Neonky a ich samovrazedne sklony



Všetko okolo akvarijných rýb

Neonky a ich samovrazedne sklony

Odoslaťod amentma » 26 Aug 2010 15:02 pm

Zdravim akvaristi,

mam trochu problem s harakiri neonkami. Akvarium je podla mojho (skoro laickeho) pohladu v poriadku, pravidelne tyzdenne menim vodu, cistim filter, rastlinam sa dari, rybky tiez vyzeraju v pohode. Za nejake 2 mesiace mi nezdochla ani jedna, teda nie normalnym sposobom. Co sa mi ale stava: ako filter pouzivam modry molitan a v nom cerpadlo, klasicky prilepene prisavkami v zadnom rohu akvarka. Raz za cas sa ale stane, ze niektora neonka sa natlaci za molitan, teda medzi molitan a sklo. Obcas si to vsimnem vcas, rybku vyslobodim a ked tam nebola prilis dlho tak to rozdycha... Ale napr. dnes som prisiel domov a boli tam natlacene hned tri kusy, vsetky tri sa uz stihli udusit...

Cim to je? Preco sa tam tahaju ked odtial nevedia vyplavat?
amentma
 
Príspevky: 15
Obrázky: 6
Založený: 09 Jún 2010 07:30 am
Bydlisko: BB

Reklama

Re: Neonky a ich samovrazedne sklony

Odoslaťod Mariok » 26 Aug 2010 15:11 pm

Otázku položím opačne - Prečo im vytváraš priestory v ktorých sa nedokážu ani otočiť??? Pritlač/natoč molitan tak, aby sa opieral jednou stenou komplet o sklo, a už tam žiadna nevlezie. Ak sa to nedá. zožeň si väčší.

P.S.: Nahnať ich tam možu aj iné ryby a úniková reakcia spôsobí, že sa natlačia aj tam, kde môžu uviaznuť.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Neonky a ich samovrazedne sklony

Odoslaťod ASUSKO » 26 Aug 2010 15:14 pm

za 1 ja by som sa spital mas este v akva i nejake ine ryby?ci len neonki
za 2 ak mas zive rastlinky tak filter by sa nemal cistit
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Neonky a ich samovrazedne sklony

Odoslaťod amentma » 26 Aug 2010 15:31 pm

dakujem za odpovede.... prave to je problem, ze ten molitan je v podstate oprety o sklo, nerozumiem tomu ako sa tam tie rybky natlacia, pretoze potom su tam pricapene o sklo ako ked zabijete na stene komara :))

v akva su okrem neoniek este 3 SAE, 2 mecune a 2 prisavniky... a 4 krevetky... podla mojich pozorovani si nazivaju v mieri a nikto nikoho nenahana...

cistenie filtra to je vlastne iba prepratie molitanu od mechanickeho bordelu... prepieram ho vo vypustenej vode...
amentma
 
Príspevky: 15
Obrázky: 6
Založený: 09 Jún 2010 07:30 am
Bydlisko: BB

Re: Neonky a ich samovrazedne sklony

Odoslaťod ASUSKO » 26 Aug 2010 15:48 pm

Skusenost je taka ze ryby sa schovaju vsade kde vojdu ono nemusi ich nikto nahanat staci,ze sa nahanaju medzi sebou a ukrito hladaju tam kde sa to len da.
Pokial ide o molitan tak by bolo dobre na ho necistit i koli prisavnikom oni sa na molitan z casu na cas prisaju a cistia ho svojim sposobom pokial sa ti vydi ,ze mas slaby prietok v akva len pridaj filtru na otackach
.. apropo kolko L mas akva ?
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Neonky a ich samovrazedne sklony

Odoslaťod amentma » 26 Aug 2010 15:56 pm

112 l

tych neoniek bolo povodne 20, momentalne ich je uz len 15...
amentma
 
Príspevky: 15
Obrázky: 6
Založený: 09 Jún 2010 07:30 am
Bydlisko: BB


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.