Diskus- čo je to za chorobu



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod roberto33 » 08 Dec 2009 10:01 am

No chloramin T mám doma aj Ja, nakoľko som si tiež naštudoval liečbu na ww.diskus.cz, ale odradilo ma to, že moje Ph je teraz momentálne už dlhšiu dobu 6,9 takže u mňa by bol veľký problém s aplikáciou, keďže pri dávkovaní by sami to zmenilo na chlór, ktorý by mi pravdepodobne vyhubil akvárium tka spreto som od toho upustil.Ináč na začiatku keď som zakladal akvárium aj po 2 mesiacoch som mal vždy Ph 7,5 ale teraz je už stabilné 6,9.Ináč Johhnny, tie fotky sú v poriadku ale takých červíkoch som nevidel ani Ja! A Casiomk, čo je podľa Teba účinnejšie Sera Tremazol alebo tetra Gyrotox...? Čo Ty používaš? alebo čo odporúčaš? JA som už na 99% vyliečil Diskusy, keďže aj tá vonkajšia rana sam u zoceľuje... a už začínajú aj jesť... Tak v sobotu dokončujem liečbu Metronidazolom a robím výmenu 1/3 vody a prefiltrujem cez aktívne uhlie a ja UV-C lampu...Díkes za rady a ak môžeš tak mi hodď sem Tvoj postup liečby...
Obrázok používateľa
roberto33
 
Príspevky: 229
Obrázky: 42
Založený: 19 Mar 2008 12:45 pm
Bydlisko: Majerovce

Reklama

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod casiomk » 08 Dec 2009 11:12 am

gyrotox pod Ph 7 nemozes pouzit ,tak jedine tremazol, ja pouzivam cisty praziquantel ale u nas ho nezozenies jedine v tremazole , a potom ho esce obsahuju odcervovacie tabletky ale tam je toho strasne malo
Obrázok používateľa
casiomk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 93
Založený: 12 Sep 2006 20:34 pm

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod roberto33 » 08 Dec 2009 11:42 am

jo díkes a kde by sa dal kúpiť alebo zohnať čistý praziquantel? Takže ten Gyrotox funguje na podobnom princípe ako Chloramin-t tak mi ostáva iba Sera Tremazol do budúcnosti...
Obrázok používateľa
roberto33
 
Príspevky: 229
Obrázky: 42
Založený: 19 Mar 2008 12:45 pm
Bydlisko: Majerovce

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod casiomk » 08 Dec 2009 12:25 pm

v europe sa neda zohnat
Obrázok používateľa
casiomk
 
Príspevky: 110
Obrázky: 93
Založený: 12 Sep 2006 20:34 pm

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod xoxo » 08 Dec 2009 18:18 pm

Hexa -Ex od Tetry alebo Sery teraz neviem je pre diplomády terčovcov /Spironucleus elegans,Hexamita salmonis/.Moj názor veĺmi dobrá vec.....
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod uhrin » 24 Máj 2010 20:38 pm

Robil sa pokus liecby preparatom DUOZON 100 L v koncentracii 3 ml/m3 vody a po niekolkych hodinach sa udajne prejavili velmi pozitivne ucinky a rybky vraj viditelne pookriali a zacali vyzerat podstatne zdravsie. Ide o velmi ucinny biocid so 100%-nym ucinkom proti bakteriam, virusom, amebam, prvokom, aj niektorym druhom rias. Treba vyskusat.
uhrin
 
Príspevky: 1
Založený: 24 Máj 2010 20:22 pm

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod roberto33 » 01 Jún 2010 20:26 pm

Čo je to za liek a kde si ho zohnal?
Obrázok používateľa
roberto33
 
Príspevky: 229
Obrázky: 42
Založený: 19 Mar 2008 12:45 pm
Bydlisko: Majerovce

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod astro » 30 Jún 2010 20:07 pm

má niekto skúsenosti s použitím Flagellol-u v zariadenom akváriu?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod roberto33 » 06 Júl 2010 20:56 pm

Astro aký máš problém s Tvojimi Diskusmi? Majú najekú nemoc?,
Obrázok používateľa
roberto33
 
Príspevky: 229
Obrázky: 42
Založený: 19 Mar 2008 12:45 pm
Bydlisko: Majerovce

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod astro » 06 Júl 2010 21:00 pm

mám 5 malinkých pigeonov a 4 blue tyrkys, trochu väčších. z tých tyrkysov je len jeden agilný a živý a v pohode pláva s ostatnými po celej nádrži, napcháva sa statočne čo sa len do neho zmestí. ďalší traja sú takmer celý deň schovaní pod koreňom, na kŕmenie jeden z nich váhavo vylezie ale po nažratí opäť zalezie a ďalšie dva len veľmi neochotne vyliezajú, niečo zobnú a hneď sú znovu pod koreňom. ich vyfarbenie je iné ako toho odvážneho - sú tmaví, tyrkys kresbu takmer nevidno.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod petriik » 15 Júl 2010 16:25 pm

zdravím. mam podobny problem ako astro v poslednej dobe sa mi niekolko kusov len skrýva kade tade a vobec neviliezaju...
a navyše som si všimol ze niektore kusy sa tak cudne vlnia, trasú, vibrujú alebo ako to mam nazvat...
je nasledok nejakej choroby alebo je to len ich prirodzene spravanie. ak je to choroba aka to sposobuje a ako sa to dda liecit?
no2 a no3 na nule Ph 6,0 cez den, 6,3 v noci. tvrdost vody 4,0
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod trinitysk » 15 Júl 2010 17:56 pm

petriik daj detailne foto...Mne toto svojho casu robili disky vzdy predtym ako vypukla (ale aj pocas) chilodonella. V prvom stadiu su rybky ako pises ty, neskor tmavo sfarbene a maju jemne zakalenie oci (resp. uz tam chyba ta krasna jasna farba..), este neskor pri pohlade z boku ma ryba na sebe akoby modrosedy opalizujuci film, oci zacinaju naozaj byt kalne, nasledne sa pridava bakterka, chvostova plutva sa zacne na koncoch rozstepovat/rozpadat, nie je celistva, ryby prestavaju uplne zrat. Je potrebne rychlo zacat liecit lebo napr. uz toho kalneho oka sa nezbavis aj ked bude rybka o.k. V tom najhorsom stadiu sa zacne akoby odlupovat vrchna cast slizu rybky...Inak vcelku bezna choroba najma u dovozcov diskov z azie, ked ich sem privezu tak s tym takmer kazdi z nich bojuje...
Druha moznost by boli vnutorne parazity...o tych je tu popisane dost, staci si najst...
Tretia moznost je ze im nic nie je, len nieco nesedi v akva (a to sa stava velmi casto), staci len vymenit velku cast vody, vy brat koren, zmenit teplotu ci parametre vody, zmenit stravu a funguje to...
Bohuzial na tomto portaly nie je nikdo schopny vyrobit ani zakladny diagnosticky formular pri urcovani chorob takze moje rady su v tomto pripade skor z brucha pretoze mi chybaju info....(a foto)
Ak vies po nemecky, dam ti link na vynikajucu stranku ktora ma diskus forum a venuje sa specialne chorobam...ja som s nimi svoje niekdajsie problemy diskutoval a hlavne majitel stranky je naozaj odbornik ...Na zaklade naozaj jednoducheho formulara ktory vyplnis a dolozis par foto ti uz budu priamo radit ludia schopni a ochotni a nebudu sa dookola len pytat na veci okolo akva tak ako je to tu a kym sa niekdo trafi do diagnozy tak ubehne minimalne 30 prispevkov (ak vobec..)a rybky budu ta tam...:-(
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod petriik » 15 Júl 2010 19:55 pm

kym ich stihnem odfotit tak to prestanu robit... noo a na tele ani na plutvickach nemaju ziadne znaky po nakaze su cistucke a ziarive ani tie kalne oci nemaju...a navyše dnes sa mi vytrel jeden parik...ale itak som stoho nervozny..
dakujem aj tak asp sa mam od coho odrazit...a ak ta mozem poprosit ten link na tu stranku v ss.
a este taka otazka ci je nejaky pripravok na preventivnu liecbu..
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod trinitysk » 15 Júl 2010 20:43 pm

Ak je to tak ako pises tak tipujem na tretiu moznost co som uviedol hore. To trepotanie plutvami by ale robit nemali...
Link: http://www.ph-diskus.de/Portal/ -> davam schvalne tu nech pripadne aj ini mozu pozret a poradit sa...
Preventivna liecba je hlupost, predpokladam ze ani ty sa preventivne neliecis ked ti nic nie je....ale az ked mas nejake konkretne priznaky. Najlepsou prevenciou je hygiena a pestra strava a to u tercov plati dvojnasob....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod astro » 16 Júl 2010 08:03 am

petriik napísal: ze niektore kusy sa tak cudne vlnia, trasú, vibrujú alebo ako to mam nazvat...

noo, petriik, chvíľu som počkal čo z toho bude a odpoveď si dostal sám od seba. to že sa vlnia, trasú a vibrujú ako si to ty opísal je normálne správanie pred vytieraním, akési dvorenie. niekedy sa vlnením navzájom zastrašujú, imponujú si, ja som to pozoroval aj u dorastencov, nacvičujú si tak neskoršie súboje, zatiaľ je to len hra. ale to vibrovanie je jasné dvorenie pred výterom. teda žiadna choroba. takže nič nelieč a nepanikár. niekedy sa oplatí trochu počkať a nie hneď vidieť vo všetkom chorobu a skočiť po prvej rade, ktorej sa ti dostane :mrgreen:
ja som sa pýtal na dávkovanie flagellol-u v tejto téme a metronidazolu v inej, ako som napísal pozoroval som plachosť, výrazné sfarbenie, až prefarbenie, menšiu chuť do jedla. diskutoval som tento stav s niekoľkými chovateľmi a skúsenými ľuďmi tu na akve a z prejavov vyšli ako najpravdepodobnejšie vnútorné parazity (zrejme črevné bičíkovce) ryby boli u mňa cca 2 týždne. keďže som ešte nikdy ryby neliečil mal som pred aplikáciou akéhokoľvek liečiva veľký rešpekt. nakoniec som sa rozhodol ísť do toho a podávať entizol (čistý metronidazol sa mi v tej chvíli nepodarilo zohnať) v potrave. rozdrvil som jednu tabletu - 250 mg účinnej látky metronidazol, dal do nádobky s vodou a nechal napučať granule, resp. som nechal rozpustiť mrazenú zmes (morč. srdce, filé, granule, spirulina, astax., patentky, cesnak...atď). podával som to tak aby sa celá dávka liečiva dostala k rybám. našťastie to žrali takže som nemusel liečivo aplikovať do vody (aj keď sa im čudujem lebo ja som si to olízol a je to horké ako blen, fuj :P ). každý deň jedna tableta do žrádla na jedno kŕmenie po dobu piatich dní, začal som v sobotu. po tú dobu som nemenil vodu a filtre ostali normálne zapnuté. výsledok? ryby sú zdravo vyfarbené, odvážne, plávu pri čelnom skle a žobronia o žrádlo, a keď dostanú nažerú sa tak, že majú bruchá ako balóny. žiadne schovávanie sa v ich obľúbenej skrýši pod koreňom. stačí, že sa mihnem pri nádrži a sú nalepené na skle, predtým ma zbadali ešte len vo dverách a čiara-dym pod koreň. to by sa málokomu páčilo vycálovať toľké peniaze za takéto krásne ryby a za celý deň ich ani nezazrieť :wink:
aby som nezabudol - ďakujem za konzultácie a rady - casiomk, Kubo...
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod trinitysk » 16 Júl 2010 12:14 pm

petriik napísal:zdravím. mam podobny problem ako astro v poslednej dobe sa mi niekolko kusov len skrýva kade tade a vobec neviliezaju...
a navyše som si všimol ze niektore kusy sa tak cudne vlnia, trasú, vibrujú alebo ako to mam nazvat...
je nasledok nejakej choroby alebo je to len ich prirodzene spravanie. ak je to choroba aka to sposobuje a ako sa to dda liecit?
no2 a no3 na nule Ph 6,0 cez den, 6,3 v noci. tvrdost vody 4,0

Ak sa schovavaju a nevyliezaju tak to nie je normalne spravanie, ak by sa aj chceli vytierat tak sa urcite neschovavaju...Obcasne trepotanie plutiev je normalne, ale ak je to trepotanie caste, spojene este s pripadnymi prudkymi pohybmi/vypadmi po akva + prehanana plachost tak je to choroba. Rybky kazdopadne pozoruj. Pokial nepozorujes na povrchu tela ziadne zmeny tak ako som pisal tak to mozu byt (ako pise astro) crevne parazity, najcastejsie bicikovce...liecbu napisal uz astro, ktory mal to stastie ze mu disky este prijimali potravu, cize podchytil to vcas...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod petriik » 16 Júl 2010 20:56 pm

noo na jednej strane su dost plache.. astro pisal si ze akonahle vojdes do izby, uz su skrite...tak isto aj moje nazeru sa len ked nik neni v izbe.. vcera a dnes boli trosku smelsie...
taka vec ma napadla...moze to byt aj teplotou to spravanie ta je ted dost vysoká..cez obed aj 31 stupnov
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod Johny 13 » 17 Júl 2010 06:03 am

Myslím, že teplotou to nebude, ale skôr tým, že majú nejaký zdravotný problém a preto sa zvýšila ich plachosť. Tie moje sú napríklad stále pri prednom skle a žobrú o baštu, aj keď mám momentálne teplotu 32°C. Tiež predpokladám, že by to mohli byť u teba začínajúce parazity.
Ja som liečil byčíkovce entizolom 250 systémom:
Teplotu najskôr na 32°C. 1.dávka -5tabliet na 100litrov vody. Po troch dňoch výmena polovice vody a následne 2.dávka -1tabletu na 100litrov vody. Po troch dňoch opäť výmena polovice vody a začneš odznova. Teda 5tabliet na 100litrov, za tri dni výmena polovice vody a zas jednu tabletu na 100litrov a zas výmena polovice vody.
Už po prvej dávke liečiva stratili plachosť a začali sa po troške kŕmiť. Počas liečby som kŕmil výhradne sušenou potravou a po liečbe som nasadil dva krát do týždňa fishtamin.
Prišli ale aj komplikácie. Tesne po preliečení mi jeden prestal opäť žrať. Dostal som radu, že má zápchu s mŕtvych parazitov a bolo mi poradé použiť minerálnu soľ. Nadávkoval som soľ od sery a zápcha po troch hodinách povolila. To čo z neho vyšlo bol riadny humus. Odvtedy je to rok a pol a ryby sú zatiaľ zdravé a vytálne.
Obrázok používateľa
Johny 13
 
Príspevky: 110
Založený: 25 Jan 2008 02:44 am
Bydlisko: Žilina-Varín

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod trinitysk » 17 Júl 2010 10:36 am

31st je pre terce o.k., to problem nebude...
len pre info: Vyborny na liecbu bicikovcov ako alternativa k entizolu (metronidazolu)
http://shop.aquar.cz/detail/terap-sh.html
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod petriik » 17 Júl 2010 18:07 pm

dnes som si vsimol ze jedna ryba, neviem ci je to zakal na oku , ale je akesi tmave a v strede ma lesklu bodku...a na dvoch jedincoch ze maju nieco okolo papulky..!na tele nemaju nic vyditelne...
kupil som si tremazol od sery... je to vhodny prypravok..? alebo si mam zohnat ten entizol..? povedali mi ze take aco maju len zverolekary...
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod trinitysk » 17 Júl 2010 18:29 pm

Ako som uz pisal daj foto pripadne chod rovno na tu stranku co som ti poslal. Nemam rad ked sa zacne liecit nieco a nevies ani co...Kazda liecba rybku oslabuje a stresuje, preto je vhodne najprv stanovit diagnozu a nie hned nieco davat do vody.
Najdi si temu entizol/metronidazol tam mas vsetko podstatne a aj davkovanie, maju to v lekarni ale aj zverolekar...bez receptu (kupis si ich) aspon tu v CR...
Od Sery je na bicikovce (Spiron.,Hexam.) Sera med Professional Flagellol....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod petriik » 18 Júl 2010 19:29 pm

Fotografia0277.jpg
Fotografia0277.jpg (28.92 KiB) Zobrazená 23597 krát
neni to HD rozlisenie ale dufam ze vam to pomoze resp. nam... zatial som neliecil ale uz su v karantennej nadrzi..
Prílohy
Fotografia0276.jpg
Fotografia0276.jpg (30.83 KiB) Zobrazená 23597 krát
Fotografia0275.jpg
Fotografia0275.jpg (31.99 KiB) Zobrazená 23597 krát
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod petriik » 18 Júl 2010 19:32 pm

samozrejme ze dam na vase rady...niesom natolko skuseny aby som si mohol dovolit skusat nieco co neviem...a s tymito rybkami to plati dvojnasobne...
Prílohy
Fotografia0265.jpg
Fotografia0265.jpg (33.25 KiB) Zobrazená 23591 krát
Fotografia0280.jpg
Fotografia0280.jpg (25.98 KiB) Zobrazená 23594 krát
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Diskus- čo je to za chorobu

Odoslaťod trinitysk » 19 Júl 2010 12:48 pm

Fotky nic moc ale lepsie ako nic. Ten najtmavsi krpec nie je v poriadku urcite... Akva mas na zemi/tesne nad zemou ak sa nemylim. Prelep tapetou alebo niecim nepriehladnym 3 steny akva nech maju rybky klud a co najmenej stresu (obmedz chodenie okolo nich). Teplotu daj na 32 st., cely cas dobre vzduchuj...Budu to nejaky crevny paraziti, ektoparazitov naozaj aspon z tychto foto nevidim, ziabrocervy taktiez nie, to by si pisal ze tazko dychaju a maju odchlipene ziabre (pripadne aspon jendo viecko).
Su len 2 moznosti: 1. hlistice/nematody (Capillaria, Camallanus) alebo 2. bicikovce (Spironucleus, Hexamita) co konkretne je mozne jedine mikr. vysetrenim trusu, criev atd...
V pripade ze to budu hlistice (rybky maju prepadnute brucho, su vychudnute, prestavaju prijimat potravu, su tmave a lakave, pri camallanus je mozne ich pozorovat volnym okom pri ritnim otvore ruzove cerviky) je potrebne liecit cele akva s osadkou. V pripade camallanus (velmi castejsie u diskov, aspon co mi vraveli chovatelia) ide o zijuce larvy (rozmnozovanie) ktore mas v celom akva (do cca 3 dni ak nemaju hostitela umru..)a hlavne ryby ktore zberaju potravu zo dna budu infikovane...u capillaria to mas cez vajicka, taktiez zamorene cele akva...Je potrebne liecbu opakovat, ja som opakoval vzdy 3x po sebe.
Liecba: sera med nematol, Terap FD, neguvon, masoten, levamisole, concurat, bioverm atd. Najdostupnejsi pre teba (aj ked drahy) je ta sera a Terap FD (podstatne lacnejsie). Ostatne pripravky a ich davkovanie som mal od chovatela uz priamo namiesane takze neviem povedat/odporucit ake mnozstva a koncentracie...
U bicikovcov - trus rybky je hlienovity, dlhy, priehladny, v pokrocilom stadiu tzv. dierova choroba, lezy na hlave rybky (spojene aj s nedostatkom mineralov - prilis makka voda a zlymi podmienkami chovu - najma pestrost stravy, stres, nedostatok vitaminov). Rybka je taktiez tmava, prehnane lakava, prestava postupne prijimat potravu, castokrat stoji hlavou dolu alebo hore, neskor nekoordinovane plavanie, tocenie okolo vlastnej osi, strelovite vypady, oddelovanie postihnuteho jedinca od hufu.
Lieciva: Sera met Flagellol, Terap SH, Metronidazol (entizol)
Ja by som zacal liecbou na bicikovce...ak este zeru tak metronidazol/entizol...do potravy najlepsie tak ako pisal astro, to mi prijde rozumne, mne to svojho casu tiez pomohlo..dolezite je aby zrali vsetky ryby...Ak uz nezeru isiel by som do Flagellolu (podla navodu)...na Terap SH mam rozne rozporuplne reakcie....Nezanedbavaj vymenu vody pocas liecby za vodu rovnaku a rovnako teplu.
Krmenie pocas liecby len suchym...ziadne maso ani do buducna...A to najdolezitejsie...Najdi si chovatela (nie predavaca diskov) diskov co ich naozaj ma a odchovava. Pokecaj s nim a urcite ti rad poradi a da aj medicinu. Nikto z nich nepouziva Seru a ani ine komercne lieciva (az na Terap, kde niektori nedaju na neho dopustit) ale maju vlastne lieciva...A na prvy pohlad spoznaju co rybe je (len malokedy potrebuju naozaj mikroskop, skor si len overia svoju hypotezu). Taktiez pouzivaju preventivne (co mne sa nepaci, ale je to tak) ci uz Flubenol v zradle, pripadne mrazene koretry macane v Concurate aby sa vyhli chorobam...
Do buducna doporucujem kupovat terce ASPON 10cm, este lepsie 12-14cm v tele. Su sice drahsie ale su odolnejsie a odpustia ti ake take chybicky...cim mensi diskus tym viacej problemov....Zamysli sa preco ti rybky mohli ochoret a zlepsi pestrost stravy a vobec kvalitu ich zivota ako taku, inak ti ochoreju zase...A ako vravim dolezite je konecne spoznat chovatela diskov aby ti pomohol, takto cez net je to tazke a neprekticke (navyse nie kazdy rad da na internet svoje rozumy ktore si piple a vlasten ho zivia..takz eti to povie len medzi 4 ocami, ak mas stastie..:-) Ak by si bol v Prahe tak sa s nejakymi zoznamim a dostanes aj liecivo s diagnozou, ale na Slovensku nepoznam osobne nikoho...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.