Novy filter AQUAEL mini



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 02 Máj 2003 18:07 pm

Ahoj
Jedna konstrukcia toho mojho filtra (zelena rurka) mala taky mensi problem, ktory tu ale nechcem rozpisovat. Tak som isla do miestnej akvaristiky kupit novy a namiesto 100 Sk takehoto filtra som neodolala a kupila som filter AGUAEL mini TYP FAN.
Na upevnenie filtra som nepouzila "drziak filtra", ale pouzila som len prisavky (kedze akva je kmplet zakryte sklom, inak by mi vsetky ryby vyskakali- mam to odskusane- fakt nie je pekny pohlad na ususenu gupku...). Filter pekne drzi. Len som uzavrela ten privod vzduchu, takze teraz len filtruje, nepusta vzduch. Inak sa mi zdalo, ze potom vydava dost hlucne zvuky.
Stary filter som tam samozrejme nechala- aspon tak 3 dni ho tam necha, kym sa nevytvoria bakterie v tom novom molitane... Potom planujem niekde v rohu nechat hadicku so vzduchovacim kamienkom- kvoli poctu rybiek, ktore potrebuju O2
Mam taku otazku... Mate niekto skusenosti s takymto filtrom? Ked sa ten molitan opotrebuje, daju sa kupit naplne? kolko to asi stoji? Nestaci potom kupit normalny molitan ako do bezneho filtra (ako som mala predtym) a vystrihnut potom spravny tvar?
Filter ma byt podla navodu uplne ponoreny a to aspon 3 cm pod hladinou vody. Teda ked budem menit vodu, tak ho radsej vypnem a vyberiem... ok
Tak to by bolo asi vsetko... :D Inak kupila :!: som nejake Valisnerie gigantea (neviem, ako sa pise). To je zazrak, ze mali nejake rastliny! Ja som tam dosla len, ze sa spytam a oni mali! Neuveritelne! :shock:
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Reklama

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 02 Máj 2003 19:10 pm

ahoj Astrid,

mam ten filter:
-koncovka vytoku nie je dodavana, je to extra prislusenstvo ktore si mozes dokupit; ja ju mam urobenu zo striekacky a hadicky
-ked odpojis pridavanie vzduchu tak je filter uplne nehlucny, ale ked si nastavis jemne dovzduchovanie na konci hadicky - tak je to ok
-pouzivat dalsie vzduchovanie sa mi zda zbytocne
-tu 'pasku' na drziak nepouzivam ani ja. tiez to mam len na prisavkach.
-taky biomolitan sa da kupit a stoji 20-30Sk, ale mozes si aj vyrezat
-ja mam filter uplne na dne, ale mal by byt aspon par cm pod hladinou
-rozhodne ho nevyberaj z vody ked bezi, vrtulka je totiz 'mazana' vodou
-filter ma dost velky tah a tak by som ho radsej nedaval do nadrze s uplne malymi rybkami, tam sa da pouzit 'zelena rurka'

ahoj :D
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 02 Máj 2003 20:01 pm

Jej Jacik, ani nevies, ako si mi pomohol. Naozaj. Cize tu hadicku si priskrtil skrtidlom alebo ako? Ako si dosiahol to jemne vzduchovanie? Kedze mas filter na dne (asi to aj ja skusim) asi mas tu hadicku predlzenu, lebo takto ako je sa mi zda kratka. No a zda sa mi, ze dost viri vodu. Niektorym rybkam sa to celkom paci... :D Inak nevadi to, napr. rastlinam?
Potom popripade uvazujem o kupe este jedneho- do druheho akva. Tento bol kupeny tak viac-menej na skusku (i ked pekne draha skuska :) )
Este raz dik za pohotovu odpoved :D
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 02 Máj 2003 20:29 pm

hadicku jednym koncom nasadis na filter - podla navodu - a na druhom konci je taka cierna hlavicka. no a ta cierna hlavicka sa da rozobrat na dve casti. a ked tocis jednou oproti druhej tak nastavujes kolko vzduchu si ma filter prisat. vyskusaj a uvidis.

hadicku nemam predlzenu ale mam vysoke dno a nizke akvarium :? . ale ak mas kratku tak ju mozes nahradit obycajnou vzduchovacou aku mas do 'zelenej trubky' :D . alebo daj filter vyssie. ja ho mam uplne dole aby nasaval co najviac kalu. ale to je fuk.

silu nasavania vody si mozes menit tym cervenym kolieskom. ked otvoris filter tak uvidis ako sa otvara a zatvara zaklopka k turbinke.

ak ti velmi viri vodu tak mozes znizit silu nasavania, alebo pridat viac prisavania vzduchu alebo si urobit vytokovu rampu (koncovku vytoku), proste nasadis do vypustoveho otvoru filtra nejaku trubicku s dierkami a je to. nic extra v tom nehladaj :D - ja som si znizil vykon minimum.

este pre istotu som sa presne pozrel na typ toho mojho:
AQUAEL
typ FAN1
max. prietok 300l/h

aquael robi viacero typov, ale princip je rovnaky - ale presne rozdiely uz neviem - kupil som ho pred rokom a popis je uz davno vyhodeny .... :?

ahojky
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 02 Máj 2003 22:21 pm

Aha, takze tak sa da regulovat ten vzduch... Ja som zistila len to, ze ked je to otvorene (bez tej vrcnej casti), tak ide stale aj vzduch, ale ked som to tam nasadila, tak chvilu slo ako predtym a potom prestalo- len filtrovalo.... Takze pootocenim- OK :D
No a to s tym kolieskom, to som uz zistila- "manual" som si precitala a toto tam bolo. No ale s tym pootocenim tam nic nebolo :( Takze to vyskusam.
No a este: to prudenie vody neskodi rastlinam?
Este raz dik, maj sa :D
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 03 Máj 2003 09:30 am

No a este: to prudenie vody neskodi rastlinam?
skus sa pozriet tam:
z http://planta.aquariana.cz
Vyziva akvarijnych rostlin

Optimalizace příjmu živin prouděním vody v akváriu
 
Především je to proudění vody v akváriu, které umožňuje vyšší příjem živin rostlinami při intenzívním osvětlení. Nemělo by samozřejmě přesáhnout rozumnou mez, kdy rostliny jsou již zcela zmítány turbulencí vody a nejsou schopny zaujmout optimální postavení vůči světelnému záření. Podotýkám, že toto proudění má význam pro rostliny především při intenzivním osvětlení. V nočních hodinách (světlo vypnuto) však může mít význam i při vytápění nádrže kvůli zajištění rovnoměrné teploty v celém objemu akvária. Pohyb vody na hladině (nebo také vzduchování) v nočních hodinách zajišťuje dostatečný přísun kyslíku pro živočichy v akváriu.
Tvrzení obsažená v některých (obchodně zaměřených) textech, že proudění či provzdušňování vody či dokonce kyslík škodí akvarijním (vodním) rostlinám, považuji za naprosto nepodložená.
(Je o nich psáno v jiných částech těchto stránek).
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 04 Máj 2003 17:54 pm

No dnes som tak trochu experimentovala s nastavenim vzduchovania- predlzila som hadicku pre lepsiu manipulaciu a skusila som to pootocit. Ja som zistila len, ze ak je to v jednej polohe, vzduchuje to, ak v inej, nevzduchuje. Tak neviem.... ci sa da nastavit nieco medzi tym (jemne vzduchovanie)
Prave ked som znova zapla svetlo a pozerala na filter, ako bublinkuje- co nevidim? Vnutri vo filtri je mala gupka. Tak som filter rychlo vytiahla zo zastrcky, dala do vedra trochu vody a tam som otvorila filter aj vytiahla ten molitan. Rybka o velkosti asi 1 cm bola v poriadku- dala som ju spät do akvaria. Takze s tymi malymi rybkami si mal pravdu... :(
Inak molitan som preplachla vo vode a teda kopa svinstva ostala v tom vedre... Neviem, ako to mam vyriesit s tymi malymi... nie su tie mezdery pri vstupe do filtra privelke? Mohli ich teda urobit mensie. Co by sa stalo, keby tam rybka ostala dlhsie??? Ako to mam vyriesit, ked chcem mat aj nejake male rybky v akvariu?
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 04 Máj 2003 18:30 pm

da sa nastavit aj medzipoloha. skus iba uplne jemne pootocit a chvilku (minutu, dve) pockaj a uvidis. az ziskas cit tak uz ti to pojde super.

ked ti nasava rybky tak pouzi tu 'zelenu trubku' ;). ale ked chces pouzit ten novy filter tak skus dat pred vstupy do filtra kusok molitanu - najhrubsi aky najdes - a uz ti rubky nenasaje. a keby tam rybka zostala dlhsie tak jej to zdraviu zrejme neprida ...

ahoj

ps: inac vsimas - nas sukromny kanal :D
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 04 Máj 2003 18:57 pm

No dik za odpoved, iked si ma velmi nepotesil... :(
Jasne ze chcem pouzit ten novy filter, ved naco som vyhodila 500 Sk ? Nejako to budem musiet vymysliet- mozno nejaku sietku tam skusim upevnit alebo nieco take... No takze teraz mam fakt uzasnu naladu- filter bere rybky a este tie ostatne su aj chore- fakt uzasny den! :(

PS: no hej, nas sukromny kanal... co uz, ked nikto iny sa nechce podelit so svojimi skusenostiami s fitrom... (i ked samozrejme, mozno nema ten isty typ, potom je to ok)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod salik » 04 Máj 2003 19:11 pm

jacik napísal:ps: inac vsimas - nas sukromny kanal :D
:P

Astrid -
tak neviem, ako moze takyto filter nasat rybku? pozeram na ten obrazok...
Obrázok Obrázok
to sa akoze dostala cez tie mriezky?...alebo je to iny filter.... :idea:

jacik napísal:ak ti velmi viri vodu tak mozes znizit silu nasavania, alebo pridat viac prisavania vzduchu alebo si urobit vytokovu rampu (koncovku vytoku), proste nasadis do vypustoveho otvoru filtra nejaku trubicku s dierkami a je to. nic extra v tom nehladaj - ja som si znizil vykon minimum.

tak to odporucam aj ja - nasad tu "dierkovanu" hadicku a filter daj na maximum
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 04 Máj 2003 19:22 pm

Ano, je to presne ten filter a ANO, preslo to cez tie mriezky... nuz co uz...
Vykon filtra by mal byt na minime, mozno skusim to s tou hadickou...
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod salik » 04 Máj 2003 21:27 pm

...ale ved tam mas vnutri milotan, ci nie?
ak ano - daj tam toho molitanu viac, nech tesne sedi s krytom :idea:

ten vytok mozes vyriesit napr. aj takto -
Obrázok
alebo
Obrázok
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 04 Máj 2003 21:59 pm

No s tym molitanom je to tak, ze vnutrajsok filtra je rozdeleny takou prepazkou na dne casti- v tej väcsej je molitan.
Mozno to skusim, ze tam pridam este dalsi, ale ono to tam fungovalo asi tak, ze zaspinena (detritom) bola hlavne len jedna polka toho molitanu- ta polka, ktora je blizsie k tej strane bez molitanu... Neviem, ci si to vies predstavit- asi nie. No a ked som ho preplachovala, boli tam zachytene aj nejake zvysky korienkov (co som presadzala rastliny a kusky zostali plavat vo vode). To len na ilustraciu, ze to vtiahne cez tie medzery aj nieco väcsie ako su zrnka detritu...
S tym odtokom- mozno to tiez skusim, ale to samozrejme nie je desatminutova zalezitost, kym nieco take vyrobim, problem je aj kde zohlat material atd (ak to nechcem kupit uz hotove). Inak ja som kupovala ten filter hlavne zato, ze bol omnoho mensi ako klasicky "zelena rurka" :) a aj lepsie vyzera. No ale ak tam dam ten vymysel s odtokom... ach jaj... No hadam nieco vymyslim...
Dik za rady, cau
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod fero » 05 Máj 2003 07:01 am

Nemam doma Aquel mini, ale Fluval 3Plus. Takisto je to vnutorny filter a aj ja som mal pocit, ze prudenie vody, ktore sa mi zdalo prilis silne skodi. Tak som si kupil v predajni trojdielnu plastovu trubicku s dierkami. Boli pri nej aj klby na nastavenie roznych smerov a prisavky na sklo. A cuduj sa svete, ta plastova trubicka bola original na filtre Aquel. Stala ma okolo 130,- Sk. Teraz mi prefiltrovana voda pekne tecie zhora a este mi aj prevzdusnuje vodu. :lol:
A este: Filtre mam nastaveny na max. vykon. Molitan, ktory je vo filtry som prerezal na dve polovice a ked cistim filter, tak vycistim vzdy len jednu polovicu molitanu. Pri dalsom cisteni, vycistim tu druhu polovicu a tak to striedam a verim, ze tento sposob rozdlenia molitanu a jeho cistenia mi stale udrziava "dobre" bakterie. :lol:
Obrázok používateľa
fero
 
Príspevky: 196
Obrázky: 25
Založený: 09 Apr 2003 13:04 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 05 Máj 2003 11:03 am

fero:
kde si kupil tu vytokovu trubicku original na Aquael? v kosiciach alebo v poprade?
ja ju mam urobenu z hadicky a striekacky. funguje mi uz aspon rok, ale original by som si kupil. ked stoji 130Sk... ;)

astrid:
filter ta stal 500Sk? v KE som ho kupil (namaham pamat...) za nieco vyse 300Sk .... :shock:

salik:
tah filtra je dost velky, takze ked das zvnutra molitan, tak to pravdepodobne (neskusal som) nepomoze. filter nasava fakt silno... myslim ze pomoze prikryt vstupne dierky molitanom ale zvonku. ale to sa zasa bude molitan zanasat .... :?
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod fero » 05 Máj 2003 11:16 am

Trubicku som kupil v Poprade. Je dlha asi 40 cm. Kupoval som ju asi pred 1 rokom, ale nevidim dovod aby ju uz nemali. Pojdem pozriet a napisem ti aktualnu cenu. Ak ti bude vsetko vyhovovat, tak ti ju mozem doniest na stretnutie v Goleme. 8)
Obrázok používateľa
fero
 
Príspevky: 196
Obrázky: 25
Založený: 09 Apr 2003 13:04 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod salik » 05 Máj 2003 21:53 pm

tah filtra je dost velky, takze ked das zvnutra molitan, tak to pravdepodobne (neskusal som) nepomoze. filter nasava fakt silno... myslim ze pomoze prikryt vstupne dierky molitanom ale zvonku. ale to sa zasa bude molitan zanasat .... :?

- nechcel som znizit vykon ale zabranit nasatiu rybiek - ak sa ten nasavaci "kos" zaplni molitanom - nic velke sa dovnutra uz nedostane :idea:

- na ten odtok mozes skusit nasadit napr. malu kocku molitanu - len aby to trochu rozbilo ten pociatocny tlak
alebo si kup priamo vyrobok na tvoj filter, tam niet co riesit
http://www.aquael.pl/en/akwarystyka/akcesoria.php?id=224
0026 Aquarium Sprinkler
Obrázok
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod fero » 06 Máj 2003 06:58 am

Jacik, ta trubicka na Salikovej fotke je presne ta co som kupil v Poprade. Cenu som zatial nezistil, ale vsetko bude. :)
Obrázok používateľa
fero
 
Príspevky: 196
Obrázky: 25
Založený: 09 Apr 2003 13:04 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 06 Máj 2003 07:40 am

fero:
tak ta teda poprosim aby si mi ju kupil, cena moze byt kludne aj do 250Sk. stretneme sa v Goleme (vcera som tam bol, najdete to vsetci v pohode) a mas u mna velke pivo (alebo aj dve ;) ).

jaro

ps: ked ju v PO nekupis tak mi napis, aby som sa mohol pozriet a pripadne kupit ju v KE. aj ked tu v KE som ju este nevidel ... :roll:
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 06 Máj 2003 08:45 am

salik napísal:- nechcel som znizit vykon ale zabranit nasatiu rybiek - ak sa ten nasavaci "kos" zaplni molitanom - nic velke sa dovnutra uz nedostane :idea:


ide o to ze tie vstupne dierky nie su kolmo cez kryt filtra. vtedy by pomohol molitan umiestneny vo filtry, pretoze rybka by mohla 'pohnut plutvickami' a odplavat prec. :idea:

ale tie dierky su vyustenim asi 2-3 cm dlhych kanalikov, takze ked sa rybka dostane do kanalika tak ma smolu a uz je pre nu lepsie ked sa dostane az do nasavacieho kosa k molitanu, tam voda neprudi az tak silno a ma tam aj par cm3 miesta. takze chvilu snad prezije. vid. Astrid

takze preto si myslim ze najlepsie je zabranit aby sa rybka vobec nedostala do blizkosti filtra, pretoze z tych kanalikov uz nevyplava ... :(

alebo pre velmi male rybky (1cm) pouzit radsej filter 'zelena trubka' ;).

inac ten filter AquaEl Fan1 je super, mam ho uz vyse roka a je uplne tichy. :D

ahoj
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 08 Máj 2003 11:15 am

Vcera som robila nieco na PC a zrazu pocujem taky cudny hlasny zvuk z fitra. Pozriem sa do akvarka a isli z filtra bublinky (vzduchovanie mam zatvorene) a potom zrazu z vypustu filtra vysla taka mala hnedasta hmota. Potom uz nebol ziaden zvuk, ani bublinky (ako ma byt). Neviem, ci je mozne, ze to bola mala rybka. Asi hej :cry:
Preto som dnes zobrala rozum do hrsti a z noveho kupeneho sitka do kuchyne (velkost medzier asi jeden milimeter) som vystrihla tu sietovinu a pomocou silonu som ju zviazala do ziadaneho tvaru. Bol tu isty problem a to ten, ze na okrajoch sa "parala". No ale hadam vydrzi.
Takto vyrobenu sietovinu som upevnila pomocou dvoch gumiciek na filter. Aj by som to vyfotila, avsak nemame fotak :( Ale uz sme nejaky super digitalny objednali, takze hadam niekedy buduci tyzden. Potom vsetko pofotim :D

Hadam bude mat ta sietovina uspech. Podla mna by mala mat, aspon co sa tyka rybiek. Dufam ale, ze cez tie male dierky prejde detrit a nebude sa mi usadzovat na tej sietovine :?
Inak ten filter co sa tyka filtracie je uplne super. Za ten tyzden, co ho mam som ho uz dvakrat cistila vo vedierku s akvarijnou vodou a vzdy som vyliala samy "hnus". Zistila som, ze ma prietok 260l/h takze objem akvaria prefiltruje za hodinu styrikrat... To je dobre, nie? :D
Cau
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod kubrik » 08 Máj 2003 16:13 pm

mne sa stalo to iste a to s dost velkou rybkou, otocil som to na sklo a tiez uvazujem o nejakej sietovine
Obrázok používateľa
kubrik
 
Príspevky: 51
Založený: 12 Apr 2003 08:42 am
Bydlisko: n.z.

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod jacik » 10 Máj 2003 22:29 pm

Astrid: s tou sietkou je to super napad :idea:
jacik
 
Príspevky: 1026
Obrázky: 24
Založený: 15 Jan 2003 09:56 am
Bydlisko: Trenčín

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 16 Máj 2003 14:55 pm

No super napad to mozno je, ale pocas poslednych asi troch dni som asi trikrat spozorovala opät to iste- filter bol chvilu hlucny, vypustil nejake rozomlete (?) kusky a potom bezal ticho dalej. Ale dnes som po 9 dnoch opät menila vodu, aj som odkalovala (skor som nemala cas) a ked som v 7 litrovom vedre s akvarijnou vodou preplachovala ten molitan, voda ostala uplne hneda. Touto vyzivou som poliala kvety. Takze mozno to robil ten filter zato, ze uz bol "plny". Neviem.
Inak ta sietka, co je na filtri- trochu som ju preplachla pod vodou a ako bola pritlacena na mriezky filtra, tak tam ostali bledohnede pasiky. Takze nejaky ten detrit sa usadzuje aj v sietke. Mozno niekedy v buducnosti skusim menej hustu sietku- problem ale je v tom, ze s väcsimi medzerami maju uz len s velkostou asi 2-3 mm. A to sa mi zda uz vela. No ved uvidim.
Bola som sa spytat na cenu tohto filtra v druhom akva obchode tu v Senci a povedali, ze ho mavaju asi tak v cene okolo 380 Sk! Takze ten moj som teda kupila riadne nad cenu. Ale zajtra sa chystame do Biotopu aj do Symbiozy, takze tam sa povypytujem a pripadne aj kupim este jeden (do druheho akvaria). Inak hadam sa mi podari kupit aj nejake pekne rastlinky.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.