DAZZLE NATURE AQUA



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod noiseless » 15 Sep 2010 19:59 pm

nevyzerá to zle, j to plnšie ako len s tým trávnikom .. ja by som to tak nechal :))
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Reklama

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 24 Sep 2010 12:23 pm

V DNA pribudla jedna rastlina /Micranthemum Micranthemoides za main stonom/ a plánujem pridať ešte /liliovníček novozélandský/ :roll:
Prílohy
25.jpg
24.jpg
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod noiseless » 24 Sep 2010 13:38 pm

to s ati za tú krátku dobu tak rozrástlo ? to čo je za rastlina :D taku chcem
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod jose » 24 Sep 2010 13:51 pm

prečítaj si tému od začiatku a dozvieš sa
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 26 Sep 2010 16:44 pm

...chcel to na ježka, tak nech sa lubi :D
tentokrát bez techniky, :roll:
ešte dodám, že svietime od 14 do 24 h 8)
Prílohy
26.jpg
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod noiseless » 26 Sep 2010 17:33 pm

čo si spravil s tými odstrihnutými časťami rastlín ? :( ... jak to že v PP tú rastlinu nemajú ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 24 Okt 2010 18:01 pm

Dnes 24.10.2010 sú presne 2 mesiace od založenia :roll:
Obrázok
Obrázok
do "deenačka" pribudli 6 ks neocaridin z ktorých sa niekedy neviem prestať smiať :o
Obrázok
rozmýšľam aj nad rybkami ale neviem ktoré by sa hodili, ak má niekto nejaký fajn nápad, aké rybky by v tomto aqua vynikli poprípade by sa cítili ako doma :) , tak sem sním :wink: čítal som o /tetra neónová/ ale mám pocit, že by to pre nich bolo malé, lebo ak odrátam dno tak je tam asi 16l H2O. A tieto rybky majú radi skupinky takže takých 6-10ks minimálne. Myslíte, že by to 6ks neóniek zvládlo ? :?: :angel:
Obrázok
S pozdravom Dazzy.
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod noiseless » 24 Okt 2010 18:35 pm

neonky určite nie ... veľmi nevhodné rybky ...
čo by som ja odporúčal, sú nejaké druhy razboriek/borarasov ... ci uz brigittae alebo merah .. brigittae majú v PP určite, ale neviem či nemajú aj tie merah, zajtra pôjdem, zistím a napíšem ti :)
A ešte si sa tam pýtal či sa nezmenšila hĺbka, podľa mňa je to oveľa lepšie, keď je to vzadu vyššie ako vpredu .. a rozhodne by som tak aj pokračoval .. vzadu nechať rásť a vpredu ešte trošku prestrihať .. inak je to vážne super :) Ešte tie rybky a bude to mňam ...
len rozhodne nie tetry ani nič také, niečo malé, milé :)
Zajtra sa ti ozvem čo majú tu v PP
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 24 Okt 2010 18:43 pm

Ďakujem noiseless :wink: som si všimol, že máš nový klenot :roll: to tvoje aqua je fakt veľmi pekné :wink: držím ti palce aby sa mu darilo :wink:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod Darsilius » 24 Okt 2010 19:18 pm

Jak říká noiseless, ideální by byly nějaké borarasky :) k tomu akváriu... vypadá moc hezky, jde vidět, že se opravdu patřičně staráš o trávníček, jen škoda že zaniká 3. kámen...ale jinak fakticky paráda...krásné miničko!
Darsilius
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 23 Apr 2010 10:12 am

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod Aquanaut » 24 Okt 2010 20:40 pm

tá ruka ako boží dotyk :angel:
tu vládnem jaaaa :pivo: nech sa darí
Obrázok používateľa
Aquanaut
 
Príspevky: 521
Obrázky: 0
Založený: 17 Aug 2010 12:22 pm
Bydlisko: Humenné

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 09 Nov 2010 18:40 pm

Čaute, prosím vás neviete čo môže byť príčinou hnedých stoniek eleocharis-u acicularis-u ? :( Pridávam CO2 /burčiak/ plus hnojenie pomocou ferropolu 0,5 ml denne. Posledné 2 týždne som na noc vypínal CO2 kvôli osadenstvu /5 krevetky neocaridiny, 9 bararasiek/ Priznám sa, že o mr. e. acicularisovi som si prečítal čokoľvek ale nikde som nezaregistroval, že by mu pri hnojení ferropolom malo niečo chýbať :| Dokonca aj dno /kremičitý 0,8-1,4mm/ by mu "malo" vyhovovať. Prvý mesiac bol bezproblémový, jednofarebný, rástol ako divý, ale teraz je z neho kripel. V aqua je minimálne množstvo riasi a viem, že po druhom skrátení mu začali končeky hnednúť a niektoré steblá mu od končekov zhnedli celé. A spomínam si, že keď začal hnednúť tak mu pomaly zhnedli aj korienky, ktoré mal predtým krásne, svieže biele. Prosím vás nestretli ste sa stým, poprípade neviete čo zle som spáchal ? :( že sa mu takto nechce žiť ? Za pomoc vám budem veľmi vďačný a vy budete mať dobrý pocit, že ste niekomu pomohli :wink:
Obrázok
Obrázok
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod Darsilius » 09 Nov 2010 19:47 pm

Ahoj, tento problém jsem měl s eleocharisem tky... první měsíc byl krásně zelený a pak postupně žloutl až zhnědl a bohužel se mi ho nepodařilo udržet, na zkoušku jsem jeden trs přesunul do jiného akvaria a tam se vzpamatoval, ale vůbec netuším co s ním bylo, takže snad to zjistíš, at se také poučím ;-) přeju hodně štěstí...
Darsilius
 
Príspevky: 109
Obrázky: 21
Založený: 23 Apr 2010 10:12 am

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 09 Nov 2010 22:50 pm

Darsilius napísal:Ahoj, tento problém jsem měl s eleocharisem tky... první měsíc byl krásně zelený a pak postupně žloutl až zhnědl a bohužel se mi ho nepodařilo udržet, na zkoušku jsem jeden trs přesunul do jiného akvaria a tam se vzpamatoval, ale vůbec netuším co s ním bylo, takže snad to zjistíš, at se také poučím ;-) přeju hodně štěstí...


Ahoj Darsilius, v tom akváriu, s ktorého si ho vybral si niečim hnojil alebo si mal nejaké hnojivo v dne ? A v tom druhom kde si ho preložil sa mu už darilo v pohode ? Vieš čo ja mam taký pocit, že to hnednutie sa začalo diať, keď som tam pichol niekoľko kusov iných rastlín, a keďže už nebolo kam ich dať tak som musel e. acicularis preriediť. :( /Salik niekde písal, že nemá dobre skúsenosti s dodatočným pridávaním rastlín./ Nebolo to aj v tvojom prípade tak ? Keď to je tak, najradšej by som to cele premeral pomeral pretestoval sakra, ale nemám testy /okrem ph/, myslel som si, že "iba" s jednou rastlinou to bude jednoduché ale prdlajz, musíš mať laboratórium aby si mal zelený koberček vo vode :D Veď ja na teba acicularis, už nejak nájdem spôsob. :roll:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod crypto231 » 09 Nov 2010 23:05 pm

ja by som to v tom pridani rastlin nevidel, to co pisal salik nebolo skor pri zalozeni, ze by sa malo zacat hned naplno?
zhnedol vsetok ci len ten skrateny na minimum vpredu? ja som toto pozoroval len pri riadnom zastrihnuti ... ale su aj akvarka kde eleo drzia na par cm a je ok
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 10 Nov 2010 01:42 am

crypto231 napísal:ja by som to v tom pridani rastlin nevidel, to co pisal salik nebolo skor pri zalozeni, ze by sa malo zacat hned naplno?
zhnedol vsetok ci len ten skrateny na minimum vpredu? ja som toto pozoroval len pri riadnom zastrihnuti ... ale su aj akvarka kde eleo drzia na par cm a je ok


čau crypto231 áno máš pravdu salik to myslel pri založení, citujem: "nemam dobre skusenosti s postupnym pridavanim rastlin, odporucam vsetko a naraz, zabeh akvaria je stabilnejsi"
ja som pridával rastlinky presne 39 deň od založenia, takže v tom to asi nebude, keďže už bolo celkom zabehnuté ale zdá sa mi, že práve v okolí, kde som tie nové rastlinky pridával, to začalo hnednúť. Ešte si pamätám, že hnednúť začínajú najskôr staršie steblá a jeden trs acicularisu po premiestnení, zhnedol celý. Ale niečo na tom čo píšeš bude, lebo vzadu som to nechával dlhšie a tam to nehnedne v takej intenzite ako vpredu kde je podstatne kratší. Myslíš si, že by som mal pokračovať v dennom hnojení ? Alebo iba raz do týždňa ako píšu na obale ferropol-u ? Neprehnal som to s hnojením ? /čistý objem približne 16l, začaté dávkovanie až v 18 dni od založenia, fakt poctivo každý deň 0,5ml hodinu po zapnutí svetlá + co2 nonstop/ hnednutie začalo po druhom zastrihnutí /2 strihanie v 39-tom dni/ o tri dni na to prišli krevetky a vtedy som začal hýbať s CO2 teda na noc off kvôli krevetkám. Myslíš, že by takto mohol reagovať na zmenu CO2 ? :shock: čo ma znepokojuje je to, že jeho rast sa ako keby zastavil a korienky /tam kde ich vidím pri skle ale aj tie čo sa plazia po štrku/ sú hnede a teda mi pripadajú nezdravé. :(
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod trinitysk » 10 Nov 2010 10:35 am

moze to mat viacero pricin ale ja tipujem na nedostatok makroprvkov, hlavne N...bolo by fajn pomerat vodu, takto je to vestenie z krist. gule. Dolezite u tejto rastlinky je okrem makro, pH ktore by sa ani nemalo blizit k 7 (ideal 6-6,5) a teplota okolo 23 max 25...
Porastie aj v "horsich vodach" ale je uz citlivejsia na strihanie a presadzanie...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod pha » 10 Nov 2010 13:19 pm

Ahoj DAZZLE.
Ake mas hnojivo v dne? Ak ziadne, treba kupit a zaryt do dna. CO2 pustaj 2hodiny pred rozsvietenim a vypni hodinu pred zhasnutim svetla. Trvaly test CO2 mas? Ak nemas kup, a pustaj CO2 tak aby uz pri zasvieteni mal zltu farbu! Mozno by bolo dobre dat niekam tie krevety, kym sa to nenaucis a nedas to do poriadku?
Neprestavaj hnojit, ked prestanes nabehnu riasy!! Z obrazkov je vidno ze mas malo N,P tak ako pise ,,trinity,,
Testy asi nemas, nevadi pridavaj v pomere 2:1 a vodu men castejsie.
Nech sa dari.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 10 Nov 2010 14:58 pm

trinitysk napísal:moze to mat viacero pricin ale ja tipujem na nedostatok makroprvkov, hlavne N...bolo by fajn pomerat vodu, takto je to vestenie z krist. gule. Dolezite u tejto rastlinky je okrem makro, pH ktore by sa ani nemalo blizit k 7 (ideal 6-6,5) a teplota okolo 23 max 25...
Porastie aj v "horsich vodach" ale je uz citlivejsia na strihanie a presadzanie...


Ahoj trinitysk, niekde som čítal, že čo sa deje pri nedostatku dusíka a môj E.A. má presne tieto príznaky, a v popise ferropolu sa hovori: "Does not contain phosphates and nitrates." teda ak tomu dobre rozumiem, tak neobsahuje Dusík ani Fosfor ? :(
A k tomu pH čo píšeš, tak meraním /JBL pH test/ som zistil, že po odstavení CO2 /od 24:00 do 13:00/ tzn. že za 13 hodín sa pH dokázalo vyšplhať z 6,5 na 7,5 až 8! :shock: Dnes som nechal CO2 cez noc a osadenstvu sa nič nestalo, takže ho tam radšej nechám aj cez noc. K tej citlivosti pri presádzaní máš úplnú pravdu, dokonca pri presadení som zistil, že trs v zadných častiach mal tmavšiu farbu ako vpredu, /môže to byť spôsobené svetlom/ to len podčiarkuje ako rastlinky "máju radi svoje miesto" :roll:
No nič musím si zadovážiť testy, potom pridám hodnoty. :angel:
ďakujem :pivo:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod trinitysk » 10 Nov 2010 15:32 pm

1. ano, chapes spravne
2. Kolisanie pH je asi najhorsie co moze pre rastlinky byt pokial je takto velke..doporucujem zvysit Ut a postupne priblizovanim (t.j. zvysovanie Ut a dlhsie pustene CO2) sa dostal na uroven pH cca +/- 6,5 pocas celeho dna ...Ut v intervale 3-5 je fajn...od toho sa odpichni...
S pridavanim N opatrne, najprv zacni s Co2...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 10 Nov 2010 17:39 pm

pha napísal:Ahoj DAZZLE.
Ake mas hnojivo v dne? Ak ziadne, treba kupit a zaryt do dna. CO2 pustaj 2hodiny pred rozsvietenim a vypni hodinu pred zhasnutim svetla. Trvaly test CO2 mas? Ak nemas kup, a pustaj CO2 tak aby uz pri zasvieteni mal zltu farbu! Mozno by bolo dobre dat niekam tie krevety, kym sa to nenaucis a nedas to do poriadku?
Neprestavaj hnojit, ked prestanes nabehnu riasy!! Z obrazkov je vidno ze mas malo N,P tak ako pise ,,trinity,,
Testy asi nemas, nevadi pridavaj v pomere 2:1 a vodu men castejsie.
Nech sa dari.


Ahoj pha, takže hnojivo v dne nemám, nieže by som ho nemal k dispozícií pri zakladaní ale chcel som to skúsiť bez toho, myslíš, že by som dosiahol lepšieho výsledku ako keď pridávam látky do vodného stĺpca ? /len ma zaujíma tvoj názor :roll: lebo s hnojivom v dne nemám skúsenosti :angel: / teraz hovorím o e. acicularis-ovy teda o sólo rastlinke v aqua. Ešte mám otázočku, vypínaš CO2 ?
Ten trvalý test CO2 by som skôr vyriešil testom na KH keďže na pH už mám /no neskôr ho určite kúpim/
Nad premiestnením rýb aj krevetiek premýšľam ale musím sa to naučiť aj s rybami lebo si myslím, že ak vyvážim podmienky pre rastlinky, tak to ešte nemusí znamenať, že ryby a krevetky sa v tom prostredí budú cítiť fajn nie ? :|
OK hnojiť teda neprestávam :wink: a troška nerozumiem tomu čo si napísal: "pridavaj v pomere 2:1" :angel: :?:
A inak ďakujem veľmi pekne :pivo: mám tento problém už dlhšie, nechcel som vás otravovať, myslel som si, že na to prídem sám ale cítim, že vaša pomoc ma navedie k riešeniu, ešte raz vďaka :pivo: :pivo:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod pha » 10 Nov 2010 20:24 pm

Ahoj DAZZLE.
To hnojivo v dne ti pomaha vyzivovat korene a robi zasobaren, proste vela zivin v zasobe, napr. ked aj nejaku dobu nedas- zabudnes, rastlina si bude tahat zivyny korenom. Vyzivne dno ti pomaha udrziavat stabilitu.
CO2 zapinam ako som pisal, vlastne som sa k tomu vratil, lebo tiez som mal dlho pustene na 24h. funguje to rovnako, akurat pri vypnutom CO2 sa maju obyvatelia a rastliny cez noc lepsie, mozu sa pripravit na dalsiu davku.
Ked budes postupne pridavat CO2, aby si dal dolu to pH, ryby nemusis davat prec. Len krevety ti mozu povyliezat :P :) Oni ti vlasne robia pernamentny CO2 test.
Hnojit musis vela, vobec sa neboj :!: A neviem co uz vies o hnojeni, to je na strasne dlllho. Pomer 2:1 je taky nahrubo povedany pomer medzi NO3 a P vo vode, musis si ale sam zistit ako ti to slape najlepsie.
Nech sa dari.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod pha » 10 Nov 2010 21:04 pm

Este upresnim ten pomer aby sme sa rozumeli, 2:1 je pomer medzi pridavanymy zlozkamy N a P z PMDD, aby sme dosiahli NO3 niekde okolo 20mg/l a P niekde okolo 1mg/l vo vode.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: DAZZLE NATURE AQUA

Odoslaťod DAZZLE5 » 11 Nov 2010 00:50 am

pha napísal:Este upresnim ten pomer aby sme sa rozumeli, 2:1 je pomer medzi pridavanymy zlozkamy N a P z PMDD, aby sme dosiahli NO3 niekde okolo 20mg/l a P niekde okolo 1mg/l vo vode.


Jaaj jasne, myslel som si, že myslíš pomer ferropolu :D
k tomu pmdd, mám niečo prečítané :angel: ale to mi je prd platné keď to nemám otestované v praxi :roll:
najprv testy, bez nich experimentovať nebudem :angel:
diky pha :pivo:
DAZZLE5
 
Príspevky: 108
Obrázky: 43
Založený: 08 Jún 2006 13:31 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.