Novy filter AQUAEL mini



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod gabriela » 11 Jún 2003 08:20 am

Ako tak pozeram kolko problemov a ako sa ti ten novy filter zanasa, tak som nakoniec rada, ze som ostala pri obycajnom vzduchovacom motorceku.
dokonca uz len koli tomu ze sa nemusim bat strcit ruku do vody a rozmyslat, ci som nieco nezabudla vytiahnut z elektriky.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod nino_q » 11 Jún 2003 08:30 am

gabriela napísal:ci som nieco nezabudla vytiahnut z elektriky.

s tym nie je problem, to sme uz experimentalne vyskusali... v pohode sa tam da strcit ruka aj ked je to pod prudom - dokonca ani netrasie :lol: :lol: :lol:
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod skala » 11 Jún 2003 11:11 am

Astrid napísal:No dnes som tak trochu experimentovala s nastavenim vzduchovania- predlzila som hadicku pre lepsiu manipulaciu a skusila som to pootocit. Ja som zistila len, ze ak je to v jednej polohe, vzduchuje to, ak v inej, nevzduchuje. Tak neviem.... ci sa da nastavit nieco medzi tym (jemne vzduchovanie)

To priskrcovanie tou plastovou srandou je slabe. Casom sa to bud dolame, alebo zanesie apod. Ja to mam tak, ze tu malinku hadicku zahodim, a dam tam svoju, napr. 30 - 1m dlhu, podla toho ako to znesie moje esteticke citenie a praktickost, a na konci ju prehnem. Zoberiem si kolik na pradlo a zastipcujem ho tak, ako si predstavujem.

Jedinu chybu to ma-po case hadicka stvrdne, alebo sa priskrti prilis. Ale to je za dlhe casove obdobie, to si clovek vsimne. Doporucujem. Asi to nafotim a hodim na stranku, ale je to celkom primitivne.

No a Astrid,
ta gupka v akvariu, to ja normalne, ja som v slabom filtri Shark raz nasiel 8 cm prisavnika. Ako sa tam dostal je pre mna zahada.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Astrid » 11 Jún 2003 13:57 pm

A bol zivy alebo mrtvy? Asi to druhe, vsak? :(
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod skala » 11 Jún 2003 14:44 pm

Ale coby? Zil este 3 roky, celkovo asi 8. Nic mu nebolo.

Raz mi kamarat rozpraval o pricucoch, a je jeden mu vydrzal 3 dni v suchu, len v usychajucich kamenoch, kt. cakali na doliatie vody, kedze dezinfikoval komplet vodu.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod andy.betta » 31 Júl 2004 13:54 pm

Donedavna som mal klasiku- zelenu rurku. Musel som kazde dva tyzdne odkalovat a aj ten prud vzduchu nepridaval mojim rastlinkam na pohode. Je tomu mesiac, co som zakupil Aquael Fan 2 (499Sk) + original rurka s dierkami (cca100Sk). Neviem si ho vynachvalit. Moja mnohopocetna skupina ryb zmenu ani nepostrehla( co sa tyka obsahu kyslika), listy rastlin vdaka malym dierockam vyvodu nelietaju po akva(hlavne valisnerky) . Co je ale najprijemnejsie - odkedy ho mam, este ani raz som neodkaloval.Vsetok bordel ide na molitan, ktory preplachujem pri kazdej vymene vody. Super filter - odporucam ho kazdemu.Vzduchovanie nepouzivam. Co sa tyka toho skrtenia - treba dat na hadicku infuzne skrtidlo. Da sa s nim dobre regulovat.
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod lausko » 13 Máj 2006 22:03 pm

Ahoj
Vedel by mi niekto prosím poradiť ako by som pripevnil na filter aquael mini väčší filtračný molitan? Zrejme by to bolo bez tej nadoby v ktorej je maly hranol molitanu...? uz som to u niekoho videl v galérii ale neviem si spomenúť u koho. :oops:
Vďaka
Obrázok používateľa
lausko
 
Príspevky: 9
Obrázky: 12
Založený: 02 Nov 2005 19:58 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod bobor55 » 14 Máj 2006 09:06 am

Ahojte.ja mam filter aquael mini a zatial nemam ziadne problemy(aj ked nemam male rybkycca 1cm).Ja by som radil ten filter nejako ukrit,napr velkym plsokavcom.A asi by som tam dal molitan alebo nieco pod.
Obrázok používateľa
bobor55
 
Príspevky: 76
Založený: 05 Feb 2006 15:29 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod marcelko007 » 14 Máj 2006 20:58 pm

lausko napísal:Ahoj
Vedel by mi niekto prosím poradiť ako by som pripevnil na filter aquael mini väčší filtračný molitan? Zrejme by to bolo bez tej nadoby v ktorej je maly hranol molitanu...? uz som to u niekoho videl v galérii ale neviem si spomenúť u koho. :oops:
Vďaka
vacsi molitan tam das jednoducho...vystrihnes si poyadovanu velkost a nastoknes ju na tu plastovu trubicku na ktorej je original molitan... :wink:
Obrázok používateľa
marcelko007
 
Príspevky: 83
Založený: 02 Apr 2005 12:49 pm
Bydlisko: Ša?a

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod lausko » 14 Máj 2006 22:36 pm

Asi nevies ako vyzera ten filter, v priloženom obrázku šípkou označená nádobka sa musí odstrániť ale zostane len samostatné čerpadlo, žiadna plastová trubka tam není.
Ale ináč diky
Obrázok používateľa
lausko
 
Príspevky: 9
Obrázky: 12
Založený: 02 Nov 2005 19:58 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Radka » 15 Máj 2006 10:58 am

Co kdyby se k tomu čerpadlu nějaká trubička přilepila ,třeba silikonem,pak by už molitan měl na čem držet.Vyzkoušené to nemám ,je to jen nápad.Jo ta trubka by musela být s dírkami aby protékala voda.
Obrázok používateľa
Radka
 
Príspevky: 96
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2005 15:43 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod lausko » 15 Máj 2006 15:23 pm

Hmm, to je celkom zaujímavé riešenie, neviem síce ako pevne by držal silikon tu trubku (samozrejme s dierkami :wink: ) ale za pokus to stojí.
Vďaka za inspiration!
Obrázok používateľa
lausko
 
Príspevky: 9
Obrázky: 12
Založený: 02 Nov 2005 19:58 pm
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Gabo D » 22 Jún 2006 10:08 am

Ja som to vyriesil tak ze som do plastu navrtal dierky a na ten som natiahol este jednu filtracnu kocku. :roll:
Obrázok používateľa
Gabo D
 
Príspevky: 35
Obrázky: 17
Založený: 15 Máj 2005 16:29 pm
Bydlisko: KE-okolie

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod miro84 » 03 Mar 2008 16:46 pm

zdravim ja mam filter aqel fan mini plus nevie my niekto poradit aku tam mam dat napln ked chcem nejaku lepsiu ako tu špongiu ktora tam je?

dakujem
miro84
 
Príspevky: 28
Založený: 12 Aug 2007 17:22 pm

Fan mini plus

Odoslaťod Vlades69 » 04 Mar 2008 19:49 pm

Ahojte,radby som vas poprosil o malinku radu,-idem si robit nove akva a mam skoro vsetko kupene.Mam filter fann mini plus a pise sa,ze sa ma cely ponorit do vody ale nie je na to navod ako hlboko.Cely aj s regulovacim kolieskom alebo to koliesko ma byt vyssie ako hladina vody.Nemam ani potuchy.Viete mi poradit?
Obrázok používateľa
Vlades69
 
Príspevky: 35
Obrázky: 14
Založený: 31 Jan 2008 10:20 am
Bydlisko: Ba-DNV

Odoslaťod Hugo112 » 04 Mar 2008 19:55 pm

Celý má byť pod vodou, aj regulovacie koliesko, aspoň 1 cm pod úrovňou hladiny vody.
Hugo112
 
Príspevky: 133
Obrázky: 12
Založený: 18 Jan 2007 20:56 pm
Bydlisko: Prešov

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod inspiration » 12 Okt 2008 16:48 pm

ahojte. mam tento filter a viem ze sa k nim niekedy dodava taka nasada navrch (ten klobucik) zo vzduchovanim.. teda filter zaroven aj vzduchuje. ale ja tu nasadu nemam. neviete ako ju spravit? treba na to nieco specialne? dakujem za rady :)
inspiration
 
Príspevky: 46
Založený: 31 Aug 2008 18:21 pm

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod noiseless » 29 Júl 2010 17:28 pm

dnes som si ten filter kúpil. Zatiaľ funguje .. hodnotiť po naštartovaní nechcem :D ...
Akurát nechápem jednej veci, že pred ním som mal Resun King Mini filter a mal prietok 200l/h a tento má 260l/h a pri tom sa mi zdá že ide oveľa slabšie ako ten Resun. Neviem prečo ale je to tak. Ale snáď to nie je výrobná chyba ani nič také ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod noiseless » 29 Júl 2010 20:06 pm

chcel by som vymeniť náplň, keďže tá čo je tam je slabá, môžem kúpiť hocijaký molitán, odstrihnúť si veľkosť akú potrebujem a dať to tam ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Novy filter AQUAEL mini

Odoslaťod Milan666 » 30 Júl 2010 07:32 am

Samozrejme môžeš, ale lepšie riešenie je dať ten obal molitanu preč a dať tam len molitan,ale omnoho väčší

Obrázok

otoč si to, sory
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.