potrebujem rychlu pomoc



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: potrebujem rychlu pomoc

Odoslaťod nostradamus » 02 Apr 2010 00:38 am

no nemozem s vami suhlasit akvaristika neny lahka...podla mna je to veda ako som sa poucil....pre spravny chod a fungovanie treba vela usilia,studuja,pokusov a omylov,je len od kazdeho jedinca ako sa im vyvaraju.....lenze aj to je na zaklade pokusov a omylov ludi pred nami... : D
Obrázok používateľa
nostradamus
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Založený: 07 Mar 2010 19:22 pm
Bydlisko: Topolcany

Reklama

Re: potrebujem rychlu pomoc

Odoslaťod arowana » 02 Apr 2010 07:52 am

ivett ml napísal:oni aj stracaju farbu a nejako ich toci nabok ,da sa s nimi este nieco robit? Bojim sa ,ci sme neurobili chybu v tom ,ze sme im dali do vody kamene ,ktore sme priniesli z vonku /predtym sme ich vyvarali asi 2 hodiny


Na podobných strašiakov,ako je vyváranie kameňov, koreňov a štrku, sa vykašli. :D
Sú to len amatérske latiny...

Zdravý diskus, pokial má aspoň trošku základ v podobe optimálnej veľkosti akvária / čo je vzhľadom k množstvu tvojich jedincov splnené /, teploty, kvalitného krmenia a pravidelnej výmeny vody, tak je to jedna z "najtvrdších" akvarijných rýb.
Prirodzená plachosť určitú krátku dobu, je pre tieto ryby príznačná, avšak nadmerná plachosť môže byť spôsobená buď špatným zdravotným stavom jedincov, alebo nevhodné parametre pre chov, uvedené vyššie.

V prípade diskusov, by som odporúčal viac jedincov. Jednak sa rýchlejšie dokážu adaptovať na dané prostredie v skupine a v dvojici sa v pohode cíti len pár, selektovaný vo vytieracej nádrži.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: potrebujem rychlu pomoc

Odoslaťod ivett ml » 02 Apr 2010 09:10 am

milkott napísal:takto akvaristi zbrklo zacinaju a potom to rychlo vzdaju, a pritom je to take lahke...

tu nejde ani tak o peniaze , ja som to akvarium az tak nechcela ale ako je doma tak som zmenila nazora tie rybky su predsa zive tvory
ivett ml
 
Príspevky: 7
Založený: 01 Apr 2010 21:05 pm

Re: potrebujem rychlu pomoc

Odoslaťod milkott » 02 Apr 2010 09:41 am

seriozne treba studovat, navstivit nejakych dobrych akvaristov popytat sa ako postupovat, sledovat pravidelne parametre vody a robit ciastocnu vymenu.... mohla by si sem dat fotku ako to tam vyzera... aky tam mas filter?
Obrázok používateľa
milkott
 
Príspevky: 148
Obrázky: 37
Založený: 27 Feb 2010 09:39 am
Bydlisko: trnava

Re: potrebujem rychlu pomoc

Odoslaťod Mario3 » 02 Apr 2010 10:31 am

Chovam discusi uz 9 rokov a pri dodrzani podmienok to nieje az taka narocna rybo.Najskor treba akva pripravit a potom nakup.Neviem kde sa kupovali tie ryby,ale aj dobre vyzerajuca ryba od predavajuceho moze prenosom-stresmi dorazit chora.Tazko sa to urcuje z pismen,treba to vidiet alebo opisat viac.
Mario3
 
Príspevky: 4
Založený: 06 Dec 2009 10:57 am

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.