 3,99,- €/ks dvoje elektronicke, zatial idu.
U elektronickych sa niekedy spominali problemy s nahodnym resetovanim, je to tu urcite preberane v inych temach.
Mne elektronicke vyhovuju aj v tom, ze mozno nastavit viacero kombinacii spinacich casov - napr. mam iny rezim na vikend nez na ine dni.
AK potrebujes rychle riesenie, kup tie lacne mechanicke, a ked v buducnosti natrafis na akciu (Baumax, Hornbach,Lidl,...) na elektronicke, tak pouvazuj o vymene.
D..
 
Príspevky: 49
Obrázky: 8
Založený: 26 Júl 2004 12:42 pm

Re: Odcestovanie

Odoslaťod Lime » 01 Apr 2010 00:45 am

kupil som v tescu elektricke nasadil v akva :-) ale ta pliesen mi zacina po tyzdni vadit, snad ked tam budem mat rybicky tak sa to unormalni hold tri tyzdne cakat to bude hroza ich tam aj pustit, najhorsie je ze uz sa zacala tvorit nielen na drevach ale aj na na anubiasoch a zadnej stene akva. vraj to zmizne dufam ze hej ale to je do ibej temy ako cestovanie :-)
este aj tie dve vallisnerie co tam mam tyzden uz maju tak malo spolocne zo zelenymi listami ze to snad ani nie su rastliny, cele su dokrcene a priesvitne a vsetko robim podla navodov tolko som toho precital, nechapem snad to predsa len nebude tym kremicitanovym strkom s malou zrnitostou 0,8 mm ale ked uz som ho nakupil, tak snad to nebudem musiet opat cele zabiehat od znova a cistit :'(
chalani ale vdaka za rady. tie hodiny budu dobra pomocka.
p.s. ide sviatky relax
Obrázok používateľa
Lime
 
Príspevky: 62
Obrázky: 3
Založený: 27 Mar 2010 13:20 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Odcestovanie

Odoslaťod Lime » 07 Máj 2010 23:14 pm

no uz sa to zlepsilo vdaka rybickam pliesen zmyzla, zivotodky aprisavnici to vycistili ale k teme, kupil som za 10€ elektricky fajn vec nadstavit sa da 18 casov a na kazdy den rozne v tyzdni, po dvoch tyzdnoch ked sa kazdy druhy ten hodiny resetli som dosiel k nazoru ze mam asi problem, svagor povedal ze ci je to vzdy ked vypne svetlo, a presne tak vyboj z neonky mi vzdy resetne hodiny, dal som mechanicke klasika 24 hodinove 2€, nastukal od 10:00 do 22:00 a parada, tiche ako elektricke kazdy den zapni v tych casoch a ak chcem zmenit cas na vikend len pozdviham cupliky a zatlacim a je to od 11:00 do 23:00
mechanicke hodiny su lepsie a su uplne tiche.
Obrázok používateľa
Lime
 
Príspevky: 62
Obrázky: 3
Založený: 27 Mar 2010 13:20 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.