nove akva



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

nove akva

Odoslaťod dankooo » 22 Sep 2010 09:45 am

dobry chcel by som sa opytat ci 60 litrove akvastaci pr 8 parmiciek a 3 ancitrusov a 4 panciernickov p.s vsetky 3 tri druhy tam chcem rozmnozovat ale mam aj porodnicku
dankooo
 
Príspevky: 325
Obrázky: 0
Založený: 06 Jan 2010 12:35 pm

Reklama

Re: nove akva

Odoslaťod tomas1 » 22 Sep 2010 09:51 am

no lepsie by bolo mat na kazdi druh vlastne akva 60l a hlavne dobre zarastene
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: nove akva

Odoslaťod martin_s » 22 Sep 2010 10:24 am

Nestaci. Navyse tvoj popis je velmi slaby a nekonkretny. Parmiciek (je to cesky nazov) je viac druhov a rovnako aj panciernikov a ancistrusov(v roznych velkostiach, narokoch...). Niektore sa ti v tom akva ani neotocia...
Neviem co konkretne myslis pod pojmom porodnicka, ale ak klasicku pre zivorodky, ktoru zavesis do akva, tak ta ti zrejme moc nepomoze.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: nove akva

Odoslaťod dankooo » 22 Sep 2010 16:21 pm

no myslim parmicky nadherne a pancernicek skvrnity a porodnicku myslim dalsie ale mensie akva
dankooo
 
Príspevky: 325
Obrázky: 0
Založený: 06 Jan 2010 12:35 pm

Re: nove akva

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 16:29 pm

Na tie parmicky to mas male akva. Dorastaju nejakych 6-8cm...a na kazdy cm dlzky rybky treba ratat 2 litre cistej vody (cistej=hruby objem akva bez strku, dekoracii a pod. teda tu vodu co tam realne v akvariu je)...myslim, ze pocty su to velmi jednoduche...To iste co sa tyka velkosti plati aj o panciernickoch...tiez okolo 6cm ...
Zaver: Najdi si ine, mensie druhy rybiek, alebo zaobstaraj vacsia akvarium. Nema zmysel do tohto akvaria tie rybky vobec davat, mal by si s tym viacej problemov (hlavne choroby, neustale cistenia akva, riasy a v konecnom dosledku hrozne akva) ako radosti z pekneho akvaria.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: nove akva

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 22 Sep 2010 19:13 pm

dankooo napísal:no myslim parmicky nadherne a pancernicek skvrnity a porodnicku myslim dalsie ale mensie akva

myslis Botia macracantha??? to urcite nie.. 60l.. to mas tak asi cca.50l vody ani nie mozno..urcite nie to je velka ryba a jednak na zaciatok urcite nieco menej narocne..nebojim sa povedat 90 ludi zo sto co s touto rybou zacalo "akvaristikovat" neuspelo..neriskuj to a zacni radsej s titejkami, alebo mrenky perletove. su krasne a male max do 5 cm a to fakt max. moje maju titeiky 4cm a aj perletove. tiez tak.
HASEMANIA_NANA
 

Re: nove akva

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 20:01 pm

hasemania_nana : ta parmicka nadherna co chce dankooo je Barbus conchonius, v slovencine by to mala byt parmicka/mrenka ruzova...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: nove akva

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 22 Sep 2010 20:31 pm

diky za objasnenie, hned sa mi to nejak nezdalo :-) ale i tak .. male akvarko, su aj mensie druhy mreniek. Alebo tetry. No mam pocit ze Dankooo by potreboval trosku viac info o akva. teda nic v zlom, myslim ze tu najde vsetko v tychto fórach.Vdacne tu najde odpovede.
HASEMANIA_NANA
 

Re: nove akva

Odoslaťod dankooo » 23 Sep 2010 11:34 am

diki pozrem si tie tvoje co si napisal dik moc vsetkym
dankooo
 
Príspevky: 325
Obrázky: 0
Založený: 06 Jan 2010 12:35 pm

Re: nove akva

Odoslaťod dankooo » 23 Sep 2010 11:45 am

ale tu parmicku by som ppodla tohoto mohol chovat http://rybicky.net/atlasryb/parmicka_nadherna

ale musel by som mat 80 litrove akva
dankooo
 
Príspevky: 325
Obrázky: 0
Založený: 06 Jan 2010 12:35 pm

Re: nove akva

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 23 Sep 2010 15:21 pm

pozri mohol jasne ze mohol,no namiesto 100% spokojnosti rybiciek bude spokojnost a chod akvarka mozno 85-90% . To som dal ako taky priklad :-) a ked budes mat 80 l citeho objemu akvaria cize len voda tak problem nevidim ziadny.a uprimne, ja v tom problem vobec nevydim ja mam cca.90-100L max. vody a plava mi tam mrenka perletova 6x, botia loachata 2x, prisavnik skv. 2x, titeiky 4x, mrenky brokatove 4x, danio modre 6x , danio pasikave aso 2-3x, kardinalky cinske 6x asi, a mrenky indicke to je velkostou porovnatelne s tvojimi tych tam mam 6 kusov. Tak vidis je toho dost. Na tu litraz, je tam fajn filter, vela rastlin a AQ bez problemov ide asi pol roka, ziadny uhyn ani choroba.Ani vysoke hodnoty vody ci uz NO2 ,NO3 ci fosforu.Teoria je teoria a prax je prax. Vidim ze tym rybam nic nieje, su spokojne neustale hladne :-) je to zabehnute a je to ok! A mrenky veru nevyzaduju az tak cistu vodu ako tetrovite ryby, kludne si ziju aj v kalnych vodach, zanesenych ci "spinavych".
HASEMANIA_NANA
 

Re: nove akva

Odoslaťod dankooo » 23 Sep 2010 17:52 pm

diki moc tak budem mat 8 parmiciek a 3 prisavnikov 2 slimakov a 4 panciernickov
ale idem si urobit este dalsie nove akva :D ale v tom budu iba krevetky
dankooo
 
Príspevky: 325
Obrázky: 0
Založený: 06 Jan 2010 12:35 pm

Re: nove akva

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 23 Sep 2010 21:54 pm

BACHA NA SLIMAKOV Aby ti nezozrali do rana rastliny na komplet.. toto ale bez srandy.. uz takych bolo co si dali slimaly do akva, myslim tie velke zlte a hnede.Nazov sa mi nece hladat,. Fakt bud opatrny
HASEMANIA_NANA
 

Re: nove akva

Odoslaťod trinitysk » 23 Sep 2010 22:19 pm

Ach jo...moj posledny a zufaly pokus zvratit zvratenosti v tejto teme ...:-(
Hasemania nana: dankooo ma 60l akvarium, cisty obsah bude mat max. 50l (ak vobec) a ty tu pises nieco o 80l a pod. ...otazka bola jasna, drz sa odpovedi k nej...opakujem ma 60l akva brutto a chce tam xy ryb, ktore tam bude davat asi obuvakom...ten clovek je uz uplne zmagoreny z tvojich odpovedi a je schopny si to tam natlacit...Si davaj vacsi pozor co tu pises, pretoze minimalne podla tych poslednych rad v tejto teme ak sa niekto bude drzat tak amen tma...:-( Nemyslim to v zlom a nechcem ta nijako zosmiesnovat, ale co je vela to je moc...prepac.
Dankoo: precitaj si este raz moj prispevok z 22 Sep 2010 16:29 pm . Je tam jasna a zrozumitelna odpoved k tvojej otazke. Dankoo vopred ta varujem aby si to s tymi rybami skusal v tych 60l...budes mat nakoniec viacej problemov ako radosti z akvaria. Ja viem o com hovorim...Najdi si nieco mensie a menej...inak tu budes o par tyzdnov pisat, ze to mas chore atd atd....
Tymto v tejto teme definitivne koncim, povazoval som si za povinnost, ked vidim ako sa to zvrhlo, to usmernit...Vela zdaru!
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: nove akva

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 23 Sep 2010 23:29 pm

trinitysk.. nesnaz sa presadzovat svoj nazor ako jediny spravny. Ja chalanovi nekazem aby si tam tie ryby dal.a ano pisal som o 80l cisteho objemu. Viem ze mu chces len to dobre aby nerobil zbitocne chyby ale tak trosku ho i ibmedzujes v sebarealizacii. Tebe od zaciatku tiez nik neradil urcite a preto toho vies dnes dost, sam si sa naucil. Ja len chcem tymto povedat nech sa chalan rozhodne ako chce,a ked chce nech si urobi posvojom. sam sa nauci a co sa tyka tych ryb, dost pochybujem zeby ich ten pocet nejak zlomil a urobil neplechu s ich imunitou. su to mrenky, do tych spominanych 6-8cm pochybujem ze mu dorastu a keby aj, tak tomu davam nejake 3 roky a to myslim ze bude mat uz urcite vacssie aq. A neurazil si ma, mne nerobi problem komunikovat ale nesnazim sa za kazdu cenu si presadit moj nazor. to nie. Dankooo vela zdaru nech sa uz rozhodnes akokolvek. No pokial sa tam rozhodnes dat tie mrenky v mensom pocte tak ich tam ani nedavaj.
HASEMANIA_NANA
 


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.