Akvárko po dlhých (fakt dlhých) rokoch...



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Akvárko po dlhých (fakt dlhých) rokoch...

Odoslaťod tessee » 30 Júl 2010 13:32 pm

Ahojte, Som tu nová a celkovo nevedomá v akvaristike... Ako malá som mala akvárko s neonkami ale starala sa o to mama. Ja a moja sestra sme ich iba lovili na mini udicu :-)
No teraz sa rybky zapáčili aj mojím deťom (udicu už nemáme :-)) a tak som svoje kaktusy presťahovala z akvárka na parapet. Mám 40l akvárko so 6 gupkami. Mám tam všetko okrem živých rastliniek (zvolili sme zatiaľ umelé). Kúpila som cez týždeň aj prísavníka ale zhodou okolností som ho zrejme uvarila. Zakladala som kvôli nemu nové dno (namiesto okrasných sklenených guličiek som dala štrk) a zvlášť pre neho som kúpila drevo na žužlanie či čo?! Len pri premiestňovaní bola zrejme moc teplá voda pre neho. Ide vlastne o to že aj keď som to drevo prevarila ako som čítala... ani nie do 30min, som mala vodu v akvárku celú do hnedo-červena. Plánujem ďalšieho prísavníka hneď po víkende ale ako zabrániť tomu aby sa mi voda sfarbila? Ozaj a zaujíma ma ešte jedna vec! Ako sa rozlišujú samčeky od samičiek u prísavníkov? Díki za odpovede a rady! Tess
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Reklama

Re: Akvárko po dlhých (fakt dlhých) rokoch...

Odoslaťod martin_s » 30 Júl 2010 19:43 pm

V prvom rade si o zakladani akvaria a o akvaristike zisti co najviac informacii, dopln ZIVE rastliny a ziadne ryby momentalne uz nekupuj (dalsieho prisavnika do 40l uz vobec nie) ak nechces aby nastal masivny uhyn ryb. Je tu dost tem a aj casopis akvarium kde mozes cerpat potrebne informacie (tym si mala zacat skor nez si zalozila akvarium). Tam najdes aj temu o drevach a korenoch v akva, kde najdes aj odpoved na oazku ako pomoct aby tolko nefarbil vodu.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Akvárko po dlhých (fakt dlhých) rokoch...

Odoslaťod tessee » 30 Júl 2010 21:20 pm

No... Kúpa bola neplánovaná. Bola som iba niečo kúpiť do baumaxu a dacká sa zabávali pri rybkách... Tak som im pár kúpila keď som videla že sa malá nebojí (bojí sa všetkého živého aj neživého). Inak prečo nekupovať prísavníka do 40l akvária?
tessee
 
Príspevky: 39
Založený: 30 Júl 2010 13:00 pm

Re: Akvárko po dlhých (fakt dlhých) rokoch...

Odoslaťod Barbora =) » 30 Júl 2010 21:39 pm

Prísavík dorastá až 15cm ( http://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny ), takže časom, keď je preňho akvárium malé, dokáže urobiť poriadnu neplechu. Je dobré, že deťom sa rybičky páčia - mnohí sme začínali rovnako, keď nás ako deti v akvaristike fascinovali rybičky - ale aj rybičky potrebujú mať vhodné prostredie, čo nezabehnuté akvárium bez živých rastlín nie je. Bola by škoda, keby po radosti z kúska živej prírody prišlo sklamanie. Na začiatku v akváriu prebiehajú určité procesy, ktoré život v ňom nepriaznivo ovplyvňujú. Preto by sa malo počkať s rybičkami (aj čímkoľvek živým) aspoň 3 týždne, kým sa v akváriu nevytvorí rovnováha. Všetky tieto informácie sú rozpísané v klubovom časopise Akvárium, ako už povedal Martin_s: http://klub.akva.sk/akvarium.php - 1. číslo - Akvaristika pre začiatočníkov, druhé - Založenie akvária, 17. čislo - Seriál pro začátečníky: Proč (ne)začít s akvaristikou , 18. Seriál pro začátečníky: Vybíráme nádrž, 4. Dusík v akváriu, ... .
Prajem deťom, aby im to nadšenie vydržalo. :wink:
Obrázok používateľa
Barbora =)
 
Príspevky: 485
Obrázky: 18
Založený: 07 Máj 2009 18:13 pm
Bydlisko: Michalovce


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.