Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod dmiba » 13 Máj 2010 08:09 am

Zakupil som difuzer Boyu CO-100, lenze po zapojeni na privod CO2 sa nedeje nic, vobec nic neuvolnuje ako keby vobec nemal v tej keramike dierky. Mozno som lama a nieco s nim treba spravit. Nevie niekto poradit? :idea:
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Reklama

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod BarbarOSA » 13 Máj 2010 08:20 am

Neporadim ti presne..
Iba som sa docital, ze treba vacsi tlak nato aby tam pretlacilo nejaku tabletu, alebo nieco co tam rozpusta CO2..
Pouzivas flasu ci burciak??
Tu je odkaz nejaky : http://rybicky.net/forum/11089
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod Tatoo » 13 Máj 2010 08:22 am

Nevieme aký systém CO2 požívaš - tlak. flašu alebo kvasinkovač ? Tak či tak-to potrebuje určitý stupeň tlaku na pretlačenie keramickej patrony. Bud mierne zvýš tlak na flaši, alebo musiš počkat na vytvorenie dostatočného tlaku z kvasnic, ešte si prekontroluj spoje na hadičkách či ti niekde neuniká CO2 po ceste k difuzéru.
-odkaz na skúsenosti majitelov: http://rybicky.net/forum/11089
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod Tatoo » 13 Máj 2010 08:24 am

BarbarOSA napísal:Neporadim ti presne..
Iba som sa docital, ze treba vacsi tlak nato aby tam pretlacilo nejaku tabletu, alebo nieco co tam rozpusta CO2..
Pouzivas flasu ci burciak??
Tu je odkaz nejaky : http://rybicky.net/forum/11089



Barbar si rychlejší :lol:
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod BarbarOSA » 13 Máj 2010 08:34 am

Tatoo napísal:Barbar si rychlejší :lol:


Hej hej trosku som ta predbehol..
Nemam s tymto produktom skusenosti, len nasiel som to, som aj tam registrovany tak som to sem supol..
Ja tiez ked som zacal pouzivat burciak, tak sa mi zdalo ze nejak malo toho ide do vody..
Zistil som ze T-kus na hadicke bol o nieco uzsi ako hadicka, cize hadicka sedela, ale nie tak natesno a prepustala..
Vymenil som za iny T-kus, este som tam urobil nejake upravy, bol taky rozoberatelny, tak som ho rozobral, sekundakom polepil najprv a este prelakoval frajerkinym lakom :lol:
Potom uz len hadicku pekne dorovna zastrihol, lebo aj to som mal len tak hocijak ked som to pozeral..
A uz to ide tak ako ma, namiesam a frcim, test je pekne zlty rano a na vecer slabozeleny a ja som rad, ked su radi rastlinky a ryby :roll:

Takze bud bude niekde unikat tlak, lebo tam je pisane, ze to aj burciak pretlaci, alebo neviem..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod dmiba » 13 Máj 2010 09:09 am

CO2 je z burciaku. Diffuzer som v ramci skusky zapojil aj na vzduchovac a vobec nic, ani ked som zapojit 2 hadice na vyvody vzduchovaca a cez T to natlacil do jednej a potom do diffuzera. Ani jedna bublinka.
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod BarbarOSA » 13 Máj 2010 09:13 am

Precitaj este raz navod, ako co treba urobit a skus to tak..
Vzduchovac myslim nema take tlaky ako CO2 flasa, alebo uzavrety burciak, ktory by roztrhlo :-D
Ale neviem no skus hladat najprv po ceste k difuzeru, az potom na produkte..
Moze byt sice vadny nepochybujem o tvojom postupe, ale skus najprv takto, mozno aj inym pomozes :-D
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod Tatoo » 13 Máj 2010 09:15 am

dmiba napísal:CO2 je z burciaku. Diffuzer som v ramci skusky zapojil aj na vzduchovac a vobec nic, ani ked som zapojit 2 hadice na vyvody vzduchovaca a cez T to natlacil do jednej a potom do diffuzera. Ani jedna bublinka.


hmm, neviem teda a co takto bezpečnostný ventil na hadičke - smer jeho zapojenia, možno ho osadit iba v smere šipky, alebo ak je to v poriadku vyber keramickú patronu a skús bez nej ( ak pojde vzduch tak je zlá keramika ), ak pravda ide vybrat ...
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod dmiba » 13 Máj 2010 09:49 am

BarbarOSA napísal:Precitaj este raz navod, ako co treba urobit a skus to tak..
Vzduchovac myslim nema take tlaky ako CO2 flasa, alebo uzavrety burciak, ktory by roztrhlo :-D
Ale neviem no skus hladat najprv po ceste k difuzeru, az potom na produkte..
Moze byt sice vadny nepochybujem o tvojom postupe, ale skus najprv takto, mozno aj inym pomozes :-D


Navod k tomu nebol
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod dmiba » 13 Máj 2010 09:53 am

Tatoo napísal:
dmiba napísal:CO2 je z burciaku. Diffuzer som v ramci skusky zapojil aj na vzduchovac a vobec nic, ani ked som zapojit 2 hadice na vyvody vzduchovaca a cez T to natlacil do jednej a potom do diffuzera. Ani jedna bublinka.


hmm, neviem teda a co takto bezpečnostný ventil na hadičke - smer jeho zapojenia, možno ho osadit iba v smere šipky, alebo ak je to v poriadku vyber keramickú patronu a skús bez nej ( ak pojde vzduch tak je zlá keramika ), ak pravda ide vybrat ...


Bezpecnostny ventil tam pri skusne nebol. Keramika vybrat z neho bez poskodenia nejde, typujem, ze bude zla. :( Poslem asi na reklamaciu.
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod Tatoo » 13 Máj 2010 10:14 am

OK, nabudúce kupuj veci co idú rozobrat :lol: , navyše po čase treba keramickú čast- patronu vyčistit ( napr. v save ) hlavne od kvasiniek-burčiaku sa udajne zanaša mikročasticami (nečistotami ).
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod BarbarOSA » 13 Máj 2010 10:19 am

Tatoo napísal:OK, nabudúce kupuj veci co idú rozobrat :lol: , navyše po čase treba keramickú čast- patronu vyčistit ( napr. v save ) hlavne od kvasiniek-burčiaku sa udajne zanaša mikročasticami (nečistotami ).


Od burciaku sa zanesie aj klasicka hadicka, nie to este difuzer 8)
Ja ked menim burciak vymenim rovno aj hadicku, lebo vzdy tam je na konci, tom ponorenom v akva taky chumacik vyzera to ako plesen, ale smrdi to po kvasniciach a je to take mazlave, taka hmota ktora sa da poriesit cez dalsiu flasu medzi burciakom a akva, niekto to aj pouziva, niekto nie..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod eminence » 13 Máj 2010 10:28 am

tipujem ze burciak nema taky tlak aby to pretlacil, a niekedy trva aj dva tri dni kym sa natlakuje tak aby to slo, ak medzitym neunika niekde CO2 inde. ja mam tiez taky pochybny neznackovy difuzer napojeny na co2 flasu, sice mi to pretlaci, ale .... bublinky idu zhruba v takom mnozstve ako cez vzduchovaci kamen a vobec nie su miniaturne, a pritom to sici, takze v obyvacke je to pocut. takze je na dve veci :( . mozno ma niekto ine skusenosti, ja pisem svoju

a este ked pouzivate burciak, je dobre to urobit cez precistujucu nadobu. odpadnu starosti s tym ze sa ten neporiadok dostane do difuzeru, a tiez sa minimalizuje moznost rizika toho, ze rybicky poplavu v aklohole :)
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod dmiba » 13 Máj 2010 11:38 am

eminence napísal:tipujem ze burciak nema taky tlak aby to pretlacil, a niekedy trva aj dva tri dni kym sa natlakuje tak aby to slo, ak medzitym neunika niekde CO2 inde. ja mam tiez taky pochybny neznackovy difuzer napojeny na co2 flasu, sice mi to pretlaci, ale .... bublinky idu zhruba v takom mnozstve ako cez vzduchovaci kamen a vobec nie su miniaturne, a pritom to sici, takze v obyvacke je to pocut. takze je na dve veci :( . mozno ma niekto ine skusenosti, ja pisem svoju

a este ked pouzivate burciak, je dobre to urobit cez precistujucu nadobu. odpadnu starosti s tym ze sa ten neporiadok dostane do difuzeru, a tiez sa minimalizuje moznost rizika toho, ze rybicky poplavu v aklohole :)



Takze problem vyrieseny. Ta keramika musela trosku navlhnut a samozrejme burciak sa patricne natlakovat. Vzduchovaci kamienok mal predsa len vacsie otvory a nepotrebovalo to teda taky tlak. Mimochodom CO2 nepustam priamo do akva, cistim ho v jednej mensej flasi s vodou. Takze ziadne chumace a caste zanasanie difuzeru. Pred tyzdnom som kupil vzduchovaci kamienok, co robi bublinky o velkosti tych co robi aj ten Boyu, pricom rozdiel v cene je slusny. No mam este ine kamienky a tie robia velke bublinky.

Nema niekto skusenosti s niecim inym, co sa da pouzit ako difuzer a robi uplne jemne bubliky, alebo rozpusta lepsie CO2 vo vode? :angel:
Obrázok používateľa
dmiba
 
Príspevky: 118
Založený: 25 Mar 2010 17:03 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod Peter Lupták » 13 Máj 2010 12:02 pm

Kvalitne lipove drievko.
Peter Lupták
 
Príspevky: 211
Obrázky: 22
Založený: 26 Nov 2007 13:31 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Boyu CO-100 difuzér mi nefunguje

Odoslaťod BarbarOSA » 13 Máj 2010 12:04 pm

dmiba napísal:Nema niekto skusenosti s niecim inym, co sa da pouzit ako difuzer a robi uplne jemne bubliky, alebo rozpusta lepsie CO2 vo vode? :angel:


No kazdy to ma nejak vyriesene, myslim co pouziva CO2 a co sa mu osvedcilo..
Ja mam vnutorny filter Aquael Turbofilter 650 a ma taku nadobku, v ktorej mam dalsi molitan, pricom aj pod nadobkou je molitan..
Vo vnutri tej nadobky mam molitan, aktivne uhlie a zase molitan..Hadicku priamo z burciaku mam zavedenu do rurky ktora je pripevnena o tu nadobku a na ktorej je nastoknuty ten prvotny molitan..
Filter vtahuje bublinky CO2 nicim roztriestene proste velke bubliny do filtru a tam sa to rozpusti, takze z filtru von vychadza iba voda obohatena o CO2 a ziadne bubliny, samozrejme ze niekedy to vyprskne trochu bublin, ale to je minimum a mozno aj dobre, lebo by toho CO2 vo vode bolo uz asi aj privela..
Viem ze to takto robia ludia aj s externymi filtrami, do privodnej hadice do filtra namontuju hadicku z tlakovej flasi alebo burciaku a vo filtry sa to rozpusti a ide von to iste co mne, cize úrincip ten isty..
Este som mal dobre skusenosti s tym ako je vypust vnutorneho filtra tak sa tam da dat hadicka na vzduch, ktory je podtlakom a prudom vody vtahovany do akva z vonkajsieho prostredia, tak tam som upevnil hadicku tiez priamo z burciaku do ktorej na konci som napchal cigaretovy filter, ten rozbijal bublinky na miniaturne, take ze ich ledva bolo vidno, tiez to bolo dobre, ale nie az take ucinne pricom akva bolo plne bubliniek, ale viditelnych len s tvarou nalepenou na akva..
Popripade rebrik, alebo flipper ci ako sa to vola vcera to bolo na burze, alebo zvon do ktoreho ale treba co2 davkovat..
Moznosti je vela..
Zaklad necerit hladinu, aby ste nyvtesnili CO2, vypnut vzduchovanie, aj ked v tom som daky vyznam nevidel, aj ked slo vzduchovanie co2 bolo v akva stale rovnako a rovnomerny pohyb vody v akva aby bolo co2 zasobovane cele akva nie len kusok od filtru, vela stastia .-D
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.