Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod kubo1 » 18 Aug 2010 10:40 am

astro - lahni a daj pokoj,
ja tu nepytam radu a to boz od teba,tak svoje prispevky venuj "novacikovi",velmi pekne ta prosim nekomentuj svojimi blbostami moje prispevky,venuj sa konkretnymi temami.
Novacik- -v com som ta rozosmial ?
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am

Reklama

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod mystka » 18 Aug 2010 10:55 am

kubo1: toto je diskusne forum, to znamena, ze sa odpovie na otazku, ktoru niekto polozil. Ak niekto na tu otazku odpovie a to odpoved nie je OK a veru chovat v 10 l mecunov, aj ked len parik alebo prisavnika je zla odpoved, tak sa reaguje aj na takuto odpoved a potom reaguje kazdy na kazdeho a tak dalej. :wink:
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod astro » 18 Aug 2010 11:10 am

kubo1 napísal:astro - lahni a daj pokoj,
ja tu nepytam radu a to boz od teba,tak svoje prispevky venuj "novacikovi",velmi pekne ta prosim nekomentuj svojimi blbostami moje prispevky,venuj sa konkretnymi temami.
Novacik- -v com som ta rozosmial ?

neradím tebe, venujem sa "konkretnymi temami" ako ty píšeš. keď Novacikovi niekto poradí napratať do 10 l mečúne alebo panciernika je to blbosť ako trám a ja na to reagujem bez ohľadu na to či to napíšeš ty alebo niekto iný. ak si sa toto naučil za tých 26 rokov čo sa venuješ akvaristike tak je mi ťa ľúto, tých 26 rokov si totálne zbytočne prežil čo sa akvaristiky týka
mystka dík
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Dušan » 18 Aug 2010 14:05 pm

Zdravím ťa nováčik, lebo tento krát chcem aj aj ako nováčik k tomu vyjadriť svoj názor. Ja som začal asi pred tromi mesiacmi s akvaristikou a môžem ti povedať, že nezačínaj so skalármi, lebo ako si opísal aké máš akva tak ti garantujem, že sa ti bude ťažko na to pozerať ako ti hynú, ako sa na to pozeralo aj mne a popri tom mám akva o objeme 375 litrov. Všetci čo ti sem k tejto téme napísali o veľkosti akva majú úplnú pravdu a to je len ten základ. Kde sú ostatné veci ako je filtrácia, vzduchovanie, kvalita a teplota vody, osvetlenie, kŕmenie a mnoho a mnoho iných faktorov. Poslúchni rady skúsených akvaristov na tomto fóre ako som poslúchol ja, čo mi pomohlo. Tebe ja ako nováčik, ktorý sa viem vžiť do tvojej situácie radím - okamžite tie skaláre niekomu podaruj do zabehnutého akva ak ich nechceš zabiť.

Zdraví ťa Dušan.
Dušan
 
Príspevky: 14
Založený: 24 Júl 2010 11:22 am

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod kykynka00 » 18 Aug 2010 17:34 pm

...keed citam tie komentare...som sa rozhodla napisat.ja maam ties 10 l akvarium a mam ho asi len 3 dni ..tan niejak .a mam tam dve male avojnatky baby....co s nimi ? ked som sa docitala ze ...by nemali byt v takom malom akvariu a väcsie akva nechcem ...:) lebo sa mi do izby nevojde..kupla by som si napr neonky alebo mecune take menej narocne rybky :) ale co s zavojnaktami ? porate mi ..ja som v tom len novaacik ??? :)
kykynka00
 
Príspevky: 7
Založený: 14 Aug 2010 14:10 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod rammt » 18 Aug 2010 17:54 pm

to Astro:

ale napis mi, z kadial vies alebo poznas tie idealne podmienky pre skalare? Podla tychto teorii i neónka potrebuje 30L na hlavu :P
rammt
 
Príspevky: 25
Obrázky: 0
Založený: 17 Feb 2009 15:51 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 18 Aug 2010 19:12 pm

kubo1 napísal:astro - lahni a daj pokoj,
ja tu nepytam radu a to boz od teba,tak svoje prispevky venuj "novacikovi",velmi pekne ta prosim nekomentuj svojimi blbostami moje prispevky,venuj sa konkretnymi temami.
Novacik- -v com som ta rozosmial ?



nie to je smiech radosti :) konecne prvy vcelku pozitivny komentar :)
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 18 Aug 2010 19:16 pm

Dušan napísal:Zdravím ťa nováčik, lebo tento krát chcem aj aj ako nováčik k tomu vyjadriť svoj názor. Ja som začal asi pred tromi mesiacmi s akvaristikou a môžem ti povedať, že nezačínaj so skalármi, lebo ako si opísal aké máš akva tak ti garantujem, že sa ti bude ťažko na to pozerať ako ti hynú, ako sa na to pozeralo aj mne a popri tom mám akva o objeme 375 litrov. Všetci čo ti sem k tejto téme napísali o veľkosti akva majú úplnú pravdu a to je len ten základ. Kde sú ostatné veci ako je filtrácia, vzduchovanie, kvalita a teplota vody, osvetlenie, kŕmenie a mnoho a mnoho iných faktorov. Poslúchni rady skúsených akvaristov na tomto fóre ako som poslúchol ja, čo mi pomohlo. Tebe ja ako nováčik, ktorý sa viem vžiť do tvojej situácie radím - okamžite tie skaláre niekomu podaruj do zabehnutého akva ak ich nechceš zabiť.

Zdraví ťa Dušan.



no viem lenze ja ich nemam komu dat vies .... stryko co ma akvarko tak on ma 65L a uz nechce dalsie ryby ma ich tam asi 10 a jedneho dospeleho skalara
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 18 Aug 2010 19:22 pm

a vedel by mi niekto poradit skade/predat/najst. .... akvarium mozno 60-80L za rozumnu cenu staci mi iba akvarium bez vybavenia max filter .....
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod martin_s » 18 Aug 2010 19:29 pm

kykynka00 napísal:...keed citam tie komentare...som sa rozhodla napisat.ja maam ties 10 l akvarium a mam ho asi len 3 dni ..tan niejak .a mam tam dve male avojnatky baby....co s nimi ? ked som sa docitala ze ...by nemali byt v takom malom akvariu a väcsie akva nechcem ...:) lebo sa mi do izby nevojde..kupla by som si napr neonky alebo mecune take menej narocne rybky :) ale co s zavojnaktami ? porate mi ..ja som v tom len novaacik ??? :)

Do 10l akva ziadne zavojnatky a urcite ani neonky a mecune nepatria (pozri si o nich zakladne informacie a pochopis preco) :!: Zavojnatky niekomu podaruj/predaj/vymen napr. za rastliny (skus napisat inzerat na www.burza.akva.sk) alebo sa opytaj v akvaristike ci ich nezoberu.
Do 10l akva daj akurat tak krevetky.

Novacik napísal:a vedel by mi niekto poradit skade/predat/najst. .... akvarium mozno 60-80L za rozumnu cenu staci mi iba akvarium bez vybavenia max filter .....

Skus v akvaristike alebo skus www.burza.akva.sk
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod noiseless » 18 Aug 2010 19:35 pm

hľadaj akvárium na mieru .. firmy, ktoré to robia sú "premnožené ...

na takéto akvárium ti treba cca 30€
viď. napr. tu http://www.vavakvarium.sk/cennik.html
alebo tu http://www..akvariumonline.sk/product.ph ... oduct=3585

alebo treba hľadať .. možno nájdeš niečo aj v tvojom mieste ...
existuje jeden ujo, ktorý sa vola google, a ten ti určite poradí :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod tomas120 » 18 Aug 2010 19:50 pm

Novacik napísal:a vedel by mi niekto poradit skade/predat/najst. .... akvarium mozno 60-80L za rozumnu cenu staci mi iba akvarium bez vybavenia max filter .....


A odkiaľ si? ja mám jednu cca 80- ku bola zabehnutá necelé 3 mesiace ...
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 18 Aug 2010 20:00 pm

martin_s napísal:
kykynka00 napísal:...keed citam tie komentare...som sa rozhodla napisat.ja maam ties 10 l akvarium a mam ho asi len 3 dni ..tan niejak .a mam tam dve male avojnatky baby....co s nimi ? ked som sa docitala ze ...by nemali byt v takom malom akvariu a väcsie akva nechcem ...:) lebo sa mi do izby nevojde..kupla by som si napr neonky alebo mecune take menej narocne rybky :) ale co s zavojnaktami ? porate mi ..ja som v tom len novaacik ??? :)

Do 10l akva ziadne zavojnatky a urcite ani neonky a mecune nepatria (pozri si o nich zakladne informacie a pochopis preco) :!: Zavojnatky niekomu podaruj/predaj/vymen napr. za rastliny (skus napisat inzerat na http://www.burza.akva.sk) alebo sa opytaj v akvaristike ci ich nezoberu.
Do 10l akva daj akurat tak krevetky.

Novacik napísal:a vedel by mi niekto poradit skade/predat/najst. .... akvarium mozno 60-80L za rozumnu cenu staci mi iba akvarium bez vybavenia max filter .....

Skus v akvaristike alebo skus http://www.burza.akva.sk


tam nemaju
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 18 Aug 2010 20:02 pm

tomas120 napísal:
Novacik napísal:a vedel by mi niekto poradit skade/predat/najst. .... akvarium mozno 60-80L za rozumnu cenu staci mi iba akvarium bez vybavenia max filter .....


A odkiaľ si? ja mám jednu cca 80- ku bola zabehnutá necelé 3 mesiace ...



ja som z michaloviec....to je vychod slovenska .... okolo 350KM ....
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod martin_s » 18 Aug 2010 20:07 pm

Predaj (inzerciu) prosim riesit cez ss, mail, burza.akva.sk a nie vo fore.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 18 Aug 2010 22:21 pm

ok skalare su vybavene asi pojdu do vecsieho akvarka .... a to moje male si chcem zabehnut a dat donho nieco ale nechcem krevetky ... chcem niake rybky ... uvazujem o gupkach alebo neonkach poradte mi ...
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod astro » 18 Aug 2010 22:26 pm

oceňujem prístup k skalárom ale ryby do tak malého akvária pre začiatočníka nie, nie, nie
ps: prosím necituj celé predchádzajúce príspevky, dá sa z toho vybrať len to na čo chceš reagovať
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 18 Aug 2010 23:44 pm

astro napísal:ps: prosím necituj celé predchádzajúce príspevky, dá sa z toho vybrať len to na čo chceš reagovať



ok ok ja o tom viem :)
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Aquanaut » 19 Aug 2010 09:40 am

:roll: Zájdi do OC idea v Michalovciach, na poschodí vedľa Lidl majú Akva predajńu v ktorej sa možno dohodneš a tie skaláre ti zoberie, poprípade zamení za párik menej náročných rybiek ak chceš v tom 10L akvariu pokračovať kôli nenáročnosti, zdajú sa tam byť rozumný a snáť ti pomôžu. Rozhodne ti ale poradia čo s tým 10L akváriom, čo tam potrebuješ a dá ti aj dobré rady priamo na mieste, úkaže ti aj micro akva, tuším tam nejaké zariadené má.
Tie skaláre môžeš chovať aj neskôr :wink:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 19 Aug 2010 11:31 am

Aquanat- viem kde to je ....ja som tam bol vcera kupovat Sera-BIO NITRIVEC aj rastlinku ... .... a ty si z michaloviec ?
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod astro » 19 Aug 2010 14:40 pm

rammt napísal:to Astro:

ale napis mi, z kadial vies alebo poznas tie idealne podmienky pre skalare? Podla tychto teorii i neónka potrebuje 30L na hlavu :P

napríklad odtiaľ: http://rybicky.net/atlasryb/tetra_neonova a odtiaľ http://rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
alebo odtiaľ http://www.practicalfishkeeping.co.uk/
prípadne odtiaľ post7718.html alebo aj odtiaľ www.akva.sk
a potom z osobných stretnutí, telefonátov, mailov, televíznych programov... proste z veľa rôznych zdrojov
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod rammt » 19 Aug 2010 15:03 pm

a oni to maju z kadial? povedali im to samotne ryby?? :D
rammt
 
Príspevky: 25
Obrázky: 0
Založený: 17 Feb 2009 15:51 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod astro » 19 Aug 2010 15:05 pm

dlhoročné skúsenosti s chovom, odchovom, pozorovaním vo voľnej prírode, v prirodzenom prostredí a pod.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod noiseless » 19 Aug 2010 15:14 pm

čiastočne súhlasím s rammt, ale len čiastočne ..- samozrejme by som nedal skaláre do napr. 30l nádrže. Ale, mám kardinálky vietnamské, a píše sa o nich že potrebujú aspoň 30l, a veľký húf, aby sa neschovávali .. ja mám 6ks v 16l akváriu a verte či nie, tak neschovávajú sa :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.