Riasy na kameňoch



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Riasy na kameňoch

Odoslaťod Effien » 20 Nov 2010 00:43 am

Dobrý večer, mám akvárium 300l, cichlidy, lávové kamene, žiadne rastliny, piesok, svietim 2x trubica večer asi okolo 20:00 - 22:00, okno od akvária je asi 4 metre, priame slnečné svetlo naň nesvieti.
Na lávových kameňoch sa mi objavili riasy aké sú na obrázkoch. Chcel by som sa spýtať, či je to nadmerným svetlom, a ako sa ich zbavím. Pravdepodobne asi výmenou nových kameňov alebo nejakých obrúsení? A ako potom zamedzím, aby sa mi nevyskytovali znovu? Viem, že zelené riasy sú pri nadmernom svetle, ale nezdá sa mi, že by som moc svietil. Ďakujem pekne.
Prílohy
2.jpg
1.jpg
Effien
 
Príspevky: 2
Založený: 19 Nov 2010 23:56 pm

Reklama

Re: Riasy na kameňoch

Odoslaťod Vlado21 » 20 Nov 2010 10:00 am

vyzera to na stetinkovu riasu... ale rozmohla sa teda slusne, tipujem to na nerovnovahu niektorych prvkov (zisti hlavne obsah P a N) vo vode..

biologicke zbrane najdes tu:
http://www.catfish.cz/ruzne/rasy/rasy.htm

obavam sa vsak, ze na toto nepomoze ani chemia, len poriadne povysavat dno, odstranit riasu mechanicky mimo akvarka a komplet vymenit vodu...
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Riasy na kameňoch

Odoslaťod salik » 20 Nov 2010 15:31 pm

Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Riasy na kameňoch

Odoslaťod Effien » 21 Nov 2010 21:06 pm

Ďakujem za odpovede. Tak som sa rozhodol, že nakoniec vymením úplne celú vodu ako mi poradil vlado21, mechanicky odstránim riasy na lávových kameňoch, i keď som aj uvažoval, že zabezpečím nové. Pomohlo by vyvarenie? Obávam sa, aby mi tam po mechanickom očistení neostali zárodky tej riasy. A potom uvidím. A ešte idem vymeniť závesný filter za externý. Tak možno aj to do budúcna pomôže.
Effien
 
Príspevky: 2
Založený: 19 Nov 2010 23:56 pm

Re: Riasy na kameňoch

Odoslaťod Vlado21 » 21 Nov 2010 21:55 pm

Vyvarit ich samozrejme mozes... na cistenie zariasenych kamenov a rastlin je tu eventualne odporucane aj savo, len si to este prestuduj cez vyhladavac a pozri si aj link od salika. Silnejsia (externa) filtracia urcite nebude na skodu, najma v cichlidovom akvarku ake mas... Drzim palce aby si tu stetinku porazil a daj potom vediet ako sa dari!
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava



Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.