Poškodí kvalitu lepeneho spoju nizka teplota v miestnosti ?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Poškodí kvalitu lepeneho spoju nizka teplota v miestnosti ?

Odoslaťod Juraj Dolne Hony » 06 Aug 2010 21:17 pm

Pekny večer želam ,

prosím vás pomôžte mi rozluštiť dilemu ktoru mam. Chystam sa riesiť holandske akvarium pre studenomilne rastliny. Akvarium bude umiestnene v miestnosti kde bude pocas zimnych mesiacov teplota len okolo 6 - 10 stupnov. Akvarium s rozmermi 110 x 40 x 50 ( 220 litrov )

Teraz moja dilema a z nej plynuca otazka. Nemoze tak nizka vonkajsia teplota nejako poskodit silikon/kaucuk ktorým su zlepene spoje akvaria a ono sa rozlepit ci zacat slzit koli nejakemu prilišnemu ztuhnutiu,popraskaniu ci strate schopnosti lepit ?

Jednoducho opytane, je bezpečne prevadzkovat naplnene akvarium v tak nizkej teplote, nehrozi poskodenie lepiacej hmoty zpre nizku teplotu ?

poprosim o vsetkz vase skusenosti ci odborne odkazy velmi pekne vopred dakujem.
Juraj Dolne Hony
 
Príspevky: 10
Založený: 21 Apr 2010 06:26 am

Reklama

Re: Poškodí kvalitu lepeneho spoju nizka teplota v miestnosti ?

Odoslaťod hofi » 06 Aug 2010 21:37 pm

Kvalitný akvaristický silikón odoláva ozónu, UV žiareniu a extrémnym teplotám.
Pozri: http://www.silikon.cz/si_aq.html
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Poškodí kvalitu lepeneho spoju nizka teplota v miestnosti ?

Odoslaťod Juraj Dolne Hony » 07 Aug 2010 06:45 am

Hofi ty si poklad ciastocne si ma upokojil ( tymi teplotní stálost po vytvrzení: - 50 až + 150°C krátkodobě až 200°C ) , co znamena ze mojic + extremnych 6 by nemal byt problem anerozlepi sa :)

ak mas pri sebe nejaku peknu zenu nech sa ti odmeni za zasiatie pokoja do mojej duse :)



Ma este niekto nejaku skusenost alebo poznatok aj s klasickym ciernym kaucukom ktorzm sa lepia ?
dakujem
Juraj Dolne Hony
 
Príspevky: 10
Založený: 21 Apr 2010 06:26 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.