Voda z klimatizace :)



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Voda z klimatizace :)

Odoslaťod zvejk » 25 Jún 2007 10:32 am

Dostal jsem dabelsky napad :)
Mam tu mobilni klimatizaci a vyteka z ni voda (kondenzat). Kdyz jsem meril parametry, tak jsou idealni. NO2,3nNH3-0mg. tvrdost malinka alkalita take krasa. Dal jsem meril Fe,Cu a Ph... podle vseho to je jako temer dokonala destilka. Co myslite, dalo by se to pouzit do akva?
vim, spoustu veci jsem nemeril, buhvi z ceho je odparnik a tak.
Co si o tom myslite? Asi blbost, ale vyresilo by to me problemy se vstupni vodou s vysokym N a nemoznost pouziti RO.

p.s: klima je z PRC, tedy ciny :)
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Reklama

Re: Voda z klimatizace :)

Odoslaťod majko » 25 Jún 2007 10:34 am

No a rurky nie su nahodou z Cu ?
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: Voda z klimatizace :)

Odoslaťod barky » 25 Jún 2007 10:37 am

Odlhcovace pracuju na rovnakom principe a vela chovatelov pouziva tu vodu bez problemov aj pri chove a mnozeni problematickych druhov a to niektore maju aj rurky z Cu. Niektori tuto vodu este doporucuju pred pouzitim dezinfikovat UV ziarenim, niektori to vsak nerobia a nemaju problemy.
barky
 
Príspevky: 1431
Obrázky: 33
Založený: 01 Apr 2003 15:25 pm
Bydlisko: DE - Düsseldorf

Re: Voda z klimatizace :)

Odoslaťod zvejk » 25 Jún 2007 10:47 am

medeny trubky tak sotva budou, to by bylo dost drahe. jak jsem na to koukal, kondenzat se srazi na takovem jakoby "stribrnem" jemnem situ.
Obrázok používateľa
zvejk
 
Príspevky: 509
Obrázky: 38
Založený: 09 Jan 2006 21:52 pm
Bydlisko: Praha - CZ

Re: Voda z klimatizace :)

Odoslaťod after » 10 Júl 2007 16:16 pm

Ja som použil vodu z odvlhčovača na úpravu vývojovej vody pre skaláre. Výsledky porovnateľné s demi vodou (vývoj zárodkov bez problémov, úhyn blízky 0%,...), voľným okom na rybách nevidno žiadne vývojové vady, ktoré by mohli byť spôsobené napr. ťažkými kovmi, materiál na podrobné vyšetrenie napr. DNA rád poskytnem :wink:
Vodu som pred použitím prevaril, zariadenia typu klimatizácia/odvlhčovač bývajú zaprasené baktériami.
after
 
Príspevky: 34
Založený: 16 Apr 2007 13:00 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Voda z klimatizace :)

Odoslaťod MAUceu » 06 Júl 2010 17:39 pm

Trosku oprasim tuto staru temu...
Nejake nove skusenosti?
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Voda z klimatizace :)

Odoslaťod MAUceu » 15 Júl 2010 15:48 pm

Takze uz mam skusenost aj ja...
N E O D P O R Ú Č A M
V jednom z akva som sa rozhodol pouzit tuto vodu. Vodu som prefiltroval cez gazu a potom prevaril.
Do 112 L akva som dal cca 20 litrov tejto vody. Vysledok? Za 20 minut odislo asi 80 kreviet Red Cherry.
Tetry neonove ledva dychali a gupky ledva zbadali zmenu.
Voda zkalnela (co som prikladal viacmenej tomu, ze som pri vymene tejto vody aj par rastliniek popresadzal).
Ci to bolo sposobene koncentraciou medi, alebo niecoho ineho neviem...
Je mozne ze zalezi aj od zariadenia z ktoreho takuto vodu beriete. Najprv ale odporucam vyskusat na jednej krevete. :roll:
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.