Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod MAUceu » 23 Aug 2010 10:57 am

Ak som dobre videl, tak myslim ze ta lebka je za akvarkom polozena, cize nie je v nom. To vsak nic nemeni na komentoch tu a i tom co som napisal k fotke.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Reklama

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 23 Aug 2010 11:30 am

tomas120 napísal:
Novacik napísal:http://www.akva.sk/gallery/image_page.php?album_id=1625&image_id=35908 tak tu mate tu foto :d



Strach a hrôza...Chúdence ryby, už som videl kadečo, ale toto je iné kafé...Úplne zle, začni úplne od začiatku, počnúc akvarkom , štrkom, gumenými rastlinami, rybami...A hlavne vyber z akva tú lepku,nielen že je to vrchol nevkusu a brutálny gíč a vyzerá to ako keď nahúlený metalista v stave extázy si pomýli akárium s baskedbalovým košom a nadrbe doň všetko čo mu príde do cesty...... ale predovšetkým to vzbudzuje dojem, že majiteľ akva ani len netuší o čom akvaristika je....


xD ta lebka a gumenna rastlina aj ta vaza su len za akvarkom :d v akvarku mam le zivu,a substrat a nic viac :D
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Aquanaut » 23 Aug 2010 17:42 pm

:roll: lacný filter nestojí veľa, pravdepodobne ti dýchajú na hladine, aspoň častejšie men vodu, daj tam prevzdušňovací kamienok, rýchlo skladať veľké akva a už si daj odstáť do vedierok vodu, nech ju máš pripravenú, nie že ťa napadne tam pridať ďalšie rybky, dá sa kúpiť pekné pozadie alebo tapeta, ak máš talent namaľuješ si na sklo niečo aj sám :mrgreen:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod TTjopo » 25 Aug 2010 12:13 pm

Musim povedat ze som sa celkom citanim vasich prispevkov pobavil.Kazdy co tu pisal ma samozrejme pravdu.Ide o to ze vacsina zvas si pri citani prispevkov od novacika nevsimla niekolko detajlov za ktore ho krytyzujete.
1/ Skalare si nevybral on dostal ich ku narodeninam-predpokladam ako prekvapenie takze o tom nevedel a on by chcel gupky
2/Tym skalarom sa v tom pluvatku ako to bolo spomenute nestane za tych par dni naozaj nic ked sa budes o ne starat ako treba.Samozrejme ze potrebuju ovela vacsie akva ale kym si zadovazis to 100l co pre ne bude dostatocne tak vydrzia.
Novacik uz podla mna ak ho to bude bavit bude mat sam zaujem dozvediet sa o okvaristike viac.
PS:Ak niekoho poznas komu by si mohol tie skalare dat do vacsieho akva nez im zaobstaras doma to spravne bolo by to idealne.
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod mystka » 25 Aug 2010 12:24 pm

Len tak na okraj, pisal, ze nove akvarko bude mat 54 litrov. To opat nie je pre skalare dost. :kiss:
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod zlatovlaska » 25 Aug 2010 12:33 pm

mystka : ani keby malo rozmery dxšxv 52x21x50 by to nestačilo pre tie dva skaláre?
TTjopo : nemam nic proti tebe ale "krytyzujete" mi ubralo asi 5 rokov života :)
Obrázok používateľa
zlatovlaska
 
Príspevky: 259
Obrázky: 93
Založený: 21 Jún 2010 12:16 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 25 Aug 2010 12:46 pm

zlatovlaska napísal:mystka : ani keby malo rozmery dxšxv 52x21x50 by to nestačilo pre tie dva skaláre?


tak ked pise ze 54L nebude dost a to ma rozmery 60x30x30Cm tak ani tvoje nebude dost hoci je to tiez 54L ... a je vyssie ako moje :d
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod mystka » 25 Aug 2010 12:57 pm

TTjopo uz pisal, ze ma nejaku poruchu..disgrafiu, alebo daco take. Ja vychádzam z toho, že skaláre potrebujú dostatok miesta. Uz tu bolo rozoberane, ci to sam skalar povedal kolko litrov potrebuje. Kazdopadne by som ich 54 l nepchala.
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod TTjopo » 25 Aug 2010 17:00 pm

@mystka-dakujem
ospravedlnujem sa mate pravdu akva nema 100l ale 63l s dost malou vyskou pre skalare.Pre zaciatocnika velkost akva povedal by som vyhovujuca len by som tam nedal tie skalare.
@novacik skus tie skalare vymenit za nejake ine rybky alebo rastlinky a dokup si nejake zivorodky
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

Problem so skalarmi

Odoslaťod Novacik » 26 Aug 2010 21:55 pm

cawte som tu zas ...a mam taky problem ...asi pred dvomi dnami som si vsimol ze jeden z mojich skalarikov straca plutvy .... a mam taky pocit ze sa biju lebo mam jedneho vetsieho ako druheho ... a ten vetsi asi bije(obziera ) toho maleho ... vzdy vecer sa nahanaju ... neverim ze je to niaka choroba pretoze Vypulene oci nema nema ani biele bodky a nema ani krvave flaky
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Problem so skalarmi

Odoslaťod aughostino » 26 Aug 2010 22:44 pm

ak su este stale v tom 10l akvarku ktore mas v galerii, tak sa ani niet co cudovat, nemas tam filtraciu takze sa ti tam urcite hromadia neziaduce bakterie, choroba-bakterialny-rozpad-plutiev-t120.html skus si tuto temu nastudovat, mozno ide aj o tvoj pripad
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Re: Problem so skalarmi

Odoslaťod Novacik » 26 Aug 2010 22:59 pm

PROSIM VAS KDE KUPIM TEN TERAP AB ... surne ho potrebujem pre mojho skalara asi aj jeho napadla ta bakterialna choroba ci jak sa to vola ...
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Problem so skalarmi

Odoslaťod Michal1987 » 26 Aug 2010 23:13 pm

Nemôžem si pomôcť, ale inak to ani dopadnúť nemohlo...
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Problem so skalarmi

Odoslaťod Aquanaut » 26 Aug 2010 23:45 pm

:| koľko im dáme? 48 hod?
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod martin_s » 27 Aug 2010 10:37 am

Nemozem si odpustit: Komu niet rady...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 27 Aug 2010 10:49 am

ok ja viem a kde som ich mal dat nikto ich nechcel .... ani akvaristika uz ich nechcela este ked boli v poriadku ... ale zda sa mi ze oni sa len biju lebo jeden je uplne pohode a ten druhy ma okusane plutvy
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod trinitysk » 27 Aug 2010 11:20 am

Predavat "zivy" tovar az od 16 rokov, alebo len v sprievode dospeleho a je min. o 50% menej problemov (Zakon o ochrane zvierat c.115/95 Zb.§ 22). Bohuzial aj ked je na to Zakon vymozitelnost prava je velmi mala. Predajcovi co to porusi treba okamzite ulozit pokutu za priestupok, pripadne zobrat zivnostesky list na 1 rok pri opakovanom porusovani.
To co sa tu popisuje v tejto teme je typicky priklad nezodpovedneho tyranie zvierat z vlastnej nevedomosti a hluposti. Doporucujem si prestudovat horeuvedeny zakon!! ( Tyka sa aj ryb ako vyplyva z, citujem: "Zvieraťom sa na účely tohto zákona rozumie každý živočíšny stavovec okrem človeka" -> ryba je stavovec)
a hned cit: "§ 2 "Základné povinnosti pri chove a držbe zvierat
Každá právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá zviera trvale alebo prechodne chová alebo drží
(ďalej len chovateľ) je povinná zabezpečiť zvieraťu výživu, opateru a umiestnenie zodpovedajúce jeho
fyziologickým potrebám a správaniu a poskytnúť mu potrebnú voľnosť pohybu. Voľnosť pohybu
zvieraťa nesmie byť obmedzovaná trvale alebo zbytočne alebo keď to zvieraťu spôsobuje bolesť
alebo poranenie."
Moj prispevok ani nesmeruje tak k tomu chlapcovi ale k tym z nas, ktori mame moznost to ovplyvnit. A nedajboze mame aj nejaky obchod a sami tento zakon (aj ked mozno nevedomky) porusujeme.
Plne znenie zakona: (http://www.kkmodra.sk/vycvik/legislativ ... e-zvierat/)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 27 Aug 2010 16:18 pm

trinitysk napísal:Predavat "zivy" tovar az od 16 rokov, alebo len v sprievode dospeleho a je min. o 50% menej problemov (Zakon o ochrane zvierat c.115/95 Zb.§ 22). Bohuzial aj ked je na to Zakon vymozitelnost prava je velmi mala.



no vidim ze poniektori nepochopili :) tie ryby som nekupoval ja ... keby som ich kupoval ja tak si kupim nieco uplne ine ... tie ryby kupovali rodicia nemozem za ich neznalost a za neznalost akvaristickych obchodov, takze am z niciho neobvinujte ...
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Aquanaut » 27 Aug 2010 16:51 pm

chod na burzu alebo napíš si inzerát hoc aj tu, nadpis, vymením za gupy alebo tetry a niekto sa myslím nájde
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod trinitysk » 27 Aug 2010 17:01 pm

Novacik napísal:
trinitysk napísal:Predavat "zivy" tovar az od 16 rokov, alebo len v sprievode dospeleho a je min. o 50% menej problemov (Zakon o ochrane zvierat c.115/95 Zb.§ 22). Bohuzial aj ked je na to Zakon vymozitelnost prava je velmi mala.



no vidim ze poniektori nepochopili :) tie ryby som nekupoval ja ... keby som ich kupoval ja tak si kupim nieco uplne ine ... tie ryby kupovali rodicia nemozem za ich neznalost a za neznalost akvaristickych obchodov, takze am z niciho neobvinujte ...

Tak v tom pripade NEPLATI uz hned PRVA veta, tvojho PRVEHO prispevku ktorym si zakladal tuto temu...Aj ked neskor si mozno niekde potom akoze vysvetlil, ze nie, ze to nie ty...(aj ked tomu osobne vobec neverim, nehnevaj sa...)
V kazdom pripade teraz je to uz nepodstatne, stalo sa. Rybky daruj do akehokolvek akva obchodu alebo niekomu kto ma vacsia akva...
A ze porusujes/te zakon, je holy fakt (v tomto pripade ak ich naozaj kupili rodicia tak predajca chybu neurobil, mohol tak urobit. Na druhu stranu si svoje svedomie moze spytovat aj on sam...hlavne ze to predal a zarobil no tam par EUR, velmi smutne... :oops: )
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod MAUceu » 27 Aug 2010 17:24 pm

Novacik napísal:ok ja viem a kde som ich mal dat nikto ich nechcel .... ani akvaristika uz ich nechcela este ked boli v poriadku ... ale zda sa mi ze oni sa len biju lebo jeden je uplne pohode a ten druhy ma okusane plutvy

Ze som si tu na burze nevsimol tvoj inzerat...
No teraz ak su chore, dohryzene ich asi tazko zoberu do akvaristiky a tazko ich aj darujes.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Novacik » 27 Aug 2010 17:26 pm

hovorim vam nikto z pribuznych ich nechce a cudzim zadarmo nedam
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod Aquanaut » 27 Aug 2010 17:26 pm

asi sa už viac netreba vyjadrovať, príspevkov typu "V škole je bomba" je tu požehnane :twisted:
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: Uplny novacik z akvaristikou :)+mutne akvarko

Odoslaťod trinitysk » 27 Aug 2010 17:34 pm

Novacik napísal:hovorim vam nikto z pribuznych ich nechce a cudzim zadarmo nedam

Ani z voza ani na voz a nedas si poradit! Nechapem co tu teda riesis! Nepis tu aspon tie svoje prispevky (myslim samozrejme tuto konkretnu temu), ktore len potvrdzuju ze sme mali so vsetkym od zaciatku pravdu. Z tejto debaty (aspon poniektorym z nas, ak nie vobec vsetkym) sme len znechuteni a je nam to cele len luto (kvoli tym rybkam)...
Az budes niekedy naozaj akvarista tak pochopis, ze sme to mysleli s tebou len dobre a nase rady boli take aby ti a tvojim rybkam pomohli...Viac sa uz do tejto temy nezapajam, len sa tu zbytocne rozculim.. :twisted:
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.