produkty firmy eden / eden 501



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod angus » 13 Máj 2010 12:07 pm

Zdravim.

Som cerstvy majitel jednoho kusu EDEN 511. Mam vsak taky maly problemik. Neviem na aky koniec osky vrtulky sa nasadzuje ta "capicka" s gumenymi kruzkami. Podla obrazku by to malo ist na ten kratsi koniec. Lenze potom tam nesedi kryt. Skoda ze navod k tomu nie je zrovna najlepsi.
Obrázok používateľa
angus
 
Príspevky: 37
Obrázky: 17
Založený: 17 Sep 2008 08:33 am
Bydlisko: Trnava

Reklama

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod budulinecek » 13 Máj 2010 13:15 pm

Škoda, zrovna včera jsem ho měl rozebraný, mohl jsem to odfotit.
Dostal jsem ho již použitý a tak toto bylo smontované, takže úplně nevím kolik té osičky je ještě vevnitř, ale ven koukalo docela dost odhaduju to tak na 1,5-2cm a na ten konec se dala ta čepička s gumičkami a ta pak držela v tom platovém bazmeku se třemi plastovými nožičkami - mezi ně to tam je zaklíněné.
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod angus » 13 Máj 2010 13:38 pm

budulinecek vdaka za ochotu. Zbytocna panika z mojej strany. Uz som to poriesil. Logika nepusti:) V tom navode je to naozaj zle znazornene.
Obrázok používateľa
angus
 
Príspevky: 37
Obrázky: 17
Založený: 17 Sep 2008 08:33 am
Bydlisko: Trnava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod Lime » 14 Máj 2010 20:47 pm

ahojte slubil som napisat skusenosti ked ho budem pouzivat (eden 511), mam ho tyzden, fajn, spokojnost, uz je tichy, a celiovo som spokojny, este snad len ze by som mozno dal viac dierok do roztrekovacej trubice mozno by bola mensia premevka na hladine, stale mam pocit ze je tam dost fukot. s vnutornym to bolo asi kludnejsie - nie to vsak ziadna hroza, kazdopadne mam na hladine po okrajoch bublinky vzduchu, nehapem co to je akoby pena, vyslovene v rohoch napr. okolo teplomera alebo vzadu za roztrekovacou trubicou.
ale snad to je len kyslik.
Obrázok používateľa
Lime
 
Príspevky: 62
Obrázky: 3
Založený: 27 Mar 2010 13:20 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod hitmanius » 09 Júl 2010 00:53 am

Neviete, kde by som mohol teraz zohnat Eden 501? :D Diky
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod Giftzahn » 09 Júl 2010 07:05 am

hitmanius napísal:Neviete, kde by som mohol teraz zohnat Eden 501? :D Diky


pozri e-shopy ...pokial sa nemylim stale ho maju v ponuke ... 501 a aj 511, pripadne aj variantu s ohrievacom

napr. tu: http://www.akvashop.sk/filtracia-pumpy- ... -6_83.html :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod budulinecek » 09 Júl 2010 09:15 am

No já když ho sháněl tak sice v nabídce byly, ale vždy mě po objednávce volali že ho nemají že ho objednají jestli ho opravdu chci. Po čase pak volali že jim ho ne a ne dodat a začali mě nabízet jiné.....
Prý mají do ČR problémy s dodávkami, tak aby to na SK nebylo podobné ....
budulinecek
 
Príspevky: 352
Obrázky: 28
Založený: 25 Feb 2007 14:01 pm
Bydlisko: Krkonoše

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod Terazky » 01 Aug 2010 21:11 pm

má niekto skúsenosti s interným filtrom eden 320 resp. 325? Zaujímala by ma hlavne hlučnosť.
Terazky
 
Príspevky: 1
Založený: 31 Júl 2010 12:10 pm

Ako znizit prietok externeho filtra

Odoslaťod Lime » 22 Aug 2010 14:51 pm

Prosim poradte, pred cca 4-5 mesiacmi som kupil externy filter Eden 511, zapojil ho a od vtedy necistil. Akvarium sa mi doposial neskutocne zariasilo, akva ma 60L, rychlost filtra je momentalne 180L za hodinu, podla prispevkov je na vine prave velky prietok, PORADTE prosim ako ho este viac znizit.
na vystupe som ho priskrtil maximalne na regulatore ale na vstupe je otvoreny naplno. oficialne ma prietok tento filter 300-600L, cakal som vacsie znizenie prietoku, kedze aj po viac ako 4 mesiacoch je 3x objem nadrze za hodinu a vraj to je prave problem ze mam vela rias.
PROSIM poradte, mozem to nejako este priskrtit (hustejsie ci navyse molitany napchat do prepazok filtra?) ci hadicku vystupu nejako priskrtit? a co s hadickou vstupu (nasavania?) alebo tento filter mam vyhodit a dat interny?
VDAKA za vase rady.
Obrázok používateľa
Lime
 
Príspevky: 62
Obrázky: 3
Založený: 27 Mar 2010 13:20 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod noiseless » 10 Nov 2010 16:22 pm

ahojte
plánujem založiť akvárium 60x25x25 (37l), a uvažujem o tomto filtri (eden 501), keďže interný v tak malom akváriu nevyzerá dobre ...
ale mám zopár otázok
niekto kto ho má, na aké objemy ho používate ? Nebude to na 37l veľká práčka? Nie je moc silný?
druhá vec je, aký je hlučný? Keďže to má byť v izbe v ktorej budem spať, potrebujem niečo naozaj tiché, je tento filter tichý?
a tí, čo ho používate už dlhšiu dobu, aké máte skúsenosti? Oplatí sa? Nekazí sa? Je to dobrá investícia?
Potrebujem naozaj niečo do maximálne 40€, už tých 35€ za tento je pre mňa dosť, takže niečo lacné, vonkajšie, tiché a výkonné ... môžem sa na toto spoľahnúť?
ďakujem za odpovede
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod fazyl » 10 Nov 2010 16:31 pm

no ja ho planujem do 16l :D ... a zaujimaju ma rovnake otazky plus ake mate skusenosti s pouzitim tohto filtra pod akvariom. Ako je to z vytlakom a pod...
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod rybka » 10 Nov 2010 16:46 pm

Ahoj,
ja pouzivam tento filter od minulych vianoc, cize vyse 10 mesiacov. Som s nim maximalne spokojna. Akvarium mam 50 l hruby objem, cisty nieco cez 30 l. Po zapojeni sa mi zdal prietok velmi silny, ale trochu som ho zmiernila vlozenim kuska molitanu do sacej trubice. Navyse po par mesiacoch nepretrziteho chodu sa prirodzene zaniesol, takze prietok je podla mna teraz idealny. Ja som jeho kupu urcite neolutovala, jeho chod je bezproblemovy, zatial som ho celkovo rozobrala a preplachla len raz. Hlucnost asi posudi kazdy inac, podla mna je velmi tichy, ja mam akvarium v obyvacke a ani nevnimam ze filter bezi. Urcite by mi nerobilo problem v tej miestnosti spat (ale ja by som zaspala aj na stavenisku, takze je to velmi individualne :o ). Len raz za cas (raz za hodinu - dve) sa v nom asi nahromadi vzduch a filter ho jednorazovo vypusti vo forme bubliniek, co pocut trochu viac. Ale to je moja skusenost, zaujimalo by ma, ci sa to deje aj u inych :)
Aby to zase nevyzeralo idealne - hned po kupe a zapojeni som s nim zazila mensiu neprijemnost - spominala som to vyssie v tejto teme - tuto skusenost potvrdili dokonca viaceri, ale dovodom bolo zrejme nedostatocne preplachnutie naplne filtra, to nech ta urcite neodradi :wink:
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod salik » 10 Nov 2010 17:17 pm

noiseless , 15-60l akvarium nie je problem
po rokoch filter uz nie je tichy, na zaciatku sa pri nom da spavat
alternativa moze byt napr. eheim 2211
fazil, filter sa neda pouzit pod akvarium, moze sa pouzivat len na jeho urovni, jeho uzamknutie je hodne "jednoduche"
rybka, ak pusta vzduch, precisti nasavanie z akvaria, pri zaneseni vznika podtlak a taha vzduch cez tesnenia
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod miroga » 10 Nov 2010 17:35 pm

ja tento filter používam už 1,5 roka a som s ním spokojný, mám ho v izbe a spať sa pri ňom vpohode dá
mám ho v 30l akváriu(40x30x25) a je to bez problémov, vôbec nerobí prievan
podľa mňa, treba vymeniť keramické valčeky hneď na začiatku(sú v balení) za siporax alebo substrat pro, ja v ňom mám polku(z tej časti pre valčeky) substrat pro a polku valčeky
miroga
 
Príspevky: 79
Obrázky: 2
Založený: 01 Sep 2008 12:03 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod noiseless » 10 Nov 2010 17:45 pm

miroga napísal:ja tento filter používam už 1,5 roka a som s ním spokojný, mám ho v izbe a spať sa pri ňom vpohode dá
mám ho v 30l akváriu(40x30x25) a je to bez problémov, vôbec nerobí prievan
podľa mňa, treba vymeniť keramické valčeky hneď na začiatku(sú v balení) za siporax alebo substrat pro, ja v ňom mám polku(z tej časti pre valčeky) substrat pro a polku valčeky


takže neľutuješ že si do tak malého akvária kúpil tento filter? Ide mi o to, či nie je zbytočné dávať externý filter do akvária do 40l ... ale ak ho chcem mať kvalitné, asi nie, čo ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod miroga » 10 Nov 2010 18:12 pm

rozhodne neľutujem, že ho tam mám
zbytočné to nie je, lebo ak ti ide o layout, tak vnútorný filter nevyzerá dobre a máš v ňom aj viac užitočných baktérií,čo je, samozrejme, lepšie pre chod akvária
miroga
 
Príspevky: 79
Obrázky: 2
Založený: 01 Sep 2008 12:03 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod fazyl » 11 Nov 2010 21:22 pm

salik napísal:fazil, filter sa neda pouzit pod akvarium, moze sa pouzivat len na jeho urovni, jeho uzamknutie je hodne "jednoduche"

ak som to spravne pochopil, tak ked ho dam pod akvarko ten tlak by mi otvoril filter a cele to vytieklo? :oops:

citat od STH:
ja ho mam pod stolikom...u mna teda 1,2m,ale moze to byt aj 2m 3m 4m 5m :twisted: pretoze pokial nevytiahnes hadicu ktora vedie vodu z akvaria do filtra tak sa o vytlaku bavit ani nemozeme,resp. pokial nemas zavzdusneny system :)
edit:teraz som si tak uvedomil,ze odvtedy co ho mam takto nizko pod akvariom som ho nemusel ani raz odvzdusnovat,bezi mi momentalne od oktobra bez jedineho otvorenia.Ked som ho maval vedla akvaria musel som raz za mesiac odvzdusnit inac stracal vykon :wink:


tak teraz neviem... :roll:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod salik » 11 Nov 2010 22:22 pm

nevytecie ti, ale si porovnaj uzaver 501 a 511
ten filter ma velmi nizky prikon motora, 300l/h je jeho maximum, realita zacina niekde pri 150L/h a ide to smerom dolu, ked je zanesene nasavanie, co ani nezbadas, ide to tak 60l/h, a teraz ho daj 1,5m dolu pod akva
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod fazyl » 11 Nov 2010 22:36 pm

aha uz chapem co si tym sledoval... ale pri mojich 16l by to zase take zle nemalo byt a mohlo to postacovat... ci radsej ist do 511? bojim sa, ze 511 v 16l to bude pracka jak svina 8)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod salik » 12 Nov 2010 01:13 am

na 16l ti staci nieco male zavesne na miesanie vody
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod Giftzahn » 12 Nov 2010 06:49 am

fazyl napísal:aha uz chapem co si tym sledoval... ale pri mojich 16l by to zase take zle nemalo byt a mohlo to postacovat... ci radsej ist do 511? bojim sa, ze 511 v 16l to bude pracka jak svina 8)


neboj urcite nebude mal som 501 v 12L a pohodka... ziadna pracka :mrgreen: kludne ho mozes pouzit aj do 16L :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod fazyl » 12 Nov 2010 14:15 pm

@salik: praveze zavesny nechcem, chcem externy.
@Gift: no ja ho chcem umiestnit cca meter pod akva a otazka je ako velmi klesne vykon filtra. to ze to bude pracka som myslel pri pouziti 511 nie 501 :pivo:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod Giftzahn » 12 Nov 2010 14:30 pm

fazyl napísal:@salik: praveze zavesny nechcem, chcem externy.
@Gift: no ja ho chcem umiestnit cca meter pod akva a otazka je ako velmi klesne vykon filtra. to ze to bude pracka som myslel pri pouziti 511 nie 501 :pivo:



njn, sam som ho mal hen vedla akva ... resp. niekde v to maunale k nemu som sa docital ze ma byt na tej tej istej urovni ako akva ... vedla akva miesto bolo cize pod akva som ho davat nikdy neskusal .... :wink: njn, sak ho mam niekde doma "zaarchivovany" mozem ho skusit dat meter, dva pod umyvadlo a zapnut ze co to urobi ... teda ak to vobec nieco urobi ... :wink: nakolko je tam skutocne mini "cerpadielko" .... ze ci to tu vodu vobec vytlaci do "kopca" :roll:

tu 511 som niekde na nete na fotkach videl umiestnenu pod akva ... :pivo:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: produkty firmy eden / eden 501

Odoslaťod noiseless » 12 Nov 2010 16:21 pm

Giftzahn napísal:
fazyl napísal:@salik: praveze zavesny nechcem, chcem externy.
@Gift: no ja ho chcem umiestnit cca meter pod akva a otazka je ako velmi klesne vykon filtra. to ze to bude pracka som myslel pri pouziti 511 nie 501 :pivo:



njn, sam som ho mal hen vedla akva ... resp. niekde v to maunale k nemu som sa docital ze ma byt na tej tej istej urovni ako akva ... vedla akva miesto bolo cize pod akva som ho davat nikdy neskusal .... :wink: njn, sak ho mam niekde doma "zaarchivovany" mozem ho skusit dat meter, dva pod umyvadlo a zapnut ze co to urobi ... teda ak to vobec nieco urobi ... :wink: nakolko je tam skutocne mini "cerpadielko" .... ze ci to tu vodu vobec vytlaci do "kopca" :roll:

tu 511 som niekde na nete na fotkach videl umiestnenu pod akva ... :pivo:


keď ho nepoužívaš, nepredal by si ho za nejaký dobrúcenu cenu ? :D
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.