prvý rýchly úspech :-))



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

prvý rýchly úspech :-))

Odoslaťod paloi » 18 Aug 2010 07:18 am

Mám taký krátky príbeh. Po 8 rokoch, čo som choval iba veľké cichlidy, sme vyčistili so 6-ročnou dcérou 110 litrové akvárko (cichlidy putovali do väčšieho). V piatok sme preprali štrk, napustili vodu. V sobotu sme pozháňali nejaké rastlinky; niečo z obchodu, niečo od kamarátov (pri cichlidách nemalo význam mať rastlinky). Kúpili sme filter a vzduchovací kompresor. V nedeľu sme zarybnili akvárko (niečo kúpené, niečo darované). V pondelok sme spočítali rybičky, paráda, boli všetky. V utorok za tmy som dorazil domov, samozrejme, dcéra pri akváriu. A hneď na mňa vyrukovala s problémom - ocko, tá gupka je asi chorá. A ja jej na to - ona nie je chorá, ona rodí :D

Podarilo sa nám zachrániť 4 drobčekov, viac sme nenašli. Asi som prišiel neskoro. Ale nevadí. Štyri narodené rybky po štyroch dňoch od zriadenia akvária, to považujem za veľmi rýchly úspech mojej dcéry (ja sa naozaj nestarám, ja len radím a pomáham). Tiež som začínal s akvaristikou, keď som mal asi 6 rokov. Ale s otcom sa nám prvé rybičky narodili možno po roku.

A čo bolo najkrajšie? Tá radosť v detských očiach. Kto to pozná, vie, o čom píšem :)
Obrázok používateľa
paloi
 
Príspevky: 197
Založený: 18 Aug 2010 06:58 am

Reklama

Re: prvý rýchly úspech :-))

Odoslaťod rammt » 18 Aug 2010 07:29 am

congratulations :)
rammt
 
Príspevky: 25
Obrázky: 0
Založený: 17 Feb 2009 15:51 pm

Re: prvý rýchly úspech :-))

Odoslaťod PETER+ » 18 Aug 2010 08:47 am

Podobnú príhodu mám aj ja asi po 2-3 týždňoch po zarybnení akvárka mi rodila mečovka a plata mečovky som neodchytil ale zachránila sa jedna teraz má asi 1cm a platu sa mi podarilo odchytiť do pôrodničky mala asi 15 mladých bohužial prepadli cez pôrodničku do akvarka a už ich nebolo. Od vtedy asi 3 mesiace žiadne ďalšie prírastky samčeky aj ponaháňajú samice ale voláko nič. Niekto by povedal že živorodky sa kotia nekontrolovane ale mne sa nejako nedaria.
PETER+
 
Príspevky: 83
Obrázky: 18
Založený: 25 Mar 2010 08:31 am
Bydlisko: LM

Re: prvý rýchly úspech :-))

Odoslaťod marlo » 18 Aug 2010 08:49 am

to je dobre.
Aspon to u tvojej dcery vzbudi vacsi zaujem a chut venovat sa akvaristike nadalej.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: prvý rýchly úspech :-))

Odoslaťod Aquanaut » 18 Aug 2010 08:59 am

Taktiež gratulujem, deti si tak odmalička vypestujú dobrý vzťah k všetkému živému a taktiež sa potom aj lepšie správajú k ľuďom, tak jej želám ďalšie pekné úspechy :)
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: prvý rýchly úspech :-))

Odoslaťod Dušan » 18 Aug 2010 11:59 am

Zdravím všetkých.
Ja som začal s akvaristikou zhruba pred tromi mesiacmi a dá sa povedať, že len kvôli mojej dcére ktorá ma ešte len tri roky. Veľmi rada pozerá rozprávku NEMO a tak jedného dňa moja manželka jej kúpila keď som bol pracovne na dva dni preč malé 25 l. akvárium s dvomi mečovkami. Keď som prišiel domov a videl som tú radosť malej ako sa rybičky snaží kŕmiť, samozrejme že to boli najskôr cukríky a čokoláda, ktorými ich chcela chovať tak som si zadovážil 375 litrové, ktoré som ako nováčik založil. Samozrejme, že nastali problémi, kde som prišiel o nejaké skaláre, ale vďaka tomuto fóru som poodstraňoval chyby, kde ľuďom, ktorí mi radili ďakujem a dá sa povedať, že už je to všetko v poriadku. Tie mečovky som mal vo veľkom akváriu, ale keď som videl, že samička je už dostatočne tučná, tak som ju dal zase do toho malého a asi o týždeň som jedného rána spozoroval maličké. Najprv som ich tam videl iba tri, ale postupne som ich napočítal 49. Samozrejme, že som hneď samičku preložil. Moja dcéra sa z toho strašne teší a nemám šancu zabudnúť rybičky nachovať, lebo každú chvíľu ma ťahá za ruku "poď dáme rybičkám papať. Síce mám už 41 rokov a napriek všetkým problémom čo som mal s veľkým akva tak toto ja určite považujem za náš aj keď nie rýchly, ale veľký úspech a tú veľkú detskú radosť by som doprial zažiť každému rodičovi. Neakvaristi ak tento článok čítate, skúste to aj vy. Neobanujete !

Dušan.
Dušan
 
Príspevky: 14
Založený: 24 Júl 2010 11:22 am

Re: prvý rýchly úspech :-))

Odoslaťod astro » 18 Aug 2010 12:04 pm

@Dušan, že je to lepšie ako počítač alebo telka? ja vždy hovorím, že mne v obývačke telku netreba :-)
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: prvý rýchly úspech :-))

Odoslaťod petriik » 18 Aug 2010 12:12 pm

ked som zacinal, este mi mlieko tieklo po brade... a akvarium mal moj tatko... pamatam si ze surodenci pozerali zlatu branu a kuka a len ja som cumel do akvarka z rozziarenymi ockami...ted sa z rozziarenymi ocami na moje akva pozera moj otec...takze som to zdedil po nom a moje deti to zdedia po mne a deti mojich deti po nich atd...
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: prvý rýchly úspech :-))

Odoslaťod Dušan » 18 Aug 2010 12:58 pm

Počítač používam len ako komunikačný a informačný prostriedok. Telku už používam len na sledovanie správ, ktoré aj tak nič dobré neveštia a sem tam nejakého filmu, kde už nie je nič iné len samé násilie a zabíjanie. AKVÁRIUM ? - ak sa môžem vyjadriť nejekou mojou citáciou alebo mojim pohľadom- " Je to určité zoskupenia sa živých aj neživých organizmov, ktoré harmonicky zapadajú do seba a pohľad na tento celok vytvára v človeku hrejivý pokoj a kľud, ktorý človeku ako najdokonalejšiemu homosepiens v dnešnej dobe ktorú si tvoríme sami chýba.

Dušan
Dušan
 
Príspevky: 14
Založený: 24 Júl 2010 11:22 am

Re: prvý rýchly úspech :-))

Odoslaťod ostriezik » 26 Sep 2010 18:35 pm

Po dvoch dnoch od zalozenia mojho akvaria sa mi podaril necakany uspech.. narodili sa mi malicke platy rybka bola tehotna uz v akvaristike ale nemal som o tom ani ponatia, teraz ma dve mlade asi jeden centimetrove platy .. :mrgreen:
ostriezik
 
Príspevky: 105
Obrázky: 11
Založený: 26 Sep 2010 18:06 pm
Bydlisko: Trnava

Re: prvý rýchly úspech :-))

Odoslaťod Caiman » 26 Sep 2010 18:53 pm

astro napísal:@Dušan, že je to lepšie ako počítač alebo telka? ja vždy hovorím, že mne v obývačke telku netreba :-)


jaj keby som mohol radsej tie prachy za plazmu do obyvacky venovat akvaristike ale...viem preco mi hovorili aby som sa nezenil :D
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.